za vse ki so malo preveč paranoični...

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Obstoje mamila, ki so dostopna mladostnikom in ki povzročajo depresijo, preganjavico in splošno vplivajo na doživljanje mladega človeka. (pika)
Vendar pa se ta stavek ne nanaša na mladostnika v krizi med dvema omamljanjema niti za tistega ki je omamljen. Se pravi niti "da" niti "ne" niti nekaj vmes, ampak čist' neki druzga.

Oseba, ki se drogira, postaja počasi a vztajno občutljivejša.
Oseba, ki jemlje mamila postaja v svojih mislih preganjana, dobi tak filing in ta filing je značilen spremljevalec še leta za tistim, ko si si zrolal zadnji zvitek! Še leta za tistim!

Če si nehal danes, bo psihološki poden šele prišel! Nisi še dosegel dna depresije, če si dovzeten nanjo!

Govorim o lastnosti, ki prizadane na dolgi rok.

Seveda pa je občutek opazovanosti lahko nagonske narave in enostavno razložljiv s premikanjem dlak na koži in uporabo koordinatorja, ki so v tem primeru možgani. Tako bi lahko dobili "občutenjsko" 3d sliko med dvema točkama: Izhodiščno in Ciljno.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Obstoje mamila, ki so dostopna mladostnikom in ki povzročajo depresijo, preganjavico in splošno vplivajo na doživljanje mladega človeka.
Ne pri vseh.
Oseba, ki jemlje mamila postaja v svojih mislih preganjana, dobi tak filing in ta filing je značilen spremljevalec še leta za tistim, ko si si zrolal zadnji zvitek! Še leta za tistim!
Osebno lahko sklepam le po svojih (hm...kar obilnih) izkušnjah s THCjem in menim, da je THC samo ojačevalnik občutkov v glavi. Če sem kadil dobre volje, sem bil presrečen, če sem bil situaciji, ki mi ni bila všeč, sem doživljal skorajda grozo. Preganjavica zaradi THCja se pojavi pri redkih, po moje pri tistih, ki imajo (imamo) rahlo preganjavico že od časov pred kajenjem oziroma smo preganjavici že naravno naklonjeni.

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

No taksne izkusnje prihajajo tudi iz moje stran... Ker sem ze ponaravi rahlo shizofreni, sem na THC -ju dejansko razdvojen. Vcasih je zabavno, vcasih strasljivo. Odvisno od razpolozenja.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

mriz napisal/-a:Osebno lahko sklepam le po svojih (hm...kar obilnih) izkušnjah s THCjem in menim, da je THC samo ojačevalnik občutkov v glavi. Če sem kadil dobre volje, sem bil presrečen, če sem bil situaciji, ki mi ni bila všeč, sem doživljal skorajda grozo.
Glej, glej kaj sem našel.. :lol:

Tipičen opis nekoga, ki zakaja in se ne obvlada. :roll:
Droge predvsem halucinogene res ojačajo določena zavedanja. Vendar si to še vedno ti in lahko uplivaš kakor hočeš na počutje svojega ega.
mriz napisal/-a:Preganjavica zaradi THCja se pojavi pri redkih, po moje pri tistih, ki imajo (imamo) rahlo preganjavico že od časov pred kajenjem oziroma smo preganjavici že naravno naklonjeni.
He, he..
Preganjavica je stranski produkt narazčiščenih pojmov v kombinaciji s strahom.

Lep dan želim..

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

GJ napisal/-a: Tipičen opis nekoga, ki zakaja in se ne obvlada.
"Zakaja" je mogoče premočna beseda.
Droge predvsem halucinogene res ojačajo določena zavedanja.
Trava po mojih izkušnjah ni halucinogena, mogoče so tebi kaj podtaknili :lol:

Vendar si to še vedno ti in lahko uplivaš kakor hočeš na počutje svojega ega.
Hehe, ti pa imaš al deviška pljuča al pa si kadil origano.
Preganjavica je stranski produkt narazčiščenih pojmov v kombinaciji s strahom.
Točno tak, in THC take stvari ojača. Ne me razumet napačano, če bi meni trava povzročala konstantno preganjavico, ne bi kadil.
Recimo, ko smo se sredi noči sprehajali po gozdu, sem se nenormalno zabaval, medtem ko je par ljudi bilo posranih (saj ne da ne bi imel pri tem nič zraven :twisted: ).
Jaz že naravno pač ne prenesem množic, in to se s THCjem še bolj pozna.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

mriz napisal/-a:
GJ napisal/-a: Tipičen opis nekoga, ki zakaja in se ne obvlada.
"Zakaja" je mogoče premočna beseda.
Zakaj premočna?
Morda izgleda zgolj iz tvojega stališča premočna?
Malo višle si priznal svojo razvado..
Ne si zakrivat oči, preverjeno ne pomaga.. :lol:
mriz napisal/-a:
Droge predvsem halucinogene res ojačajo določena zavedanja.
Trava po mojih izkušnjah ni halucinogena, mogoče so tebi kaj podtaknili :lol:
Kaj pa drugega?
Se ti zgolj malo 'smejčka'?
Glede na to da si zgoraj napisal..
Osebno lahko sklepam le po svojih (hm...kar obilnih) izkušnjah s THCjem..
Sem sklepal, da so ti določeni mehanizmi delovanja drog znani.
In THC (marihuana, hašiš) je halucinogena droga in to povsem zasluženo.
Res ne razumem zakaj dvomiš?
BDW kako pa kaj Rudolf? :lol:
mriz napisal/-a:
Vendar si to še vedno ti in lahko uplivaš kakor hočeš na počutje svojega ega.
Hehe, ti pa imaš al deviška pljuča al pa si kadil origano.
Ni stvar v tem!
Temveč o poznavanju samega sebe.


Lep dan želim še naprej..

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

GJ napisal/-a: Zakaj premočna?
Morda izgleda zgolj iz tvojega stališča premočna?
Malo višle si priznal svojo razvado..
No ja, vsaj premočna za dandanes. Obilne izkušnje so iz prvih dveh letnikov gimnazije, zdaj je to kar izjemoma na urniku.
Kaj pa drugega?
Se ti zgolj malo 'smejčka'?
Hm, pod halucinogeno drogo si predstavljam kak LSD ali gobice. Da vidiš stvari, ki jih ni. Ojačenje občutka zame ni halucinacija.
BDW kako pa kaj Rudolf?
Moram priznat, da Rudolf ni moja ideja... Hm, če pomislim... Rudolfa sem si izposodil od enega prijatelja že nekaj let nazaj tak da so halucinogeni mogoče res imeli vlogo zraven :)

Temveč o poznavanju samega sebe.
Super, lahko kdaj demonstriraš?

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: za vse ki so malo preveč paranoični...

Odgovor Napisal/-a qg »

cycko napisal/-a:A se komu kdaj zdi kot da ga eden kr naprej gleda, ti pa se zarad tega ubračaš čez ramo in podobno. Ali pa da vsi drugi ljudje sploh niso ljudje ampak neka bitja ki kr naprej nadzorujejo ''prave'' ljudi oziroma tebe
samega. Kot da živiš v nekakšni iluziji.
Nekako v tem stilu kot film Truman Show, če ga je kdo že gledal?
Za shizofrenike je značilno, da imajo občutek, da jih nekdo zasleduje. Imel sem opravek z enim.
Pa tudi če pogledamo film "čudoviti um", to opazimo.

Dokazano je tudi, da "trava" povečuje možnost nastanka shizofrenije.

Če se ti res dogaja, pojdi k psihiatru, vendar škoda, da te tam hitro napolnijo s tableti.

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Re: za vse ki so malo preveč paranoični...

Odgovor Napisal/-a matemusic »

cycko napisal/-a:A se komu kdaj zdi kot da ga eden kr naprej gleda, ti pa se zarad tega ubračaš čez ramo in podobno. Ali pa da vsi drugi ljudje sploh niso ljudje ampak neka bitja ki kr naprej nadzorujejo ''prave'' ljudi oziroma tebe
samega. Kot da živiš v nekakšni iluziji.
Nekako v tem stilu kot film Truman Show, če ga je kdo že gledal?
zele ti brez nadzora razrkivam resnico in ti povem da si ti trumanov Show!
Hec hec, sam vam povem, a se vam nčne smilm če sm ravn jst v trumanovem showu?

Odgovori