Smrt

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
ranjenec
Prispevkov: 7
Pridružen: 21.5.2015 19:59

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a ranjenec »

preden sem se rodil se ne spominjas nic ko si v nezavesti se ne spominjas nicesar pa tudi sanjas ne ko pa spis pa vseeno sanjas,ampak to pomoje ni isto kot smrt.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ne, ni isto kot smrt, hotel sem ti nakazati, da problem obstoja razuma (raje govoriva o zavesti) ni povezan samo s smrtjo. Če te ni, tudi ne more biti tvoje zavesti, to velja pred rojstvom (natančneje spočetjem) in po smrti.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
distraktus napisal/-a:kje je bil človek, preden se je rodil?
Ne razumem vprašanja. Si kaj hodil v šole?
Vprašanje je prvovrstno filozofsko in religiozno vprašanje. (Obravnavano je tudi v zenovskih zgodbicah.)
Kdor nosi začetniške naravoslovne plašnice, ne more človeško zadihati, preden jih ne spozna za nezrele. Prosto po Heisenbergu.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:
distraktus napisal/-a:kje je bil človek, preden se je rodil?
Ne razumem vprašanja. Si kaj hodil v šole?
Vprašanje je prvovrstno filozofsko in religiozno vprašanje. (Obravnavano je tudi v zenovskih zgodbicah.)
Kdor nosi začetniške naravoslovne plašnice, ne more človeško zadihati, preden jih ne spozna za nezrele. Prosto po Heisenbergu.
Roman je odlično repliciral, zate pa velja isto vprašanje, ki ga je postavil distraktusu. Res gre za religiozno (beri: nesmiselno) vprašanje. :lol:

Naj te še jaz vprašam nekaj v tem stilu: kam izgine tema, ko prižgemo luč? :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Vprašanje je prvovrstno filozofsko in religiozno vprašanje. (Obravnavano je tudi v zenovskih zgodbicah.)
Kdor nosi začetniške naravoslovne plašnice, ne more človeško zadihati, preden jih ne spozna za nezrele. Prosto po Heisenbergu.
Roman je odlično repliciral, zate pa velja isto vprašanje, ki ga je postavil distraktusu. Res gre za religiozno (beri: nesmiselno) vprašanje. :lol:
Bolj trapasto razmišljanje težko da obstaja.
Naj te še jaz vprašam nekaj v tem stilu: kam izgine tema, ko prižgemo luč? :lol: :lol:
To pa je še bolj noro (nikamor, toda teme v svetlobi ne moreš videti).

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Naj te še jaz vprašam nekaj v tem stilu: kam izgine tema, ko prižgemo luč? :lol: :lol:
To pa je še bolj noro (nikamor, toda teme v svetlobi ne moreš videti).
Kako da ne, nedeljski pravnik? Samo zate (ker nisi bil deležen fizike v farških šolah):

Slika

(Polovično prekrižan polarizator)

:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Slika


Asinus Šrinkel, ti niti ne vidiš, da nič ne vidiš in niti ne veš, da nič ne veš!


:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tako je, jodlarski podučitelj osmoljenileo, tvojih imbecilnih postov (skupaj s prilepljenimi imbecilnimi slikami) že v osnovi ne vidim, lahko pa vsakdo drug vidi, kako motena so oglašanja motenih trolov tvojega tipa, vem pa, da si v zvezi z naravoslovjem notorično neizobražen, kar tudi ve vsakdo količkaj naravoslovno izobražen. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a Rock »

Predlog za shrinka: polovično prekrižan polarizator deli z dve, in boš ugledal tudi temno snov.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Predlog za shrinka: polovično prekrižan polarizator deli z dve, in boš ugledal tudi temno snov.
Narobe, nedeljski pravnik: "tema" na polarizatorju nima zveze s temno snovjo. :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

smrt je iluzija uma. zavest je nesmrtna. opazovalec ima izvor v zavesti
Priponke
Sintropična družba.pdf
(69.5 KiB) Prenešeno 156 krat

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a Roman »

Saj sploh ni potrebno, da umreš, da izgubiš zavest. Kje je zavest, ko je nimaš?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a Rock »

TimeEinstein napisal/-a:smrt je iluzija uma. zavest je nesmrtna. opazovalec ima izvor v zavesti
Da je zavest izvor za opazovalca, ni argument za iluzijo in nesmrtnost. Obe prvi dve trditvi je še potrebno dokazati.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:
Naj te še jaz vprašam nekaj v tem stilu: kam izgine tema, ko prižgemo luč? :lol: :lol:
To pa je še bolj noro (nikamor, toda teme v svetlobi ne moreš videti).
Ti trdiš, da ni norih vprašanj. Si se premislil? Ali tvoj odgovor pomeni, da v svetlobi tema je, ampak se skriva? Ali v temi temo vidiš?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Naj te še jaz vprašam nekaj v tem stilu: kam izgine tema, ko prižgemo luč? :lol: :lol:
To pa je še bolj noro (nikamor, toda teme v svetlobi ne moreš videti).
Ti trdiš, da ni norih vprašanj. Si se premislil?
Včasih me razočaraš. Ali ni svet pester?
Molk je zlato, golk je srebro - beseda ni konj. Če je človek splošno ambiciozen (če je radoveden), je to pozitivno: akumulacija znanja, ali ne?
Ali tvoj odgovor pomeni, da v svetlobi tema je, ampak se skriva? Ali v temi temo vidiš?
V trenutku, ko zaradi luči nastane svetloba, se tema spremeni (da vse teče, so vedeli že v antiki).

Moje (retorično) vprašanje pa je naslednje:
če človek začasno izgubi zavest, jo kasneje zopet pridobi; torej je zavest stalno obstajala, kajti iz nič ne more nastati nekaj, torej zavest ni bila izgubljena.
Znaš utemeljiti spremembo?

Odgovori