zarote

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
KLEMCH
Prispevkov: 31
Pridružen: 28.3.2005 14:43
Kraj: Zagorje
Kontakt:

zarote

Odgovor Napisal/-a KLEMCH »

Vidim da je tema o paranoičnosti kar obiskana pa me zanima če ste se v vsej svoji paranoji spomnili kakšne zarote?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Zarote na makro ravni se še nisem domislil, sem pa na žalost poln teorij zarot posameznikov proti meni. So sicer kar precej nerealna, ampak mi skačejo po glavi tu pa tam. V tem trenutku se mi zdijo precej smešne in neumne.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Zarote? Vsaka ideja slejkoprej želi premagati svet. Na radiu Ognjišče sem poslušal temo o novodobništvu in homeopatiji. Tekst je bil seveda pristranski, vendar pa je zelo dobro prikazal zarotniško delovanje na primer teozofov, ki se zavedajo, da z nasilnim "pokristjanjevanjem" ne morejo uspeti, zato pa delujejo podtalno. Dokaz? Novodobne ideje se vendar širijo kot gobe po dežju. Zaradi njihove "očitne pravilnosti", ali zaradi zarotniškega delovanja?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Meni novodobnost kaže na nezmožnost recimo krščanstva, da bi znova in znova osrečevalo svoje vernike. Novodobno sranje pa prinese svežino. Malo misterioznega, malo vznemirljivega...po moje širjenje teh idej povzroča potreba po polnejšem, duhovnem življenju ki ga ne zmorejo ustvariti ustaljene ideje.

Uporabniški avatar
KLEMCH
Prispevkov: 31
Pridružen: 28.3.2005 14:43
Kraj: Zagorje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KLEMCH »

No tale tema je bila mišljena zato da objavite zarote sej ni važno ali ste se jih vi izmislili ali pa kdo drug.Objavite pa bomo še kej novega potuhtal.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo.htm

Tu boš našel par stvari..nekatere so zabavne, druge čudno naključne?

Uporabniški avatar
KLEMCH
Prispevkov: 31
Pridružen: 28.3.2005 14:43
Kraj: Zagorje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KLEMCH »

Ja zanimiv link čeprav sem že vse slišal.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

super zate.
pol pa nevem, zmisli si sam eno, saj ni tak težko.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pri zarotah bi bilo zanimivo odkriti njihovo ozadje, ne to, kaj trdijo, ampak to, zakaj so izmišljene. Mislim, da je že prastara svetopisemska zarota, ki govori o grehu, prav poučna.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Hmm...kakšna pa je ta svetopisemska zarota o (katerem) grehu?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Bog je prvemu paru prepovedal jesti z drevesa spoznanja. Pa sta to vseeno naredila in zato postala umrljiva. Ni to zarota?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Zakaj se je bog sploh sekiral? iz njihovega vidika je spoznanje itak samo glede resničnosti obstoja boga. razen, če je spoznanje to, da v resnici ni boga.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

To moram natančneje razmisliti. Mar to pomeni, da sem zarotnik, če prepovem otroku jemati piškote iz omare, če ravno sem trdno prepričan, da bo to tudi storil ?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ne, zarotnik si, če bi rad vse te piškote, ki si jih formalno namenil otroku, sam pojedel.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Hmmm....pomanjkanje argumentov, mar ne? :)

Odgovori