kvantna fizika

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
shrink napisal/-a:Če ne bi bil polpismen, šarlatanski stoplak, ne bi haluciniral in bi pravzaprav ugotovil, da se "mi že vemo" kvečjemu nanaša nate, ker so ti že trije (vključno z mano) na tem forumu predlagali, da si izračunaš lastni šarlatanski indeks. Skratka: že najmanj trije vemo, da spadaš med šarlatane. Seveda pa lahko še naprej haluciniraš v imenu mikija (a se morda ne oglaša več, ker nevropleptiki delujejo, tako kot je treba?) in ostalih osebnosti, ki bi se potencialno manifestirale s tiskarskim tikom " !".
Ne , Shrinki spet se zaletavaš, najmanj trije in veliko več jih ve, da nisi vedel, kaj hočeš povedati.
Nikakor, šarlatanski stoplak, vsi vedo, kaj je bilo napisano, še sam to veš in celo priznavaš (le poglej si kak svoj post nazaj Slika) in pravzaprav vsi vedo (ne samo trije), da pač spadaš med šarlatane. Slika
Pa saj si lepo dokazal, si pozabu, sličico si narisu.
Ta slikica je bila ravno poskus, da bi šarlatanski stoplak razumel tisto, kar je bilo jasno že ostalim. Ampak kot kaže, šarlatanski stoplak še vedno ne dojame. Slika
Sicer je tvoje ponavljanje šarlatanskih besed tipično zaletavanje v prisilni pidžami, v katero so te oblekli šarlatani Amrit,Rozman … in ostali.
Nikakor: šarlatani (vključno s šarlatanskim stoplakom) si povsem zalužijo, da se jih označi za to, kar so: šarlatani pač. Šarlatani se pač lahko zgolj sprijaznijo z usodo, ki jih čaka na tem forumu: šiba in posmeh. Slika

Sicer pa: a nevroleptiki še držijo in mikija ne bo več na spregled? Slika
Še dobro, zdravnika že imaš, Kvarkadabro, ki te redno cepi z CENZURCO.
Hah, šarlatanski stoplak pa še naprej halucinira, tako kot o "protonu z vrzeljo, ki ji pravi pozitron". Slika
Me pa veseli da si iskoristil moje zdravniške napotnice na http://www.tebe-trazim.com, saj zdaj že veš da je zate CENZURA_ bog in ti šarlatansko bitje.
"Iskoristil" polpismeni šarlatanski stoplak? Slika Raje ti izkoristi kakšen OŠ tečaj, kjer se boš naučil branja in pisanja: tako se ne boš več smešil s svojo polpismenostjo, pa na mikija ti ne bo treba več preklopiti. Slika Seveda pa damirja707 lahko vselej "potražiš", kajti več kot očitno je, da pogosto obiskuješ gornjo stran, sicer je ne bi tolikokrat navajal. Slika
No Shriniki kam se boš pa sedaj zaletaval ?
Šarlatanski stoplak pač ne dojame, da se zgolj sam zaletava (npr. v fiziko s svojimi šarlatanskimi pogledi) in da se mu vsi na tem forumu posmehujejo. Seveda mu spet svetujem, kar je že slišal: Učiti se! Učiti se! Učiti se! Slika

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a vojko »

stoplak napisal/-a:
vojko napisal/-a:Poleg tega je že sama misel, da bi se transformiral v nevtrino tako »out of this world« (spet lingua franca, dragi prijatelj!), da jo jaz ne morem prebaviti.
Vojko zakaj pa ne, si pozabu "ceteris paribus" !
Do zdaj se nisem ukvarjal s tabo, ker je brezpredmetno 'divaniti' z nekom, ki kaže očitne znake intelektualne atrofije in pomanjkanja splošne izobrazbe.
Ker pa se spotikaš obme in me vlečeš za rokav, ti bom povedal naravnost: zdaj sem jaz tudi javno (že dolgo pa sem bil zasebno!) :lol: četrti, ki te je uvrstil na crackpot index (zaenkrat s pogojno oceno indeksa 40, s tendenco naraščanja) :lol:, oz. šarlatanski indeks, kot mu pravi shrink.

Kar se pa tvojega nerazumevanja splošno znanih latinskih izrekov tiče (ki - mimogrede povedano - spadajo v splošno sprejet evropski kulturni minimum vsakega intelektualca), nisem jaz kriv, če je tvoja insuficienca na tem področju tako očitna, da se je niti ne zavedaš in se s to grdo hibo celo postavljaš na javnem forumu (inteligentno bi ravnal, če bi skril svojo nevednost in hitro pogooglal za razlago)!

Ko sem že pri besedi pa še to: shrink je zate profesor v direktnem in prenesenem pomenu, zato je jasno, da mu lahko pariraš le z neposrečenim in plehkim duhovičenjem.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Prave novoletne čestitke še sledijo…
Od tebe si želim zgolj eno, kratek in natančen odgovor na preprosto vprašanje, ki je sledilo tvoji misli:
Mislim, da nas je vedno več v tem ekskluzivnem klubu, ki »nimajo pojma o pojmu kakšna je tvoja pozicija in o čemu sploh govoriš«…
torej: Prosim, da naštješ ostale člane tega ekskluzivnega kluba. Očitno vas nekaj je, celo vedno več vas je, torej izvoli ...

Zgolj to in nič drugega.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Prave novoletne čestitke še sledijo…
Od tebe si želim zgolj eno, kratek in natančen odgovor na preprosto vprašanje, ki je sledilo tvoji misli:
Mislim, da nas je vedno več v tem ekskluzivnem klubu, ki »nimajo pojma o pojmu kakšna je tvoja pozicija in o čemu sploh govoriš«…
torej: Prosim, da naštješ ostale člane tega ekskluzivnega kluba. Očitno vas nekaj je, celo vedno več vas je, torej izvoli ...

Zgolj to in nič drugega.
Kot prvi mi na pamet pade shrink, ker se takoj spomnim vajinih dialogov. Je jih pa še več, če te zelo zanima, preleti nekaj forumov, pa boš nabral lep šopek... :wink:
Pa ni bilo mišljeno zlobno... :wink:

Kako pa kaj odgovor na moje vprašanje: Kako vidi svet tvoja video kamera?

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

vojko napisal/-a:
stoplak napisal/-a:
vojko napisal/-a:Poleg tega je že sama misel, da bi se transformiral v nevtrino tako »out of this world« (spet lingua franca, dragi prijatelj!), da jo jaz ne morem prebaviti.
Vojko zakaj pa ne, si pozabu "ceteris paribus" !
Do zdaj se nisem ukvarjal s tabo, ker je brezpredmetno 'divaniti' z nekom, ki kaže očitne znake intelektualne atrofije in pomanjkanja splošne izobrazbe.
Ker pa se spotikaš obme in me vlečeš za rokav, ti bom povedal naravnost: zdaj sem jaz tudi javno (že dolgo pa sem bil zasebno!) :lol: četrti, ki te je uvrstil na crackpot index (zaenkrat s pogojno oceno indeksa 40, s tendenco naraščanja) :lol:, oz. šarlatanski indeks, kot mu pravi shrink.

Kar se pa tvojega nerazumevanja splošno znanih latinskih izrekov tiče (ki - mimogrede povedano - spadajo v splošno sprejet evropski kulturni minimum vsakega intelektualca), nisem jaz kriv, če je tvoja insuficienca na tem področju tako očitna, da se je niti ne zavedaš in se s to grdo hibo celo postavljaš na javnem forumu (inteligentno bi ravnal, če bi skril svojo nevednost in hitro pogooglal za razlago)!

Ko sem že pri besedi pa še to: shrink je zate profesor v direktnem in prenesenem pomenu, zato je jasno, da mu lahko pariraš le z neposrečenim in plehkim duhovičenjem.
Vojko, bo treba nazaj pogledat kako smo googlali in kdo je začel šarlataniti, še zlasti tiste debate z Anivilerjem kjer sva korektno debatirala in vedno si je vzel čas, kar me je prijetno presenetilo.Dokler ni bilo Shrinka je šlo. Na začetku sem ga še cenil in ga celo vikal. Seveda, ko je začel šarlataniti je pač privedel razpravo na ta nivo. Ne vem kako lahko ti vidiš profesorja v nekom, ki v enem postu ponovi šarlatansko besedo tudi 10 krat. Z njim lahko debatiraš samo če imaš enak pogled, ker drugače te označi za šarlatana. Si pa prav dobro predstavljam debato če upoštevam tvoj "ceteris paribus" in grem v čas pred izdajo Teorije relativnosti, ko na tem forumu Enstein in Shrink debatirata o tej teoriji. Shrink bi zagovarjal Newtonovo teorijo in Einstain bi gotovo bil deležen izdatnega šarlatanstva in halucinacij o času in prostoru.
Tudi vidva z problemi imata različne poglede in se zaradi tega ne zmerjata z kvazifilozofi in šarlatani kot to počne Shrink.
Preberi si izjavo Ervin Šredingerja iz leta 1937:
To kar vidimo kot materialna telesa in sile, niso nič drugega kot oblike in variacije v strukturi samega prostora.
Ko boš to uspel prenesti v razlago, o tem kaj je delec, naboj… in ko ti bo nekdo govoril »Učiti se! Učiti se! Učiti se!« se boš temu še samo smejal, in si mislil…šarlatanci (podobno kot zgoraj omenjena razprava Enstein in Shrink).

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

shrink napisal/-a:
stoplak napisal/-a:
shrink napisal/-a:Če ne bi bil polpismen, šarlatanski stoplak, ne bi haluciniral in bi pravzaprav ugotovil, da se "mi že vemo" kvečjemu nanaša nate, ker so ti že trije (vključno z mano) na tem forumu predlagali, da si izračunaš lastni šarlatanski indeks. Skratka: že najmanj trije vemo, da spadaš med šarlatane. Seveda pa lahko še naprej haluciniraš v imenu mikija (a se morda ne oglaša več, ker nevropleptiki delujejo, tako kot je treba?) in ostalih osebnosti, ki bi se potencialno manifestirale s tiskarskim tikom " !".
Ne , Shrinki spet se zaletavaš, najmanj trije in veliko več jih ve, da nisi vedel, kaj hočeš povedati.
Nikakor, šarlatanski stoplak, vsi vedo, kaj je bilo napisano, še sam to veš in celo priznavaš (le poglej si kak svoj post nazaj Slika) in pravzaprav vsi vedo (ne samo trije), da pač spadaš med šarlatane. Slika
Pa saj si lepo dokazal, si pozabu, sličico si narisu.
Ta slikica je bila ravno poskus, da bi šarlatanski stoplak razumel tisto, kar je bilo jasno že ostalim. Ampak kot kaže, šarlatanski stoplak še vedno ne dojame. Slika
Sicer je tvoje ponavljanje šarlatanskih besed tipično zaletavanje v prisilni pidžami, v katero so te oblekli šarlatani Amrit,Rozman … in ostali.
Nikakor: šarlatani (vključno s šarlatanskim stoplakom) si povsem zalužijo, da se jih označi za to, kar so: šarlatani pač. Šarlatani se pač lahko zgolj sprijaznijo z usodo, ki jih čaka na tem forumu: šiba in posmeh. Slika

Sicer pa: a nevroleptiki še držijo in mikija ne bo več na spregled? Slika
Še dobro, zdravnika že imaš, Kvarkadabro, ki te redno cepi z CENZURCO.
Hah, šarlatanski stoplak pa še naprej halucinira, tako kot o "protonu z vrzeljo, ki ji pravi pozitron". Slika
Me pa veseli da si iskoristil moje zdravniške napotnice na http://www.tebe-trazim.com, saj zdaj že veš da je zate CENZURA_ bog in ti šarlatansko bitje.
"Iskoristil" polpismeni šarlatanski stoplak? Slika Raje ti izkoristi kakšen OŠ tečaj, kjer se boš naučil branja in pisanja: tako se ne boš več smešil s svojo polpismenostjo, pa na mikija ti ne bo treba več preklopiti. Slika Seveda pa damirja707 lahko vselej "potražiš", kajti več kot očitno je, da pogosto obiskuješ gornjo stran, sicer je ne bi tolikokrat navajal. Slika
No Shriniki kam se boš pa sedaj zaletaval ?
Šarlatanski stoplak pač ne dojame, da se zgolj sam zaletava (npr. v fiziko s svojimi šarlatanskimi pogledi) in da se mu vsi na tem forumu posmehujejo. Seveda mu spet svetujem, kar je že slišal: Učiti se! Učiti se! Učiti se! Slika
Shrink v enem postu si šarlatiral 12 krat in znotraj stavka 3 krat ali drugače povedano, tipično šarlatansko cmerjenje in cmivkanje. :lol: :lol: :lol: :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a Roman »

stoplak napisal/-a:Ne vem kako lahko ti vidiš profesorja v nekom, ki v enem postu ponovi šarlatansko besedo tudi 10 krat.
Hm, pametnemu bi moralo res zadoščati enkrat.
Z njim lahko debatiraš samo če imaš enak pogled, ker drugače te označi za šarlatana.
Jaz nimam te izkušnje, pa nisem vedno istih misli kot on.
Shrink bi zagovarjal Newtonovo teorijo in Einstain bi gotovo bil deležen izdatnega šarlatanstva in halucinacij o času in prostoru.
Povsem zgrešeno. Einstein je imel za svojo teorijo eksperimentalne razloge, ti jih nimaš. To pa Shrink vedno upošteva. Sicer se mu opravičujem, ker govorim v njegovem imenu.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

stoplak napisal/-a:Preberi si izjavo Ervin Šredingerja iz leta 1937:
To kar vidimo kot materialna telesa in sile, niso nič drugega kot oblike in variacije v strukturi samega prostora.
Ko boš to uspel prenesti v razlago, o tem kaj je delec, naboj… in ko ti bo nekdo govoril »Učiti se! Učiti se! Učiti se!« se boš temu še samo smejal, in si mislil…šarlatanci (podobno kot zgoraj omenjena razprava Enstein in Shrink).
Stoplak! Kakšen je tvoj namen? Kaj sploh želiš doseči? A si že odprl kakšno literaturo?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a vojko »

Stoplak je napisal:
Vojko, bo treba nazaj pogledat kako smo googlali in kdo je začel šarlataniti, še zlasti tiste debate z Anivilerjem kjer sva korektno debatirala in vedno si je vzel čas, kar me je prijetno presenetilo.Dokler ni bilo Shrinka je šlo. Na začetku sem ga še cenil in ga celo vikal.


To je tvoja subjektivna preferenca, če nekoga »ceniš in ga celo vikaš«. To lahko le sprejmem na znanje.
Seveda, ko je začel šarlataniti je pač privedel razpravo na ta nivo.
Tudi to je tvoja subjektivna ocena, namreč glede »šarlatanjenja« in »nivoja razprave«. O tem seveda imaš lahko mnenje, ki je popolnoma legitimno, ni pa nujno, da se vsi strinjamo z njim, se strinjaš?
Ne vem kako lahko ti vidiš profesorja v nekom, ki v enem postu ponovi šarlatansko besedo tudi 10 krat.
Vidiš, to je pa moja subjektivna ocena. Ima pač tak stil, ki je lahko za nekoga iritanten, zame recimo ni, ker sem ga akceptiral takega kot pač je. Na tem forumu se ne moremo iti prevzgoje, se strinjaš?
Z njim lahko debatiraš samo če imaš enak pogled, ker drugače te označi za šarlatana.
To ni res, vsaj moje izkušnje kažejo tako. Tudi midva sva že imela različna stališča, pa me zato ni označil s svojim priljubljenim vzdevkom. Mislim, da on ogromno ve in je alergičen (za okus nekaterih morda preveč) na ohlapno izražanje, na nepoznavanje osnov tega, o čemer teče beseda, na poskuse tihotapljenja v diskurz psevdoznanstvenih pogledov, na neupoštevanje temeljnih naravnih zakonov in sploh na to, čemur on pravi »šarlatanstvo«. Sploh pa to ni taka psovka, kot si najbrž misliš. Poznaš etimologijo te besede?

Beseda je nastala z združitvijo imena mesta Cerretano in italijanske besede »ciarlare« =cvrkutanje. Cerretani, torej prebivalci tega mesta so bili v srednjim veku na slabem glasu, saj se jih je držal sloves potepuhov, ki od naivnih ljudi kot žonglerji ali kockarji z goljufanjem pobirajo denar.

Danes "CENZURA" (beri: š......n; zdaj šele razumem odkod CENZURA!) rečemo nekomu, ki zase trdi, da nekaj ve ali zna, čeprav temu ni tako.
Si pa prav dobro predstavljam debato če upoštevam tvoj "ceteris paribus" in grem v čas pred izdajo Teorije relativnosti, ko na tem forumu Enstein in Shrink debatirata o tej teoriji. Shrink bi zagovarjal Newtonovo teorijo in Einstain bi gotovo bil deležen izdatnega šarlatanstva in halucinacij o času in prostoru.
Tudi to je tvoja subjektivna ocena; sam recimo ne mislim tako.
Tudi vidva z problemi imata različne poglede in se zaradi tega ne zmerjata z kvazifilozofi in šarlatani kot to počne Shrink.
Res je, čeprav problemi pogosto ne skopari z epitetoni, ki so dosti močnejši od šarlatana. Pa hitro pozabiva na to, ali se celo opravičiva. V žaru debate se marsikaj zgodi.
Preberi si izjavo Ervin Šredingerja iz leta 1937:
To kar vidimo kot materialna telesa in sile, niso nič drugega kot oblike in variacije v strukturi samega prostora.
Ko boš to uspel prenesti v razlago, o tem kaj je delec, naboj… in ko ti bo nekdo govoril »Učiti se! Učiti se! Učiti se!« se boš temu še samo smejal, in si mislil…šarlatanci (podobno kot zgoraj omenjena razprava Enstein in Shrink).
Tega odstavka pa nisem razumel. Si lahko bolj konkreten?

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Roman napisal/-a:
stoplak napisal/-a:Ne vem kako lahko ti vidiš profesorja v nekom, ki v enem postu ponovi šarlatansko besedo tudi 10 krat.
Hm, pametnemu bi moralo res zadoščati enkrat.
Z njim lahko debatiraš samo če imaš enak pogled, ker drugače te označi za šarlatana.
Jaz nimam te izkušnje, pa nisem vedno istih misli kot on.
Shrink bi zagovarjal Newtonovo teorijo in Einstain bi gotovo bil deležen izdatnega šarlatanstva in halucinacij o času in prostoru.
Povsem zgrešeno. Einstein je imel za svojo teorijo eksperimentalne razloge, ti jih nimaš. To pa Shrink vedno upošteva. Sicer se mu opravičujem, ker govorim v njegovem imenu.
Me pa res zanima, kako so pred letom 1905 in pred objavo experimentalno dokazali Einstainovo teorijo relativnosti. Vedeli so za konstantnost svetlobne hitrosti. Diletacija časa so dokazali pozneje. To kako je bila experimentalno podprta in sprejeta pa dokazuje dejstvo, da Einstein za to teorijo ni dobil Nobelove nagrade.
Opravičiš se lahko zgolj sebi, ker si razmišljal z Shrinkovo glavo.
Zadnjič spremenil stoplak, dne 14.12.2012 15:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
vojko napisal/-a:Do zdaj se nisem ukvarjal s tabo, ker je brezpredmetno 'divaniti' z nekom, ki kaže očitne znake intelektualne atrofije in pomanjkanja splošne izobrazbe.
Ker pa se spotikaš obme in me vlečeš za rokav, ti bom povedal naravnost: zdaj sem jaz tudi javno (že dolgo pa sem bil zasebno!) :lol: četrti, ki te je uvrstil na crackpot index (zaenkrat s pogojno oceno indeksa 40, s tendenco naraščanja) :lol:, oz. šarlatanski indeks, kot mu pravi shrink.

Kar se pa tvojega nerazumevanja splošno znanih latinskih izrekov tiče (ki - mimogrede povedano - spadajo v splošno sprejet evropski kulturni minimum vsakega intelektualca), nisem jaz kriv, če je tvoja insuficienca na tem področju tako očitna, da se je niti ne zavedaš in se s to grdo hibo celo postavljaš na javnem forumu (inteligentno bi ravnal, če bi skril svojo nevednost in hitro pogooglal za razlago)!

Ko sem že pri besedi pa še to: shrink je zate profesor v direktnem in prenesenem pomenu, zato je jasno, da mu lahko pariraš le z neposrečenim in plehkim duhovičenjem.
Vojko, bo treba nazaj pogledat kako smo googlali in kdo je začel šarlataniti, še zlasti tiste debate z Anivilerjem kjer sva korektno debatirala in vedno si je vzel čas, kar me je prijetno presenetilo.Dokler ni bilo Shrinka je šlo./.../
Hah, šarlatanski stoplak, pravzaprav si najprej debatiral z mano in takoj, ko si začel nakladati o "protonu z vrzeljo, ki mu praviš pozitron", je lahko bilo vsakomur jasno, da ima opravka s šarlatanom, kar se mene tiče, pa ni bilo potrebe po dodatnih razlagah, kajti povsem jasno je bilo, da boš vztrajal na lastnih šarlatanskih razlagah, kar se je kasneje lepo pokazalo, ko si vsem vprek očital vpetost v okove sodobne znanosti (Anivillerja si recimo celo označil za mojega pomagača) in seveda - dulcis in fundo - (kvantnim) fizikom očital, da "ga fenomenalno biksajo". Z nekom, ki strelja takšne kozlarije, pač ni mogoče debatirati; lahko se ga zgolj odpravi s tem, da naj se gre končno izobrazit, da bo razumel razlage sodobne fizike.
Ko boš to uspel prenesti v razlago, o tem kaj je delec, naboj… in ko ti bo nekdo govoril »Učiti se! Učiti se! Učiti se!« se boš temu še samo smejal, in si mislil…šarlatanci (podobno kot zgoraj omenjena razprava Enstein in Shrink).
Jah, šarlatanski stoplak, zamisli se nad tem, da so ti najmanj že trije svetovali: "Učiti se! Učiti se! Učiti se!" Prenesi ti to v katerokoli od tvojih osebnosti. Slika
Shrink v enem postu si šarlatiral 12 krat in znotraj stavka 3 krat ali drugače povedano, tipično šarlatansko cmerjenje in cmivkanje.
Saj sem ti že večkrat rekel, šarlatanski stoplak, da si zaslužiš šibo in posmeh. Slika Je pa zanimivo, da ostale, ki ti upravičeno podeljujejo oznako šarlatana, označuješ za šarlatane. To je spet tipična šarlatanska pojavnost že videna pri amritu, animosu, Vedežu itd. Slika

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

shrink napisal/-a:
stoplak napisal/-a:
vojko napisal/-a:Do zdaj se nisem ukvarjal s tabo, ker je brezpredmetno 'divaniti' z nekom, ki kaže očitne znake intelektualne atrofije in pomanjkanja splošne izobrazbe.
Ker pa se spotikaš obme in me vlečeš za rokav, ti bom povedal naravnost: zdaj sem jaz tudi javno (že dolgo pa sem bil zasebno!) :lol: četrti, ki te je uvrstil na crackpot index (zaenkrat s pogojno oceno indeksa 40, s tendenco naraščanja) :lol:, oz. šarlatanski indeks, kot mu pravi shrink.

Kar se pa tvojega nerazumevanja splošno znanih latinskih izrekov tiče (ki - mimogrede povedano - spadajo v splošno sprejet evropski kulturni minimum vsakega intelektualca), nisem jaz kriv, če je tvoja insuficienca na tem področju tako očitna, da se je niti ne zavedaš in se s to grdo hibo celo postavljaš na javnem forumu (inteligentno bi ravnal, če bi skril svojo nevednost in hitro pogooglal za razlago)!

Ko sem že pri besedi pa še to: shrink je zate profesor v direktnem in prenesenem pomenu, zato je jasno, da mu lahko pariraš le z neposrečenim in plehkim duhovičenjem.
Vojko, bo treba nazaj pogledat kako smo googlali in kdo je začel šarlataniti, še zlasti tiste debate z Anivilerjem kjer sva korektno debatirala in vedno si je vzel čas, kar me je prijetno presenetilo.Dokler ni bilo Shrinka je šlo./.../
Hah, šarlatanski stoplak, pravzaprav si najprej debatiral z mano in takoj, ko si začel nakladati o "protonu z vrzeljo, ki mu praviš pozitron", je lahko bilo vsakomur jasno, da ima opravka s šarlatanom, kar se mene tiče, pa ni bilo potrebe po dodatnih razlagah, kajti povsem jasno je bilo, da boš vztrajal na lastnih šarlatanskih razlagah, kar se je kasneje lepo pokazalo, ko si vsem vprek očital vpetost v okove sodobne znanosti (Anivillerja si recimo celo označil za mojega pomagača) in seveda - dulcis in fundo - (kvantnim) fizikom očital, da "ga fenomenalno biksajo". Z nekom, ki strelja takšne kozlarije, pač ni mogoče debatirati; lahko se ga zgolj odpravi s tem, da naj se gre končno izobrazit, da bo razumel razlage sodobne fizike.
Ko boš to uspel prenesti v razlago, o tem kaj je delec, naboj… in ko ti bo nekdo govoril »Učiti se! Učiti se! Učiti se!« se boš temu še samo smejal, in si mislil…šarlatanci (podobno kot zgoraj omenjena razprava Enstein in Shrink).
Jah, šarlatanski stoplak, zamisli se nad tem, da so ti najmanj že trije svetovali: "Učiti se! Učiti se! Učiti se!" Prenesi ti to v katerokoli od tvojih osebnosti. Slika
Shrink v enem postu si šarlatiral 12 krat in znotraj stavka 3 krat ali drugače povedano, tipično šarlatansko cmerjenje in cmivkanje.
Saj sem ti že večkrat rekel, šarlatanski stoplak, da si zaslužiš šibo in posmeh. Slika Je pa zanimivo, da ostale, ki ti upravičeno podeljujejo oznako šarlatana, označuješ za šarlatane. To je spet tipična šarlatanska pojavnost že videna pri amritu, animosu, Vedežu itd. Slika
Tipično šarlatansko cmivkanje ! :lol: :lol: :lol:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

stoplak napisal/-a:Me pa res zanima, kako so pred letom 1905 in pred objavo experimentalno dokazali Einstainovo teorijo relativnosti. Vedeli so za konstantnost svetlobne hitrosti. Diletacija časa so dokazali pozneje. To kako je bila experimentalno podprta in sprejeta pa dokazuje dejstvo, da Einstain za to teorijo ni dobil Nobelove nagrade.
Opravičiš se lahko zgolj sebi, ker si razmišljal z Shrinkovo glavo.
Ljuba duša! Ti sploh ne veš, kako se je Einsteinovo delo razvijalo!!!!!!! Daj si preberi, preden pišeš. Preberi tole recimo:
http://www.cosmofisica.org/DOCUMENTOS%2 ... tudent.pdf
Pred njim in za njim se je marsikaj delalo v eksperimentalnih krogih. Še 1920 leta je bila relativnost precej kontroverzna.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
shrink napisal/-a:
stoplak napisal/-a:Vojko, bo treba nazaj pogledat kako smo googlali in kdo je začel šarlataniti, še zlasti tiste debate z Anivilerjem kjer sva korektno debatirala in vedno si je vzel čas, kar me je prijetno presenetilo.Dokler ni bilo Shrinka je šlo./.../
Hah, šarlatanski stoplak, pravzaprav si najprej debatiral z mano in takoj, ko si začel nakladati o "protonu z vrzeljo, ki mu praviš pozitron", je lahko bilo vsakomur jasno, da ima opravka s šarlatanom, kar se mene tiče, pa ni bilo potrebe po dodatnih razlagah, kajti povsem jasno je bilo, da boš vztrajal na lastnih šarlatanskih razlagah, kar se je kasneje lepo pokazalo, ko si vsem vprek očital vpetost v okove sodobne znanosti (Anivillerja si recimo celo označil za mojega pomagača) in seveda - dulcis in fundo - (kvantnim) fizikom očital, da "ga fenomenalno biksajo". Z nekom, ki strelja takšne kozlarije, pač ni mogoče debatirati; lahko se ga zgolj odpravi s tem, da naj se gre končno izobrazit, da bo razumel razlage sodobne fizike.
Ko boš to uspel prenesti v razlago, o tem kaj je delec, naboj… in ko ti bo nekdo govoril »Učiti se! Učiti se! Učiti se!« se boš temu še samo smejal, in si mislil…šarlatanci (podobno kot zgoraj omenjena razprava Enstein in Shrink).
Jah, šarlatanski stoplak, zamisli se nad tem, da so ti najmanj že trije svetovali: "Učiti se! Učiti se! Učiti se!" Prenesi ti to v katerokoli od tvojih osebnosti. Slika
Shrink v enem postu si šarlatiral 12 krat in znotraj stavka 3 krat ali drugače povedano, tipično šarlatansko cmerjenje in cmivkanje.
Saj sem ti že večkrat rekel, šarlatanski stoplak, da si zaslužiš šibo in posmeh. Slika Je pa zanimivo, da ostale, ki ti upravičeno podeljujejo oznako šarlatana, označuješ za šarlatane. To je spet tipična šarlatanska pojavnost že videna pri amritu, animosu, Vedežu itd. Slika
Tipično šarlatansko cmivkanje ! :lol: :lol: :lol:
Tipična šarlatanska pojavnost že videna pri amritu, animosu, Vedežu... Slika

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Kot prvi mi na pamet pade shrink, ker se takoj spomnim vajinih dialogov.
OK, shrink. To sta dva.
Je jih pa še več, če te zelo zanima, preleti nekaj forumov, pa boš nabral lep šopek... :wink:
Zakaj bi jih jaz iskal, to je tvoja trditev, torej, kdo še ...
Pa ni bilo mišljeno zlobno... :wink:
Povsem vseeno mi je ali je zlobno ali ne. Zgolj povej kateri so ostali, ker si govoril tudi v njihovem imenu.
Kako pa kaj odgovor na moje vprašanje: Kako vidi svet tvoja video kamera?
Vojko, midva o tem več ne bova govorila, ker dejansko mislim in ne zgolj mislim, vem, da nisi dorasel debati, pa moja bolezen (psihične težave) gor ali dol.

Skratka, šetaj ...
Zadnjič spremenil problemi, dne 14.12.2012 16:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori