Kaj je za vas smisel zivljenja?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori

Kaj je za vas smisel zivljenja?

Ohranjanje potomstva
13
18%
Obstoj obstojnejsega
11
15%
Uzivanje na plazi, z mozgani na off in Civavo na strazi
10
14%
Gledati nogomet in piti pivo
2
3%
Drugo
36
50%
 
Skupaj glasov: 72

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Res je, ta stavek je relativen, zato pa sem pred njim zapisal po mojem mnenju in ce tega ne zatopis kot relativnost, ne ves kaj pomeni relativnost :)

Aljo
Prispevkov: 10
Pridružen: 19.8.2004 23:02
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aljo »

Mislim, da je smisel obstoj obstojnejšega. Rasa (narod), ko je na neki točki razvoja se počasi neha rezmnoževat. To je dokaz Evrope in mogoče dokaz nekaterih že takrat razvitih bitij, ki so dosegle svoj vrgh in počasi izumrle(ne zardai nerazmnoževanja ampak zaradi xy). Bela rasa je dosegla vrh, zdaj pa še lahko samo vzdržuje to in gradi na kvaliteti življenja. Mogoče se še bodo v roku parih stoletij zatrle bolezni, kvaliteta življenja se bo držala na neki ravni, starostno povprečje bo vedno višje.
Mislim, da vedno "večji" razvoj človeka (rase, naroda, itd) je lahko konec človeštva, edino, če bi kot v panju ovedli neko robotizacijo in načrtno produkcijo ljudi, ker vsak si zeli vedno vec in vedno vec, na potomce pa pozablja.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Izraz "smisel življenja" je bedarija bedastega.
Človek nima nobenega smisla.
Namesto finalnega ali ultimativnega smisla imamo "le" paleto neskončnih odločitev na zunaj in stopnjo budnosti navznoter.
Nobenega vstajenja iz grobov ne bo, saj je tisto vstajenje v resnici "dvig iz materialnosti oz. razsvetljenje".
Razočarani?
Dobrodošli v svetu živih!

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Na zadevo preprosto ne gledamo vsi enako (morda mora biti tako) pa vendarle. Gledanje na smisel življenja človeka kot Človeka, ki se iz dneva v dan prehranjuje spi in dela je res brez veze. Tisti, ki se ima le za "človeka, ki se je slučajno rodil" - ta dejansko ne vidi drugega smisla kot v ohranitvi vrste. Pika.

Vsak človek ima svobodno voljo in si lahko po svoje predstavlja smisel življenja. To pa je navsezadnje cilj zaradi katerega se je rodil. Spoznati smisel. Vsak posameznik ga bo prej kot slej spoznal. Če ne danes pa jutri zagotovo :lol: .

In ta smisel je za vse enak.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Dvomim v enakost smisla, ker nekateri nimajo te sreče da bi spoznali svoj smisel življenja, saj umrejo pri rosni mladosti, zaradi tega ker nimajo zadosti hrane ali pa nimajo dobre zdravniške oskrbe. Morda se rodijo ze s kaksno boleznijo :(

Zivljenje ni pravicno!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:saj je tisto vstajenje v resnici "dvig iz materialnosti oz. razsvetljenje".
Kako pa izgleda dvig iz materialnosti?

Vedež napisal/-a:Vsak človek ima svobodno voljo in si lahko po svoje predstavlja smisel življenja.
Ampak svobodna predstava je odvisna od naučenih/vsiljenih idej in reakcij na te ideje. Kje je tu svoboda?
Smisel je spoznati smisel? Beseda spoznati me moti. "Spoznanje" smisla je samo sprejetje neke ideje ki ti najbolj ugaja.
In ta smisel je za vse enak.
Kaj? Sreča?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Dvomim v enakost smisla, ker nekateri nimajo te sreče da bi spoznali svoj smisel življenja, saj umrejo pri rosni mladosti, zaradi tega ker nimajo zadosti hrane ali pa nimajo dobre zdravniške oskrbe. Morda se rodijo ze s kaksno boleznijo

Zivljenje ni pravicno!
Življenje je vedno pravično. Umreti prezgodaj?? Vedno bo za nekoga prezgodaj. Če se rodijo ljudje s kakšno boleznijo se nam običajno smilijo, pa vendarle je ravno to njim njihov smisel, čeprav tega marsikdo ne razume.

Smisel v času življenja ne moreš kar tako spoznat. Morda trenutek pred smrtjo, vsekakor pa po njej. V kolikor se nisi nič naučil, greš ponovno v šolo. Morda ti je cilj ti pobeg iz kolesja življenj, morda ti pa ni in te to zabava.

Vsekakor se ljudje ne razlikujemo. Če razlikuješ bolnega od zdravega, potem razlikuješ črnega od belega, itd. Na telesni ravni je res, v bistvu pa ni razlik. Nekomu paše tako, drugemu drugače.

Igro sprejmeš preden zveš kakšen bo rezultat, mar ne ? In ko jo končaš, jo hočeš znova. Ha, ha, ha :lol: :D

Pa veselo življenje ob spoznavanju smisla še naprej.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

mali je napisal:
saj je tisto vstajenje v resnici "dvig iz materialnosti oz. razsvetljenje".

Kako pa izgleda dvig iz materialnosti?
Ej, neopisno blaženo. Zasvojljivo extatično a neopisljivo. Želim ti, da ti Bog podari milost, da izkusiš to stanje. Do tedaj pa nesvet - trkaj (išči) in odprlo se ti bo. Le vztrajaj, vztrajaj. Ti sam zelo dobro poznaš svojo pravo pot, le ozaveščanje včasih dela težave.
Tako imenovan - Ego oz. "notranji brihtnež" nam maha z rdečo rutko pred očmi, mi pa kot bik po teh prividih...
Življenje je vedno pravično.
Ja, Karma preteklih bivanj.
Ampak težko je sprejeti, kadar se ne radujejo ljudje, ki jih imamo radi, ki bi za njih vse storili, jim dali vse, tudi tisto, česar nimamo, prevzeli njihovo karmo nase...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Ej, neopisno blaženo. Zasvojljivo extatično a neopisljivo.
Ja, pozitivno čustveno izkustvo (religijska zadetost), to razumem. Zakaj to stanje povezuješ z bogom? Se ti ne zdi čudno da ljudje po vsem svetu to stanje povezujejo z različnimi idejami, tudi s čisto kontra tvoji?
Želim ti, da ti Bog podari milost, da izkusiš to stanje.
Ne trudi se. Če bom to doživel (in to povezal z neko namišljeno silo), bo pomenilo, da sem naredil nekaj narobe.
Tako imenovan - Ego oz. "notranji brihtnež" nam maha z rdečo rutko pred očmi, mi pa kot bik po teh prividih...
No ja, kot vidim, se z izogibanjem Egu prividov nisi rešil.

No, če je človekov cilj sreča/psihično ugodje, si ga pravzaprav dosegel. Škoda sicer da s tako idejo, ki vsiljuje (za moje pojme) nerealna "dejstva". Počutje je pomembno in ne resničnost ideje, ne?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Pozitivno čustveno izkustvo? A misliš zaljubljenost? Prvo ljubezen?
Se strinjam, da je silovito izkustvo. Ustnice se ti osušijo, v trebuščku zaščemi, srček hoče pobegnit, pozornost se usmeri drugače-drugam.

Kakšna je pa "religijska zadetost, ki jo tolmačijo različno".
Vidim, da poznaš veliko religij in več vrst zadetosti...

No, brez zamere. Vedno me pretrese, ko, predno se osredotočiš na dejansko temo, vedno malo popljuvaš po predhodniku.

Takole bova rekla: Ne štekam (zaradi moje zadrtosti ali zaostalosti) kako bi lahko povezovali neopisljivo radost - z religijsko zadetostjo.
Nedoločljivo extazo z določenim filozofskim izhodiščem.

In drugič: če boš to doživel, boš pač doživel. Če boš to s čim povezoval je tvoja stvar, čeprav bo povezovanje, samo po sebi pomenilo, v tem primeru, korak nazaj.

in tretjič: sam tolmačim "boga" kot da smo ljudje kapljice z obliko, ki nas določa, bog pa je kot ocean, ko vse kapljice kapnejo vanj, in ki vsebuje vse vrtince, struje in valovanja.
Iz tega opisa izhaja, da apeliram na tvojo lastno vztrajnost, ko rečem : ko bi ti vsaj bog pomagal...

Srečen?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Fantje, gospodje, karkoli že; Ljudje smo različni, zanimivo je to da npr. Mriz in podobno misleči podzavestno hočejo vedeti resnico, trenutno pa se jim zdi bolj "kul", če brez pravih argumentov malo nasprotuje vsemu kar ne razume. To vrže v koš duhovnosti, religije, kar se mu načeloma ne dopade in vztraja pri materialističnem pojmovanju vsega okoli sebe.

Takemu razmišljanju je čas zdavnaj potekel - bilo pa je v modi nekje okoli oktobrske revolucije in še kakšnih 40 let je marsikoga prepričevalo, da je tako.

Problem vidim v tem, da je takšno nasprotovanje posledica nerazumevanja (žal, brez zamere) sveta okoli sebe.

Poskusite naučiti leto starega otroka, da bo poznal visokošolsko matematiko ali fiziko. Težko, bi rekel.

Kako boš nekomu razlagal, kaj je smisel življenja, ker ti bo rekel, da si religijsko zadet, ko pa sploh nisi (nisem) religiozen.

Ko takšne debate slišim, pa ne samo tule, me asocira, da je npr. Jezus, ki je veliko vedel razlagal ljudem nekaj kar niso razumeli in potem so ga pljuvali, kamenjali, ubili. In kaj se je spremenilo v 2000 letih.

Saj je šolski sistem kar nekako logičen, kdor se hoče vpisati na fakulteto mora imeti najprej dokončano srednjo šolo. Ker drugače se lahko zgodi, da snovi ne bo popolnoma doumel.

Uporabniški avatar
Mitja
Prispevkov: 11
Pridružen: 25.7.2005 11:32
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Pri tem postu se najbolj strnjam s prvim stavkom, ki pove vse. Ljudi smo si različni in zato imajo tudi vsi drugačen smisel življenja.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:A misliš zaljubljenost? Prvo ljubezen?
Ne.
Kakšna je pa "religijska zadetost, ki jo tolmačijo različno".
Vidim, da poznaš veliko religij in več vrst zadetosti...
Zadetost je samo ena, povzročajo pa jo (tudi) mnoge različne religije.
Vedno me pretrese, ko, predno se osredotočiš na dejansko temo, vedno malo popljuvaš po predhodniku.
Kje vidiš pljuvanje? Da povem svoje mnenje brez olepšav?
Takole bova rekla: Ne štekam (zaradi moje zadrtosti ali zaostalosti) kako bi lahko povezovali neopisljivo radost - z religijsko zadetostjo.
Neopisljiva radost JE religijska zadetost, če jo povezuješ z religioznimi idejami.
Če boš to s čim povezoval je tvoja stvar, čeprav bo povezovanje, samo po sebi pomenilo, v tem primeru, korak nazaj.
Se strinjam, povezovanje tega z izmišljotinami je korak nazaj.
Iz tega opisa izhaja, da apeliram na tvojo lastno vztrajnost, ko rečem : ko bi ti vsaj bog pomagal...
Jaz sem še bolj trmast: Ne trudi se.
Srečen?
Ne še.
Vedež napisal/-a:...podzavestno hočejo vedeti resnico, trenutno pa se jim zdi bolj "kul", če brez pravih argumentov malo nasprotuje vsemu kar ne razume.
Še enkrat, zakaj enačiš razumevanje s strinjanjem?
Takemu razmišljanju je čas zdavnaj potekel
To še ne pomeni da ni pravilno. Pravilnost razmišljanja določa raja, v katero spadaš tudi ti.
Problem vidim v tem, da je takšno nasprotovanje posledica nerazumevanja (žal, brez zamere) sveta okoli sebe.
Enako si jaz mislim o vas. (Z ali brez zamere)
Poskusite naučiti leto starega otroka, da bo poznal visokošolsko matematiko ali fiziko. Težko, bi rekel.
Enako težko kot dopovedati verniku da boga ni?
Saj je šolski sistem kar nekako logičen, kdor se hoče vpisati na fakulteto mora imeti najprej dokončano srednjo šolo. Ker drugače se lahko zgodi, da snovi ne bo popolnoma doumel.
Se strinjam, zato pa tudi ne moreš Fmfja in Teofaxa metati v isti koš.
Mitja napisal/-a:Ljudi smo si različni in zato imajo tudi vsi drugačen smisel življenja.
Ljudje smo si različni zaradi vzgoje, priučenih/sprejetih idej, nazorov, teženj itd. Imamo pa skupno to, da s svojimi dejanji težimo k ugodju (telesa in psihe). Kakor potrebujemo hrano, potrebujemo situacije/ideje/karkoli, ki nas psihično osrečujejo (nudijo ugodje).
Religijska zadetost je posledica ekstremne navezanosti na (v tem primeru na religiozno) idejo/dejavnost.
Ta zadetost je to blaženo stanje, ki ga opisuje mali malo zgoraj.
Drugi to stanje doživljajo z sexom, drogo, adrenalinskimi športi (hitri avti, skoki z padalom, letenje, karkoli), drugi z materialnim bogastvom itd itd.
Ko kot posameznik najdeš nekaj kar ti nudi ugodje se tega po svoji moči držiš, v nekaterih primerih pa ti to celo postane (si to poimenuješ za) smisel.

Uporabniški avatar
Mitja
Prispevkov: 11
Pridružen: 25.7.2005 11:32
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Mriz. Vse imaš prav, dodal bi samo še nekaj. Ljudje dedujemo in vsak je podedoval nekaj kar drug ni, torej talent.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Še enkrat, zakaj enačiš razumevanje s strinjanjem?
Jaz spoštujem tvoje mnenje, čeprav se z njim povsem ne strinjam. Spoštujem tudi mnenja vernikov (ki jih je na milijone in povrh vsega so pripradniki različnih religij), pa se tudi z njimi povsem ne strinjam. Tu in tam ima vsak nekaj prav.

Govorim o razumevanju in ne strinjanju, ki ga ti preveč enačiš s slepim verovanjem in v tem se strinjam s tabo. Slepo verovati napisanemu ali povedanemu ni ravno najboljša varianta, lahko pa tudi je, da ne bo kdo užaljen.

Biti vernik ni isto kot biti vedež. Kljub temu, da nisem 100% vedež, pa me vedno preseneti, da še tisto malo kar vem, je za nekoga drugega lahko ogromno in potem me ne razume. Strinjanje pri meni ne obstaja.

Pa lep pozdrav :lol: :lol:

Odgovori