Adavanced Relativity - AR

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

CERN

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Masa protona znaša cca 1 GeV/c2. Trkalnik v CERN-u protonu ustvari nekaj TeV kinetične energije, kar je po pretvorbi v maso po mc2 ekvivalentno nekaj tisočim masam protona. Ustvarjena energija se po trku ne izniči, zato lahko trajno ustvari maso nekaj tisoč protonov, ali pa se manifestirati v obliki močnega sevanja ekvivalentnega pretvorbi nekaj tisočih protonov po mc2 v energijo. Članki nič od tega ne omenjajo, zato se postavlja dvom, ali se masa protona s hitrostjo sploh spreminja. Več: http://www.frozman.si/pdf/MC2.pdf

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: HIGGS BOZON - PREVARA STOLETJA

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Spoštovani sogovorci. Ker nisem fizik bom mogoče bleknil kakšno trapasto. Naj mi bo oproščeno. Higsov buzon, kolikor je meni znano ima svojstva materije in energije? A sem prav razumel? Lahko je eno in ali drugo? To bi pomenilo, da je lahko čista energija, ali pa tudi samo čista masa? Kaj pa, če ima oba svojstva. A to pomeni, da ima manj mase in nekaj energije? A prav razmišljam? To bi pomenilo, da se od nikoder pojavi neka snov, ki je prej egzistencirala kot čista energija. Nebi pa rekli ali je temna energija, ali pa kakšna druga zvrst energije. A moje razmišljanje drži vodo?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: HIGGS BOZON - PREVARA STOLETJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

silvester1234 napisal/-a:Spoštovani sogovorci. Ker nisem fizik bom mogoče bleknil kakšno trapasto. Naj mi bo oproščeno. Higsov buzon, kolikor je meni znano ima svojstva materije in energije? A sem prav razumel? Lahko je eno in ali drugo? To bi pomenilo, da je lahko čista energija, ali pa tudi samo čista masa? Kaj pa, če ima oba svojstva. A to pomeni, da ima manj mase in nekaj energije? A prav razmišljam? To bi pomenilo, da se od nikoder pojavi neka snov, ki je prej egzistencirala kot čista energija. Nebi pa rekli ali je temna energija, ali pa kakšna druga zvrst energije. A moje razmišljanje drži vodo?
No skoraj drži. Nenazadnje voda sodeluje v razmišljanju, saj si vendar sestavljen vsaj iz 70% vode, molekul H2O. :wink: Čutiš mokroto? :D

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Napredna Relativnost vs Klasična Relativnost

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Advanced Relativity vs Classic Relativity
(AR vs CR)

Amrit Srečko Šorli
Foundations of Physics Institute
Slovenia

Classic Relativity Advanced Relativity :mrgreen:
- space is empty - space is fundamental energy
- time is 4th dimension of space - time is mathematical parameter
- space has curvature - space has energy density
- time is relative - velocity of changes is relative
- internal and external observer - relative velocity of changes is
have different rate of time valid for all observers
- precession has origin in - precession has origin in dragging
curvature of space effect of quantum vacuum
- gravity is carried by curvature - gravity is carried by the variable
of space energy density of space
- twins paradox - aging of twins depends on the
energy density of space
- hypothetical time travel - no time travel, one can move in
space only
- hypothetical graviton - gravity is immediate and carried
by the variable energy density
of space
Priponke
Advanced Relativity vs Clasic Relativity.pdf
AR vs CR
(27.75 KiB) Prenešeno 345 krat

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Napredna Relativnost - NR

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

V Napredni Relativnosti ni več prostor-časa. Obstaja le še prostor v katerem je čas le matematični parameter gibanja. Prostor ima različno gostoto, ki je odvisna od velikosti elementarnega delca ali masivnega telesa. V sredini delca je gostota prostora najmanjša. Razllika v notranji gostoti in zunanji gostoti je nosilec inercialne in gravitacijske mase.
V NR ni raztegovanja časa kot prostorske dimenzije in ni skrčkov prostora. Vsi "relativnostni pojavi" so opisani z variabilno gostoto prostora. NR dela bolje od Klasične Relativnosti in nima paradoksov, kot so paradoks dvojčkov in potovanja v času. Ker je gostota prostora na Luni večja kot na Zemlji se tam dvojček stara hitreje kot njegov brat na Zemlji. V NR se lahko potuje le v prostoru in čas je trajanje potovanja. Več o NR si lahko preberete v posebni izdaji AJMP, http://www.sciencepublishinggroup.com/s ... eid=122019
pripravljem pa tudi knjigo, naslovnica je na priponki. Tehtni komentarji na NR so dobrodošli. Če ne kdo ne razume, naj se vzdrži sodb, ker bolje je biti tiho, kot kritizirati kar ne razumeš. :D
Prilagam še prilogo o razlikah v Klasični in Napredni Relativnosti.
Priponke
Advanced Relativity vs Clasic Relativity.pdf
(29.02 KiB) Prenešeno 334 krat
AR cover.jpg

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Vakuum

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

vacuum je poln......je osnovna energija vesolja, vsi delci so strukture vakuuma

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Vakuum

Odgovor Napisal/-a osf »

TimeEinstein napisal/-a:vacuum je poln......je osnovna energija vesolja, vsi delci so strukture vakuuma
? Vakum je prazen,..... vsi delci so se pojavili iz nematerialnosti, ampak iz pojava kateremu je vakum podoben in iz pojava ki je še vedno nematerialen ampak kontra od vakuma in brez pritiska..

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Hitrost svetlobe v gibajočem mediju

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

hitrost svetlobe je ista v vseh gibajočih se sistemih, ker je foton val prostora v katerem se gibljejo sistemi.

Ker se prostor okoli Zemlje vrti z Zemljo (temo pravimo "Dragging effect")
potuje svetloba od A do B v smeri vrtenja Zemlje krajši čas kot potuje od B do A.
Podobno kot plavanje v naspretoni smeri rečnega toka vzame več časa. :idea:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Šarlatani

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Uradna fizika
je na napačni poti glede mnogih stvari.......ena je Higgsov bozon, druga so gravitacijski valovi
http://www.sciencepublishinggroup.com/s ... eid=122019

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Komenarji na Einsteinov pogled na čas

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

linearni čas "preteklost-sedanjost-prihodnost" je le model uma, v katerem doživljamo numerični red sprememb, ki tečejo le v prostoru (nev času), v katerem je zmeraj in samo SEDAJ :idea:


TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: BIJEKTIVNA EPISTEMOLOGIJA V FIZIKI

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

moja knjiga NAPREDNA RELATIVNOST, ki temelji na bijektivni epistemologiji, je zagledala luč sveta
https://www.createspace.com/6577837
:D
na priponki je še recenzija od Davida Fiscalettija
Priponke
Book review.pdf
(48.9 KiB) Prenešeno 358 krat

Zaklenjeno