Nikola Tesla: genij?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Tesla je bil genij na svojem področju, ampak je totalno pogorel na področju socialnosti in kapitalizma, zato so mu marsikateri izum pobrali drugi.
Ampak kljub vsemu, ne verjeti vsem tem zgodbam o neverjetnih izumih in dogodkih, ker Tesla po ponesrečenem poizkusu prenosa el. toka prek zemlje doživi živčni zlom in od takrat živi bolj v svojem svetu, kjer izdela načrte za marsikak čudežen artefakt, vendar le-ti delujejo samo v njegovi domišliji ;)
http://davidszondy.com/future/tesla/tesla.htm - no, sicer malo nastrojena stran proti njemu, ampak dejansko ena redkih ki obravnava tudi njegovo "temno plat".
http://en.wikibooks.org/wiki/Biography_of_Nikola_Tesla - njegova biografija iz Wikipedie

izbrana
Prispevkov: 6
Pridružen: 28.10.2006 13:15
Kraj: maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a izbrana »

a lah se men posles izbrana@yahoo.com

hvala :D

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 5:58, skupaj popravljeno 2 krat.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Nikola Tesla je bil resda čudak ampak bil je tudi car :D Baje je umrl devičnik, ni maral žensk, rad pa je imel svoje golobe :P

Nekje sem bral, da je njegova učenka, z njegovo pomočjo tudi odkrila potovanje skozi čas, baje je enkrat odpotovala v prihodnost, in se čez veliko let "vrnila" nazaj "na zemljo". Seveda so vse to samo zgodbice.

Citiram iz nekega članka:
Nikola Tesla (1856-1943) je človek, ki je ukrotil elektriko. Njegovo ime je uporabljeno kot enota za gototo magnetnega polja. Bil je skrivnostna oseba in celo danes je veliko njegovih ugotovitev in odkritij težko razumeti. Odkril je večfazni sistem, raziskoval visokofrekvenčne tokove in imel je prve zamisli o svetovnem radijskem sistemu in brezžičnem prenosu energije. Dejstvo je, da večina Teslovih iznajdb izvira iz obdobja pred njegovim 45 letom, pozneje se je o njegovem delu slišalo zelo malo. Govorice so, da je v resnici prišel do nekaj osupljivih odkritij, ki so bila preveč neverjetna ali pa preveč pomembna, da bi javnost izvedela zanje. Po njegovi smrti naj bi te iznajdbe končale v trezorjih vlade ZDA...

Mnenja?

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 5:58, skupaj popravljeno 1 krat.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

hja, pomoje so odkrili nekj takega, ki je preskrivno da bi prišlo v javnost,

npr. ena izmed idej je, da je tesla naredil nekakšen električni ščit, ki prepreči kakršenkoli predmet (raketa, metek,...), da prebije ta ščit. ne vem no, pomoje je vse to možno, ampak moraš upoštevati dejstvo, da znanstveniki z leti vse manj in manj odkrivajo. celo einstein je povedal, da je s starostjo izgubil svoj "talent" in pomoje je bilo enako s teslo- ni bil več zmožen odkrivati :P

Uporabniški avatar
Majstor
Prispevkov: 87
Pridružen: 22.3.2004 19:03
Kraj: near the white kiosk
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Majstor »

osebno mislim da si je novinar govorico izmislil ali pa je nekje prebral izmišljeno, ker kolikor vem so svi teslini prototipi(razen tistega stolpa za brezžičen prenos W), zapiski itd v muzeju Nikole Tesle v Beogradu in se mi zdi malo verjetno da bi ameriška vlada kaj imela s tem,
:idea:
lahko pa govorico še bolj napihnemo pa rečemo, da je bil tesla posredno povezan s tistim projektom, koj e vojaška ladja izginila in se pojavila nevem kolko daleč stran :lol: , imena projekta se ne spomnim, vem da je en ameriški kraj, posledice pa poznam

lp

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

novinar......hja

glede teh govoric, pomoje niso resnične, ampak puščam možnost da so, ker vse se da prekriti,
praviš da imajo vse prototipe v muzeju, pa si siguren da so vsi??? kaj pa če je on delal neki za vlado, ali pa mogoče celo v vladinih skrivnih prostorih, ..kaj potem??
so ga ti modeli iz muzeja spremljali 24/7 in potem po smrti takoj vzeli vse njegve zapiske, prototipe, da so jih potem razstavili???

še nekaj, njegovi zapiski so zgubljeni, nesreča, slučajnost ali namerna vladina poteza???

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Dosti njegovih zapiskov je zgorelo v ene dveh nesrečah. Kar je po njegovi smrti ostalo, pa je menda vlada zaplenila.
Sicer pa, kaj počne ameriška vlada z vsemi temi njegovimi neverjetnimi odkritji že skoraj 70 let? Se prikrito zlobno hihita, kako bo zdaj zdaj zavladala svetu?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

nesreče praviš??? pa so sigurno ble nesreče??? hehe :D

zaplenila ja, ja kaj jst vem kaj počnejo s temi zapiski ampak sigurn je kej uporabnga not k bodo lahko uporabil, nekaj kar folk pa ostale države ne smejo zvedt :P

Uporabniški avatar
Majstor
Prispevkov: 87
Pridružen: 22.3.2004 19:03
Kraj: near the white kiosk
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Majstor »

Spomnil sm se ime projekta, The Philadelphia project, drugače pa je bil en požar kot posledica Teslinih poskusov, znano pa je da njega država ni financirala,ker je imel preveć napredne ideje, katerih niso razumeli, financiral ga je en "privatnik", dokler ni izvedel za teslin patent "free W"


lp

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

ja to je prišlo v javnost, kar pa je bilo pa v resnici....hehe
vse se da zakriti, samo če se hoče :) tesla mene rahlo spominja na da vincija, veliko idej, ene še ni končal, je bil že pri drugi. teorija je bila zanj dovolj. se spomnim je tesla enkrat rekel, da je uresničitev izuma (praktično) samo en korak, ne ravno pomemben :roll:

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 5:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

ja, tesla je trdil da se einstein moti, baje je tesla tudi naredil nek poskus, da je spravil neko valovanje, da je šlo hitreje od svetlobne hitrosti

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

me_ napisal/-a:eter o katerem je nekaj napisano na zgornji povezavi?
Zanimivo, res. Nisem sicer vsega prebral, a začetek je poučen. Eter naj bi bil izjemno gost, ker naj bi lahko svetloba samo v gostem mediju dosegala tako veliko hitrost. Kakor da je EM valovanje isto kot zvočno valovanje. In če je eter tako gost, kako se tedaj lahko skozi prostor sploh kaj premika?

Odgovori