maxwellova enačba in kristus

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:Veš kaj, pesniški trol, ne trudi se preveč, ker so tvoja pesnjenja iz "črne lukne" še bolj dolgočasna kot spakedranščina tvojega kompanjona iz jodlarije. :lol:

Sicer pa veš, kaj te čaka: če ne, pa naj te spomni druga inkarnacija. :lol:

Šrinkolino - tu je Kukujev (po šrinklnu se to napiše Hubbleov - Kukuov, ker je Hawkingova 2d podoba, ki dela ovovov) citata:

"To me it is clear that we exist in a plan which is governed by rules that were created, shaped by a universal intelligence and not by chance.”

Ko je ta plan univerzalne inteligence utelesil tebe... verjetno se je pojavil kakšen hrošček med utelešenjem plana in je šlo precej mimo. Torej prosi v smislu inkarnacije

https://www.youtube.com/watch?v=GS6yA4ysd3Q

Kukujevo inteligenco, naj s tabo poskusi znova, a to pot ....zelo drugače!


:lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:...bedast pogovor.
Capuuut mortum je izraz za primerjavo med nespremenljivo staljeno zmes in mišljenjem subjekta. Kdor ima nespremenljivo mišljenje je caput mortum. Wiki je nekam nepopolna za tale primer.

Govoriš o anketi: 90+% svetovnega prebivalstva redi' omenjene neumneže. Je potrebna anketa?

Nisi znanstvenik, ker se izražaš kakor zdravnik; znanstvenik bi razumel srednjeveško pohvalo caput mortum, ki te je provokativno segrela. ....čeprav nad 4000° C caput mortumi se stalijo, redki sublimirajo.

Ref. idealist: govorimo o znanstvu, idealist ki bo prvič ( in dvajsetič ) spekel kruh, bo iz peči povlekel opeko.

Freud: bom šel direktno: bil je idealist brez prakse.

S o d o b n o z n a n s t v o je tisto ki se uči v šolah.

Pravljice imajo vedno neko moralo: vsebina je razodeta komur je razumel da bomo otroci še 10000 let.

Paraznanstvo se ukvarja s teorijo delcev in to predstavlja pokvarjeni del fizike. Ne bavim se s temi neumnostimi. ...čeprav zrcalim eno znanstveno bistvo: če obstaja protidelec, obstaja tudi protidmt, snov ki se dandanes lahko proizvaja industrijsko.

Osveži database= dopolni tvoje znanje, ker vzrok smrti ni samo eden.

Piezo-srce= pomoč in utopija

...bedast pogovor: nisi razumel, da trditev: Adam, Kristus videni kakor sinovi Boga je v kontrastu da le Kristus je sin Boga.



A je tvoje?
Roman napisal/-a: Časovni stroj menda že obstaja. To je vesolje, ki se pač giblje (različno hitro) od preteklosti k prihodnosti (če seveda privzamemo, da je čas objektiven in ne zgolj naša zaznava).

Drugače pa je s časovnim strojem iz znanstvene fantastike. Pri tem mi prihaja na misel problem, ki ga nisem zasledil v nobeni literaturi. Če namreč želimo potovati po času, morata hkrati obstajati dva povsem različna časa: zunanji čas, po katerem potujemo, in naš lokalni čas, v katerem mi sami potujemo v smeri prihodnosti. Če želimo torej v preteklost, se mora to zgoditi tako, da gremo hkrati v prihodnost, saj drugače stvari nima nobenega smisla. Torej se oba časa oddaljujeta drug od drugega, a morata priti skupaj, če naj v preteklosti sploh kaj vidimo.

Če bi se pri naši vožnji v preteklost v isto smer spreminjal tudi naš lokalni čas, potem take vožnje sploh ne bi mogli zaznati.

Kaj drugi mislite o tem problemu?
se zabavaš biti multiobjektiven?, bi rad gledal " v nematerialnosti" zapisane dogodke PRETEKLOSTI?
Stopi v kronovizor pa boš videl 2D.

Hočeš 3D?
Vprašaj MERCK.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, še-malo-trolej-smolej, spet si jodlarsko repetitiven z enimi in istimi imbecilnostmi, ki kažejo prvič: na tvojo nesposobnost razlikovanja med osebnim pogledom fizika in pogledi fizikalne skupnosti, in drugič: na imbecilno prepričanje, da fizik Kaku govori o istih šarlatanskih imbecilnostih kot tvoj Quack Doctor. :lol:

Pa pojdi že enkrat k dr. "Dahlkeu" (citiral sem tvoje imbecilno sklanjanje; toliko o pismenosti :lol: ), da izvrši na tvoji "cvangsštorung" pameti "reinkarnacions" terapijo: morda se vrneš v novi inkarnaciji, ki bo manj imbecilno trolala. :lol:
Zadnjič spremenil shrink, dne 15.12.2016 17:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Capuuut mortum je izraz za primerjavo med nespremenljivo staljeno zmes in mišljenjem subjekta.
Res?
Kdor ima nespremenljivo mišljenje je caput mortum.
Dobro. Sem se že ustrašil.
Wiki je nekam nepopolna za tale primer.
Ali pa si si ti nekaj izmislil. Kdo bi vedel.
Govoriš o anketi: 90+% svetovnega prebivalstva redi' omenjene neumneže. Je potrebna anketa?
Ne, ni potrebna. Iz ankete bi izvedel samo to, kaj si o rejencih misli večina ljudi. Se pa motiš, da gre za neumneže. Kdor drži cel svet v šahu, ne more biti neumnež. Lahko je nemoralnež, pa še to je vprašljivo.
Nisi znanstvenik, ker se izražaš kakor zdravnik
Tega mi pa še nihče ni dejal. Nisem zdravnik.
znanstvenik bi razumel srednjeveško pohvalo caput mortum
Slutim, da znanstvenik ni to, kar ti trdiš, da je.
ki te je provokativno segrela.
:?: Nič takega. Spoznal sem nov izraz in sem hotel izvedeti, kaj pomeni.
Freud: bom šel direktno: bil je idealist brez prakse.
Zanimivo mnenje. Freud je pomemben v tem, da je spoznal, kako nagoni (še posebej spolni) vplivajo na človeka.
S o d o b n o z n a n s t v o je tisto ki se uči v šolah.
Prav.
Pravljice imajo vedno neko moralo
Saj Bibliji tega ne odrekam.
vsebina je razodeta komur je razumel da bomo otroci še 10000 let.
To pa potrebuje razlago.
Paraznanstvo se ukvarja s teorijo delcev in to predstavlja pokvarjeni del fizike.
Zakaj pokvarjeni?
Ne bavim se s temi neumnostimi.
In vendar veš, da gre za pokvarjeni del fizike. Veliko si drzneš.
čeprav zrcalim eno znanstveno bistvo
Kakšno izražanje pa je to?
če obstaja protidelec, obstaja tudi protidmt, snov ki se dandanes lahko proizvaja industrijsko.
Razloži.
nisi razumel, da trditev: Adam, Kristus videni kakor sinovi Boga je v kontrastu da le Kristus je sin Boga.
Še vedno ne razumem. Kaj si hotel povedati?
A je tvoje?
Očitno je.
se zabavaš biti multiobjektiven?
Kaj to pomeni?
bi rad gledal " v nematerialnosti" zapisane dogodke PRETEKLOSTI?
Ne, takih ni.
Stopi v kronovizor pa boš videl 2D.
Kje je kronovizor?
Vprašaj MERCK.
Kdo je MERCK?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a bargo »

Verka Serduchka - Dancing Lasha Tumbai (Ukraine) 2007 Eurovision
Hello everybody, my name is Verka Serduchka
Me English nicht verstehen
Let's speak dance

:D :D


Magic iz MEDZVEZDNA POTOVANJA
Tom and Jerry Cartoon - Smarty Cat

Cikel iz FIZIKA, ELEKTRIČNI UPOR, TOK
Tabla! :mrgreen:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

bargo napisal/-a:Slika

Shrink, Spot sprašuje: "Znaš rešiti to tablo, če že Bargove ne zmoreš?" :lol:
Asinus Shrink tega ne zna, je pa dober napovedovalec vremena:

Slika

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a bargo »

smolejleo napisal/-a:
bargo napisal/-a:Slika

Shrink, Spot sprašuje: "Znaš rešiti to tablo, če že Bargove ne zmoreš?" :lol:
Asinus Shrink tega ne zna, je pa dober napovedovalec vremena:

Slika
Bravo! Odlično! Kelvin se reži! :D :mrgreen:
Magic iz Čudeži in znanost

AVE MARIA in good sound by Mirusia Louwerse with André Rieu

Slika
:arrow: :idea:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Super skladba in seveda tudi slika - najmanj 2 dimenziji več kot Hawkingova žival!

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:Ali pa si si ti nekaj izmislil. Kdo bi vedel.
Zdi se mi, da že vajenci obvladajo tole primerjavo, nekje mora biti zapisana. Bom raje prikazal:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ercury.jpg

..next
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Soubor: ... kangel.jpg
Ne, ni potrebna. Iz ankete bi izvedel samo to, kaj si o rejencih misli večina ljudi. Se pa motiš, da gre za neumneže. Kdor drži cel svet v šahu, ne more biti neumnež. Lahko je nemoralnež, pa še to je vprašljivo.
Nemoralni ampak tudi neumneži:( odgovor vezan na trditev otroci 10.000 let) vidim bitje kakor avtonomni, geometrično začrtani 'mehurček' temperature, ki od rojstva naprej, obstaja za vekomaj. 100 let na zemlji, ostalo v nematerialnosti. Naš obstoj je vezan z zakoni spoštovanja, do vseh entitet. Kdor krši spoštovanje, zakone,, je neumen, ker prej ali slej dobi račun ( predolga razlaga za temo maxw/krist).


Glede Freuda:
...sublimirani cap. mort. bo vedno iskal ( dokler najde ) "protidelec'; unija teh je prikazana kakor pikica v krogu = simbol sonca =
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... symbol.svg
Ne vidim nagona ampak željo.

Pokvarjeni del fizike:
Po nekaj letih fokalizacije na argument delci, energija, sem prišel do zaključka da ne obstajajo ( energija ni moč, ker se moč ne pretvarja v materijo ; kr se premika ima silo, moč; erg kaj pa je?) koščki atomov in tudi če bi obstajali, bi predstavljali atomsko hrano in izločke. Če kdo bi meni tikal izločke, še še bi ga pustil, čeprav bi me motilo ( poleg tega izloček enega atoma bi lahko predstavljal hrano za enega drugega); če kdo bi mi tikal hrano, bi se jezil.
Torej en del znanstva se bavi z rečmi ki niso potrebne ( glej fundamentalne potrebe družbe ), torej je kakor če ne bi delalo: kr ne dela je pokvarjeno.

čeprav zrcalim eno znanstveno bistvo
Kakšno izražanje pa je to?
zrcalim= posnemam sklepanje znanstvenikov da za vsak "pro', obstaja 'proti'. Protidmt = nekaj ki ne da reakcije + x - = bum, flash, bang ( treščenje t.i. delcev), ampak zaustavi delovanje omenjene zmesi vezanih elementov.



Kristus/Adam
Proglašanje Kristusa kakor edinorojenega sina Boga se ne ujema z razmišljanjem da Bog bi ustvaril Adama ( po zahodnosemitski kulturi/veri , sprejeto od vzhod-semt ) tako, da bi oživel geometrično izoblikovano ' kepico ' zemlje. Oživel naj bi zmes elementov ( katere naj bi s podobnim postopkom ustvaril/oživel), ki naj bi bila njemu podobna ....a ni to sin?
Kdo je sedaj sin Boga?
Adam? Kristus? Vsi?
Kristus naj bi bil sad svetega duha v devici Mariji ( alkemijsko zveni lepo, realistično pa bom priznal da tukaj Biblija šepa ali ima večstranske načine razumevanja takega pojava );
.....mi smo sinovi Boga ali naših očetov?
Če Bog je vvseh nas, so naši očetje del Boga, ki je oplodil ženo, zato da se je rodil novi Bog oz del Boga.

.....multiobjektiven: coming soon

Kronovizor:
https://en.wikipedia.org/wiki/Chronovisor

Tudi tukaj wiki je nezadostna; dodatki:
-Lik Kristusa je umetnina, ki je nastala okrog 1960; Kristusov obraz naj bi s kronov. slikali leta 1953;
- razstavljen je v Vatikanu; podobni stroj so izročili Američanom ( morda so filmali binladna)
- sestavili so ga s pomočjo nobelovcev
- lahko vidimo dogodke iz preteklosti
...še kej so povedali, ampak tukaj v moji okolici hranijo samo rjavelo železno spiralo, uporabljeno za shranjenje podatkov: 0 in 1, v višini 1 mol Fe = 6,022 × 10na23 podatkov ali 1 ali 0.

Merck?
https://www.rsc.org/merck-index

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a shrink »

Spet sinergija med pesniškim in jodlarskim trolom: tokrat v lepljenju imbecilnih slik. Očitno to najbolj "znata", to jima je treba priznati. :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Boginja je edina želja Boga.
Vedel sem, da so zadaj hormoni.
Unisex? Ne obstaja, osveži database.

Roman napisal/-a:Osf, ključna beseda pri tem je "alleged".
Si predalčkal, ni prvič. Ne dobiš več odgovorov dokler ne dokažeš več resnosti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
Roman napisal/-a:Osf, ključna beseda pri tem je "alleged".
Si predalčkal, ni prvič. Ne dobiš več odgovorov dokler ne dokažeš več resnosti.
Klasika s strani šarlatanov: "če ne sprejemate odgovorov [op. ki so kardinalne neumnosti], ste neresni." :lol:

Hah, šarlatanom enostavno ne potegne, da njihovih "odgovorov" nihče količkaj izobražen ne more jemati resno. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Unisex? Ne obstaja, osveži database.
Za boga ne vem, boginja pa gotovo ni uniseks. Tvoj očitek ni upravičen.
Roman napisal/-a:Osf, ključna beseda pri tem je "alleged".
Si predalčkal, ni prvič.
V besedilu, ki si ga posredoval, je večkrat omenjena beseda "alleged". Če se z njo ne strinjaš, čemu si potem predlagal, da preberem to besedilo? Predalčkal pa si prvič ti, ko si me hotel vtakniti med zdravnike.
Ne dobiš več odgovorov dokler ne dokažeš več resnosti.
Tvoji dosedanji odgovori niso bili resni, torej nobene spremembe. Kakšno resnost vendar pričakuješ od mene?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Unisex? Ne obstaja, osveži database.
Za boga ne vem, boginja pa gotovo ni uniseks. Tvoj očitek ni upravičen.
Roman napisal/-a:Osf, ključna beseda pri tem je "alleged".
Si predalčkal, ni prvič.
V besedilu, ki si ga posredoval, je večkrat omenjena beseda "alleged". Če se z njo ne strinjaš, čemu si potem predlagal, da preberem to besedilo? Predalčkal pa si prvič ti, ko si me hotel vtakniti med zdravnike.
Ne dobiš več odgovorov dokler ne dokažeš več resnosti.
Tvoji dosedanji odgovori niso bili resni, torej nobene spremembe. Kakšno resnost vendar pričakuješ od mene?

...znaš kaj bi pomenilo v vernem 'slenku', da Bog je unisex? ...nekam smešno...

...pusti alleged, teksti so sestavljeni iz večje množice besed. Jezi se na shr, ki je označila pojem predalčkanje kakor besede, ki jih uporabljajo šarlatani.

Npr. naris caputmortuma je zgrešeno poimenovan mercury.
Posredoval sem ideje potom ostalih.

Sem rekel da 'Nisi znanstvenik, ker se izražaš kakor zdravnik', nima veze s predalčkanjem in moje mnenje ne pomeni da sem hotel kej vtakniti.

Kje pa so mnenja o kronovizorju? Kaj misliš o kemijski industriji? So narisi 'merkurij ' in 'darkangl' morda kemijske formule?

Lp

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:...znaš kaj bi pomenilo v vernem 'slenku', da Bog je unisex?
Nisem vedel, da imate verniki svoj sleng. Zdi se mi, da imaš ti svoj sleng, ki ga tisti verniki, ki jih poznam, ne govorijo. In ne, ne vem, kaj bi to pomenilo. Če rečeš, da bog nima spola (slutim, da imaš to v mislih), je to nekaj povsem drugega kot uniseks.
...nekam smešno...
Razloži šalo. Ne vem, čemu naj se smejim.
...pusti alleged, teksti so sestavljeni iz večje množice besed.
Ampak "alleged" je tukaj nadvse pomembna beseda, saj postavlja pod vprašaj vse druge v sestavku.
Jezi se na shr, ki je označila pojem predalčkanje kakor besede, ki jih uporabljajo šarlatani.
Povsem nerazumljivo. Ugibam, da si imel v mislih shrinka (moški spol, prosim).
Npr. naris caputmortuma je zgrešeno poimenovan mercury.
Prosim, da na Kvarkadabri ne uporabljaš svojega slenga. Zgubljava čas, ko te sprašujem po pojasnilih, in ko si prevajam tvoje besedilo v slovenščino. Če tvoj naris pomeni opis, te prosim, da uporabiš besedo opis. Bo šlo? Tudi ne vem, zakaj za mercury ne uporabljaš slovenskega izraza.
Posredoval sem ideje potom ostalih.
Pa kakšen jezik ti uporabljaš. Svahili? In ga potem z Googlovim prevajalnikom prevajaš v slovenščino?
Kje pa so mnenja o kronovizorju?
To mnenje potrebuješ? Resno? Ne obstaja. Beseda alleged je bolj upravičena, kot si misliš.
Kaj misliš o kemijski industriji?
Industrija pač. Kot vse druge.
So narisi 'merkurij ' in 'darkangl' morda kemijske formule?
Če pod mercurijem misliš živo srebro, je to pač eden od elementov, kovina, ki je v običajnih razmerah tekoča. Se pa mi ne sanja, kaj bi bilo darkangl. Če stric Google tega ne pozna, si si gotovo sam izmislil. Morda je to kaj podobnega kot žbonglji, ali pa morda sepuljke.

Odgovori