Gödl in Bog

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
vidmarmat
Prispevkov: 11
Pridružen: 30.12.2002 8:44
Kraj: RAZORI
Kontakt:

Gödl in Bog

Odgovor Napisal/-a vidmarmat »

V neki knjigi(Time:A travelčler's guide) sem prebral, da je G¨dl na svojevrsten dokazal, da je Bog.

XJam

Odgovor Napisal/-a XJam »

Ja, "zivjo. Tudi sam znam dokazati, da boga ni. Obratno, da bog je -- pa ne znam. :-)

En dokaz, da bog je -- je prav gotovo obstoj matematike in tudi Kurt Gödel je bil matematik. Mogo"ce pa obstoj matematike nima ni"c opraviti z obstojem boga, kot takega. :lol: Kajti, katera "clove"ska dejavnost ima sploh pravico 'obravnavati' obstoj boga? Kr"s"canska religija in njene ustanove oziroma njeni u"cenjaki -- teologi? Ne vem. Fizika ima svoje podro"cje, ki je kolikor toliko dobro dolo"ceno. Problem je seveda pri nastanku Vesolja. Matematika pa ima tudi svoje podro"cje dela. Kot je pred nedavnim povedal v bistvu matematik Freeman John Dyson, sta fizika in religija samo dve okni s katerima se da gledat v stvarstvo. -- Sicer pa zanimivo vpra"sanje in tema tudi. Druga"ce pa bom sam najprej najbr"z verjel fizikom ("ce kdaj do"zenejo, da bog je), kot pa vsem ostalim. Saj kot je "ze na"s Jo"zef Stefan zapisal: zmeraj bode nekaj "se ostalo, da ne bomo vedeli, zakaj... Lep pozdrav.

robespierre
Prispevkov: 65
Pridružen: 27.5.2004 23:47
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a robespierre »

Tole je res že kar precej stara stvar, pa vseeno.
Če bi se "XJam" še kdaj pojavil tod okoli, bi ga prosil, da mi navede dokaz, da Boga ni... :)

Odgovori