Kaj je za vas smisel zivljenja?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori

Kaj je za vas smisel zivljenja?

Ohranjanje potomstva
13
18%
Obstoj obstojnejsega
11
15%
Uzivanje na plazi, z mozgani na off in Civavo na strazi
10
14%
Gledati nogomet in piti pivo
2
3%
Drugo
36
50%
 
Skupaj glasov: 72

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Le kako boš zapravil čas ? Le kako boš "zapravil" energijo ? Saj si ne lastiš nič od tega, da bi le to lahko zapravil. Ali obratno, oboje čutiš na sebi, vendar nimaš prav nobenega vpliva na njih.

Torej igra ni definirano pogojena ne s časom, ne s spremembo energije, pa čeprav so to njene lastnosti.

Čista energija ne pozna mej, tistih mej, ki jih imamo ljudje v svojih glavah.

Pa še to: pravila boš prej kot slej našel sam, delno pa so ti tako ali tako jasna.

Igra sama kot taka ..., hmm, le zakaj, sem že omenil, pa bom še enkrat: zaradi 1

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Le kako boš zapravil čas? Le kako boš "zapravil" energijo?
Saj veš, kako je to treba razumeti. Zapraviti čas pač pomeni nekoristno preživeti določen čas. Zapraviti energijo pa pomeni porabiti energijo za nekoristno delo.
Saj si ne lastiš nič od tega, da bi le to lahko zapravil.
Zapravljanje nima z lastništvom ničesar skupnega.
oboje čutiš na sebi, vendar nimaš prav nobenega vpliva na njih.
Sedaj si dokazal, da svobodna volja ne obstaja. Hvala.
Pa še to: pravila boš prej kot slej našel sam, delno pa so ti tako ali tako jasna.
Sem mislil, da sva se o njih nameravala pogovarjati. Prav, pa nič.

Igra in 1? No, pa ti je spet uspelo nič povedati.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:Igra in 1? No, pa ti je spet uspelo nič povedati.
No Roman pa saj se stvar premika, vsaj naslov 'igre' imamo:

S čim več besedami povedti kar se da malo.

Lep dan želim..

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Vedež očitno govoriš v metaforah, katere so se v bibliji in koranu itd. do sedaj kar dobro obnesle.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Katere metafore? In kaj pomeni obnesle?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kot sem rekel, vsak človek, kot vsako bitje ali vsaka stvar, je sestavljeno iz večjega števila stanj energije. Lahko jih razdelimo tudi v stopnje (po zaznavnosti). Toda vsa stanja energije se povezujejo v eno samo energijo. In pravzaprav je to vse kar obstaja.

Torej časa in energije ne moreš zapraviti (razen pogovrno).

Svobodna volja ti je dala življenje. To je svobodna volja. Ko si se odločil igrati IGRO.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kako sem si lahko svobodno izbral življenje (bivanje?), če v bistvu v času odločanja še nisem živel (bival)?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Zdaj, Vedež, imam občutek, da se rahlo trudiš. Pravzaprav si z energijo povedal to, da smo ljudje in vse drugo sestavni del vesolja. In temu ne ugovarjam. Energije seveda ne morem izničiti, ampak kot sem že dejal, pri zapravljanju energije ne gre za izničenje, ampak za pretok. S časom pa itak ni mogoče ničesar početi.

O svobodni volji pa boš moral biti bolj natančen in se bolj potruditi, še ti je seveda kaj do tega, da ima ta pogovor kak smisel.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kako sem si lahko svobodno izbral življenje (bivanje?), če v bistvu v času odločanja še nisem živel (bival)?
Zahvali se tistemu delu energije v tebi, ki je bila tvoja pred tvojim trenutnim bivanjem in bo tvoja energija po njemu.

Poznaš princip električnega stikala?

Je tam pri tebi, pa ima dve možnosti: VKLOP ali IZKLOP

Poskusi z vklopom in boš razumel kaj govorim.

Tudi to ti je svobodna volja, Roman. Vklopi ali izklopi, kakor hočeš. Žival še toliko težje vklopi kot človek, zato je vztrajanje pri ideji, da je merodajno le to kar vidiš, vohaš in slišiš, nič drugega kot enačenje ljudi z živalmi.

Bistvena razlika, ki jo Darwin ni povedal je, da imajo višje razvita bitja na evolucijski lestvici, večjo možnost vklopa primarne energije v spremijanje najrazličnejših stanj energije.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Poskusi z vklopom in boš razumel kaj govorim.
Če te med vrsticami prav razumem, me nagovarjaš, naj sprejmem tvoje besede, ne da bi vedel, kaj pomenijo, kaj šele da bi jih razumel ali celo imel možnost presojati njihovo resničnost. Ne vem, če me razumeš, ampak nimam pojma, kako naj to naredim.
je vztrajanje pri ideji, da je merodajno le to kar vidiš, vohaš in slišiš, nič drugega kot enačenje ljudi z živalmi.
Ne gre za enačenje, ampak za bivanjsko odvisnost. Če ukinem žival v sebi, ukinem sebe. Človečnost je nadgradnja, ne nekaj bistveno drugega. Ampak to seveda ni vztrajanje na edini merodajnosti gledanja, vohanja in slišanja.
Bistvena razlika, ki jo Darwin ni povedal je, da imajo višje razvita bitja na evolucijski lestvici, večjo možnost vklopa primarne energije v spremijanje najrazličnejših stanj energije.
Kaj so stanja energije? Kaj je energija?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Zahvali se tistemu delu energije v tebi, ki je bila tvoja pred tvojim trenutnim bivanjem in bo tvoja energija po njemu.
Torej, za svojo svobodno izbiro se moram zahvaliti nečemu drugemu (za kar sploh ne vemo če obstaja)? In kako je to svobodna izbira iz mojega položaja?

Kako je bila 'moja' pred mojim bivanjem, če 'mene' ni bilo??

Aja, za stikala... hočeš reči da če stikalo preklopim, lahko stikalu pripišem svobodno izbiro preklopa?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kaj je energija?

Koda: Izberi vse


Odgovor z vprašanjem: Kaj je po tvoje materija ? Poskusi najti najbolj primerno znanstveno razlago, ki jo znanost trenutno priznava.

Da bi razumel materijo, moraš razumeti energijo.

Osnovna energija kot material vsega kar je v vesolju, je tisto, kar omogoča npr. brezčasno in brezdimenzijsko prisotnost kjerkoli in kadarkoli v vesolju.

Vzemimo za primer premico. Premica je neskončno dolga ravna črta. Stopim nanjo, nekje, kjerkoli, npr. v Ljubljani. Podatek da sem stopil nanjo, je v trenutku prisoten v Ljubljani in v sosednji galaksiji, ki jo premica seka. 

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Sem moral vprašati, kajti pod energijo različni ljudje različno mislijo. Kaj pa pomeni razumeti energijo, ali materijo?

Brezčasna in brezdimenzijska prisotnost kjerkoli in kadarkoli v vesolju? Taka prisotnost velja samo za vesolje v celoti. Za njegove dele to več ne velja. Primer s premico ni dober, ker premic ni. Lahko pa vzameva na primer naš planet. Če rečem, da stojim na njem, stojim res ves jaz na vsem planetu. Ampak to ničesar ne pove, nič ne pojasni in od tega nima nihče ničesar. Edina uporabna informacija je, da stojim na nekem delu planeta, ki ga s svojega stojišča vidim, in istočasno ne stojim recimo v Avstraliji. Še več. Če želim to sporočiti nekemu aboriginu pod Ulurujem, bo informacija kljub stanju na istemu planetu do njega potovala v najboljšem primeru s svetlobno hitrostjo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež, jaz spet ne bom dobil odgovora? Pa ravno ko postane zanimivo, stisneš rep med noge :roll:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Torej, za svojo svobodno izbiro se moram zahvaliti nečemu drugemu (za kar sploh ne vemo če obstaja)? In kako je to svobodna izbira iz mojega položaja?
Ničemur drugemu. To si ti. To je tvoja svobodna izbira.

Oziroma po domače: Svobodno izbiraš naslednje: Kolikšen izkoristek sebe uporabljaš.

Npr. da je tvoje zaznavno območje od 0 - 100 %. Ti pa realiziraš npr. nekje do 3%.

In potem zelo bahavo razglašaš svoje 3% za 100%. :? :)

Odgovori