Telepatija

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Da še sam primaknem zelo zanimiv dogodek, ki se je zgodil kakih 10 let nazaj:

Moja tast in tašča sta imela zelo hudobnega soseda. Tožil se je z njima iz čiste zlobe. Bolj ko sta mu popuščala, hujši je bil. No, in nekega dne je umrl. Ko je bil pogreb se je moja tašča želela tja odpeljati s svojim avtom. A glej ga zlomka: avto noče vžgat. Pokliče sorodnika, da jo on pelje. Ko pride s pogreba pokliče še mehanika, da ji pride pogledat avto. Mehanik (ker je blizu) pride takoj in avto brez problema vžge! In naslednjih par let avto normalno vžiga.

Dogodek je resničen, ker kolikor poznam taščo, se ne bi lagala. Zdaj pa možnosti:

- zlobna telepatija soseda pokvari motor - težko, ker je že mrtev
- Bog ne želi, da gre na pogreb - možno, tašča je malo verna
- tašča podzavestno ne želi na pogreb in nezavedno premalo obrne ključ - glej prejšno točko
- slab stik na akumulatorju točno ob tej uri - mala verjetnost, če pa je pred tem in po tem dolgo časa deloval brezhibno.

Vsak bo imel svojo razlago glede na svoje prepričanje.

Kar se tiče matere, ki je sanjala sina: jaz ji verjamem. Razen medijske slave ne vidim razloga da bi lagala. Vendar, če ti umre sin, ti verjetno ni do medijev.

Verjamem pa tudi, da so njene sanje slučajno sovpadale z nesrečo. Pri 5. milijardah ljudi, ki pogosto sanjajo (vsaj jaz), se tak dogodek slej ko prej mora zgoditi. Pa ne samo eden. In če nekaj takšnega sanjaš, pa se nič ne zgodi, potem seveda ne prideš na TV.

Za mene dogodek ni nič nenaravnega. Razloži ga preprost verjetnosti račun.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Račun bi bil veliko bolj zapleten če bi še sorodniku avto odpovedal....... :)

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Res je. :D

Pa še ena zanimiva podrobnost s pogreba samega: križ se je prevrgel v luknjo na krsto. Tašča je rekla, da je prvič videla kaj takšnega.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

igy napisal/-a: ...križ se je prevrgel v luknjo na krsto.
Bog nam "telepatsko" :shock: :twisted: sporoča, da bi bilo najbolje, da pokopljemo in z zemljo zagrnemo vse kar je povezano s križem.

A ne? :oops:

Odgovori