maxwellova enačba in kristus

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Vprašal sem bolj tehnični in pristni opis tega pojava.
Očitno te zanimajo mistični odgovori. Teh nimam.
Racionali odgovori so v vseh knjigah.
Vprašanje je, kateri odgovori so točni. V vseh knjigah gotovo ne.
Katere?, tiste ki si podeljujejo značke in diplome ali tiste ki živijo v senci?
Tiste, ki kaj vejo. Kdo pa so tisti v senci? Slutim, da gre za šarlatane.
Vsi elementi se med sublimacijo dvignejo, tudi če so (zelo) težji od zraka.
Ah, vreme imaš v mislih. Ampak tvoja razlaga ni točna.
Nedolgo od tega so s pomočjo naprav dokazali da nekateri ostanki znamenitih osebnosti vsebujejo omenjene elemente.
Ne razumem. Navedeš vir?
Ni dokazov da elektroni obstajajo
Seveda ne, če jih nočeš vdeti.
energija je teorija, ki dobiva tudi ezoterične obrise (glej wiki).
Ne jemlji vsega zares.
Vidim razkol v tebi: najprej praviš zakaj naj bi ločili družbo v dobre in slabe, potem ločiš znanstvenike na prave in šarlatane.
Razlage so ustne ali pismene, doživetja in izkušnje so subjektivne: z besedami se težko opiše lastne izkušnje. Si kdaj sublimiral svinec ali živo srebro ali žveplo?? .,poznam že odgovor.

O analizah človeških ostankov sem bral pred več leti in stranice se ne spomnim, zato navedem dva paralelna ampak manj točna vira ( treba je filtrirat vsebino ):
http://bensnotes.weebly.com/note-43-orm ... uctor.html
Sekundarni vir je knjiga, ki ni v slovenščini. Priznani avtor piše o številkah ki se pojavljajo v glasbi in kozmosu. Se mi zdi da nekdo se ukvarja s prevodom, se bom pozanimal. Če ne bo prevoda, ti bom dal naslov, zadosti da me spomniš.

Seveda nočem videti energije: je ni. Dobra je le kakor filter za ugotavljanje kulturnega stanja osebe ( z diplomo ali brez): če nekdo mi blodi o energiji, življenjski energiji ipd., znam da nima jasnih pojmov.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Vidim razkol v tebi: najprej praviš zakaj naj bi ločili družbo v dobre in slabe, potem ločiš znanstvenike na prave in šarlatane.
Narobe vidiš. Delitev na znanstvenike in šarlatane nima nikakršne zveze s tem, da bi bil človek dober ali slab. Oboji so sposobni dobrih in slabih del.
Si kdaj sublimiral svinec ali živo srebro ali žveplo?
Ne, zakaj, ne ukvarjam se s kemijo niti s fiziko. Mi pa lahko razložiš, kakšni so pogoji poskusa, pri katerem se uparjeni svinec dviga v zraku.
poznam že odgovor.
He he.
Seveda nočem videti energije: je ni.
Govorila sva o elektronih, ti so predvsem nabiti masni delci. Imajo seveda svojo energijo, ampak pustiva jo ob strani.
Dobra je le kakor filter za ugotavljanje kulturnega stanja osebe ( z diplomo ali brez): če nekdo mi blodi o energiji, življenjski energiji ipd., znam da nima jasnih pojmov.
Ah, to, ampak energija, ki jo pozna fizika, nima z naštetim nikakršne zveze. Ampak tudi jaz imam nekaj filtrov. Če mi nekdo blodi o alkemiji, vem, da nima jasnih pojmov.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:Ne, zakaj, ne ukvarjam se s kemijo niti s fiziko. Mi pa lahko razložiš, kakšni so pogoji poskusa, pri katerem se uparjeni svinec dviga v zraku.
Lahko bi navedel klasično gretje pod 1000°, ampak se težko zazna proste atome; lahko bi navedel gretje Pb oksidov nad 1000° , ampak se ne posrečijo vedno, lažje je če semlejemo Saturn in ga mešamo z Luno ( z novo luno ); zmesi dodamo tri volumne vijoličaste soli, dva volumna črnega in en volumen zmaja, ostalo naredi ogenj - mi vidimo in čujemo: luna ostane blizu zemlje, ta črni kadi in vijoličasta sol zasmrdi, saturn je najvišji.
Govorila sva o elektronih, ti so predvsem nabiti masni delci. Imajo seveda svojo energijo, ampak pustiva jo ob strani.
Morda so mastni delci, če se elementi hranijo z njimi. Ni dokazov. Vsak pametni fizik, kemik ipd. zna, da energija in subatomski delci predstavljajo le teorijo.
Ah, to, ampak energija, ki jo pozna fizika, nima z naštetim nikakršne zveze. Ampak tudi jaz imam nekaj filtrov. Če mi nekdo blodi o alkemiji, vem, da nima jasnih pojmov.
S pomočjo alkimije ločimo pravo od nepravega.
Če kdo mi blodi o alkemiji še ni rečeno da zna kaj pravi, ampak filter je znatno bolj aktiven kakor v znanstvenem jeziku; dandanes obstaja tudi akademija alkimije, kjer v trieniju oseba dobi potrdilo ( zakoni niso še prilagojeni) in postane špecializirana v tej stroki.

Da ne bo offtopic: doktrinske skripte pravijo da plemeniti kamen je izmišljutina alkimistke Marije, enega Perzijskega čarobnika ( Jožefovi predniki so več generacij preživeli v Perziji ) in dvanajstih Egipčanskih višjih duhovnikov: Igne Natura Renovatur Integra.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

No, zdaj pa sem prebral vse, kar sem moral prebrati. Lep pozdrav.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:No, zdaj pa sem prebral vse, kar sem moral prebrati. Lep pozdrav.

Razčistili smo pojme o Kristusu, upajmo da ne bomo namesto njega postavili Maxwella na Križ, namaste.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a:
Rock napisal/-a: Predlagam, da obrazložiš svojo miselno pot - v sedanji obliki so formulacije preveč dvoumne.
,.......
Je več primerov, ki so na prvi pogled nerazumni:
Ljubite sovražnike!
Če te nekdo udari po enem licu, mu nastavi še drugega!
Ne upirajte se sili! (Če ti kdo hoče vzeti plašč, mu tudi suknjiča ne brani!)
Kako ti razumeš te nauke?
Verne osebe so vedno dvoumne, ne znam če je to defekt ali ne.
Po m. mn. so situacije različne. To je pravilno, kajti ljudje so različni (a svobodni).
A še bolj velja: 'Da, da - ne, ne. Kar je več, je od zlega.'
Ljubite sovražnike:
navedeni primeri vsebujejo nasilje, stavek je dvoumen:
kdor napade ( ali je nasilen ), bo dolžen ( v neskončnosti dokler ne popravi );
če pomislimo, napadalnost je bolezen: če nočeš zbolet, ne reagiraš.
Bi. z gornjim zahteva (nasproti sovražnikom) 'ljubezen', kajti (le) tedaj imamo zasluženje. To je čudovit nauk, in je v skladu npr. s starozaveznim 'zob za zob', in novozaveznim 'bodite popolni, kot je popoln m. Oče'.
Mislim da je bazirano na človekovi navadi posnemanja: če narediš isto reč kakor sovražnik, se boš vedel kakor on = se boš nalezel slabih navad/bolezni ( psihološko najprej ).
Človek je konstantno izpostavljen nasilju, ali grožnji s tem.
Ti svetuješ, če si tako napaden - da "ne reagiraš"?
Če to pomeni v tvoji interpretaciji, da se mu prepustiš na milost in nemilost ('Če te nekdo udari po enem licu, mu nastavi še drugega! - Ne upirajte se sili!') - je m. odgovor, da je potrebno drugačno tolmačenje (in je bila svoječasna zahteva Cerkve, da - neizobraženi - ljudje naj ne prebirajo sami Biblije, še kako upravičena).

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:Vsak pametni fizik, kemik ipd. zna, da energija in subatomski delci predstavljajo le teorijo.
Bom ponovil odziv na eno izmed tvojih uvodnih neumnosti na tem forumu, ki je identična gornji:
shrink napisal/-a:
osf napisal/-a:Sem tel odpret temo glede tega, ampak vidim da pristnih odgovorov glede teorije o energiji ni.
Po vsem netu mrgolijo informatorji ki zadušijo vsak znak upora napram dejstva da realnih dokazov teh sub-atomskih delcev ni.
Obstaja sploh en dokaz teh majhnih pikic, ki bi ble znatno manjše od skoraj nevidnih atomov vodika?
Samo zate:

http://www.kvarkadabra.net/galerije-slik

In ne, tisti sledovi na slikah niso delo sv. duha: ta namreč ne pušča madežev. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a: Da ne bo offtopic: doktrinske skripte pravijo da plemeniti kamen je izmišljutina alkimistke Marije, enega Perzijskega čarobnika ( Jožefovi predniki so več generacij preživeli v Perziji) in dvanajstih Egipčanskih višjih duhovnikov: Igne Natura Renovatur Integra.
Obstaja knjiga Pride of India.
Baje navaja, da so poznali filozofijo na ravni antike že davno pred st. Grki, poznali so Pitagorev izrek, 'arabske številke' so v resnici indijskega izvora, poznali so elektriko, dokaj natančno hitrost svetlobe, itd.

Kakšen komentar?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Dobro vprašanje.
Ali je danes vprašanje razrešeno (vprašanje superpozicije)?
Ali je vprašanje sploh pravo (da obstajata hkrati dve različni možnosti), kajti kje je argument, da je superpozicija relevantna?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Rock »

Vprašanje nekoliko spreminjam in razširjam (morda se je kdo poglabljal v zadevo):

izhodišče je:
Roman Dobro vprašanje. (Moja opomba: v zvezi s Schrödingerjevim mačkom.)
Rock Ali je danes vprašanje razrešeno (vprašanje superpozicije)?
Ali je vprašanje sploh pravo (da obstajata hkrati dve različni možnosti), kajti kje je argument, da je superpozicija relevantna?

In sedaj:
ali so 'po zrušitvi determinizma' ugotavljali, morda celó s célo množico poskusov, v zv. s 'kopenhagensko interpretacijo', kako se kvant obnaša, če je pri meritvi znanstvenik prisoten ali če ni prisoten (torej, ko so vsi ostali parametri v praktičnem smislu isti)? Kje dobim poročila o tem? Kakšne so ugotovitve?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Rock napisal/-a: Ti svetuješ, če si tako napaden - da "ne reagiraš"?
Če to pomeni v tvoji interpretaciji, da se mu prepustiš na milost in nemilost ('Če te nekdo udari po enem licu, mu nastavi še drugega! - Ne upirajte se sili!') - je m. odgovor, da je potrebno drugačno tolmačenje (in je bila svoječasna zahteva Cerkve, da - neizobraženi - ljudje naj ne prebirajo sami Biblije, še kako upravičena).
Primerjam matematičnost dogodkov v življenju in upoštevam da ne-reagiranje bo vseeno privedlo do uravnovešenja: če vrneš direktno, si napadalcu vrnil in storil isto kakor on, če vrneš indirektno si storil slabše, če zahtevaš od stvarstva da se zlo povrne na storilca, bo kazen najhujša. ( vidimo dogodke brez časa ). Človeka lahko učijo branja in pisanja, le razumevanje je subjektivno.
Rock napisal/-a: Obstaja knjiga Pride of India.
Baje navaja, da so poznali filozofijo na ravni antike že davno pred st. Grki, poznali so Pitagorev izrek, 'arabske številke' so v resnici indijskega izvora, poznali so elektriko, dokaj natančno hitrost svetlobe, itd.
Razmišljati je treba kako so se vera, kemija in delo pojavile paralelno pri raznih kulturah, ki niso bila v stiku. Eden na eni strani oble je udarjal s kamenjem, vec ali manj sinhrono na obratni strani oble je nekdo drsal palice.

Izhodišče:
Zato, da bi človek uveljavil lastno vero, kulturo, znanje, se je poslužil vseh sort reči, od najbolj modrih do najbolj gnusnih. Na današnjo in futuristično življenje naj bi uplivalo psihedelično znanstvo, ki se poslužuje teorij brez dokazov, ki molzi ekonomijo v imenu boljše prihodnosti:
človeška kri ni umazana samo s prevodniki, radioaktivnostjo, nepotrebnimi bakterijami, piramidalnim sistemom družbe, večvrednostjo, je umazana z zanikanjem realnosti.
Kristusa so obogateli z znanjem in kemijo, račune plačujemo še danes.

http://www.kvarkadabra.net/2000/01/vakuum/
Bolj točno: občutek temperature v vakumu bi zaznali brez telesa, če pomislimo - je občutek zanemarljiv, če se nam posrečijo žive sanje - je občutek bližji realnosti.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ti svetuješ, če si tako napaden - da "ne reagiraš"?
Če to pomeni v tvoji interpretaciji, da se mu prepustiš na milost in nemilost ('Če te nekdo udari po enem licu, mu nastavi še drugega! - Ne upirajte se sili!') - je m. odgovor, da je potrebno drugačno tolmačenje (in je bila svoječasna zahteva Cerkve, da - neizobraženi - ljudje naj ne prebirajo sami Biblije, še kako upravičena).
Primerjam matematičnost dogodkov v življenju in upoštevam da ne-reagiranje bo vseeno privedlo do uravnovešenja: če vrneš direktno, si napadalcu vrnil in storil isto kakor on,
Kaj misliš z "direktno"?
če vrneš indirektno si storil slabše,
Kaj misliš z "indirektno"?
če zahtevaš od stvarstva da se zlo povrne na storilca, bo kazen najhujša. ( vidimo dogodke brez časa ).
Kakšne "dogodke" imaš v mislih?
Obstaja knjiga Pride of India.
Baje navaja, da so poznali filozofijo na ravni antike že davno pred st. Grki, poznali so Pitagorev izrek, 'arabske številke' so v resnici indijskega izvora, poznali so elektriko, dokaj natančno hitrost svetlobe, itd.
--------------
Razmišljati je treba kako so se vera, kemija in delo pojavile paralelno pri raznih kulturah, ki niso bila v stiku. Eden na eni strani oble je udarjal s kamenjem, vec ali manj sinhrono na obratni strani oble je nekdo drsal palice.
Izhodišče:
Zato, da bi človek uveljavil lastno vero, kulturo, znanje, se je poslužil vseh sort reči, od najbolj modrih do najbolj gnusnih. Na današnjo in futuristično življenje naj bi uplivalo psihedelično znanstvo, ki se poslužuje teorij brez dokazov, ki molzi ekonomijo v imenu boljše prihodnosti:
človeška kri ni umazana samo s prevodniki, radioaktivnostjo, nepotrebnimi bakterijami, piramidalnim sistemom družbe, večvrednostjo, je umazana z zanikanjem realnosti.
Kaj misliš z "je umazana z zanikanjem realnosti"?
Kristusa so obogateli z znanjem in kemijo, račune plačujemo še danes.
Tega stavka pa sploh ne razumem - ne zmoreš uporabiti bolj normalne slovenščine? (Lahko uporabiš angleščino, nemščino, če ti je to lažje.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a: http://www.kvarkadabra.net/2000/01/vakuum/
Bolj točno: občutek temperature v vakumu bi zaznali brez telesa, če pomislimo - je občutek zanemarljiv, če se nam posrečijo žive sanje - je občutek bližji realnosti.
Mene pa bi zanimalo, glede na gornji članek
(vakuum, to je v prostor v katerem ni ne prostega sevanja, ne snovi; resničnemu vakuumu ne moremo pripisati temperature, saj je “prazen”; vendar imamo v naravi dober približek vakuuma, to je medzvezdni prostor v vesolju; sevanje ima temperaturo okoli 2.7 K):

Kakšna bi bila temperatura vakuuma (v C stopinjah)?
Nižja od 'absolutne ničle'?
Kaj pomeni navedba v članku, da 'resničnemu vakuumu ne moremo pripisati temperature'?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Rock napisal/-a:
osf napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ti svetuješ, če si tako napaden - da "ne reagiraš"?
Če to pomeni v tvoji interpretaciji, da se mu prepustiš na milost in nemilost ('Če te nekdo udari po enem licu, mu nastavi še drugega! - Ne upirajte se sili!') - je m. odgovor, da je potrebno drugačno tolmačenje (in je bila svoječasna zahteva Cerkve, da - neizobraženi - ljudje naj ne prebirajo sami Biblije, še kako upravičena).
Primerjam matematičnost dogodkov v življenju in upoštevam da ne-reagiranje bo vseeno privedlo do uravnovešenja: če vrneš direktno, si napadalcu vrnil in storil isto kakor on,
Kaj misliš z "direktno"?
če vrneš indirektno si storil slabše,
Kaj misliš z "indirektno"?
če zahtevaš od stvarstva da se zlo povrne na storilca, bo kazen najhujša. ( vidimo dogodke
Direktno= nekdo ti stopi na nogo in ti stopiš njemu
Indirektno=nekdo ti stopi na nogo in ti vprašaš koga ki ti je dolžen ( ali mu ostaneš dolžen ) naj mu stopi na nogo
Vprašaš stvarstvo=vsakodnevno si nabiramo pluse in minuse, kdor nabira samo minuse prej ali slej dobi račun; če ti je storil slabo in mu nisi vrnil, poskrbi Bog.

Razlaga je tokrat jasnejša?
Mene pa bi zanimalo, glede na gornji članek
(vakuum, to je v prostor v katerem ni ne prostega sevanja, ne snovi; resničnemu vakuumu ne moremo pripisati temperature, saj je “prazen”; vendar imamo v naravi dober približek vakuuma, to je medzvezdni prostor v vesolju; sevanje ima temperaturo okoli 2.7 K):

Smatram da si že bil v tistem predelu vesolja. Edini priznani vakum je v laborju.
Kaj misliš s pojmom sevanje?

http://physicsworld.com/cws/article/new ... rogen-atom
Poglejmo bolje: okoli atoma vodika ( čeprav zgleda baker ) ni črtic ki bi kazale prisotnost manjših delcev ( zaradi premika delcev ); okrog atoma vodika ni snovi, vakum je absoluten ( sarhazem ). Poglej leto članka : zavedajmo se kje in kdaj smo, zato govorim o zanikanju realnosti.

Zakaj v vakumu naj bi bila temperatura nizka? Saj v članku pojasni da ni spremembe. Dodal sem le, da resen občutek naj bi imelo bitje brez telesa. Kdor pravi da bitje brez telesa ne obstaja, zanika vero in torej realnost.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a:
Rock napisal/-a:
osf napisal/-a: Primerjam matematičnost dogodkov v življenju in upoštevam da ne-reagiranje bo vseeno privedlo do uravnovešenja: če vrneš direktno, si napadalcu vrnil in storil isto kakor on,
Kaj misliš z "direktno"?
če vrneš indirektno si storil slabše,
Kaj misliš z "indirektno"?
če zahtevaš od stvarstva da se zlo povrne na storilca, bo kazen najhujša. ( vidimo dogodke
osf napisal/-a: Direktno= nekdo ti stopi na nogo in ti stopiš njemu
Indirektno=nekdo ti stopi na nogo in ti vprašaš koga ki ti je dolžen ( ali mu ostaneš dolžen ) naj mu stopi na nogo
Vprašaš stvarstvo=vsakodnevno si nabiramo pluse in minuse, kdor nabira samo minuse prej ali slej dobi račun; če ti je storil slabo in mu nisi vrnil, poskrbi Bog.
Razlaga je tokrat jasnejša?
Ljudje se Hitlerju niso smeli upreti, ampak ob napadu ostati pasivni in se križem rok zanašati na pomoč Boga?
Skladno s tvojim mn. država ne sme imeti 'organov za fizično prisiljevanje' (vojska, policija)?

Odgovori