Kaj je za vas smisel zivljenja?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori

Kaj je za vas smisel zivljenja?

Ohranjanje potomstva
13
18%
Obstoj obstojnejsega
11
15%
Uzivanje na plazi, z mozgani na off in Civavo na strazi
10
14%
Gledati nogomet in piti pivo
2
3%
Drugo
36
50%
 
Skupaj glasov: 72

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Igra sploh ni umazana, nikoli. Vsak si je izbral svojo vlogo. Tudi ti, pa če si želiš, da te kdo razcefra na koščke, da boš tulil od bolečine, ali pa da uživaš na plaži in piješ koktail.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež, ali je primitivnost postavljanje vprašanj, na katera ne znaš odgovoriti?

Sicer pa, nihče si svoje vloge ni sam izbral, nekateri so se z njo sprijaznili (in ti dajejo videz, da so tako izbrali), drugi pa ne. Vprašanje je seveda, katerim gre lažje.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Vsak si je izbral svojo vlogo. Tudi ti, pa če si želiš, da te kdo razcefra na koščke, da boš tulil od bolečine, ali pa da uživaš na plaži in piješ koktail.
Iz tega sledi da totalno preziraš zakone, pravila znotraj družbe? Očitno si je vsaka žrtev posilstva, umora, tatvine itd to sama izbrala. Le kaj si oni na sodiščih mislijo da sodijo o teh stvareh in le kaj si mislijo same žrtve, da ob tem trpijo :roll:

Pa tudi, čemu in od kod potem sploh naknadne spremembe pravil igre (družbeni zakoni, ureditve - ti namreč delujejo proti naravnosti človeka), če je igra bila svobodno izbrana prej? Pa ne da to kaže na pokvarjenost in nesprejemljivost igre same po sebi?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Morda pa je logika takale: Gotovo si se odločil za trpljenje. Lahko bi se sicer odločil tudi, da ne boš trpel, ampak, da si boš zadrgnil vrv okoli vratu, ampak očitno se tako nisi odločil. Torej si se odločil za trpljenje. Prav ti je.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kakorkoli, toda vse ima svoj namen.
Očitno si je vsaka žrtev posilstva, umora, tatvine itd to sama izbrala.
A tistih, ki naredijo umor ali posilstvo ali več umorov in ostanejo nekaznovani pa ne vidiš ?????

To so isti ljudje, le da si ti časovno omejen, da bi videl celo zgodbo.

LP

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Tudi za storilce je vprašanje, koliko so si svoja dejanja res lahko izbrali sami. Ampak s tem nikakor nisi odgovoril na vprašanje o izbiri, ki jo ima žrtev.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Roman napisal/-a:Torej si se odločil za trpljenje. Prav ti je.
Hehe, mislim da bi tu težko govorili o kakšni logiki :) Pa vseeno, s takim razmišljanjem se ne izognejo vprašanju svobodne volje, prej samo svobodno voljo mečejo v absurd. Na podlagi česa se je en odločil za trpljenje, drug pa za uživanje, zakaj se svobodne izbire razlikujejo, itd. Nesmisel na celi črti, vprašanja ki očitno nikoli ne bodo odgovorjena..

Vedež, kako po tvoje poteka proces odločanja?

Vedež napisal/-a:Kakorkoli, toda vse ima svoj namen.
Dobro, kakšen namen ima spreminjanje pravil igre?
A tistih, ki naredijo umor ali posilstvo ali več umorov in ostanejo nekaznovani pa ne vidiš ?????
Čakaj malo, kaj pravzaprav želiš povedati? Da žrtve ali oškodovanci nerešenih primerov niso trpeli oziroma ne trpijo?? Ali da pravni zakoni veljajo samo za del populacije (kateri del pa, mimogrede)? Zakaj sploh je pravo, zakaj obstajajo zakoni?

Zakaj je bog postavil zakone katerih kršitev se kaznuje s peklom?
To so isti ljudje, le da si ti časovno omejen, da bi videl celo zgodbo.
Isti ljudje? Kako to misliš? Očitno ti časovno nisi omejen, mi torej lahko razložiš celotno zgodbo?


Mimogrede, od zdaj bom vsako neodgovarjanje štel ali za strinjanje ali za posledico nevedne zaslepljenosti, ok?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Mimogrede, v kolikor bi ti pozorno bral, kaj vse sem napisal, bi imel odgovore. Ker pa tega ne počneš, ti v tvoji zaslepljenosti, ne morem ("takole na daleč") kaj dosti pomagati.

Verjemi, da nekateri pač razumejo, kar pravim.
Zakaj je bog postavil zakone katerih kršitev se kaznuje s peklom?
Kdo pa pravi, da je postavil zakone ? To je le IGRA. Pravila igre pa so enostavna - igra se od začetka do konca.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:v kolikor bi ti pozorno bral, kaj vse sem napisal, bi imel odgovore.
Ko bi ti pozorno bral, kaj te sprašujemo, bi morda tudi imel odgovore, čeprav to ni prav verjetno. Upam, da se v svoji igri vsaj zabavaš. Mene je tvoja igra dolgočasi. Preveč predvidljiva je in premalo vsebine ima.
Verjemi, da nekateri pač razumejo, kar pravim.
Ne zanesi se.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Mimogrede, v kolikor bi ti pozorno bral, kaj vse sem napisal, bi imel odgovore.
Hja no saj imam odgovore... ampak take ki ti niso vseč.
ti v tvoji zaslepljenosti, ne morem ("takole na daleč") kaj dosti pomagati.
A nisi rekel da je razdalja samo v glavi?
Kdo pa pravi, da je postavil zakone ?
Torej se z mano strinjaš da so Mojzes & co halucinirali?
Pravila igre pa so enostavna - igra se od začetka do konca.
No ja, to ni neko pravilo...


Kako po tvoje poteka proces odločanja? (Rad bi razumel tvojo igro, zato me zanimajo osnove)

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Zakaj pa moraš razumet mojo igro?
Poskusi razumeti svojo vlogo v igri.
A nisi rekel da je razdalja samo v glavi?
Saj ti pravim, poskusi skrajšat razdalje v tvoji glavi in morda me boš lažje razumel.
Torej se z mano strinjaš da so Mojzes & co halucinirali?
Vem le to, da si v močni halucinaciji prav ti in bilo bi dobro, da se toliko ne drogiraš s "tvojo realnostjo", ker se ti tista prava realnost izmika pred očmi.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Zakaj pa moraš razumet mojo igro?
Poskusi razumeti svojo vlogo v igri.
Okej, bom, ampak najprej me zanima par stvari o igri sami. Začne se pri jasni razlagi delovanja procesa odločanja. Najbolj me zanima kje se v njem skriva svoboda.

Da te malo spodbudim... jaz pravim da vsako odločanje zahteva izkušnje (znanje, informacije) in osebne reakcije (na te izkušnje). Izkušenj, torej preteklih doživetij si ne moreš izbrati, saj se prii vsaki željeni vpeljavi izbire pojavi problem izkušenj. Torej, dejansko si ne moreš ničesar izbrati (oziroma sploh izbirati) brez že nekaj časa trajajočega življenja (bivanja). Recimo, če ti dam izbiro med 1 in 2 (za kar ti ne bi vedel kaj katero predstavlja) bi se bolj težko odločil za katerokoli, razen po naključju (to je, iz tvoje smeri nenadzorovana izbira).
Dalje, osebne reakcije služijo za tvorjenje hierarhije vrednot, po kateri pa se lahko orientiraš v svoji izbiri. Problem pa je v tem, da si osebnih reakcij ne izbiraš sam, saj bi tu spet prišlo do problema pomanjkanja informacij potrebnih za normalno izbiro.

Okej, več potem ko kaj komentiraš.

Saj ti pravim, poskusi skrajšat razdalje v tvoji glavi in morda me boš lažje razumel.
Hehe, mislim da bi bolj pomagalo če bi izničil svojo težnjo po uporabi besede zakaj :)
Vem le to, da si v močni halucinaciji prav ti in bilo bi dobro, da se toliko ne drogiraš s "tvojo realnostjo", ker se ti tista prava realnost izmika pred očmi.
Ti živiš v pravi realnosti?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Glej, rad bi, da vsaj delno razumeš, kajti potem se bova lažje pogovarjala.
Okej, bom, ampak najprej me zanima par stvari o igri sami. Začne se pri jasni razlagi delovanja procesa odločanja. Najbolj me zanima kje se v njem skriva svoboda.
Kot sem rekel, morda berejo tudi ljudje, ki dobro vedo kaj in o čem pišem. Toda nadaljujva ...

Iz tvojega dosedanjega pisanja sodeč, igre ne doumeš, toda zakaj ? Ker si v okovih. Ali po domače - si v peklu. Saj ni tako hudo v peklu, kajne? Res pa je, da so stopnje, tako kot imajo nebesa višje stopnje, tako ima tudi pekel nižje. Ali drugače povedano, pekel in nebesa ne obstajajo, vse je le igra :lol:

In kje je svoboda ? - JA doumi že enkrat. Lahko pa ti povem še drugače - tvoj nezavedni um te vodi skozi tvoje odločitve in zato ti pravim, da si svoboden karkoli počneš.
Kar doživljaš, je pa posledica tvojih svobodnih odločitev.
Dalje, osebne reakcije služijo za tvorjenje hierarhije vrednot, po kateri pa se lahko orientiraš v svoji izbiri. Problem pa je v tem, da si osebnih reakcij ne izbiraš sam, saj bi tu spet prišlo do problema pomanjkanja informacij potrebnih za normalno izbiro.
A vidiš. Imaš problem. Tvoj problem je "tvoja" realnost v katero si okovan. Lahko pa po svobodni izbiri razbiješ te okove. Toda zato je potrebno imeti malo volje.

Včasih so rekli - Brez muje se tudi čevelj ne obuje.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Kot sem rekel, morda berejo tudi ljudje, ki dobro vedo kaj in o čem pišem.
Jaz upam da se še kdo ob teh pogovorih zabava tako kot jaz. Vedež, meni se nikamor ne mudi, se lahko to špilam dolgo časa. Kot jaz to vidim, samo sam sebe tišiš v drek. Okej, nadaljujma.

Da sem po tvoje v peklu, je jasno. To me sicer trenutno ne zanima.
Lahko pa ti povem še drugače - tvoj nezavedni um te vodi skozi tvoje odločitve in zato ti pravim, da si svoboden karkoli počneš.
Ta stavek je rahlo nesmiselen in smešen. Nezavedni del uma vodi skozi odločitve, okej, ampak iz tega sklepati da si svoboden je pa... ne najdem ustrezne in hkrati ne-žaljive besede.
Kar doživljaš, je pa posledica tvojih svobodnih odločitev.
Malo prehitevaš, sma še pri procesu odločanja... Če ti rečem da izberi med "hjklj" in "člfaad" (obe besedi nekaj predstavljata), kako se boš odločil? Kako se odločiš med dvema neznanima stvarema?
A vidiš. Imaš problem. Tvoj problem je "tvoja" realnost v katero si okovan. Lahko pa po svobodni izbiri razbiješ te okove. Toda zato je potrebno imeti malo volje.
Ja, imam problem, pravzaprav ga imamo vsi. Razbijanje okov je lahko del samodejavnosti (to kar prepoznaš za svojo voljo) vendar je ozadje samodejavnosti vprašljivo. Pred kratkim sem v sredješolskem učbeniku za psihologijo bral o posthipnotskih sugestijah. Šlo se je da so skupini posameznikov pod hipnozo sugerirali določene ukaze. Istočasno so jim spomin na prejetje ukaza izbrisali. No, baje so tile ljudje ukaze izvršili in ko so jih povprašali kako in kaj, so zatrjevali da so to storili na podlagi svobodne izbire, presoje, razmisleka. Kaj meniš o tem?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Lepo, da iščeš primere, ki opisujejo "naše" stanje. Hipnoza je samo ena izmed metod, kako ljudem še doliti olja na ogenj.

Recimo, da si ti že v osnovi "hipnotiziran", pa tega sploh ne veš. Saj misliš, da so tvoje odločitve narejene na podlagi tvoje svobodne izbire, hkrati pa si sploh ne predstavljaš kaj je svoboda.

Daj preberi kakšno knjigo, ki ti bo odgovorila na tvoja vprašanja, jaz ne prepisujem iz knjig.

Odgovori