Adavanced Relativity - AR

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rozman napisal/-a:Takole Albert Einstein v včerajšnjem Delu odgovarja Vojku »Najpomembnejše od vsega pa je, da nikdar ne nehamo dvomiti in spraševati«
Ah, no, Rozman, bodimo vsaj malo resni ... :lol: :lol: :lol:
Pri tebi gre za napredovano motnjo: ti ne dvomiš in se ne sprašuješ o teoretičnih principih in postavkah najbolj preverjene fizikalne teorije vseh časov. Ti dvomiš v stvari, ki jih držiš, gledaš, občutiš ... Ali kot pravi spoštovani prof. Rosina: če bi tvoje halucinacije držale, bi mi živeli v popolnoma drugačnem svetu ...

Saj se še spomniš anekdote o rovtarju, ki je prvič videl žirafo? :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

Prof. Dr. Mitja Rosina napisal/-a: I am aware that many questions in the text need a more
convincing answer, than is offered by the usual explanations in textbooks and journals.
Kaj pomenijo te besede?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Rozman bi se zadovoljil že z linkom na samo en kateri koli že podan odgovor (od sicer zatrjevanih mnogih);
samooklicanim strokovnjakom se zdi navesti link neekonomično, zaradi zatrjevanih že danih mnogih odgovorov;
ni pa nobenega problema znova in znova ponavljati trditve o zatrjevani neekonomičnosti.
Zelo logično.
Totalno nelogično!

Bravo!
Vidim, da tudi ti, kot nepristranska oseba, govoriš o množici linkov - niti enega pa ne navedeš.
vojko napisal/-a: Navedi mi ti nekaj linkov, ki razlagajo, da je Zemlja res okrogla! :lol: :lol:
V kratkem času sem našel na sl. Wikip.:
Oblika
Zemlja ima obliko podobno elipsoidu, dejanski obliki Zemlje rečemo tudi geoid (glej fizikalne značilnosti v infopolju desno zgoraj).
(https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Zemlja#Oblika)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:Rozman bi se zadovoljil že z linkom na samo en kateri koli že podan odgovor (od sicer zatrjevanih mnogih);
Rozman zahteva tak link, ki ga bi tudi sam razumel, a takega žal ni. Najbolj razume svojo lastno knjigo, ki pa je polna napak.
To pojasnilo bi lahko razložilo.
Bomo videli, ali se bo Rozman odzval.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock je napisal:



vojko napisal/-a:
Navedi mi ti nekaj linkov, ki razlagajo, da je Zemlja res okrogla! :lol: :lol:
V kratkem času sem našel na sl. Wikip.:
Oblika Zemlja ima obliko podobno elipsoidu, dejanski obliki Zemlje rečemo tudi geoid (glej fizikalne značilnosti v infopolju desno zgoraj).
(https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Zemlja#Oblika)
Marička, kaj je s tvojim IQ, rockec? Ali nisi zaznal štrleče ironije v mojem zahtevku?! To je seveda jedko ironiziranje repetitivnih zahtevkov Rozmana, da mu navedemo linke, kjer je njegova 'teorija' ovržena. Torej, počasi in razločno še enkrat: to je tako, kot bi danes v 2. dekadi XXI. st. zahteval dokaze, da Zemlja ni ploščata ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Navedi mi ti nekaj linkov, ki razlagajo, da je Zemlja res okrogla! :lol: :lol:
V kratkem času sem našel na sl. Wikip.:
Oblika Zemlja ima obliko podobno elipsoidu, dejanski obliki Zemlje rečemo tudi geoid (glej fizikalne značilnosti v infopolju desno zgoraj).
(https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Zemlja#Oblika)
Marička, kaj je s tvojim IQ, rockec? Ali nisi zaznal štrleče ironije v mojem zahtevku?! To je seveda jedko ironiziranje repetitivnih zahtevkov Rozmana, da mu navedemo linke, kjer je njegova 'teorija' ovržena. Torej, počasi in razločno še enkrat: to je tako, kot bi danes v 2. dekadi XXI. st. zahteval dokaze, da Zemlja ni ploščata ... :lol:
Ljubiš ironijo, ignoranco, zaletavost in redundantnost, Vojkosluz Veleumni?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

@vojko:
Lahko pa odgovoriš na moje vprašanje (" I am aware that many questions in the text need a more convincing answer, than is offered by the usual explanations in textbooks and journals."
Kaj pomenijo te besede?):
- lahko prevedeš v slovenščino (kar ti lepo uspeva)
- lahko odgovoriš vsebinsko
- ali oboje.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:@vojko:
Lahko pa odgovoriš na moje vprašanje (" I am aware that many questions in the text need a more convincing answer, than is offered by the usual explanations in textbooks and journals."
Kaj pomenijo te besede?):
- lahko prevedeš v slovenščino (kar ti lepo uspeva)
- lahko odgovoriš vsebinsko
- ali oboje.
Torej poskusil bom 'oboje':
As a teacher (to si izpustil, je pa pomembno iz pedagoških razlogov) I am aware that many questions in the text need a more convincing answer, than is offered by the usual explanations in textbooks and journals .
(Kot učitelj se zavedam, da veliko vprašanj v besedilu potrebuje bolj prepričljiv odgovor, kot ga ponujajo običajne razlage v učbenikih in revijah.)

V bistvu gre za vljudnostno metaforo Prof. Dr. Mitje Rosine, ko je zavrnil tekst Rozmana in njegove glavne teze. Prevedeno v bolj direkten in robat jezik, pa je rekel: "Odprl si nekaj tem, na katere pa je težko odgovoriti v poljudnem, netehničnem jeziku, v katerem so pisane "običajne razlage v učbenikih in revijah. Verjetno takšnih razlag ne bi razumel".

To seveda niti od daleč ne pomeni kakršnegakoli pritrjevanja Rozmanovim nakladanjem, kar se da razbrati iz konteksta. Temu stavku namreč predhodi tale: "Wavelength and frequency are not independent (nota bene, to pa je glavna Rozmanova teza!), otherwise the world would be a completely different place ."

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Poleg komentarja prof. Rosine sem v knjigi objavil še kar nekaj komentarjev, npr:
You really give yourself to the whole world. I have read the essay and remained almost breathless. Outstanding. There are some uncertainties, but overall this is one of the freshest winds in the last hundred years. If you will be able to trigger an avalanche, by procuring the first snowball, a lot of tension shall be released. Let fate be lenient on you.
Kakšna sreča v bogastvu različnih mnenj, čisto nekaj drugega od enoumja na tem forumu.
… razume svojo lastno knjigo, ki pa je polna napak
Imam idejo. Vsa demagogija na forumu bo zatrta, ko bo kdo s foruma prebral tekst http://www.frozman.si/pdf/MAXWELL.pdf (samo tri strani so) in tu na forumu obelodanil kakšno napako v tekstu. Če jih je polno, to ne bi smelo predstavljati problema. Če pa smem prognozirati, ne bo se našel niti eden, ki bi izpostavil vsaj eno napako.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a derik »

Rozman napisal/-a:Takole Albert Einstein v včerajšnjem Delu odgovarja Vojku »Najpomembnejše od vsega pa je, da nikdar ne nehamo dvomiti in spraševati«
Predno se spraviš o čem dvomiti, moraš najprej tisto stvar sploh razumeti. Ni smiselno dvomiti v neko trditev, če sploh ne razumeš, kaj je z njo mišljeno. Ti nikoli nisi razumel PTR niti v osnovnih postavkah. "Razumel" si jo narobe, popačeno, in potem si se spravil polemizirati s to svojo popačeno verzijo, ki si ji v odgovor ponudil še večje skropucalo. En primer: v svoji knjigi trdiš, da naj bi po PTR astronavnti v raketi videli predmete popačeno, ker da so razdalje v smeri gibanja skrajšane. A to ni po PTR, to je po tvoji butici!

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a derik »

Rozman napisal/-a:Vsa demagogija na forumu bo zatrta, ko bo kdo s foruma prebral tekst http://www.frozman.si/pdf/MAXWELL.pdf
Demagogija bo zatrta, ko bo administrator končno zaprl tvoj račun.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rozman napisal/-a:Poleg komentarja prof. Rosine sem v knjigi objavil še kar nekaj komentarjev, npr:
You really give yourself to the whole world. I have read the essay and remained almost breathless. Outstanding. There are some uncertainties, but overall this is one of the freshest winds in the last hundred years. If you will be able to trigger an avalanche, by procuring the first snowball, a lot of tension shall be released. Let fate be lenient on you.
Kakšna sreča v bogastvu različnih mnenj, čisto nekaj drugega od enoumja na tem forumu.
… razume svojo lastno knjigo, ki pa je polna napak
Dr. Rosina pravi tudi "Outstanding." - To pa pomeni izredno pohvalo.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rock napisal/-a:Dr. Rosina pravi tudi "Outstanding." - To pa pomeni izredno pohvalo.
To je napisal Gregor Cuzak, ki ni fizik ampak manager.
Dr. Rosina je profesor fizike in je edini relevanten komentator v tej knjigi!

Lep večer...

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a derik »

GJ napisal/-a:
Rock napisal/-a:Dr. Rosina pravi tudi "Outstanding." - To pa pomeni izredno pohvalo.
To je napisal Gregor Cuzak, ki ni fizik ampak manager.
Dr. Rosina je profesor fizike in je edini relevanten komentator v tej knjigi!

Lep večer...
Kdorkoli že, a verjetno je mišljeno v pomenu "an outstanding failure", kar brezdvoma tudi je.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

GJ napisal/-a:
Rock napisal/-a:Dr. Rosina pravi tudi "Outstanding." - To pa pomeni izredno pohvalo.
To je napisal Gregor Cuzak, ki ni fizik ampak manager.
Dr. Rosina je profesor fizike in je edini relevanten komentator v tej knjigi! Lep večer...
Hvala. - Umikam svoj kmr.

Zaklenjeno