Kaj je za vas smisel zivljenja?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori

Kaj je za vas smisel zivljenja?

Ohranjanje potomstva
13
18%
Obstoj obstojnejsega
11
15%
Uzivanje na plazi, z mozgani na off in Civavo na strazi
10
14%
Gledati nogomet in piti pivo
2
3%
Drugo
36
50%
 
Skupaj glasov: 72

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a:Lahko mi ponujaš znanstvene dokaze o vesolju, fiziki, matematiki, logiki in kemiji, pa ti še vedno povem, da so to le tvoje sanje, ki so tako resnične, da so te popolnoma prevzele.
No pa povej že končno na kaj se opiraš ti, da ločiš pleve od zrnja.

<b> KAJTI !

Logika ni in ne more biti sanjska niti v sanjah</b>)
In to je tisto kar zagovarjam jaz.

Vedež napisal/-a:Ni res; ti veš, da obstajam. Jaz in ti torej nisva v sanjah. Tvoje misli, dejanja in svet okoli tebe so tvoje sanje.
Vedež, ne moreš govoriti o mojih sanjah, ker jih ne sanjaš. No, da se popravim. Seveda lahko govoriš, ampak je to pomensko enako kot, da bi ti sanjal o mojih sanjah.

Vedež napisal/-a:Ne gre za idejo, gre za popis realnega stanja. In realno ne obstajaš.
Dej, dej, potem tudi mene verjetno nekdo sanja. In če logično gledamo naprej, posledično smo sanjski svet. Si to hotel povedati. To je to kar vidim jaz v tvojem sporočilu.
Vedež napisal/-a:To realnost ne enačiš z realnostjo prostora in časa. Realnost nad našo realnostjo.
<b> Realnost je stvar nekega trenutka in ne večnosti.</b>
Spreglej to enkrat za vselej in ne slepi si duše in oči z blatom.
In to je tudi vsa resnica, ki ti jo lahko povem.

Vzemi si čas..

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Realnost je stvar nekega trenutka in ne večnosti.
Spreglej to enkrat za vselej in ne slepi si duše in oči z blatom.
Večnost si z omejitvami, ki nam jih daje telo, ki je časovno odvisno, ne moremo predstavljati. Kajti najbrž imaš v mislih čas, ki teče in teče zelo dolgo. Brezčasnost in večnost sta 2 pojma (oba pa fizikalno - trenutno nista v knjigah dokazov). Realnost, ki je stvar večnosti, si potemtakem ne moreš predstavljati z orodji, ki jih ti uporabljaš.

V drugem stavku si omenil dušo. Verjameš vanjo? Jo zaznavaš v sebi?. Morda pa si rekel kar tako oziroma ti je ušlo (čeprav zagovarjaš znanstvene poglede). Potem si drugačen kot sem te ocenil.

Vzpostavi torej stik te energije z umom in potem ti bo vse bolj jasno.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

khm..
Vedež napisal/-a:Večnost si z omejitvami, ki nam jih daje telo, ki je časovno odvisno, ne moremo predstavljati.
A ti si te omejitve premagal?
Realnost, ki je stvar večnosti, si potemtakem ne moreš predstavljati z orodji, ki jih ti uporabljaš.
Katera orodja uporabljaš ti?
Vzpostavi torej stik te energije z umom in potem ti bo vse bolj jasno.
Hm...Kakšen je dokaz vzpostavitve te energije z umom? Kaj ob tem občutiš (saj to mislim da vem, a vseeno)?
Kako veš da ti ne sanjaš? Kaj določa jasnost? Zakaj je nekaterim tvojim na enak način mislečim enako jasna neka ideja, ki recimo nasprotuje tvoji?

Četudi je tvoje telo podvrženo minljivosti (torej omejenosti), se morajo posledice tvoje resnice pojavljat v tvojem telesu (umu), da jo sprejmeš za pravilno. Kaj je tvoj dokaz o pravilnosti tvojega spoznavanja poleg ugodja in občutka varnosti, ki ga doživljaš poleg?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a:Večnost si z omejitvami, ki nam jih daje telo, ki je časovno odvisno, ne moremo predstavljati. Kajti najbrž imaš v mislih čas, ki teče in teče zelo dolgo.
Še marsičesa si človek ne more predstavljati. Kajti mehanizem predstave je ustvarjen preko miselnih vzorcev. Niti ne vem zakaj si bi moral večnost sploh kdo predstavljati. Pomen večnosti moraš razumeti. Vsaka predstava tukaj odpade.
Torej na kratko. Stvari so večne, če na njih čas nima vpliva. Recimo energija je večna, vendar pa to ne velja za njeno obliko oziroma stanje.
Vedež napisal/-a: Brezčasnost in večnost sta 2 pojma (oba pa fizikalno - trenutno nista v knjigah dokazov). Realnost, ki je stvar večnosti, si potemtakem ne moreš predstavljati z orodji, ki jih ti uporabljaš.
O kakšnih knjigah dokazov neki govoriš??? Resnica čiste objektivne realnosti si ti sam in nihče drug. Tipičen primer so sodišča, kjer te po pomoti obdolžijo nekega zločina. Realno si kriv pa, če tudi nisi zagrešil danega zločina seveda gledano zgolj iz dane situacije. To je ena možnost. Druga možnost, ki seveda obstaja je, da si v resnici zagrešil zločin vendar pa ti ne misliš, da je to tvoje dejanje zločin.
Torej še enkrat. Realnost je zgolj stvar danega trenutka, situacije in seveda stališča.
Vedež napisal/-a:V drugem stavku si omenil dušo. Verjameš vanjo? Jo zaznavaš v sebi?.
Verjamem v abstraktno dušo in vem da je del mene.
Vedež napisal/-a:Vzpostavi torej stik te energije z umom in potem ti bo vse bolj jasno.
Ahh..
No vidiš, nikakor pa ne verjamem, da ima duša energijo. Duša je sicer lahko del energije, oziroma ji pripada v danem časovnem intervalu.

Lahko noč želim..

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Torej še enkrat. Realnost je zgolj stvar danega trenutka, situacije in seveda stališča.
Nekaj bom povedal vsem, ki tako mislite. V bistvu bi se rad strinjal z vami in bi življenje vzel kakor ga jemljete vi. Trenutna realnost je po vaše stvar danega trenutka, tvoje življenje je stvar naključnega dogodka. In ko boš umrl, boš pač umrl in kaj bo koga brigalo, če si kdaj živel, pa četudi si bil znana osebnost. Torej lahko počneš karkoli, saj boš na koncu tako in tako "le" umrl. Zate je torej isto, če živiš kot morilec ali kot poštenjak.

Rad bi se strinjal s tem, kajti ta vaša "popisljiva realnost" je v bistvu VAŠ MISELNI BEG PRED REALNOSTJO.

Dejanje me asocira na otroka, ki si zakrije oči in misli, da ga nihče ne vidi.

Zelo rad bi se strinjal, pa vem, da ni tako.

Hmm, včasih so rekli, da se svet konča za horizontom in da je Zemlja ravna. Danes se pogovarjamo, če je svetlobna hitrost maksimalna hitrost v vesolju, itd. Me razumete?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Torej lahko počneš karkoli, saj boš na koncu tako in tako "le" umrl.
No ja, karkoli nažalost ne, saj te družba omejuje. Četudi boš enkrat umrl, še ne pomemi da lahko svoje življenje zavržeš, ne?
Zate je torej isto, če živiš kot morilec ali kot poštenjak.
Za mene ni, ravno zaradi priučenih omejitev družbe.
...je v bistvu VAŠ MISELNI BEG PRED REALNOSTJO.
Hm, am....ne, žal ne vidim kako domišljanje o višjih bitjih ali smislih ali energijah ni miselni beg pred realnostjo. Kako to tebi uspe?
Hmm, včasih so rekli, da se svet konča za horizontom in da je Zemlja ravna. Danes se pogovarjamo, če je svetlobna hitrost maksimalna hitrost v vesolju, itd. Me razumete?
Kaj hočeš povedat? Da ima znanost danes večjo veljavo kot v časih cerkvene oblasti?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Torej lahko počneš karkoli, saj boš na koncu tako in tako "le" umrl. Zate je torej isto, če živiš kot morilec ali kot poštenjak.
Za tako miselnost lahko rečem le, da je pristranska, kratkovidna in celo žaljiva. Pa ne vzemi osebno. Človek je po tvojem mnenju lahko samo veren ali zločinec. Zate se poštenje meri po zapovedih, ki naj bi bile božje, grešniki smo itak vsi, vsaj minimalne možnosti biti dober pa ima lahko le vernik. Se ti zdi tako mnenje vredu? Teoretično sicer res lahko počneš karkoli. Ampak ker si del neke družbe in kot posameznik ne želiš trpeti, ti kljub morda pomanjkljivi vzgoji postane jasno, da se trpljenje, ki ga povzročiš drugemu, lahko vrne. To pa ni prijetno. Obstoj zla, ki posredno in delno izvira iz človeka samega, pa je utemeljen ravno v zgornji besedici "lahko". Zlo se namreč ne vrne vedno.
...VAŠ MISELNI BEG PRED REALNOSTJO.
Hm, naš ali vaš? Ravno vera je način bega pred realnostjo, iluzija, ki sicer tolaži in pomirja (ne pravim, da to nič ne šteje), a je vseeno iluzija. Nazadnje se izkaže, da verniki niso nič boljši in nič slabši od nevernikov.
Dejanje me asocira na otroka, ki si zakrije oči in misli, da ga nihče ne vidi.
Ali ni ravno otroškost lastnost, ki jo imate verniki v čislih?
Zelo rad bi se strinjal, pa vem, da ni tako.
Hvala enako. Veliko bolj preprosto bi bilo zame, da bi se strinjal s teboj, pa vem, da ni tako.
Hmm, včasih so rekli, da se svet konča za horizontom in da je Zemlja ravna. Danes se pogovarjamo, če je svetlobna hitrost maksimalna hitrost v vesolju, itd. Me razumete?
Včasih je bilo rečeno, da naj človek poseli svet. Danes nima več česa dihati, piti in jesti.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Zate se poštenje meri po zapovedih, ki naj bi bile božje, grešniki smo itak vsi, vsaj minimalne možnosti biti dober pa ima lahko le vernik.
Saj sem že povedal, da ne goborim v imenu vernikov nobene religije. Dajmo to razčistit, ker vidim, da ne berete zgodnejših postov v celoti ali pa jih le bežno preletite, sicer mi ne bi tega očitali.
Hm, naš ali vaš? Ravno vera je način bega pred realnostjo, iluzija, ki sicer tolaži in pomirja (ne pravim, da to nič ne šteje), a je vseeno iluzija. Nazadnje se izkaže, da verniki niso nič boljši in nič slabši od nevernikov.
Čigav vaš? V imenu koga pa jaz govorim? V imenu sebe in za vse. Zanima me le RESNICA.

Vernike in nevernike smo že obravnavali. Plastično gledano ni razlike.

Zelo rad bi se strinjal z verniki, pa vem da ni (povsem) tako.
Zelo rad bi se strinjal z (ne)verniki, pa vem da ni (povsem) tako.

A je zdaj bolje?

Vse skupaj je relativno enostavno za razumet. Realnost o kateri govori GJ ni edina realnost. Je pa del REALNOSTI. Morda bi ji lahko rekli navidezna realnost.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež, črnobelo razlikovanje med morilcem (nevernikom) in poštenjakom (vernikom) je kljub vsemu tako značilno krščansko, da sem te pač dal v ta koš, ne glede na to, kam se sicer formalno prištevaš.

Ne vem, o kateri realnosti govori GJ, vsekakor tisto, kar lahko s svojimi čuti zaznamo, gotovo ni vsa realnost (o navideznosti bi se dalo še razpravljati), ampak kar o realnosti slišim z različnih vetrov, pa tudi ne drži vode. Kaj je torej realnost, o kateri ti govoriš? Pa ne pošiljaj me nazaj med vrstice, kajti tisto, kar ti misliš, da si med njimi zapisal, ni nujno tisto, kar jaz tam preberem.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:Pa ne pošiljaj me nazaj med vrstice, kajti tisto, kar ti misliš, da si med njimi zapisal, ni nujno tisto, kar jaz tam preberem.
:lol: :lol: :lol: Vidiš Vedež temu se pa reče realnost.
Vedež napisal/-a:Zelo rad bi se strinjal z verniki, pa vem da ni (povsem) tako.
Zelo rad bi se strinjal z (ne)verniki, pa vem da ni (povsem) tako.
.
Torej nisi ne ptič ne miš. Oziroma si natanko tisto kar ti ta trenutek paše. Skratka neopredeljen oziroma prilagodljiv???

Lahko noč želim..

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Nekaj me zanima pa bom kar tu vprašal:

Duhovni iskalci delite svet (vse kaj je) na materialno in duhovno. Duhovno je baje nad materialnim. Z materialnim se duhovnega ne more zaznavati (očitno, saj se drugače ne bi kregali). Ampak, duhovni iskalci ste prepričani v obstoj duhovnega, torej morate na nek način to vseeno zaznavati. Torej mora obstajati neka stična točka med materialnim in duhovnim, nekaj, preko katerega duhovno stran zaznavate. Kje se stika duša s telesom? Kje se prične telesno (materialno) zaznavanje duhovnega? Kako zaznavate duhovno? Z duhovnimi orodji? Kako ste preko telesa prišli v stik z duhovnimi orodji, če duhovno ni materialno zaznavno?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Oziroma si natanko tisto kar ti ta trenutek paše. Skratka neopredeljen oziroma prilagodljiv???
Malce drugače. Neopredeljen ali opredeljen je isto kot vernik ali nevernik. Prilagodljiv ? Sploh ne. Prilagodljiv je tisti, ki se ima za vernika oziroma nevernika. Ker tako eden kot drugi živita v "prepričanju".

Pomembneje je vedeti. Vedeti, pa čeprav "vsaj malo" vedeti. Povem vam, da je veliko bolje kot nič oziroma manj vedeti.

Vsak človek je sposoben vedeti vse. Odvisno je le od tega koliko si priazdevaš.
Kje se stika duša s telesom? Kje se prične telesno (materialno) zaznavanje duhovnega? Kako zaznavate duhovno?
Nesmiselno je vprašanje z besedo "kje", ker to prostorsko ni določeno.

Duhovno, materialno - spet ena od delitev, ki smo si jo sami postavili.

Zame je materialno del VSEGA.

Torej, če boste lažje razumeli naslednje. Tudi materialno je duhovno. Ampak tega nisem rekel jaz.

Jaz meje ne vidim, ker je NI. Tudi vi je ne vidite. Vi le mislite, da je. Sedaj pa preberite zgornji del posta spet od začetka.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Zame je materialno del VSEGA.
Del vsega, ne pa vse. Torej, kako (s čim) zaznavaš ostalo?
Tudi materialno je duhovno. Ampak tega nisem rekel jaz.
Torej materialno prehaja iz materialnega v duhovno? Kako? In če tega nisi rekel ti, pomeni da se ne strinjaš? Če se ne, mi to nič ne pomaga.
Jaz meje ne vidim, ker je NI. Tudi vi je ne vidite. Vi le mislite, da je.
No ja, jaz niti ne mislim da je, saj ni potrebe po njej (ker ni ničesar na drugi strani). Eni pa pri tej meji vztrajajo.

Ampak, če govoriš o nekih energijah ali bogu, ki ga z materialnim (še) ne moremo zaznavati, se mi poraja vprašanje, kako lahko sploh rečeš da je? Torej, na kak način spoznavaš tisto plat sveta, ki je ostalim (materialnim orodjem) skrita?
Zakaj nekateri zaznavajo boga, drugi pa sovražno vesoljsko ladjo, ki lebdi nad nami (pobrano iz oddaje Hollywood zaupno, kjer je kazalo neko sekto z takimi idejami)? Ideji se med sabo kregata, torej na podlagi česa boš ti rekel da ima prav recimo ta prvi?

Če z našimi orodji te plati ne moremo spoznavati, mi povej katera orodja uporabljaš ti.
Pomembneje je vedeti. Vedeti, pa čeprav "vsaj malo" vedeti. Povem vam, da je veliko bolje kot nič oziroma manj vedeti.
Seveda je bolje, ampak da nekaj veš si moraš izbrati merilo ali kaj podobnega, tako da veš takrat, ko se to vedenje sklada z merilom (ne vem če je merilo najboljša beseda za to). Kako (s čim) ti ločiš diamante od blata, torej pravilno spoznanje od napačnega?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Ker tako eden kot drugi živita v "prepričanju".
Kako se prepričanje razlikuje od vedenja? Morda pa si samo prepričan, da veš? In kdaj mi boš odgovoril na vprašanje, zakaj naj bi bilo tisto, kar praviš, da veš, resnično?
Pomembneje je vedeti. Vedeti, pa čeprav "vsaj malo" vedeti. Povem vam, da je veliko bolje kot nič oziroma manj vedeti.
Morda. Verjetno pa je bolje vedeti nič kot vedeti narobe.
Vsak človek je sposoben vedeti vse.
Kaj pa je to "vse"? Vsak človek vedno ve vse - kar ve. Ampak vedeti vse, kar je, je prehuda naloga celo za vse ljudi na tem planetu.
Odvisno je le od tega koliko si prizadevaš.
In kako dolgo živiš.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Citiram:
Tudi materialno je duhovno. Ampak tega nisem rekel jaz.

Torej materialno prehaja iz materialnega v duhovno? Kako? In če tega nisi rekel ti, pomeni da se ne strinjaš? Če se ne, mi to nič ne pomaga.
Zaradi lažjega razumevanja sem rekel tisto zgoraj. Ne jemlji mojih stavkov dobesedno.

Delitev na materialno in duhovno je nastala zaradi delitve na vernike in nevernike, na verujoče in neverujoče, itd.

NI MEJA. VSE JE ENA CELOTA.

Problem je v zaznavanju te celote iz nam vidnega realnega prostor-časa.
Utemeljevanje česarkoli s tem, da ti vidiš, drugi pa ne, je... ah, pa saj ni važno.
To ne leti na mene, temveč se moraš vprašati sam zakaj ti ne vidiš?

Jaz sem popolnoma enak kot ti in nisem posebnež, ki se hvali z nečim. Zelo rad bi videl, da bi vsi razumeli. Tu ne gre za nikakršno hvaljenje, gre predvsem za to, da bi tudi ostali ljudje razumeli.
Torej, na kak način spoznavaš tisto plat sveta, ki je ostalim (materialnim orodjem) skrita?
Govorim v prispodobah. Konkretna besedna razlaga je neumestna, ker se vam začno porajati razna dvomiselna vprašanja že pri osnovah.

LP

Odgovori