Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
No predvideval sem, da jo boš, ker verjetno veš, da še danes ne vemo kaj vzrok, da si lahko samo naša vrsta predstavlja delovanje vesolja, ali pač? Če še sedaj ne vidiš šale, potem ti res ne morem pomagati.
Kaj je vzrok? Evolucija vendar. 8)
Poznaš stari slovenski pregovor: "Če se na Vincenca sonce le toliko pokaže, da bi mogel konja osedlati, dobra napoved za vino ne laže. "
Ne, nisem ga poznal.
Seveda pa v kredi, ko so se pojavili prvi sesalci iz rodu Gondwanatheria, z nobeno tehniko nisi mogel napovedati, da se bodo prav iz njih razvila misleča bitja.
Odlično, potem pa si zelo verjetno v zmoti, ko govoriš o neandertalcih kot tvojih prednikih. Vidiš sedaj, Leo ima verjetno prav.
Zelo verjetno si TI v zmoti. Z 'dobro merjeno' sem mislil na tvoje referiranje na gen za diabetes tip II, o katerem je govoril Svante Pääbo.
Mimogrede, to je bil kompliment. :wink:
Ja, mogoče zato eni pridejo ven črni.
V Afriki skoraj vsi... :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Bargo - iz talilnega lonca bratstva v Kumrovacu so prihajali ne črni, temveč rdeči potomci krapinskih bratrancev - Vojkosrav je tako živ fosil - biološko in politično.

Šrinko - vse kar imaš je dolg jezik, in ta ti ne more "dol viset", ker ga vedno obračaš; prav tako pa obračaš tudi besede, ki nam jih trobiš.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Bargo - iz talilnega lonca bratstva v Kumrovacu so prihajali ne črni, temveč rdeči potomci krapinskih bratrancev - Vojkosrav je tako živ fosil - biološko in politično.

Šrinko - vse kar imaš je dolg jezik, in ta ti ne more "dol viset", ker ga vedno obračaš; prav tako pa obračaš tudi besede, ki nam jih trobiš.
Če misliš, da si duhovit, si v hudi zmoti. Nihče se ne smeji, le nejeverno zmajujemo z glavami... :lol:

Moram te spet vprašati: kako kaj zdravje zadnje čase, Leo Koroški? :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Posveti se raje študiranju svojilnega zaimka - poglej, kaj si napisal:
vojko napisal/-a: vojko napisal/-a: Enkrat za vselej končajva tudi to debato okoli 'okrajšanega' kazusa dativa "mu". Svojilni zaimek 'njemu' ima radilano drugačno semantično težo kot 'mu'. vojko napisal/-a:Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici ...
Vojkosrav zmajujši z glavo sklanja on, njega, ..,pri ..

Slika

Si si že narisal družinsko drevo :lol:
Zadnjič spremenil smolejleo, dne 31.5.2015 19:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargo napisal/-a:
shrink napisal/-a:Brez skrbi, pesnik, statistika bo zajemala natanko enoletno obdobje (seveda pa ta nima zveze z eksperimentom, ki ga vidiš preko svojih pesniških naočnikov :lol: ), analiza pa sledi v času kislih kumaric. :lol:
To je verjetno spet ena od tistih v šopku o spreminjanju definicije, a ne?
Spreminjanje definicije vidijo le pesniki. :lol:
osmoljenileo napisal/-a:Šrinko - vse kar imaš je dolg jezik, in ta ti ne more "dol viset", ker ga vedno obračaš; prav tako pa obračaš tudi besede, ki nam jih trobiš.
Pa še kako mi "dol visi", podučitelj, še posebej za to, kako polpismeni troli razumejo moje besede. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Šrinko - vse kar imaš je dolg jezik, in ta ti ne more "dol viset", ker ga vedno obračaš; prav tako pa obračaš tudi besede, ki nam jih trobiš.
Pa še kako mi "dol visi", podučitelj, še posebej za to, kako polpismeni troli razumejo moje besede. :lol:
Pri besedah se pri tebi ustavi. Ko jih povežeš v poved, sam ne veš več, kaj si izustil - primer:

shrink napisal/-a: shrink napisal/-a:

Kaj ko bi to storil, kot se spodobi, t.j. z obiskom svojega praktišerja, ki te bo napotil na ustrezno zdravljenje svoje motnje?
:lol: Mene bo napotil, da si bo zdravil svojo (praktišerjevo) motnjo!?
Res si TRUBA, Asinus Šrinkel!

Zato ta nasvet velja zate in za zdravljenje tvoje motnje, saj se imaš za vsevednega praktišerja!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Posveti se raje študiranju svojilnega zaimka - poglej, kaj si napisal:
vojko napisal/-a: vojko napisal/-a: Enkrat za vselej končajva tudi to debato okoli 'okrajšanega' kazusa dativa "mu". Svojilni zaimek 'njemu' ima radilano drugačno semantično težo kot 'mu'. vojko napisal/-a:Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici ...
Vojkosrav zmajujši z glavo sklanja on, njega, ..,pri ..

Slika

Si si že narisal družinsko drevo :lol:
No, smo si malo oddahnili; "kazus dativa "mu" je spet tu (pa še lepo rima se!) :lol: . Predvidevanja se niso uresničila - remisije ni. :lol:

Nisi mi odgovoril, kako kaj tvoje zdravje, Leo! Smo vsi malo v skrbeh glede na simptomatiko v zadnjem času... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Napisal/-a smolejleo » 31.5.2015 18:24

Posveti se raje študiranju svojilnega zaimka poglej, kaj si napisal Vojkosrav zmajujši z glavo sklanja on, njega, Si si že narisal družinsko drevo
Zgoraj je 27 (z besedo: sedemindvajset) besed, ki jih je mukoma napisal naš rojeni slavist v enem svojih zadnjih postov.

Trikrat lahko ugibate, kolikokrat je popravljal tole svojo jezikovno mojstrovino!

Nobenkrat? Napačno!

Enkrat? Napačno!

Trikrat? Napačno!

Pod ogromno sliko, ki jo je popolnoma deplasirano prilepil, je nezmotljivi program zabeležil:

"Zadnjič spremenil 1, dne smolejleo, skupaj popravljeno 31 krat."

(moja opomba: z besedo: enaintridesetkrat, torej 1,15 krat za vsako besedo) :lol: :lol:

Dvomim, da bo ta fantastični rekord kmalu presežen. Razen, če bo naš Leo zbolel za logorejo... :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Vojkosrav - tvoje izmikavtske taktike smo se že naveličali!

Ko ugotoviš, da v določeni temi delaš čast svojemu drugemu delu imena (Vojko-srav), spelješ pogovor na črkovanje, pravopis in jezik (kjer si sam spet glavna zvezda), na koncu bi pa rad postavljal bolezenske diagnoze. S tem samo dokazuješ, da si ti tisti, ki bi moral narediti kaj v tej smeri.

Ker si pa moj "prijatelj", se pa raje malo pohvali, kakšen kontraadmiral in predavatl si bil. Bomo vsi kar utihnili od spoštovanja do take avtoritete - (povdarek na zadnjih 2 besedah) in specijalca anallize!



:shock:

P S: zelo inteligenten program - boš sam mogoče ugotovil, kaj šteje za popravljanje -saj si ti meril IQ cenjenih članov forma!

Res si podn!


:shock:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: No predvideval sem, da jo boš, ker verjetno veš, da še danes ne vemo kaj vzrok, da si lahko samo naša vrsta predstavlja delovanje vesolja, ali pač? Če še sedaj ne vidiš šale, potem ti res ne morem pomagati.
Kaj je vzrok? Evolucija vendar. 8)
Recimo, vendar ni potrebe, da bi proces evolucije razvil strukturo, ki se lahko ukvarja z razumevanjem velikega vesolja. Mogoče gre za srečno naključje, zagotovo pa to ne more biti posledica izbire. :roll:

vojko napisal/-a: Zadnjič spremenil 1, dne smolejleo, skupaj popravljeno 31 krat."
(moja opomba: z besedo: enaintridesetkrat, torej 1,15 krat za vsako besedo)
Danes je očitno srečna številka 31, tudi Zajc naj bi popravljal 31 krat.
Vidiš, še en dokaz, da ni vse v merjenju, očitno je, da številka ne predstavlja pomena, ki ga računalnik doda. :wink: :idea:
Zadnjič spremenil bargo, dne 31.5.2015 23:02, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

You are a Simulation & Physics Can Prove It: George Smoot


Si videl Vojko, proces je ponovljiv, kar je sumljivo, tudi jaz naj bi popravljal 31 krat, vendar sem dodal samo :idea:. :D :D Mogoče je številka korelirana z dnevom v mesecu, jutri bo 1. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Vojkosrav - tvoje izmikavtske taktike smo se že naveličali!

Ko ugotoviš, da v določeni temi delaš čast svojemu drugemu delu imena (Vojko-srav), spelješ pogovor na črkovanje, pravopis in jezik (kjer si sam spet glavna zvezda), na koncu bi pa rad postavljal bolezenske diagnoze. S tem samo dokazuješ, da si ti tisti, ki bi moral narediti kaj v tej smeri.

Ker si pa moj "prijatelj", se pa raje malo pohvali, kakšen kontraadmiral in predavatl si bil. Bomo vsi kar utihnili od spoštovanja do take avtoritete - (povdarek na zadnjih 2 besedah) in specijalca anallize!





P S: zelo inteligenten program - boš sam mogoče ugotovil, kaj šteje za popravljanje -saj si ti meril IQ cenjenih članov forma!

Res si podn!

:shock:
Čemu pa naj bi se izmikal, pigmejček? Morda tvojim ostroumnim POVDARKOM? Povdarjam, da nisem bil kontra admiral, ampak samo admiral kopenske vojske in gorske mornarice. :lol: To izrecno povdarjam, da ne bo nesporazuma, leo! Torej povdarek ni samo na "zadnjih 2 besedah" (beri kot piše: na zadnjih dve besedah), ampak na "zadnjih 31 besedah"(beri kot piše: na zadnjih enaintrideset besedah). :lol:

Spet si preskočil lastno senco, leo! Povdarjam, da je to izreden dosežek! :lol:

Tega ne morem dovolj povdariti, zato še enkrat povdarjam: nisem kontra, ampak admiral kopenske vojske in gorske mornarice! :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe, moteni trol osmoljenileo, nasvet je namenjen le tvoji pameti, kar sicer že ve:
shrink napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Kaj je pa hotel povedati s tem:
shrink napisal/-a:Kaj ko bi to storil, kot se spodobi, t.j. z obiskom svojega praktišerja, ki te bo napotil na ustrezno zdravljenje svoje motnje?
Šrinkel sam ne ve, kaj je napisal! :lol: Se vidi, kdo je moten - prej on kot "praktišer"!
Vem, vem, kaj sem napisal, moteni trol, če polpismeni osebki tvojega kova tega ne vedo in so po imbecilno prepričani (tako kot njihovi pesniški kompanjoni :lol: ), da je moten njihov praktišer, potem je najbolje, da se pritožijo na komisijo iberpraktišerjev; naj poročajo o rezultatu pritožbe. :lol:
a ji zaradi motenosti začinjene s polpismenostjo še vedno ne potegne. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:Brez skrbi, pesnik, statistika bo zajemala natanko enoletno obdobje (seveda pa ta nima zveze z eksperimentom, ki ga vidiš preko svojih pesniških naočnikov :lol: ), analiza pa sledi v času kislih kumaric. :lol:
Asinus Šrinko - čas kislih kumaric je na tem forumu ves čas (odkar sta vidva z Vojkosravom šefa - TRUBE ) - na kaj čakaš, expert anallize!.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
Čemu pa naj bi se izmikal, pigmejček? Morda tvojim ostroumnim POVDARKOM? Povdarjam, da nisem bil kontra admiral, ampak samo admiral kopenske vojske in gorske mornarice. :lol: To izrecno povdarjam, da ne bo nesporazuma, leo! Torej povdarek ni samo na "zadnjih 2 besedah" (beri kot piše: na zadnjih dve besedah), ampak na "zadnjih 31 besedah"(beri kot piše: na zadnjih enaintrideset besedah). :lol:

Spet si preskočil lastno senco, leo! Povdarjam, da je to izreden dosežek! :lol:

Tega ne morem dovolj povdariti, zato še enkrat povdarjam: nisem kontra, ampak admiral kopenske vojske in gorske mornarice! :lol:
Če te moti tale POVDAREK - najprej razčistite v svoji državi in obmetuj s pigmejci tvoje tovariše, ki sedaj sedijo svetniško v "državnih" službicah in pišejo:
citat: "Povdarek na spremenjenem financiranju in mladih" konec citata

http://mojaslovenija.net/slovenska-drut ... -in-mladih

:evil:

Odgovori