Kemtrejli

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re:

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Z enim stavkom v nekem postu si branil drug-dealer company, osebno se ne strinjam s tisto Ltd.
Preveri, če nisi česa narobe razumel. Nikoli nisem zagovarjal narkomanije.
Nikoli nisi = si , 'pusti dilerje da opravljajo...'. Ni hudo, psihoaktivne snovi niso nenaravne, toda dilerski rezanci so velik drek, kakor tudi neumna kemijska predelava. Tudi del farmakologije spada v to lestvico predrznih 'napredkov'.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a Roman »

To je bil ironičen odgovor na neko drugo trditev, ki pa se ti je ni ljubilo vzeti v obzir. Zaradi izjave, ki je nisi razumel, me ni treba žaliti.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:To je bil ironičen odgovor na neko drugo trditev, ki pa se ti je ni ljubilo vzeti v obzir. Zaradi izjave, ki je nisi razumel, me ni treba žaliti.
Sarkazem brez greha, oprosti. Tudi narkomane naj ne bi zmerjali, ljudje se delijo v dobre in slabe, neglede na 'navade'.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a Roman »

Narkomanov ne zmerjam. Nikogar ne zmerjam. Se pa ves čas sprašujem, kaj naj z domnevno človekovo svobodo in odgovornostjo. Vprašanje je tudi, ali je pravična delitev na dobre in slabe. Zakaj neki bi človek hotel biti slab? Pohlep ni nobena razlaga. Izvirni greh še manj.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Se pa ves čas sprašujem, kaj naj z domnevno človekovo svobodo in odgovornostjo. Vprašanje je tudi, ali je pravična delitev na dobre in slabe. Zakaj neki bi človek hotel biti slab? Pohlep ni nobena razlaga. Izvirni greh še manj.
Zakaj človek ne spoštuje integriteto drugega, ampak ga najprej telesno poškoduje, in nato oropa?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Se pa ves čas sprašujem, kaj naj z domnevno človekovo svobodo in odgovornostjo. Vprašanje je tudi, ali je pravična delitev na dobre in slabe. Zakaj neki bi človek hotel biti slab? Pohlep ni nobena razlaga. Izvirni greh še manj.
Zakaj človek ne spoštuje integriteto drugega, ampak ga najprej telesno poškoduje, in nato oropa?
Ker je druge vere ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Se pa ves čas sprašujem, kaj naj z domnevno človekovo svobodo in odgovornostjo. Vprašanje je tudi, ali je pravična delitev na dobre in slabe. Zakaj neki bi človek hotel biti slab? Pohlep ni nobena razlaga. Izvirni greh še manj.
Zakaj človek ne spoštuje integriteto drugega, ampak ga najprej telesno poškoduje, in nato oropa?
Ker je druge vere ... :lol:
Sedaj hočemo počakati še na primarno mnenje.

In morda se oglasi še kdo.

Potem opravimo razpravo in izvedemo zaključek. (Roman je temo začrtal izredno ambiciozno: človekova svobodna volja; odgovornost; je človek dober ali slab [Locke, Hobbes]; narava 'izvirnega greha'; 'pohlep' kot ena izmed kardinalnih napak.)

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a osf »

V časih ko je človek začel dojemat pojem vere ni bilo še ropanja in pohlepa.
Vera pomeni da človek verjame v nesmrtnost, oz. v nesmrtnost lastne inteligence.
Kaj pravijo inteligence tistih ki so postali nematerialni pred 1.000.000 let?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Kaj pravijo inteligence tistih ki so postali nematerialni pred 1.000.000 let?
Zakaj meniš, da sploh so?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Kaj pravijo inteligence tistih ki so postali nematerialni pred 1.000.000 let?
Zakaj meniš, da sploh so?
Pred leti sem mislil da po smrti se izničimo, katera je tvoja ideja: da gremo v pozabo ali da naš jaz ostane kakor inteligenca ki je zbrala več podatkov in doživetij?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Kaj pravijo inteligence tistih ki so postali nematerialni pred 1.000.000 let?
Zakaj meniš, da sploh so?
Računal sem, da bo vprašanje (Zakaj človek ne spoštuje integriteto drugega, ampak ga najprej telesno poškoduje, in nato oropa?) zadosten izziv, da boš poskusil odgovoriti.
(Upam, da se ne zanašaš zgolj na rezultate iz 'Libetovih poskusov'.)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Pred leti sem mislil da po smrti se izničimo ...
Nobenega razloga ni misliti drugače.
... katera je tvoja ideja: da gremo v pozabo ali da naš jaz ostane kakor inteligenca ki je zbrala več podatkov in doživetij?
Kakšna pa je razlika med iti v pozabo in izginiti? In zakaj meniš, da je inteligenca (kaj sploh s tem pojmom misliš) nekaj, kar ne biva v telesu?
Rock napisal/-a:Računal sem, da bo vprašanje (Zakaj človek ne spoštuje integriteto drugega, ampak ga najprej telesno poškoduje, in nato oropa?) zadosten izziv, da boš poskusil odgovoriti.
Pa poskusim, če me že za jezik vlečeš. Zakaj pride do ropa? Ker ima žrtev nekaj, kar želi imeti storilec. Zakaj ga telesno poškoduje? Ker drugače ne bi mogel vzeti plena, ki ga žrtev noče dati z rok prostovoljno.
Upam, da se ne zanašaš zgolj na rezultate iz 'Libetovih poskusov'.
Seveda ne. Libetovi poskusi majejo našo idejo o svobodni volji, o čemer pa tu ni govora. Tudi tebi vprašanje: Zakaj meniš, da duša, karkoli že pojmuješ s to besedo, preživi smrt telesa?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Kaj pravijo inteligence tistih ki so postali nematerialni pred 1.000.000 let?
Zakaj meniš, da sploh so?
Pred leti sem mislil da po smrti se izničimo, katera je tvoja ideja: da gremo v pozabo ali da naš jaz ostane kakor inteligenca ki je zbrala več podatkov in doživetij?
Kako pa misliš zdaj, ko si se funkcionalno izobrazil topogledno? :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Računal sem, da bo vprašanje (Zakaj človek ne spoštuje integriteto drugega, ampak ga najprej telesno poškoduje, in nato oropa?) zadosten izziv, da boš poskusil odgovoriti.
Pa poskusim, če me že za jezik vlečeš.
Beseda ni konj je meni dokaj domač rek.
Zakaj pride do ropa? Ker ima žrtev nekaj, kar želi imeti storilec.
To da je vzrok za kriminal?
Zakaj ga telesno poškoduje? Ker drugače ne bi mogel vzeti plena, ki ga žrtev noče dati z rok prostovoljno.
Obstajajo države, kjer človek z zlo usodo raje umre, kot da bi ubil drugega (in tako sam ostal živ) (ter predpisi, ki drugačno ravnanje tudi sankcionirajo).
Upam, da se ne zanašaš zgolj na rezultate iz 'Libetovih poskusov'.
------------
Seveda ne. Libetovi poskusi majejo našo idejo o svobodni volji,
Do tu bi se morda lahko strinjal.
o čemer pa tu ni govora.
Vedno smemo in moramo govoriti o svobodni volji, če je človek prišteven.
Nato pa preiskujemo dalje: ali lahko posamezniku dejanje očitamo (tu smo na področju morale, etike, vrednot - skratka, govorimo o legitimaciji za storjeno dejanje, o odgovornosti).
Tudi tebi vprašanje: Zakaj meniš, da duša, karkoli že pojmuješ s to besedo, preživi smrt telesa?
Obstaja več razlogov.
Eden: nerazumno je meniti, da se pri človeku, ki se - kot edino bitje - zaveda sebe in drugih in je zmožen si ustvariti izredno obsežno podobo o vsem, in ta podoba se stalno veča in dopolnjuje, njegova človeškost s smrtjo neha.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Kemtrejli

Odgovor Napisal/-a celica »

Rock je napisal:
"Obstaja več razlogov.
Eden: nerazumno je meniti, da se pri človeku, ki se - kot edino bitje - zaveda sebe in drugih in je zmožen si ustvariti izredno
obsežno podobo o vsem, in ta podoba se stalno veča in dopolnjuje, njegova človeškost s smrtjo neha."
Naštel si samo en razlog!

A niso tebe v šol mal drgač učil.
Nerazumno je meniti - Kaj, nisi napisal (a to da duša preživi telo)

Njegova človeškost s smrtjo neha.- A duša potem ni človeška, a ni del človeka.

A si v šoli igral poker ko ste jemali to snov (kar berem po forumu si hodil v cerkveno šolo).
A ni duša ločena od telesa, mal obrazlož te stvari!

Odgovori