Različne teorije!

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Aja se eno vprasanje imam za nasega mladega mojstra krena, na ker faks pa gres ko bos koncal srednjo solo?

Fizika, Biologija, Filozofija, geografija...???

Mislim, da bi ti moral iti nekaj interdisciplinarnega, oziroma vec faksov hkrati, ce ne ti bo dolgcas ;)

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Foton je delec brez mase.

Darwin prvotno res konkretno ni mislil tudi na denar - to so kasnejše razširitve in (tudi modni) dodatki k izvirni zamisli. Denar kot si ga ti omenjal vsekakor pade med adaptacijske lastnosti.

Vsebina motrenja misli ni ravno merljiva kot je v običajni praksi v fiziki - zato je iz fizikalnega stališča tudi ni tlačiti v isti koš kot ostale dogodke, s katerimi se fizika ukvarja.

Vpisal sem matematiko - pa ne iz zanimanja. Faks ni pomemben, vse kar šteje je resnica, ostalo je le za dekoracijo in zabavo.

Tistih etičnih predsodkov o enakopravnosti pa raje ne bom komentiral.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Pobi ste videli, dobimo bodocega matematika! Skoda za fizike, bodo izgubili dober potencial :)

Zakaj pa ravno matematika, kaj si pa na drugo in tretje mesto napisal? Mislis, da so vsi odgovori na vprasanja in vse resnice v matematiki?

Vidis, kako hitro se ujames v past, ce nekaj razmiljas in hitro odgovarjas :) V enem izmed prejsnih postov si napisal, da je hitrost pot realnega telesa ulomljena s casom, torej svetloba nima hitrosti, ker ni telo!

Pol pa mene kritiziras, ta tvoja izjava je bila precej napacna :)

Sej nisem reku, da so misli fizikalne, jst sem reku, da so filozofske! Precejsna razlika, vsekakor pa misli niso znanstvena fantastika.

Na tem pokvarjenem svetu je vse kar steje "papir" diploma, ki jo dobis na koncu, drugo se pa gre za lastno dobro! Faks vsekakor ni za dekoracijo, mogoce je lahko za zabavo, ce imas vse ocene vec kot 9 in se nisi nic ucil :)

Drugace si pa spet mimo usekal, resnica je relativna in ni samo ena in edina!

Ce bi bila samo ena resnica, sodisca ne bi imela kaj poceti, saj bi bilo ze vse razsojeno po resnici! Tako pa lahko ima vsak svojo resnico :)

Seveda mi bos spet kontriral ampak tako je prav :) Sam si dejal, da moram k psihiatru al pa na pogovor s kom, se bom pa s teboj pomenil :)

Uuu, smo pa sovrazno nastrojeni, a? Vse idiote pobit, ccccc, slabo, slabo :(

Ze mnogi so dejali, da ljudje z visokim IQ-jem premorejo le malo EQ-ja, ki pa je v sodobni druzbi celo bolj pomemben!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

kren napisal/-a:Da bi posvečali tako veliko pozornosti vsaki (najstniški-pre-poljudni?...) ideji, za katero se že na daleč vidi da se ne ozira na nič drugega kot tisto zlajnano frazo "da se je mnogokrat pokazalo kako neodprti so fiziki do novih 'norih' idej", ki je mišljena popolnoma drugače kot si jo večina poljudnežev razlaga (kot da bi se iz vsega kar rečejo rodila Relativnost II.) - se mi zdi potrata časa in volje. Kot primer naj služi kar tale topic - da ne bo kdo preveč posploševal.
Tudi če je kakšna zadeva zate "potrata časa in volje", imaš vedno možnost, da to kulturno poveš.
Psihiater, sem že bil - sva skupaj ugotovila, da se Darwin ni zmotil :P . Za take kot sem jaz drugače ni zdravljenja (ne pristop - oprosti če sem te s tistim užalil) - takšna dogmatična ugibanja in slepomišenje brez izpeljave se mi zdi brez teže in brez vrednosti za kakšno nadaljno obravnavo - le kot zanimivost, če ti je ravno do tega.
Jaz (aka shrink) ti pri tvojih težavah ne morem pomagat'.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Telesa so sestavljena iz manjših delcev - res, ustrezneje bi bilo že na začetku reči delcev namesto teles, v toliko sem se slabo izrazil - je pa to praktično isti šmorn. Svetloba je drugače taka hecna zadeva - včasih jo obravnavamo kot kup gibajočih se delcev (torej fotonov, npr. v fotocelici, rentgenski cevi) spet drugič pa kot valovanje (npr. pri lomu, odboju).

V matematiki ni nobene resnice - to je le kup abstraktnega blebetanja - če pa jo označimo kot matematično resnico, pa naj bo. A ta naj ostane tam od koder izhaja (iz nebes?). Na kratko: megla.
resnica je relativna in ni samo ena in edina
Ta stavek izreka absolutno zato je sam sebi protisloven.
Resnica je le ena, sodišča nimajo z njo nobene veze: tam zgolj vrednotijo nek dogodek, neko posameznikovo početje - če ni ta ni deloval v skladu z napisani zakoni (ki naj bi bili čim bolj legitimni) ga kaznujejo.
Sej nisem reku, da so misli fizikalne, jst sem reku, da so filozofske!
Tako kot si spočetka dobil vtis, da sem fizik - si najbrž tudi prehitro sklepal kaj je filozofija. Nietzsche je nekoč zapisal: "Filozofija je kot prostovoljno življenje v visokogorju." - upam da ti to pove dovolj. Ni to govorjenje vsepovprek, kjer ima vsakdo prav.

Ljudje nismo ne enaki ne enakopravni (zaradi načelnih razlogov). Tudi človekovo mišljenje je odraz njega samega - z njim je neodtujljivo povezano.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Delci pa telese so zame kr velika razlika, iz cesa pa so sestavljeni delci?

Toliko pa tudi vem o fiziki in dvojni naravi svetlobe, heh, lepo od tebe da to poznas, ni kaj!

Od relativne resnice ne bom popustil, moja resnica je, da ti men tezis, tvoja resnica pa je, da ti jaz tezim, kdo sedaj komu tezi??? :)

Ne najdem lepega primera, kaj pa tale z Einsteinovimi dvojcki, nekdo je na raketi in se vozi z 0,9 c, ko se pelja mimo dvojcka na Zemlji se mu zdi, da dvojckova ura bije hitreje. Dvojcku na Zemlji pa se zdi, da dvojcku v raketi ura bije pocasneje. Kaj je zdaj res in kaj ni? Ali nimata oba prav?

Mas prav, sploh ne da bi sklepal, niti ne vem kaj je filozofija, ampak jo povezujem s filozofiranjem, kar prevedemo po domace nakladanju v prazno, zaradi pomankanja znanja same vede kot take!

Nihce ne ve vsega (nit jaz niti ti, pa naj se delava se tako pametne, hehehe), najbrz se samo vesolje ne ve vse o sebi :)

Največkrat so načela tista, ki vodijo v vojne in sovraštvo, ker se ljudje ne znamo ukoniti.

Enaki nismo zaradi načel, kar je pravilno, samo enakopravni pa nismo zaradi načel, pomisli na uboge Africane, mozno, da ima kdo enaka nacela kot ti, pa revez ne mora tako lepo ziveti kot ti, se za hrano nima, kaj sele za ostale potrebscine. :( SVET NI PRAVICEN![/b]

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

"Iz česa so delci?" - lahko bi se reklo, da so delci bit.

Dvojčka - čas ni absoluten temveč relativen glede na opazovalca. Tisti, ki se giblje 0.9c je mlajši, ker mu čas teče počasneje, tisti na Zemlji pa starejši, ker mu čas glede na onega v ladji teče hitreje. O (Einsteinovi) relativnosti drugače ne vem kaj dosti, kakšno dilatacijo časa bi že znal izpeljati več pa najbrž ne.

Načela - najprej se vprašaj (na bivanjski ravni - o ideologijah ne bi razglabljal) kaj to sploh je načelo, potem kaj je vojna in sovraštvo, potem pa lahko kakšno rečeva.

Enaki nismo, zato ker smo drugačni - tako fiziološko kot psihološko. In stavit upam, da nudim precej več pomoči raznim brezdomcem v Ljubljani kot pa ti in tvoje jokanje o ubogih Afričanih. In no daj - razsvetli me in povej kaj se dejansko skriva za magično besedo enakopravnost.

(dodano:)
"Od relativne resnice ne bom popustil, moja resnica je, da ti men tezis, tvoja resnica pa je, da ti jaz tezim, kdo sedaj komu tezi?"
Nihče ne teži nikomur - jaz počnem kar jaz počnem, ker sem tak kot sem in ti počneš kar ti počneš, ker si tak kot si. Občutek zateženosti je le občutek - njegova vsebina je motritev duha.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Tocno! Tudi resnica ni absolutna, ampak je le relativna, zato ni samo ena!

Stavijo samo ciagni ali kako ze pravijo:) Tudi jaz se usmilm kaksnega, ki caka na drobiz pred trgovino:)

Ne bi ti znal odgovorit, probej v SSKJ :) Po mojem mnenju pa to, da bi vsi imeli vse kar bi potrebovali in ne kar bi si samo zeleli!

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Juhu, nova teorija je spet tu:) Kljub temu, da je tema teorije čisto vsakdanja (TEORIJA O TRGOVINAH) vam jo predajam na ogled na http://www.blatnik.net pod ikono z vprasajem ali pa na ftp://oki:blatnik@blatnik.homeftp.net pod direktorijem teorije:)

Vse kritike so zazeljene:)

Lp,

Uporabniški avatar
Miran
Prispevkov: 6
Pridružen: 10.3.2005 19:01
Kontakt:

Realni in domišlijski svet

Odgovor Napisal/-a Miran »

JAN napisal/-a: Sploh pa ne razumem tvojega razmislanja pod naslovom kaj je hitreje od svetlobe: tu si zmešal realni in domišlijski svet
Torej prva stvar, ki je hitrejša kot svetloba je bol filozofske narave in je naša misel.
Japi napisal/-a: Vsak "utečen" fizik bo kaj kmalu videl, ali je neka ideja del bolj pravljičnega sveta ali pa gre za dejansko nekaj novega, ki je vsaj malo z znanstvenimi metodami preverljivo.
Mogoče pa spada tudi domišlijski oz. pravljični svet v realni svet.

V PREMISLEK VSEM FIZIKALCEM:
V mislih si ustvari neko imaginarno sliko z vsemi detajli (npr. zmaja, nago žensko, konja s človeškim obrazom,...), ki ne obstaja v realnosti. Dobro si jo zapomni. Naslednji dan si to imaginarno sliko zopet prikliči v spomin. Če ti je to uspelo, pomeni, da zapis imaginarne slike nekje OBSTAJA in je nekje zapisan (akasha zapiski). To pa ni samo področje domišljije ampak že tudi kar REALNOSTI in s tem tudi fizike.

P.S.: če ne bi bilo ideje o nevidnosti, še danes ne bi bilo nevidnih letal
.
Zadnjič spremenil Miran, dne 12.1.2006 12:57, skupaj popravljeno 1 krat.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

V tvoj premislek, Miran: Obstaja slika, ne pa tista stvar, česar slika je. O sliki nikoli nismo dvomili.

Uporabniški avatar
Miran
Prispevkov: 6
Pridružen: 10.3.2005 19:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miran »

Potem se nisem dobro izrazil, ker nisem mislil dobesedno slike neke stvari, ampak stvar samo, kar pa bistva ne spremeni.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Miran napisal/-a:Če ti je to uspelo, pomeni, da zapis imaginarne slike nekje OBSTAJA in je nekje zapisan (akasha zapiski).
Ja, temu se reče spomin ('priklicati v spomin' se mi zdi rahlo zavajujoča besedna zveza), zapis pa je nekje v možganih. Kaj so akasha zapiski pri vsem tem?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Miran napisal/-a:Potem se nisem dobro izrazil, ker nisem mislil dobesedno slike neke stvari, ampak stvar samo, kar pa bistva ne spremeni.
Čakaj no, stvari same pa sploh ne moreš imeti v možganih. Na katero bistvo si mislil?

Uporabniški avatar
Miran
Prispevkov: 6
Pridružen: 10.3.2005 19:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miran »

Roman napisal/-a:Cakaj no, stvari same pa sploh ne moreš imeti v možganih. Na katero bistvo si mislil?
Nikoli nisem trdil, da je v možganih. To je trdil "mriz".
Roman napisal/-a:Obstaja slika, ne pa tista stvar, cesar slika je. O sliki nikoli nismo dvomili.
Ne vidim razlike med sliko neke stvari in stvarjo samo v domišljiji. Če torej nikoli nisi dvomil o sliki, tudi o stvari sami ne boš dvomil.
.

Odgovori