Regresija

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Če se gre za zdravljenje ali spominjanje dogodkov iz tega življenja, potem temu ne moremo rečt regresoterapija.

Uporabna je za hude primere fobij ali travm (v primerih ko se vzroka ne najde ali pa je prezapleten). Ampak v tem primeru se izkorišča človekova napaka v logiki, tako zavedni kot nezavedni.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

mriz napisal/-a:Če se gre za zdravljenje ali spominjanje dogodkov iz tega življenja, potem temu ne moremo rečt regresoterapija.

Uporabna je za hude primere fobij ali travm (v primerih ko se vzroka ne najde ali pa je prezapleten). Ampak v tem primeru se izkorišča človekova napaka v logiki, tako zavedni kot nezavedni.
Hočeš reči, da lahko plačam 10 jurjev, da mi odpravijo fobijo ali travmo, mi povedo, da so izkoristili mojo logično napako, da grem lahko sedaj takoj na pir, da ni panike, le tako naprej in da, če bo še kaj, naj le spet prinesem Cankarja, pa mi ne bo treba čakati 6 mesecev na psihiatra, ki bi me pacal po stolu po napotnici mojega osebnega zfravnika, še nadaljnih šest mesecev in me zraven prepričeval, da je bolj uspešna terapija samoplačniške prakse.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Nekaj takega ja :lol:.

Seveda pod pogojem, da zaupaš strojniku kot "psihiatru". Jaz osebno mu ne bi preveč pustil šariti po moji glavi...
Pa mislim tudi da ti strojnik tega (glede izkoriščanja logične napake) ne bi povedal, saj je pod vplivom napake verjetno tudi sam.

Če deluje, je super, samo ne mi potem pravit da je potovanje v prejšnje življenje resnično.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

A je kdo prebral knjigo DIANETIKA v originalu DIANETICS? Ron Hubbard
http://www.dianetics.org

Zanimajo me mnenja.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Če deluje, je super, samo ne mi potem pravit da je potovanje v prejšnje življenje resnično
Kar se tiče regresoterapije, ki se tako imenuje upravičeno ali pa tudi ne, je pomembno, da deluje, da ozdravi, ozavesti vzroke in bolezen odstrani.

Če se naj bi z njo ukvarjali profesionalci, potem naj se z njo ukvarjajo profesionalci;
če se jo le da prodajati (ekonomski vidik),
če razbremeni družbo in posameznika (sociološki vidik),
če izboljša kakovost življenja ozdravljenega posameznika (moralni vidik),
naj terapevti vodijo in posredujejo statistiko (znanstveni vidik).

Če pa je tovrstna terapija človeku toliko lastna, da se lahko z njo ukvarjajo hipnotizerji z dovolj prakse na tovrstnem terenu, potem uvedimo v srednje šole fakultativni predmet Hipnoza s praktičnim poukom ali izvedimo intenzive.
Tako lahko izvežbamo tudi strojnike in mesarje.
Sam bi predlagal tretji poklic - Delavec oddelka rekreacije v zdravilišču.

Mriz, kaj pa če je tehnika regresije dejansko okno v podoživljanje prejšnjih življenj?
Si zavoljo nesprejemanja take možnosti same, pripravljen zavračati terapevtsko metodo, ki je konec koncev dejansko in preverljivo uspešna za odpravljanje težav tako post-preventivno kot tudi kurativno?

A se ne moreš sprijazniti z možnostjo, da ima ena tehnika lahko dvojno ali večstransko delovanje: in zdravljenje in vračanje v lastno zgodovino?
Da jo lahko upotrebljavamo a i zloupotrebljavamo ?
Lahko z njo pletemo koše, vrvi in izdelamo srajco, lahko jo pa pokadimo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Mriz, kaj pa če je tehnika regresije dejansko okno v podoživljanje prejšnjih življenj?
Fajn bi že bilo, ampak to ni zadosten razlog da bi to sprejel.
Si zavoljo nesprejemanja take možnosti same, pripravljen zavračati terapevtsko metodo, ki je konec koncev dejansko in preverljivo uspešna za odpravljanje težav tako post-preventivno kot tudi kurativno?
Nikoli nisem rekel da zavračam terapevtsko metodo. Če deluje, je super. Vseeno pa menim da potovanje v prejšnje življenje ni resnično, ampak stvar sugestije in domišljije.
A se ne moreš sprijazniti z možnostjo, da ima ena tehnika lahko dvojno ali večstransko delovanje: in zdravljenje in vračanje v lastno zgodovino?
Vsaka tehnika ima večstransko delovanje, odvisno pač kako gledaš.
Vračanja v "lastno zgodovino", torej zgodovino trenutnega življenja, pa nisem zanikal, prej nasprotno.
Da jo lahko upotrebljavamo a i zloupotrebljavamo ?
Lahko z njo pletemo koše, vrvi in izdelamo srajco, lahko jo pa pokadimo.
A da jo pokadimo je zloraba? :)

david2112
Prispevkov: 10
Pridružen: 3.6.2005 18:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Opozorilo

Odgovor Napisal/-a david2112 »

Hmmm, ko bi le vedeli, kaksna je resnica o hipnoterapistih ;))

... in bioenergetikih! :(

vsi ti te lahko na poti do srece malo dvignejo... ampak samo na lokalni maksimum... vcasih pa je lokalni maksimum, kar visok (in nestabilen), in potrebno je veliko dela, da pridemo spet na vznozje hriba in od tam na drug, veliko visji hrib... celo goro!!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Hmmm, ko bi le vedeli, kaksna je resnica o hipnoterapistih :wink:)

Ti jo veš pa ne poveš?

david2112
Prispevkov: 10
Pridružen: 3.6.2005 18:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

pseudo

Odgovor Napisal/-a david2112 »

Jaz povem vse, kar vem!
O hipnozi in hipnoterapistih na zalost ne vem dosti.. samo to, da v bistvu deluje in je znanost.. ce pa pride v napacne roke, pa lahko unici marsikatero zivljenje.

Predvsem mladi, ki zahajajo k raznim zgresenim, samo-oklicanim "znanstvenikom" so v veliki nevarnosti.

Predlagam, da se le-ti pripravijo na boj... oborozijo naj se z cimvec argumenti, katere bom(o) z uzitkov razstavili na prafaktorje in dokazali, da generirajo sami sebe.

Vsi ti znanstveniki postavijo neko teorijo, v katero sami ne verjamejo, dokler ne prepricajo zadostnega stevila ljudi... tako se skupaj gradijo in sklepajo, da ce verjame toliko ljudi, potem ze mora biti res.

Verjetno boli, ko ti nekdo razjasni, da ni zelo verjetno, da obstaja posmrtno zivljenje... mogoce boli tako zelo, da si se priprvljen boriti "do smrti" za svoj prav... zivljenje postane boj z razumom, namesto, da bi plavalo na razumu do svojega vrha.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Bi življenje res nekaj moralo biti, pa najsi bo to eno ali drugo?

david2112
Prispevkov: 10
Pridružen: 3.6.2005 18:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a david2112 »

Ha? Zivljenje je tisto, kar si sam naredis iz njega...

je pa samo skupek atomov, ki so skupki osnovnih delcev..

Zanimivo, ne ?? Vsak skupek molekul (posameznik) si definira svoj pomen v sirnem vesolju po ljubi volji.. problem je, da jih vecina tega ne ve... nekateri celo mislijo, da ti vse to definira Bog :)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

david2112 napisal/-a:Predvsem mladi, ki zahajajo k raznim zgresenim, samo-oklicanim "znanstvenikom" so v veliki nevarnosti.
Se strinjam, čeprav ni omejeno samo na mlade.
Verjetno boli, ko ti nekdo razjasni, da ni zelo verjetno, da obstaja posmrtno zivljenje... mogoce boli tako zelo, da si se priprvljen boriti "do smrti" za svoj prav...
To zelo boli...ampak nekateri to bolečino sprejmejo. Zakaj?
kren napisal/-a:Bi življenje res nekaj moralo biti, pa najsi bo to eno ali drugo?
Kdo pa hoče sprejeti da je njegovo življenje brez višjega smisla, da je v bistvu brez pomena? Že to je razlog za pripisovanje smisla obstoju.
david2112 napisal/-a: nekateri celo mislijo, da ti vse to definira Bog :)

Ja, najprej definirajo sami potem pa to pripišejo bogu.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kdo pa hoče sprejeti da je njegovo življenje brez višjega smisla, da je v bistvu brez pomena? Že to je razlog za pripisovanje smisla obstoju.

david2112 je napisal:
nekateri celo mislijo, da ti vse to definira Bog

Ja, najprej definirajo sami potem pa to pripišejo bogu.
Saj je pohvalno, da sploh razmišljate, toda moram vam povedat, da so prenekateri stavki v takšnem smislu pomilovanja vredni.

V Svetem pismu piše "Odpusti jim Bog, saj ne vedo kaj delajo". Ta stavek še dandanes za nekatere 100% drži. Le razumeti ga je potrebno.

:D :D :D

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a: so prenekateri stavki v takšnem smislu pomilovanja vredni.
Zakaj? Samo zato ker zanikajo boga? Potem kaj drugega niti nisi sposoben rečt.

V bibliji piše tudi "Blagor ubogim v duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo."

Je nebeško kraljestvo kot dom za ljudi z posebnimi potrebami?

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

mriz napisal/-a:Kdo pa hoče sprejeti da je njegovo življenje brez višjega smisla, da je v bistvu brez pomena? To zelo boli...
To jaz rad pripisujem evoluciji - strah pred smrtjo, gon po preživetju oz. težnja po obstoju obstojnejših, katere današnji produkt smo z vsemi podedovanimi lastnostmi, ki so se izoblikovale tekom milijard let. To je normalno - če tega nimaš potem praviloma ne nadaljuješ ne svojega obstoja in ne obstoja svoje vrste, v čemer so bili vsi naši predniki uspešni (mislim nas tukaj na forumu).
mriz napisal/-a: ampak nekateri to bolečino sprejmejo. Zakaj?
Če bi jo sprejeli, potem bi bili mirnega duha tudi, ko bi jim pištolo nastavil na glavo. Če bi to storil, najbrž ne bi bil kajne? (saj tudi nisi bil, ko je tvoj prijatelj šel k tistim pijančkom) Mislim, da tega ne moreš sprejeti lahko pa kompenziraš s čim oz. se tudi mi, prav tako kot verniki tolažimo z občutkom varnosti vsak v svoji superiorni resnici.

Hecna reč, ravno nekaj časa po odprtju teme sem čisto po naključju dobil v roke knjigo o vpogledu v prejšnja življenja pod hipnozo (regresija, če hočete, a beseda se mi zdi nespoštljiva do mnogih znanosti). Pa je bil dobršen del na žalost precej nekonsistenten (en klient pravi tako, drugi drugače ipd).

Odgovori