Nikola Tesla: genij?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Nikola Tesla: genij?

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Na tem forumu in drugje sem slisal in bral ze marsikaj kar naj bi bojda zakrivil Tesla. Zanima me ce veste kaj od tega je res oz kaj smatrate da veste o njem in bi to napisali tukaj.

Firbec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6.4.2005 21:10

Odgovor Napisal/-a Firbec »

Obstaja ena super knjiga od njega sam žal nevem naslova.
vse kar ti lahk povem da je rjave barve.
sem jo prebral in morm rečt da je zadeva zanimiva.
Tesla-norec- seveda da NE

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kateri genij pa ni malo nor?

Malo mi je nerodno, da ne vem kaj dosti o Tesli...sploh ne morem oziroma nočem komentirati njega kot osebo ker se mi zdi večina tega, kar mu pripisujejo, malo verjetno oziroma neresnično.
A je res to, da je malo pred smrtjo sežgal dokumente o svojih odkritjih?
Če je, je to lepa odskočna deska za vse z bujno domišljijo.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Tesla je bil nabolj plodovit izumitelj na tehničnem področju do danes. Zapuščina njegovega dela je enormna, tako da navaden smrtnik sploh ne more soditi njegovega dela, kajšele duha. O njegovem delu priča 113 njegovih patentov vloženih v ZDA. Večina od teh patentov je osnova za prektično vse kar nas obkroža v tehničnem smislu.

Njegovi patenti: http://www.yurope.com/org/tesla/tab.htm

Njegov home page: http://www.yurope.com/org/tesla/uvod.htm

Objava njegovega prvega patenta: http://www.freepatentsonline.com/patent ... 334823.pdf

Ali pa objava patenta električnega transformatorja: http://www.freepatentsonline.com/patent ... 593138.pdf

itd. itd.


Lep večer še naprej želim..

kob
Prispevkov: 71
Pridružen: 5.1.2005 16:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kob »

Firbec napisal/-a:Obstaja ena super knjiga od njega sam žal nevem naslova.
vse kar ti lahk povem da je rjave barve.
sem jo prebral in morm rečt da je zadeva zanimiva.
Tesla-norec- seveda da NE
dosti knjig o njem je rjave barve
par jih mam pa zelene in rumene tudi :lol:

kob
Prispevkov: 71
Pridružen: 5.1.2005 16:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kob »

drugače pa
dosti vsega sem že slišal in prebral o njem
če je "vse" res je tesla genij nad geniji

mungo
Prispevkov: 5
Pridružen: 17.4.2005 15:42

Odgovor Napisal/-a mungo »

Mnogo sem prebral o Tesli in po moje je največji izumitelj vseh časov. Ni bil samo izumitelj, temveč tudi znanstvenik. Edison se z njim po epohalnosti odkritij ne more primerjati – to ni samo moje mišljenje, ampak tudi tistih, ki so njuna dela resno preučevali. Njun pristop do reševanja problemov se je zelo razlikoval.
Sicer pa 'skoraj vse kar vem o njem', je v odlični knjigi N. Tesla, avtor: O'Neill John Joseph.
Pred štirimi leti sem kot njegov velik občudovalec obiskal njegovo rojstno vasico Smiljan, kjer je tudi skromen muzej, nad katerim pa sem bil kar razočaran, saj sem pričakoval mnogo več.
Če bi se rodil v Ameriki, bi ga Američani slavili do neba a ga ne, saj je za njih prvi njihov Edison. Prav za svojega ga niso vzeli niti Srbi, niti Hrvati, saj je izviral iz pravoslavne (srbske) družine na hrvaškem. A morda je tako še bolje, saj se je tudi sam imel za državljana sveta.

P.S.: knjiga je bolj modre barve, ena je pa res tudi rjava, pa....
:roll:

kolma
Prispevkov: 3
Pridružen: 20.1.2005 0:25

Odgovor Napisal/-a kolma »

Tudi zame je ta O'Neill-ova knjiga najboljsa o njem.
Imam pa knjigo o Tesli (Posvecenik), ki je pred nekaj leti izsla v Srbiji in sem jo pretvoril v elektronsko obliko in iz cirilice v latinico.

Ce jo ima kdo zeljo prebrati naj sporoci mail in mu jo lahko posljem.

LP

max
Prispevkov: 10
Pridružen: 25.6.2005 15:49

Odgovor Napisal/-a max »

Tesla je bil eden največjih genijev. Ena od največjih genjalnosti je bila da je na koncu sežgal najbolj "problematične" izume. Ti naj bi se nanašali na prenos elektromagnetnih signalov preko stratosfere na velike razdalje. Tako Rusija Kot ZDA vneto preiskušata postopke, ki bi pripeljali do učinkovite uporabe tega izuma. ZDA dela na Aljaski v okviru projekta HARP kjer imajo veliko raziskovalno središče, Rusija pa na Kamčatki.
Izum naj bi bil problematičen, ker naj bi omogočal spremembe na molekularni ravni (na drugem koncu sveta) in naj bi omogočal sprožitev eksplozij, po drugih informacijah pa celo spremembe vremena in počutja ljudi.

Gašper
Prispevkov: 15
Pridružen: 28.5.2005 23:35

Odgovor Napisal/-a Gašper »

kolma napisal/-a:Tudi zame je ta O'Neill-ova knjiga najboljsa o njem.
Imam pa knjigo o Tesli (Posvecenik), ki je pred nekaj leti izsla v Srbiji in sem jo pretvoril v elektronsko obliko in iz cirilice v latinico.

Ce jo ima kdo zeljo prebrati naj sporoci mail in mu jo lahko posljem.
Če res lahko, jaz bi jo z veseljem prebral. gasper.zadnik@gmail.com. Prosim :D

Madafaka
Prispevkov: 2
Pridružen: 17.7.2005 13:12
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Madafaka »

Ko je ravno govora o tesli in glede na to, da je imel zares hude ideje, me zanima ali je komu znana njegova ideja o "mašini", ki naj bi omogočala pogovor z mrtvimi. Ta mi je predvsem zanimivzaradi nikoli dokazanega o posmrtnem življenju.

Espanico
Prispevkov: 3
Pridružen: 27.1.2005 18:27
Kraj: Korte
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Espanico »

glede tega da je Tesla izdelal kakšen stroj za pogovor z mrtvimi ne vem, me pa zanima nekaj drugega.
Ali morda kdo ve kaj več o tem, da naj bi Tesla izmeril hitrost kozmičnega valovanja ki naj bi po njegovih ocenah bila 50-krat večja od hitrosti svetlobe.
Za vse koristne informacije se lepo zahvaljujem..;) :wink:

Uporabniški avatar
D-man
Prispevkov: 1
Pridružen: 5.1.2006 20:28

Tesla

Odgovor Napisal/-a D-man »

Norec? Nikakor!!!!! Pravi izzumitelj žarnice, o njegovih načrtih za pošiljanje elektromagnetnih signalov sem tudi že slišal.....

P.S. A poznate uno pesmico:

Nikola Tesla izumio vesla, sjeo u lanac, postao amerikanac.

:lol:

Uporabniški avatar
Majstor
Prispevkov: 87
Pridružen: 22.3.2004 19:03
Kraj: near the white kiosk
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Majstor »

kaj bi bil new york brez tesle (neonke)


to kar se tiče elektro magnetnih signalov je baje odnesel s seboj v grob ker je spoznal potencialno nevarnost človeštvu, v slabih rokah -> veliko škode+ žrtve

nina
Prispevkov: 3
Pridružen: 12.3.2006 17:33

nikola car

Odgovor Napisal/-a nina »

nikola car. a je kdo gladal kava in cigarete. tip od white stripesov je neki razlagal neko stvar od tesle. mene je čist impresioniralo. :D

Odgovori