Adavanced Relativity - AR

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
sinbad
Prispevkov: 81
Pridružen: 24.10.2010 18:01

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a sinbad »


Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ravno to, v čemer sem v prejšnjem postu govoril. Kakšna bedastoča. Fizika je ustavrila vesolje :lol: :lol: Za bruhat stavek.

Kemija je ustvarila dinamit.

Kako bi se hawkingu dopadel tale stavek: Fizika je kriva za smrt milijonov ljudi po svetu, še posebej pa tistih v Hirošimi.

Hawking je že pred leti kar dobro skrenil iz poti resnega naravoslovnega fizika. Vse bolj se sprevrača v aktivnega dokazovalca neobstoja boga in to vseskozi na veliko poudarja. To ima seveda korenine v njegovi telesni okvari, za katero krivi boga. Če sem takšen kot sem je zato kriv bog ali pa ga sploh ni. To je vsa njegova filozofija.

Materialistični pristop do življenja ga razjeda telesno in duševno. hawkingu priporočam sestanek z Nickom Vujičičem.

http://nickvujicic.si/

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hm, čista odsotnost sposobnosti razumevanja prenesenega pomena, kadar pač kdaj komu paše.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ne gre za prenesen pomen. V njegovih navedbah relacije bog - fizika, ne gre za nikakršen prenesen pomen, razen če misliš kot navedbo "fizika" v narekovajih preneseno "narava".

Toda pravi preneseni pomen njegovih izjav je tale:

Vse bolj se sprevrača v aktivnega dokazovalca neobstoja boga in to vseskozi na veliko poudarja. To ima seveda korenine v njegovi telesni okvari, za katero krivi boga. Če sem takšen kot sem, je zato kriv bog ali pa ga sploh ni. To je vsa njegova filozofija.

Materialistični pristop do življenja ga razjeda telesno in duševno.

hawkingu priporočam sestanek z Nickom Vujičičem.

Hawking je ubogi zaradi telesne okvare, spoštujem ga kot inteligentnega človeka, nima pa niti kančka duhovnega razumevanja zase in za ostale ljudi. To pa ga žal najbolj tepe. Žalostno, toda tako pač je.

Verniki bi rekli: Zapusti Boga v sebi in Bog bo zapustil tebe. Pa kako resnično to drži.

Tudi Nick Vujicic je ubogi zaradi telesne okvare, vendar je našel Boga in je srečen.

Hawking je nesrečen, Vujicic je srečen, se še vprašaš kako je to mogoče?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Tako pač ti tolmačiš stvari. In do tega imaš vso pravico.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež, kaj ko se ti ne bi šel "amaterske psihoanalize" in nehal kar določati kdo je srečen in kdo ne in kdo krivi boga za nekaj ali ne. Se ti ne zdi malce čudno, da bi tak znanstvenik/mislec obsojal za svojo bolezen nekaj/nekoga, ki za njega ne obstaja - "Boga ni, ampak za mojo bolezen je pa on kriv." :? .

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Sak ni važno kdo je kriv. Bog zanj prav gotovo ne bi smel biti kriv za njegovo bolezen. Vendar pa vsa njegova prizadevanja o dokazovanju neobstoja boga izvirajo iz tega konflikta, če me hočeš razumeti.

Sicer pa sprejmem Romanovo mnenje. To je moja razlaga in nikomur ne vsiljujem tega mnenja, če se ne strinja, OK?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež napisal/-a: Vendar pa vsa njegova prizadevanja o dokazovanju neobstoja boga izvirajo iz tega konflikta, če me hočeš razumeti.
Res je, da Hawking govori, tu in tam, tudi o bogu in ima vso pravico govoriti o le temu, vendar sem prepričan, da je njegovo ukvarjanje s fiziko povezano z marsičim drugim, kot pa dokazovanjem neobstoja boga. Še enkrat, kaj naj bi sploh dokazoval? Pa saj Hawking ni idiot.
Sicer pa sprejmem Romanovo mnenje. To je moja razlaga in nikomur ne vsiljujem tega mnenja, če se ne strinja, OK?
Vsekakor ga imaš, vendar ne mešajmo mnenja in trditev in naslednje je trditev: "Materialistični pristop do življenja ga razjeda telesno in duševno.", torej to ni zgolj neko mnenje. Postrezi z argumenti, zakaj naj bi bil "materialistični pristop" do življanja nekaj, kar bi kogar koli razjedalo telesno in duševno.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Profesor Stephen Hawking je v svoji novi knjigi z naslovom The Grand Design poudaril tezo, da bog ni ustvaril vesolja; za veliki pok je po njegovem 'kriva' fizika, s čimer zavrača tradicionalno versko prepričanje.
S tem res le zavrača versko prepričanje, a k resnici pa nismo zaradi tega nič bližje. Saj je le zamenjal pojma. Namesto boga, je postavil fiziko. :)
Fizika oz. fizikalni zakoni, prav tako niso mogli nastati iz nič.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roberto11. napisal/-a: Saj je le zamenjal pojma. Namesto boga, je postavil fiziko. :)
Kaj ko bi pred recenzijo tega dela, le to tudi prebrali?
Fizika oz. fizikalni zakoni, prav tako niso mogli nastati iz nič.
O čemu ti to?

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

problemi napisal/-a:
Roberto11. napisal/-a: Saj je le zamenjal pojma. Namesto boga, je postavil fiziko. :)
Kaj ko bi pred recenzijo tega dela, le to tudi prebrali?
Fizika oz. fizikalni zakoni, prav tako niso mogli nastati iz nič.
O čemu ti to?
Če bog ni ustvaril vesolja, je za to "kriva" fizika...Tako piše......
Od kod je pa potem prišla fizika ?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roberto11. napisal/-a:Če bog ni ustvaril vesolja, je za to "kriva" fizika...Tako piše......
Ja, v kratki predstavitvi knjige, kjer pa piše tudi to, kar je Hawking dejansko napisal:

»Zaradi zakona gravitacije se vesolje lahko in se bo ustvarilo iz nič ... Spontani nastanek je razlog, da obstaja nekaj in ne nič, razlog, zakaj vesolje obstaja, zakaj obstajamo mi.«
Od kod je pa potem prišla fizika ?
Od/iz filozofije. Za obe pa je značilno, da sta od Homo sapiensa sapiensa in ne od Boga. Za božjo voljo Roberto11, pa saj Hawking ni čisto "zglajzal" pa da fiziko obravnava, kot nek subjekt, torej nekaj, kar naj bi ustvarjalo/kreiralo tako kot Bog oziroma kot to razlagajo religije v primeru bogov.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

problemi napisal/-a:Od/iz filozofije. Za obe pa je značilno, da sta od Homo sapiensa sapiensa in ne od Boga. Za božjo voljo Roberto11, pa saj Hawking ni čisto "zglajzal" pa da fiziko obravnava, kot nek subjekt, torej nekaj, kar naj bi ustvarjalo/kreiralo tako kot Bog oziroma kot to razlagajo religije v primeru bogov.
Problemi....A nisi zagovarjal ideje, da ne obstaja objektivna resničnost ?
Da človek, ki je subjekt, ne more obravnavati ali pa dojemati objektivne resničnosti.
»Zaradi zakona gravitacije
Od kod pa je prišel "zakon gravitacije" ?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roberto11. napisal/-a:Problemi....A nisi zagovarjal ideje, da ne obstaja objektivna resničnost ?
Čisto možno, čeprav si bom vzel čas in preveril, kaj sem točno pisal. Iz zgornjega bi se bolj strinjal da sem zagovarjal, da seveda da obstaja objektivna resničnost, obstaja pač kot ideja. :)

Meni je sicer bolj pomembno, kaj danes in tu mislim oziroma zagovarjam. :)
Da človek, ki je subjekt, ne more obravnavati ali pa dojemati objektivne resničnosti.
Glede tega boš pa moral biti bolj natančen, torej kaj sem točno rekel, ker mislim, da kaj takega, kot piše zgoraj, nisem.
Od kod pa je prišel "zakon gravitacije" ?
Nisem prepičan, če sem bom izrazil najbolj ustrezno/natančno, vendar mislim, da me boš razumel: od/iz človekovega razuma. Če ma pa sprašuješ "od kod" gravitacija, pa mislim, da boš na tem forumu z lahkoto našel odgovor na to vprašanje.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Raztezanje časa in sočasnost

Odgovor Napisal/-a qg »

Roberto11. napisal/-a: Od kod pa je prišel "zakon gravitacije" ?
Gravitacija je ukrivljen prostor (zaradi materije). Materija pride od osnovnih delcev. Od kot pa prideta prostor in materija (mase in lastnosti osnovnih delcev) in njun odnos na kvantnem področju, pa so odgovori še nejasni.

Zaklenjeno