Kaj trenutno berete?

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
ajka
Prispevkov: 7
Pridružen: 25.9.2008 11:42

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ajka »

:oops:
Potem pa le!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a shrink »

ajka napisal/-a:Bom vesela kritike, verjamem, da boste imeli marsikaj za pripomnit s fizičnega, ups, fizikalnega vidika. :)
Oznaka? Satirična antiutopija.

http://nasvidenje.blog.siol.net/2008/07 ... nizacetek/
Sem prebral 1. poglavje/besedilo. Podobno kot Lister opažam, da (vsaj v prvem besedilu) opisov z znanstvenim ozadjem praktično ni. Še tisti, ki so, nekako visijo v zraku: "generator izumov", "štiridimenzionalna rotacijska krivulja". Sicer se zavedam, da gre za uvodno besedilo in da se lahko opisi še razvijejo, vendar bi vseeno že takoj pričakoval za ščepec bolj konkretne navezave (razen če seveda ni tako podajanje namensko oz. del tvojega stila).

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a Lister »

Mam pa dve vprašanji, a je to tvoja prva zgodba, pa če ni skrivnost kok si stara? :D

ajka
Prispevkov: 7
Pridružen: 25.9.2008 11:42

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ajka »

Tisto na začetku gre res bolj za slog pisanja. Ma ja, preden se prebiješ do tam, že pozabiš, kaj iščeš.


Prva dolga proza, sem si dala duška.
Sicer pa precej kratkih zadev, radio, revije, gledališka igra, moja prva ljubezen je pa scenaristika, pa sem se naveličala delat za v predale (en za TV je bil posnet), pri nas ni neke silne produkcije. No, saj je občinstva tudi malo.

:lol: :Zadnjih 25 let me ne ganejo skrivnosti, vezane na leta.
43 pomladi, poletij, sušnih in deževnih dob.
O ja. :shock:

ajka
Prispevkov: 7
Pridružen: 25.9.2008 11:42

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ajka »

Dragi forumovci, če koga zanima- knjiga z bloga je zunaj :) . Zaenkrat v Konzorciju, pri založbi Ved, meni in v knjižnici. Zdaj pa čakam, da se me usmilijo s kakšno recenzijo...
Bodi lepo!

ivanb
Prispevkov: 7
Pridružen: 17.1.2008 11:27

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ivanb »

Jaz berem The computational beauty of nature - noro dobra, sem opisal že v forumu o novih knjigah. Je prva resnično berljiva ter zanimiva matematična knjiga, ki sem jih kdaj imel čast srečat.

Romb
Prispevkov: 5
Pridružen: 2.2.2010 15:02

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a Romb »

Slika
PODOBE KONJEV Z MLAJŠIM BRATOM :)

Uporabniški avatar
Kaibutsu
Prispevkov: 39
Pridružen: 21.5.2010 18:12

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a Kaibutsu »

Trenutno Hellerjev Catch-22. Fajn zadeva.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a mriz »

John G. Taylor: The Race for Consciousness


Richard P. Feynman: Surely You're Joking, Mr. Feynman! - pri tej se na široko smejim - mi je prav žal, da sem jo tako dolgo pustil na strani.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a shrink »

mriz napisal/-a:Richard P. Feynman: Surely You're Joking, Mr. Feynman! - pri tej se na široko smejim - mi je prav žal, da sem jo tako dolgo pustil na strani.
Tudi sam sem se do solz nasmejal, lotil pa sem se jo tudi relativno pozno (šele pred nekaj leti).

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kaj pa njegova druga taka knjiga, What do you care what other people think? - je enako dobra (če si jo že bral)?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a shrink »

mriz napisal/-a:Kaj pa njegova druga taka knjiga, What do you care what other people think? - je enako dobra (če si jo že bral)?
Ne še. Bom tudi to ob priliki (mislim, da jo imam v elektronski obliki).

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Mislim nič znastvenega ampak trga gate: Paulo Coelho. Najboljša mi je Alkimist!

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Shrink je pred časom pisal o seriji učbenikov, izpod peresa Leva Landaua in Aleksandra Kitaigorodskega. Splet okoliščin, predvsem pa prijateljeva žilica za dobre knjige, me je pripeljala do cele serije učbenikov in knjig iste založbe, Mir Publishers. Ta založba je menda propadla, knjig se ne da več kupiti. Kako je z avtorskimi pravicami, pojma nimam. Številne pa se najdejo v elektronski obliki, googlajte Mir Books. Čeprav večina linkov več ne dela.
Iz te založbe, čeprav nisem tega tedaj vedel, je izšel tudi znamenit učbenik Higher math for beginners, izpod peresa fizika Jakova Borisoviča Zeldoviča in matematika I.M. Jagloma. Jaz sem jo čital še v srednji šoli, čeprav nisem dosti odnesel, ker še nisem bil resen. Je pa, po mojem mnenju, primerna tudi za ta nivo.

No, bistvo. Zlasti bi omenil knjigo, ki prihaja iz te založbe, avtorja profesorja Kitaigorodskega, ki ima naslov I am a physicist. Predlagam branje te knjige. Je aktualna, zlasti pa bo dobra za tiste, ki bi radi izvedeli, kako legendarni fizik, oziroma vsaj fizik, ki je poznal legendarne fizike, kot je Landau, gleda na stvari. Na marsikaj! Od neznosne preokupiranosti fizika s svojo znanostjo, medtem ko od njegove boljše polovice prihajajo vzkliki k pozornosti, do odgovorov na vprašanja: Zakaj je teoretična/eksperimentalna fizika važna. Zakaj znanstveniku ni potrebno odgovarjati na vprašanje: čemu tvoja znanost, znanstvenik? Čemu te financiram? Itd. (Bi jo bolj entuzijastično opisal, samo ne najdem besed)
Knjigico se dejansko da dobiti tudi v fizikalni knjižnici.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kaj trenutno berete?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Za "I am a physicist" od Kitaigorodskega še nisem slišal: hvala za priporočilo, si bom definitivno ogledal.

Kar se tiče založbe Mir, delim mnenje, da so prevodi v angleščino, ki jih je založila pred desetletji, še vedno biseri, katere je vredno pogledati in tudi brati.

Če še omenim, kaj sem od poljudne literature bral v zadnjih dveh letih: lani sem (končno) prebral Feynmanove zgodbe "What do you care what other people think" (poglavje, ki opisuje raziskavo nesreče Challengerja, je naravnost fantastično, ostale krajše zgodbe pa so pravi balzam). 8)

Sedaj berem Gleickovo biografijo o Feynmanu. Čeprav so me na začetku motile avtorjeve eskapade, s katerimi umešča dogajanje v Feynmanovem življenju v širši (tudi zgodovinski) kontekst, moram sedaj (ko sem nekako na sredini) priznati, da je to samo še dodana vrednost k odlični in res izčrpni biografiji.

Odgovori