kvantna fizika

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Če ste že govorili o izključuvenju dejstev v fiziki, še bom jaz na to temo nekaj napisal.
Dualnost delec valovanje in DeBroglieva enačba za valovno dolžino govorita o valovanju. Kje to valovanje valuje in kaj valuje.
Zanikanje da je prostor medij in pojav valovanja v prostoru sta najbolj izključujoči dejstvi fizike.
Prostor bi lahko bil medij brez mase, hitrost valovanj bi omejevala sama energija vala, ki si jo lahko predstavljamo kot maso !
Če je vsak delec kot nekakšno prostorko omejeno v sebe zaključeno valovanje podobno kot soliton potem nimamo prav nobene možnosti zaznave prostora kot medija, saj ne moremo ustvariti klasičnega vala. Evolucija delcev je tista, ki ustvari takšne delce, da ti nimajo možnosti ustvarjanja klasičnih valov, v nasprotnem primeru bi se že zdavnaj vsa energija pretvorila nazaj v nemirno morje energije-prostora.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Če ste že govorili o izključuvenju dejstev v fiziki, še bom jaz na to temo nekaj napisal.
Dualnost delec valovanje in DeBroglieva enačba za valovno dolžino govorita o valovanju. Kje to valovanje valuje in kaj valuje.
Zanikanje da je prostor medij in pojav valovanja v prostoru sta najbolj izključujoči dejstvi fizike.
Prostor bi lahko bil medij brez mase, hitrost valovanj bi omejevala sama energija vala, ki si jo lahko predstavljamo kot maso !
Če je vsak delec kot nekakšno prostorko omejeno v sebe zaključeno valovanje podobno kot soliton potem nimamo prav nobene možnosti zaznave prostora kot medija, saj ne moremo ustvariti klasičnega vala. Evolucija delcev je tista, ki ustvari takšne delce, da ti nimajo možnosti ustvarjanja klasičnih valov, v nasprotnem primeru bi se že zdavnaj vsa energija pretvorila nazaj v nemirno morje energije-prostora.
Tvoja "dejstva" večinoma nimajo dosti zveze s fiziko; to si že večkrat dokazal.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Seveda ne, saj še fizika tega ni obravnavala.

To kar vidimo kot materialna telesa in sile,
niso nič drugega kot oblike in variacije
v strukturi samega prostora.
Ervin Šredinger 1937

Prostor se razteguje (vesolje napihuje), lahko je ukrivljen .... ima lastnosti.
A res verjamete da smo mi sestavljeni iz kakšnega drugačnega materijala?
Ja, samo če ste globoko verni !
Kaj neki le valuje ...... delci in valovne enačbe !?

Če je prostor medij in smo mi sestavljeni iz prostora, potem nimamo nobene možnosti da ugotovimo če je res medij,saj je naše gibanje valovanje skozi prostor, kot to opisujejo valovne enačbe !
Pa saj tuda jaz ne verjamem da je prostor medij, saj nima mase.
Samo to da sprejmemo dejstvo da smo sestavljeni iz prostora, nam odpre nova obzorja v fiziki !

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:/.../Kaj neki le valuje ...... delci in valovne enačbe !?/.../
Se boš pač moral izobraziti glede osnov.
Samo to da sprejmemo dejstvo da smo sestavljeni iz prostora, nam odpre nova obzorja v fiziki !
Tipična šarlatanska krilatica.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Argumenti...šarlatanstvo je tvoje zaniknje dejstev ki jih ni možno ne potrditi in ne zanikati !
Shrink tvoja obzorja so že zdavnaj zaprta zaradi okovov, v katere te je omejilo sprejemanje aktualne znanosti, kot absolutne resnice.
Nekoč je cirkev omejevala znanost, danes se omejuje sama !

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a Motore »

V bistvu jo omejujejo taki kot ti.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Motore napisal/-a:V bistvu jo omejujejo taki kot ti.
Zanima me tvoje mnenje o tem iz čega so delci - materija, ali je to drugačno stanje prostora ali kaj drigega ?

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a qg »

stoplak napisal/-a:
Motore napisal/-a:V bistvu jo omejujejo taki kot ti.
Zanima me tvoje mnenje o tem iz čega so delci - materija, ali je to drugačno stanje prostora ali kaj drigega ?
Stoplak, v bistvu so te stvari še nerazčiščene. Korak bližje odgovoru bo teorija kvantne gravitacije, ki pa je sedaj še neznana. Vendar, kaže, da je prostor emergenten, recimo Fotini Markopoulou, če najdeš kakšen članek.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Argumenti...šarlatanstvo je tvoje zaniknje dejstev ki jih ni možno ne potrditi in ne zanikati !
Tipično šarlatansko argumentiranje:
Shrink tvoja obzorja so že zdavnaj zaprta zaradi okovov, v katere te je omejilo sprejemanje aktualne znanosti, kot absolutne resnice.
Kot da berem amrita, Rozmana, Vedeža... :lol:

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Shrink za te so vsi šarlatani, ki razpravljajo o nerazrešenih vprašanjih !
Upam da bodo tvojo prevečkrat napisano žaljivo besedo na tem forumu CENZURIRALI !
Če misliš, da je neka ideja šarlatanska je prav da to poveš, vendar to potkrepi z argumenti na vsebino razprave.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Shrink za te so vsi šarlatani, ki razpravljajo o nerazrešenih vprašanjih !
Upam da bodo tvojo prevečkrat napisano žaljivo besedo na tem forumu CENZURIRALI !
Če misliš, da je neka ideja šarlatanska je prav da to poveš, vendar to potkrepi z argumenti na vsebino razprave.
1. Beseda ni žaljivka (sicer je cenzurirana, ampak jo bom še naprej uporabljal v ustreznih oblikah), ker opisuje lažno znanost (psevdoznanost).
2. Nerazrešena vprašanja vidijo zgolj šarlatani, njihova "argumentacija" tipa "tvoja obzorja so že zdavnaj zaprta zaradi okovov, v katere te je omejilo sprejemanje aktualne znanosti, kot absolutne resnice." pa si zasluži zgolj posmeh.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Shrink, vsebinski argumenti....očitno si se zgubil, začeli smo z prispevkom na vrhu- začetku te strani foruma !
qg napisal/-a:Stoplak, v bistvu so te stvari še nerazčiščene. Korak bližje odgovoru bo teorija kvantne gravitacije, ki pa je sedaj še neznana. Vendar, kaže, da je prostor emergenten, recimo Fotini Markopoulou, če najdeš kakšen članek.
Kvantne gravitacije standardni model ne zajema in je kot pišeš še neznana. Po mojem mnenju je potrebno gravitacijsko polje in njeno silo obravnavati povsem statično zato odpade odpis sil z gravitoni. Gre za stanje prostora (napeto,kompresijsko, ukrivljeno .....). Tako lahko parabolo meta kamna opisano po Newtonovem zakona klasične fizike enako opišemo kot širjenje snovnega valovanja (De Broglli) skozi medij s spreminjajajočo se fazno hitrostjo, to je lom valovanja. Torej prostor v gravitacijskem polju deluje na gibjoče delce in EM valovanje kot da bi bil medij, ki zmanjšuje gostoto z oddaljenostjo od masivnega telesa. To nam pove da na telo v gravitacijskem polju dejansko deluje sila prostora, ki je vpet v maso masivnega telesa.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Shrink, vsebinski argumenti....očitno si se zgubil, začeli smo z prispevkom na vrhu-začetku te strani foruma !
1. Začel si sam.
2. Izgubljaš se sam - v lastni nevednosti in neizobraženosti.
3. Že v preteklosti nisi bil sposoben dojeti svojih zmotnih predstav, zato je nesmiselno ti karkoli razlagati.
4. Tvoja "vsebinski" pomisleki se v končni fazi reducirajo na "obzorja že zdavnaj zaprta zaradi okovov, katere omejuje sprejemanje aktualne znanosti, kot absolutne resnice." :lol:

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

shrink napisal/-a:
stoplak napisal/-a:Shrink, vsebinski argumenti....očitno si se zgubil, začeli smo z prispevkom na vrhu-začetku te strani foruma !
1. Začel si sam.
2. Izgubljaš se sam - v lastni nevednosti in neizobraženosti.
3. Že v preteklosti nisi bil sposoben dojeti svojih zmotnih predstav, zato je nesmiselno ti karkoli razlagati.
4. Tvoja "vsebinski" pomisleki se v končni fazi reducirajo na "obzorja že zdavnaj zaprta zaradi okovov, katere omejuje sprejemanje aktualne znanosti, kot absolutne resnice." :lol:
Ko začneš razpravljati o resnični vsebini foruma se zgubiš !
Enkrat sem ti že dokazal tvojo nevednost, ko sem trdil da pri razpadu nevtrona nastane proton z vrzeljo, ki ji pravimo pozitron, a ni mus da ga tam vidimo. Na koncu sem pokazal da so fiziki pri razpadu protona za razpadne produkte predvideli gama žarka in pozitron !

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
shrink napisal/-a:
stoplak napisal/-a:Shrink, vsebinski argumenti....očitno si se zgubil, začeli smo z prispevkom na vrhu-začetku te strani foruma !
1. Začel si sam.
2. Izgubljaš se sam - v lastni nevednosti in neizobraženosti.
3. Že v preteklosti nisi bil sposoben dojeti svojih zmotnih predstav, zato je nesmiselno ti karkoli razlagati.
4. Tvoja "vsebinski" pomisleki se v končni fazi reducirajo na "obzorja že zdavnaj zaprta zaradi okovov, katere omejuje sprejemanje aktualne znanosti, kot absolutne resnice." :lol:
Ko začneš razpravljati o resnični vsebini foruma se zgubiš !
Enkrat sem ti že dokazal tvojo nevednost, ko sem trdil da pri razpadu nevtrona nastane proton z vrzeljo, ki ji pravimo pozitron, a ni mus da ga tam vidimo. Na koncu sem pokazal da so fiziki pri razpadu protona za razpadne produkte predvideli gama žarka in pozitron !
Narobe: izgubljaš se sam, ker še vedno nisi dojel, da je tvoja "vednost" tipa "proton z verzeljo, ki ji (zgolj sam) praviš pozitron" čista neumnost in seveda ne moje ne Anivillerjeve razlage niso pomagale, da to spoznaš. Skratka: tvoja resnična vsebina je čisto šarlatansko nakladanje, zgolj šarlatani pa lahko trdijo, da so ostali nevedni, ker takih vsebin (ki so jasno v nasprotju s fizikalnimi razlagami) ne sprejemajo. :lol:

Odgovori