Knjige - Feynman

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
deset10
Prispevkov: 2
Pridružen: 5.3.2007 23:16

Knjige - Feynman

Odgovor Napisal/-a deset10 »

Ali kje v Sloveniji prodajajo Feynmanove knjige, recimo ta "komplet" http://www.amazon.com/Feynman-Lectures- ... 787&sr=1-2
Ali pa, če kakšne knjigarne sprejemajo razne želje za naročila?

Hvala, LP

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pred časom so jih v knjigarni Konzorcij, blizu Kongresnega trga v Ljubljani poleg Name. Cene so bile zasoljene še pa še. Mislim pa, da jih nimajo več. Pa naroči preko amazona. Rabiš kreditno kartico, recimo MasterCard in gre. Lahko kupiš preko nemškega amazona za 130 evrov.
Svetujem ti, da naprej obiščeš recimo fizikalno knjižnico na faksu za matematiko in fiziko. Tam jih imajo cel kup.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

deset10 zanimajo Feynman Lectures on Physics. Poleg tega pa so druge Feynmanove mojstrovine dostopne tudi na druge načine.
V knjižnici imajo vse omenjene, če jih hočeš prebrati.
Če pa bi Feynmana poslušal, lahko dobiš tudi kasete. Če se ne motim imajo tudi te v fizikalni knjižnici.

deset10
Prispevkov: 2
Pridružen: 5.3.2007 23:16

Odgovor Napisal/-a deset10 »

ZdravaPamet, problem je, da nimam kreditne kartice in Amazon ter ostale trgovine odpadejo (načeloma bi lahko poslal denar, sam Amazon tako noče poslovati).

Bom še v Konzorcij poklical, ker nisem ravno iz tistih krajev.

Najlepša hvala za pomoč.

LP

Kasijus Klej
Prispevkov: 97
Pridružen: 19.4.2005 20:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kasijus Klej »

Slišal sem, da so Feynmanove knjige ponekod iz takšnih in drugačnih razlogov cenzurirane.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Prvič slišim. Res pa sem bral, da so v njegovih časih ženske protestirale, ker je v svojih lekcijah prikazoval ženske kot malce preč. Ženska za volanom in ustavi jo policist se pogosto pojavlja pri njem. Na ugovore je malce spremenil zgodbe, da je bil za volanom moški in ga je ustavila policistka, ampak nekaterim tudi to ni bilo všeč.

Odgovori