za vse ki so malo preveč paranoični...

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Očitno je moj pogled zelo blizu tvojemu, kar ima dobre strani (se razumeva) in slabe (se - morda - dolgočasiva). Mislim, da tovrstne pojave (ideje, prepričanja, verovanja) najbolje pojasni memetika. Osnovni mehanizem pri razvoju živih bitij je posnemanje, zato smo večinoma nagnjeni k nekritičnemu sprejemanju bolj ali manj eksotičnih idej, razen nekaterih posameznih osebkov, ki smo (po Smolarju) pač neprilagojeni.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Če si kritičen si neprilagojen? To je rahlo butasto, razen če ta Smolar želi živeti v svetu zombijev.
Kaj so pa tisti, ki nekritično sprejmejo kritičnost?

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

Pasivne copate v dolgočasnih zakonih s pirom v roki pred tevejem.
Če si prlagojen si neoporečen in nenevaren sistemu.
Take dragi moj pa imajo neznansko radi.
Ah ja, pa da delajo naj do penzije in potlej čim prej krepnejo.
Dobrodošli v kapitalizmu.
Zombijev na pretek...
In skorajda nikoli po lastni volji... Same dobričine ki nočejo biti škodlijve in egoistične...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kdo pa se po tvoje obnaša po lastni volji?
Zombijev je mogoče samo več vrst.

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

Po moje je zombi vsakdo ki ne premore sebi lastne abstraktnosti.
Kaksne vrste pa si ti imel v mislih?
Imaš kaj na "lagerju"?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Fragile napisal/-a:Po moje je zombi vsakdo ki ne premore sebi lastne abstraktnosti.
in kaj to pomeni?

V mislih sem imel to da se mogoče nihče ne obnaša po svoji volji. So recimo zombiji čisto brez lastne volje, potem zombiji ki mislijo da imajo lastno voljo, potem zombiji ki vejo da nimajo lastne volje itd.
Mogoče si zombi tudi ti, ker delaš pod vplivom ideologije, ki je prišla od zunaj v tebe. No, po takem načinu se ravnamo vsi, torej smo vsi zombiji?
Celo svojo "lastno" ideologijo razvijemo na podlagi idej od zunaj. Če nebi hotel biti zombi, bi od rojstva moral živeti v samici? Pa tudi če misliš da si čisto sam razvil svojo ideologijo si delal pod nezavednim vplivom zunanjega sveta. V bistvu mogoče sploh ne razmišljamo sami, karkoli že to pomeni.
Je tako razmišljanje paranoično?

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

neeee... Mislim pa da si malce preveč posplošil situacijo.
Mislim da je vsakdo, ki razvija sebi svoj slog, misel, ton, vzgojo že daleč od efekta marionete. Je pa res da ga celotna okolica še vedno drži na nekaterih nitkah. Podobno se odvija v glasbeni produkciji. Glasbe brez vpliva ni!
Praranojoi ti lahko predstavlja tudi hrana... Vsaka sleherna stvar tega sveta je lahko paranoja. Uriniranje na javnem kraju, glasne množice, odprti prostori...
Če te tovrstno razmišljanje obremenjuje potlej si morda le oseba katera se ni pripravljena podrediti družbi in o tem razmišlja kot o lastni zatrašujoči hibi.
Mene recimo obremenjuje prihodnost. V vsaki situaciji pričnem režirati izteke dogodkov in me nemalokrat potem vse skupaj prisili da se ne lotim ničesar ker so mi vsi razpleti preobremenjujoči za moje lastno doživetje. Kot da bi pred vsakim seksom v glavi videl odtočad, psa, rumeno obarvano kuhino z modrimi, na eni nogi stoječimi stoli. In še +190 scenarijev poleg...
To bi znala biti paranoja, a zaradi svari na katere nemaš in ne moreš imeti neposrednega stika.... Mislim da ne...

Si neprilagojen? :lol:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kaj pa je narobe s tem, da sem (če sem) posplošil situacijo? Te nitke ki nas držijo so lahko kar konkretne verige.
Nisem rekel, da glasba nima vpliva, rekel sem da nima takega vpliva kot si ga mogoče želiš ti.

Tak, mimogrede(oziroma ne mimogrede, ker je tema o paranoji :) ) mi povej..kako je lahko hrana paranoja? Glede glasnih množic kapiram predobro, tega pa žal ne.
Si neprilagojen?
Lahko to o sebi sodim? Odločitev bi glede na zgornje definicije bila zagotovo meni oziroma mojim željam v prid.

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

:D Svašta...
Ja no, prav zabavam se. Oziroma sem vesel da mi takšna vprašanja ne kratijo več spanca.

Hrana? Nooo... Recimo anoreksija je pač tretirana kot duševna bolezen. Bejba hoče biti lepa in manekenska zato zavrača hrano, katera se ji kasneje začne upirati in ima občutek, da se ji vsak grižljaj v trenutku pozna na stegnih, riti itd. No taki ljudje neredko umrejo. Zaradi strahu pred redilnim učinkom hrane?!
Je to paranoja? eeeee... Mislim da se bi dalo v kak podpredalčič vtakniti.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Anoreksične ženske mi grejo na živce. Ali pa to, da mi začne popolno zaobljena dečva gnjavit da je zavaljena prasica itd. Te bojazni pa res ne bom nikoli razumel.
Oziroma sem vesel da mi takšna vprašanja ne kratijo več spanca.
jaz pa sem upal da ti bojo vprašanja šele zdaj začela kratit spanec..

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Menda paranojo povzročajo droge.

Tudi "travca" je eden od krivcev, da ima vedno več mladih občutke nadzorovanosti, zarotništva proti njim, neenakosti, burne notranje ozive čustvovanja, neustrezno čutveno doživljanje in miselne konstrukte.

Postajanejo lahko potencialna nevarnost, ko se postavljajo po robu "mlinom na veter".

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

A vsak ki kadi travo je potencialen (namišljen) revolucionar?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

A vsak ki kadi travo je potencialen (namišljen) revolucionar?
Ne vem. Si tega mnenja?
Če se v glavi vrtijo filmi, ki se kar naprej obnavljajo, dopolnjujejo z novimi sencami, potem neka splošna svetovnonazorna slika takega individuuma ne more biti ravno svetla.

Si predstavljaš, da greš nič hudega sluteč, naletiš na mamilarja, ki ga ravno v tistem momentu zafelša moja pojava, mu nekaj ne klapa - in fizično obračuna z mano, za nameček pa je še prepričan, da je naredil nekaj pozitivnega, da je speštal reptila ali pripadnika nadzorovalcev...

Normalno, kaj si pa misliš, vsi na drogah so nevarni.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Ne vem. Si tega mnenja?
Če se v glavi vrtijo filmi, ki se kar naprej obnavljajo, dopolnjujejo z novimi sencami, potem neka splošna svetovnonazorna slika takega individuuma ne more biti ravno svetla.
Ne, nisem tega mnenja. Zakaj meniš da slika, ki jo uživač mamil dobi v stanju zadetosti, ne more biti svetla, torej pozitivna, prijazna?
Si predstavljaš, da greš nič hudega sluteč, naletiš na mamilarja, ki ga ravno v tistem momentu zafelša moja pojava, mu nekaj ne klapa - in fizično obračuna z mano, za nameček pa je še prepričan, da je naredil nekaj pozitivnega, da je speštal reptila ali pripadnika nadzorovalcev...
Dosti krat sem že naletel na takšne ljudi in z mano so hoteli obračunati samo tisti, ki so bili pod vplivom alkohola. Mogoče je težko za verjet, ampak zadet mamilar, torej ne v času krize, je zelo neškodljivo bitje. Vsaj v veliki večini primerov oziroma vsaj jaz še nisem naletel na koga na heroinu, ki bi mi hotel kaj hudega. Tudi na rave zabavah, kjer na veliko uporabljajo speed in ectasy, se ljudje spremenijo v prave prijazneže (tako sem slišal).
Normalno, kaj si pa misliš, vsi na drogah so nevarni.
Ne, pa niso razen, ponavljam, v času pomankanja, torej krize.

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

Heh... ozkogledo... Velika razlika je med ritualnim uzivanjem in zlorabo droge same! Ce bi vedel da bo jutri katastrofa zaradi katere bodo moje fizicne in mentalne sposobnosti odlocale o moji lastni existenci v predalu pa bi imel slab gram koke grantiram da bi nosnice prepleskal na belo.
Biti agresiven zaradi droge je relativno saj ni nujno svet pacijo marvec ga lahko projecirajo iz drugacnih prospektiv. Uciti se na "klin" pa polagat izpit mal X... Lahko prinese fascinantne rezultate. ...ali pa tudi ne... Avtosugestija je najmocnejsa droga katera v kombinaciji z dolocenimi kemicnimi spojinami izzove presenetljive dosezke... Pomemben je namen! Ce pa zvecer zrolam joint brez tehtnega razloga prestopim mejo in morda lahko tudi postanem agresivni odvisnik. Agresija je v tem primeru odziv na pritisk lastne kletke opoja.
Da... A se vec vzame...

AMPAK agresiven bom jutri ko se mi bo misel kristalizirala in ko bosta moje zadovoljstvo in udobje vprasljiva!

Odgovori