Ne bog, ne evolucija

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Živjo, rad bi samo poudaril da se čisto nič ne prodaja. Ponujam vam knjigo za prebrati, če želite, je zastonj. V njej je enkratno sporočilo, zastonj.
http://www.rael.org/slovenian/pages/knjige.htm

Pa tudi vse ostale knjige v angleščini so zastonj.
http://www.rael.org/english/index.html

Lep pozdrav vsem

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Japi napisal/-a:...človeku precej pade kredibilnost, če trdi, da je imel izkušnjo z bogom.
Ja, ampak to še vedno ne pomeni, da je bedak, in celo če je bedak, to še ne pomeni, da je norčevanje iz njega častivredno dejanje. Norčevanje pove pač največ o tistem, ki se norčuje. Trši stik je predvsem posledica fanatičnosti (na eni in drugi strani), ki se kaže kot nestrpno užaljeno nasilna reakcija na trditve drugače mislečih ljudi.
Večina ljudi ob tovrstni trditvi najprej pomisli na opojne substance...
Nimam osebnih izkušenj z mamili niti z verskimi doživetji, verjamem pa, da gre za sorodne pojave. To, da se interpretaciji razlikujeta, je prej posledica potrebe po samopodobi kot pa pravega razlikovanja.
Mislim, da je to stvar vsakega posameznika, do kam je pripravljen it v svojem duhovnem razvoju.
A kaj je vendar duhovnost in duhovni razvoj? Tvoj breg to povezuje izključno z bogom, z iskanjem stika z njim, s poskušanjem njegovega spoznavanja oziroma sprejemanjem njegovega razodevanja, s končnim ciljem, ki je doseganje nesmrtnosti in večne blaženosti.
...da še malo raztegnemo iluzijo radosti in veselja.
Povedal si več, kakor si mislil. Dejansko gre za iluzijo, ki pa nam vseeno dela življenje lepše. Ampak je treba spet upoštevati, da smo ljudje različni, in da potrebujemo različne iluzije, eni več, drugi manj.
...ampak sedaj sem že malo zašel od teme...
Se zgodi vsaki dobri debati. Rdečo nit je pač težko držati.

Marko,
prihrani mi prosim čas in mi poišči odgovor na moje vprašanje. Če se ti ljubi, seveda.

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Ja, se razumeva, Roman. Le rekel bi, da duhovnot ne pomeni nujno človekov odnos do boga, ampak tudi do bližnjih. Duhovni razvoj lahko pomeni tudi fomacija določenih vrednot. Vendar je to po mojem mnenju vseeno en začetnih korakov na poti duševnega in duhovnega razvoja.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Verniki svoj odnos do bližnjih (in vse drugo sploh) izpeljujejo iz odnosa do boga. Njihov cilj je zaslužiti zveličanje, odnos do drugih, ljubezen, dobrota in podobno, so pri tem predvsem sredstvo za doseganje tega cilja. Za moj okus pa ima pravi odnos do drugega tisti, ki ob tem nima v mislih nadnaravne nagrade, kvečjemu neznansko dober občutek, da je nekomu koristil.

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Se strinjam.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Marko,
prihrani mi prosim čas in mi poišči odgovor na moje vprašanje. Če se ti ljubi, seveda.
Živjo Roman, odgovor je predolg da bi ti ga paste-al na forumu. Prebereš ga lahko direktno iz knjige "Let's welcome the extra-terrestrials" na strani 47
http://www.rael.org/english/index.html

LP

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hvala, Marko. Sem prebral. Rael torej pojasnjuje teorijo o večnem kloniranju na edin možen način: s prostorsko in časovno neskončnostjo vesolja. Kdor se spominja marksizma, mu je morda ostala v spominu trditev o neskončnem vesolju in večnem gibanju materije v njem. Edino na ta način je lahko zanikal boga. Standardna teorija o nastanku vesolja ga je seveda povozila in ponudila še eno brezbožno razlago, ki pa se očitno Raela sploh ne dotakne.

In s čim utemeljuje neskončnost vesolja? Z nesposobnostjo in neznanjem človeka, da bi ugotovil, kako veliko in kako staro je vesolje. Nekateri dokazujejo boga na skoraj enak način. Ne moremo reči, da boga ni, ker nismo pogledali, kje vse bi lahko bil. Ker smo omejeni, ga ne najdemo. Torej gotovo je. Hmmm

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Mislim da je Hawking dobro opisal v Orehovi lupini: Ce bi bilo vesolje casovno neskoncno, bi bilo nebo belo. Ce bi bilo neskoncno veliko, podoben efekt.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Iz mojih skromnih izkušenj lahko rečem, da do slej še nisem srečal dva vernika ki bi imela medsebojno popolnoma usklajene predstave o veri in življenju na podlagi te vere. Torej usklajene pojme kot so, zveličanje, ljubezen, dobrota, odnos do bljižnjih...
Kako je mogoče ravnanje vernikov postaviti na skupen imenovalec "nadnaravne nagrade",je zelo zanimivo vprašanje.

Uporabniški avatar
ramses
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.8.2005 12:26
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ramses »

Če vam to povzroča ogorčenje preberite to knjigo! Nisem jo dobil na internetu, zato se jo dobi v knjigarnah po mojem!

Crash at Corona: by Don Berliner and Stanton T Friedman



Še ena zanimiva knjiga

UFO crash - poročila! samo moraš imeti real player.

Odgovori