Ne bog, ne evolucija

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Marko napisal/-a:Veruje se lahko v nekega boga
Rael želi, da bi verjeli, da je srečal nezemljane. Ne gre za vero v kloniranje.
Mogoče ste brali da so znanstveniki nedavno iz surovih elementov ustvarili živo celico... Živo iz neživega. Super novica.
Kdaj? Kje?

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Živjo, najprej bi povedal da po SSKJ verjeti in verovati nimata istega pomena, nato bi rekel da nisem nikjer zasledil da bi Rael želel da mu ljudje verjamejo, kvečjemu je rekel: berite sporočilo s kritično mislijo, naredite svoje raziskave... na koncu pa bi še dodal da je v knjigi sporočilo o našem izvoru ti pa kot si rekel si prebral le to da je bil kontaktiran... kar zajema manj od procenta cele knjige... čeprav je res da je to sam začetek knjige o katerem si že podal svoje mnenje...

Sva se zadebatirala, no, želel sem vam le ponuditi knjigo z naslovom Knjiga ki govori resnico:
http://www.rael.org/slovenian/pages/knjige.htm

Ta članek pa sem zasledil na neki internetni strani, prisežem da sem brskal a ga sedaj nisem našel. No nekoč sem vam na kvarkadabri že ponudil kar sem mislil da bo za vas prava poslastica :) in sicer da lahko s poslanim praznim mailom na
rael-science-select-subscribe@yahoogroups.com
vsak dan prejemate po e-pošti naslove člankov in linke na različne znanstvene website-e z zadnjimi odkritji, teorijami itd. (pa na vsakem mailu je naslov kako se na isti način izpisati, pa seveda brez spama...)

Roman, v veselje mi je bilo te malo spoznati in si izmenjati dve besedi. Za obdelati kako novo (znanstveno ali pa tudi manj znanstveno) teorijo bi bil ti pravi (sodeč tudi po tvojih postih na ostalih forumih). :D
Odpravljam se na krajšo pot in ne vem kolilko bom imel internetne povezave da bi ti lahko odgovarjal Roman, zato se nekakor poslavljam... :wink: Me je veselilo. :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Samo skromen izvleček:
Naj ta knjiga vodi tiste, ki priznavajo in ljubijo naše stvaritelje Elohime.

Tiste, ki verujejo vanje in ne pozabijo na telepatsko komunikacijo z njimi, s tem pa odkrijejop prvotni smisel molitve... (knjiga, stran 183)
Ali je to lahko kaj drugega kakor vabilo v religijo? Na nekem drugem mestu celo trdi, da gre za religijo. Nagrada za pridne in kazen za neverujoče je prav groteskno religiozna. Družba neverjetno lepih spremljevalk in spremljevalcev me spominja na muslimanski raj.
si prebral le to da je bil kontaktiran... kar zajema manj od procenta cele knjige
Čisto dovolj.
Roman, v veselje mi je bilo te malo spoznati in si izmenjati dve besedi. Za obdelati kako novo (znanstveno ali pa tudi manj znanstveno) teorijo bi bil ti pravi (sodeč tudi po tvojih postih na ostalih forumih).
Hvala. Vem pa, da marsikoga moj skepticizem moti, nekatere celo jezi. Vsekakor lahko pogovor nadaljujeva, ko boš pač imel možnost. Nekoč (mislim, da letos spomladi) sem se imel priložnost pogovarjati z nekim raeljancem. Obupal je nad menoj. Morda je svoje poslanstvo vzel preveč zares.
Zadnjič spremenil Roman, dne 29.12.2004 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Vem pa, da marsikoga moj skepticizem moti, nekatere celo jezi.
Prav je da ljudje ne verjamemo, to je svoboda in prav je da dvomimo...

Pa sej bi lahko dalje šli pa se gugali gor pa dol :) a saj nima smisla... Le glede spremeljevalk in vsega drugega je res en citat iz korana, kot je tudi navedeno v knjigi... a nima smisla da se vleče le del iz konteksta ali pa da se išče stavke za "kajlat", saj če se izvleče le del iz celote po želji, lahko izpade čisto nekaj kar ni... saj ni podlage...

Če pa si se na tistega raeljana spomladi spravil kot se spraviš na ostale forume, verjamem da mu je hitro minilo volje do pogovora... :D

Uživaj Roman, lep pozdrav

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Marko napisal/-a:Pa sej bi lahko dalje šli pa se gugali gor pa dol
Ja, to bi bilo guganje. In če se kar naprej vrtijo isti argumenti, je to res samo guganje.
a saj nima smisla...
Seveda ne. A povprečen človek v svoji naivnosti le upa, da bi na koncu ugotovil, kaj je res in kaj ne.
Le glede spremeljevalk in vsega drugega je res en citat iz korana
V navedenem primeru ni šlo za citiranje.
a nima smisla da se vleče le del iz konteksta
To je sicer res in pomanjkljivo citiranje zna biti zavajajoče. Ampak to se da tudi argumentirano zavrniti. Naredi to. Naj dodam še eno ugotovitev. Tudi Sveto pismo se da vleči iz konteksta in z njim dokazovati karkoli. Jaz celo menim, da je lahko krščanska vera samo tako možna, da se iztrga iz konteksta tisto, kar pač ustreza namenu, in bi propagirana celovitost v resnici samo motila.
Uživaj Roman, lep pozdrav
Enako tebi.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Živjo Roman, na zadnji in predzadnji post bi ti lahko dalje odgovarjal, popravljal itd. in guganje bi šlo dalje a kot sem rekel, sej nima smisla. Kogar res kaj zanima bo prebral knjigo. Praviš da človek upa da bi izvedel kaj je res in kaj ne... Koliko vprašanj pa si postavil Roman? Nobeno. Na forumih ki sem jih bral se samo dajaš. Človek ki ga določena stvar zanima pa ne bi govoril kaj on misli, ampak bi kaj vprašal... Zakaj to počneš pa ne vem, ker te ne poznam. Lep pozdrav Roman

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Prav, Marko, postavim vprašanje: Kako so nastali Elohimi? Kolikor vem (popravi me, če se motim), raeljanstvo odgovarja, da so jih z genskim inženiringom ustvarili njihovi stvarniki, te spet njhovi in tako v neskončnost. Kaj torej meniš o tem?

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Mislim, da je stvar v tem, da kakor hitro napreduje znanost in se zaletava v na prvi pogled nelogična dejstva, tako hitro se bodo pojavljali ljudje z najrazličnejšimi idejami, zakaj naj bi to tako bilo in to svojo idejo skušali čimbolj implementirat širši družbi zaradi nekega cilja, za katerega mislijo, da bodo bodisi popularnejši, bodisi bogatejši. O znanosti bi rekel, da je danes prav vsaka stvar lahko že "znanost", mislim pa, da je nekaj znanost le do trenutka, ko postane trivialnost, nato to dojemamo kot neko obrobno dejstvo.

JAN
Prispevkov: 65
Pridružen: 2.7.2004 18:03

Odgovor Napisal/-a JAN »

ej jst pa cist nc ne razumem kasn smisu ma odgovor na vprašanje našega izvora da so nas ustvarl nezemljani. Ok sj je mozno ampak s tem nas izvor ni pojasnjen. Kdo je pa ustvaril te nezemljane? Bog al evolucija na in pol smo spet na zacetku.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Živjo, vprašanje je seveda smiselno in zelo pogosto postavljeno. Odgovore na najpogosteje postavljena vprašanja pa je Rael zbral v knjigi Sprejeti nezemljane. Vse njegove knjige (v elek. obliki) v angleščini pa lahko dobite na strani:
http://www.rael.org/english/index.html
Ta z odgovori na najpogosteje postavljena vprašanja s strani novinarjev (tudi na vaše postvaljeno vprašanje) ima angleški naslov: Let's welcome the extra-terrestrials

Lep pozdrav vsem

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Ta ideja je lahko le v uteho ljudem, ki jim ni bilo dano doživeti boga. Je pa vprašanje, ali so s tem pridobili kakšen smisel. Navidezna tolažba pa vidim, da se tudi kar fino prodaja. Hm...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pa je komu sploh dano doživeti boga?

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Če ti ogovorim pritrdilno, bom v tvojih očeh bedak, če ti odgovorim nikalno, boš rekel, kaj sploh pišem poste tu gor.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Tako me ocenjuješ? Nikoli še nisem nikogar, ki je doživel religiozno izkušnjo, ovrednotil z bedakom. Če jaz ne verjamem (lahko mi verjameš, da sem zaradi tega v marsikaterih očeh bedak), še ne pomeni, da so tisti, ki verjamejo, zaradi tega že bedaki. Drugo vprašanje je, kaj ta izkušnja je, možne so namreč zelo različne interpretacije.

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

OK, se opravičujem za malo ostro besedo, ma vsesplošno mislim, da človeku precej pade kredibilnost, če trdi, da je imel izkušnjo z bogom. Večina ljudi ob tovrstni trditvi najprej pomisli na opojne substance, nato na kakšno psihiatrično ustanovo in če izločijo te dve možnosti, se potrudijo 2 milimetra in poizkušajo razumet. Mislim, da je to stvar vsakega posameznika, do kam je pripravljen it v svojem duhovnem razvoju.

Danes velja pač potrošniška družba, katere zelo vidna vrednota je denar in ne manjka osebkov, ki so pripravljeni za ta denar prodajat karkoli, samo da se bo našel kdo, ki bo nasedel.
Ta svet očitno rabi nekaj, da se sploh še komu da normalno vstat zjutraj in it na delo, ki pri 90% ljudeh pomeni urnik 8 ur na dan in enoličnost. Mislim, da se bo kmalu še kakšna firma razen Coca Cole izmislila junaka za obdarovanje, npr. za Veliko noč, da še malo raztegnemo iluzijo radosti in veselja. Kar malo pogrešam čase, ko so (smo) otroci že mesec prej čakali Miklavža in par stvari za pojest, ampak sedaj sem že malo zašel od teme.....

Odgovori