Adavanced Relativity - AR

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a Rock »

Zajc napisal/-a:Konvencionalna fizika (Einsteinova splosna relativnost, kvantna mehanika, Maxwellove enacbe itd.) poganja sodobni svet: /.../
Kolikor vem, nekonvencionalna fizika ne poganja nicesar /.../
Kolikor sem imel cas pogledati clanek "Advanced Relativity", ne gre za znanstveni clanek, /.../ V njej so namrec le /.../ je vsaj ena od napisanih 4 enacb (tista z limito) popolnoma nesmiselna /.../
Kako je torej s tem, bi pricakoval pojasnilo.
Pozdravljam ta komentar!

Ne glede na končno oceno celotne zadeve - namreč navaja razloge za svoje (sicer negativno) stališče, opisuje metodologijo nastanka stališča, vabi prizadete k odgovoru!

Menim, da je za vzor - komentar temelji na shemi, ki je korektna, ki je običajna v strokovnih/znanstvenih vodah, ki vodi k resnici. (Pripombo pa imam: ni eksplicitnega odziva na konkretne argumente v postu 13. 05. 2016, 19:09.)

Poljudno-znanstveni forum bi moral ceniti take bisere, in si prizadevati, da postanejo tradicija, drugačno prakso pa preprečevati.

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Hi Zajc,

to je članek - povzetek.
Skoraj Vse formule so pa tu: http://www.sciencepublishinggroup.com/s ... eid=122019
Čanek "Danamic Quantum Vaccum and Relativity" bo online oktobra.

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Epistemologija o temeljih fizike

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

tu je zadnja verzija
še proffreding sem naredu
http://fqxi.org/data/forum-attachments/ ... _FINAL.pdf


Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Epistemologija o temeljih fizike

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:tu je zadnja verzija
še proffreding sem naredu
http://fqxi.org/data/forum-attachments/ ... _FINAL.pdf
Zdaj pa bo, ko je 'pobček' naredu proffreding ... :lol:

Še dobr, d' ni naredu proofreading, pol b' pa blo ... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
Zajc napisal/-a:Konvencionalna fizika (Einsteinova splosna relativnost, kvantna mehanika, Maxwellove enacbe itd.) poganja sodobni svet: /.../
Kolikor vem, nekonvencionalna fizika ne poganja nicesar /.../
Kolikor sem imel cas pogledati clanek "Advanced Relativity", ne gre za znanstveni clanek, /.../ V njej so namrec le /.../ je vsaj ena od napisanih 4 enacb (tista z limito) popolnoma nesmiselna /.../
Kako je torej s tem, bi pricakoval pojasnilo.
Pozdravljam ta komentar!

Ne glede na končno oceno celotne zadeve - namreč navaja razloge za svoje (sicer negativno) stališče, opisuje metodologijo nastanka stališča, vabi prizadete k odgovoru!

Menim, da je za vzor - komentar temelji na shemi, ki je korektna, ki je običajna v strokovnih/znanstvenih vodah, ki vodi k resnici. (Pripombo pa imam: ni eksplicitnega odziva na konkretne argumente v postu 13. 05. 2016, 19:09.)

Poljudno-znanstveni forum bi moral ceniti take bisere, in si prizadevati, da postanejo tradicija, drugačno prakso pa preprečevati.
Hah, klasično sprenevedanje samozvanega pravnika, ki brani šarlatane.

Amrit, ki se sedaj kiti z vzdevkom TimeEinstein, je bil že davno deležen "razlogov", zakaj je njegova "fizika" zgrešena. Konkretno je npr. bil v preteklosti deležen tudi "razlogov" z moje strani, kje ga biksa v zvezi z relativnostjo - nazadnje tukaj, zato advokatom šarlatanov priporočam, da nikar praznih besed ne razdirajo. :lol:
TimeEinstein napisal/-a:glavna literatura: Advanced Relativity
Advanced bulls**t. :lol:

Zajc
Prispevkov: 1099
Pridružen: 26.6.2008 19:15

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a Zajc »

TimeEinstein napisal/-a:Hi Zajc,

to je članek - povzetek.
Aha, prav.
Skoraj Vse formule so pa tu: http://www.sciencepublishinggroup.com/s ... eid=122019
Čanek "Danamic Quantum Vaccum and Relativity" bo online oktobra.
Dobro, ampak, ali lahko navedes bolj specificno mesto (naslov clanka in stran), kje je pojasnjena ta limita? (Napotovanje na 10 clankov meni ne pomaga dosti, saj za vsakega od teh 10 lahko reces, da so formule pojasnjene v ostalih devetih.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a vojko »

Zajc napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:Hi Zajc,

to je članek - povzetek.
Aha, prav.
Skoraj Vse formule so pa tu: http://www.sciencepublishinggroup.com/s ... eid=122019
Čanek "Danamic Quantum Vaccum and Relativity" bo online oktobra.
Dobro, ampak, ali lahko navedes bolj specificno mesto (naslov clanka in stran), kje je pojasnjena ta limita? (Napotovanje na 10 clankov meni ne pomaga dosti, saj za vsakega od teh 10 lahko reces, da so formule pojasnjene v ostalih devetih.)
Čanek "Danamic Quantum Vaccum and Relativity" je bil objavljen kot posebna znanstvena priloga CICIBANA št. 5/2016 ... :lol: :lol:
Skoraj Vse formule so pa tu... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Hah, klasično sprenevedanje samozvanega pravnika, ki brani šarlatane.
Ne žali!

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Amrit, ki se sedaj kiti z vzdevkom TimeEinstein, je bil že davno deležen "razlogov", zakaj je njegova "fizika" zgrešena. Konkretno je npr. bil v preteklosti deležen tudi "razlogov" z moje strani, kje ga biksa v zvezi z relativnostjo
Pohvale od drugih za svoj odgovor ne moreš izsiliti. - To je eden od razlogov za vljudnost, toleranco, resnicoljubnost, itd.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Amrit, ki se sedaj kiti z vzdevkom TimeEinstein, je bil že davno deležen "razlogov", zakaj je njegova "fizika" zgrešena. Konkretno je npr. bil v preteklosti deležen tudi "razlogov" z moje strani, kje ga biksa v zvezi z relativnostjo
Pohvale od drugih za svoj odgovor ne moreš izsiliti. - To je eden od razlogov za vljudnost, toleranco, resnicoljubnost, itd.
Pa ja nočeš reči, da se ti dičiš s temi lastnostmi?! :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, klasično sprenevedanje samozvanega pravnika, ki brani šarlatane.
Ne žali!
Ne smeti.
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Amrit, ki se sedaj kiti z vzdevkom TimeEinstein, je bil že davno deležen "razlogov", zakaj je njegova "fizika" zgrešena. Konkretno je npr. bil v preteklosti deležen tudi "razlogov" z moje strani, kje ga biksa v zvezi z relativnostjo
Pohvale od drugih za svoj odgovor ne moreš izsiliti. - To je eden od razlogov za vljudnost, toleranco, resnicoljubnost, itd.
Je ne pričakujem, od tebe pa sploh ne, saj vem, da je rezervirana za tiste, h katerim konstantno gravitiraš. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Amrit, ki se sedaj kiti z vzdevkom TimeEinstein, je bil že davno deležen "razlogov", zakaj je njegova "fizika" zgrešena. Konkretno je npr. bil v preteklosti deležen tudi "razlogov" z moje strani, kje ga biksa v zvezi z relativnostjo
Pohvale od drugih za svoj odgovor ne moreš izsiliti. - To je eden od razlogov za vljudnost, toleranco, resnicoljubnost, itd.
Pa ja nočeš reči, da se ti dičiš s temi lastnostmi?! :lol: :lol:
Sem počaščen, da si pomislil name.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, klasično sprenevedanje samozvanega pravnika, ki brani šarlatane.
Ne žali!
Ne smeti.
Nimaš pristojnosti za take izjave.
Amrit, ki se sedaj kiti z vzdevkom TimeEinstein, je bil že davno deležen "razlogov", zakaj je njegova "fizika" zgrešena. Konkretno je npr. bil v preteklosti deležen tudi "razlogov" z moje strani, kje ga biksa v zvezi z relativnostjo
-------------------
Pohvale od drugih za svoj odgovor ne moreš izsiliti. - To je eden od razlogov za vljudnost, toleranco, resnicoljubnost, itd.
----------------------
Je ne pričakujem,
To je zelo pomembno zanikanje. Sicer bi veljala tvoja prejšnja navedba kritičnih razlogov.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Adavanced Relativity - AR

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ne žali!
Ne smeti.
Nimaš pristojnosti za take izjave.
Repetitivno smetenje.
shrink napisal/-a:Amrit, ki se sedaj kiti z vzdevkom TimeEinstein, je bil že davno deležen "razlogov", zakaj je njegova "fizika" zgrešena. Konkretno je npr. bil v preteklosti deležen tudi "razlogov" z moje strani, kje ga biksa v zvezi z relativnostjo
-------------------
Pohvale od drugih za svoj odgovor ne moreš izsiliti. - To je eden od razlogov za vljudnost, toleranco, resnicoljubnost, itd.
----------------------
Je ne pričakujem,
To je zelo pomembno zanikanje. Sicer bi veljala tvoja prejšnja navedba kritičnih razlogov.
Besedna solata.

Zaklenjeno