Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Vojko se ponovno moti:
za določena procesna dejanja velja načelo pismenosti, ne ustnosti.

Ponovim:
'i obaveštava ga pismeno, da ne postoje smetnje za izvršenje smrtne kazne kao i o /.../'.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Nič ne eskiviram - ti sklanjaj najprej osebni zaimek ON, pa še par DN imaš!

Za tvoj IQ test sem pa prepričan, da te bo navdahnil tale prispevek:

http://sportsfitness.info/sl/extreme-sp ... 19707.html

Verjetno je prevod iz angleščine - po stilu bi rekel tvoj - ne pozabite tovariš


vojko napisal/-a:
vojko je napisal/-a:...polčas razpada. :lol:
šrinko napisal/-a:
Verjetno misliš na "half-life of decay"? Po naše je to: razpolovni čas ali razpolovna doba.
vojko napisal/-a:
Ja, to sem mislil. Se opravičujem..."izgubljeno s prevodom"..

Boš za Achilla spisal navodilo, morda bo pa z biciklom ujel želvo - oprosti, sem pozabil, da si priznal, da si truba za matematiko - črtaj matematiko, truba si za vse :lol:
No, tole je moja naloga:

Im. on
rod. njega, ga
daj. njemu, mu
tož. njega, ga
mest. pri njem
orod. z njim

Zdaj pa ti, Leo Koroški! Vidim, da je naloga pretežka zate, zato poskusiva s čim lažjim (IQ test za drugi osnovne): naredi smiselni stavek iz besed: lovec, zajec, njiva! :lol:

P.S. Pa mimogrede malo poglej knjigo, ki se ji reče Slovenski pisatelji, da ga ne boš tako na debelo s**l po forumu! Trdina pa Krjavelj! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Vojko se ponovno moti:
za določena procesna dejanja velja načelo pismenosti, ne ustnosti.

Ponovim:
'i obaveštava ga pismeno, da ne postoje smetnje za izvršenje smrtne kazne kao i o /.../'.
Nič ne pomaga kobacanje po blatu, Preprosti! Z iztrganimi citati (ki bi naj potrjevali tvojo zmoto) ne bo šlo. Stavek, iz katerega si malevolentno iztrgal le del, se začne takole: "Predsednik suda predaje predsedniku Komisije.../" Zdaj pa mi povej, ali je poveljujoči pred strelskim vodom, ("poveljujoči v roki nov, poseben akt...") "predsednik komisije"? :lol: :lol:

In ti bi rad bil sodnik?! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Vojko vztraja v napaki (kar je še hujša napaka).

Poveljujoči oficir ne bo dal ukaza, dokler ne vidi akta. (K čemur ga zavezujejo drugi predpisi. Pa tudi profesionalna skrbnost. In morala.)

Življenje se ne vzame na podlagi mehanicističnega in napačnega branja enega od nesistemskih podzakonskih predpisov.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Pri črkovanju pa popuščaš -saj bo asinus šrinkelni kaj spesnil za anale, tako vama, expertoma anallize, ne bo zmanjkalo zaposlitve
Ah, ne, podučitelj, tvoja pojava je že sama po sebi dovolj dobra za v anale; saj veš: tiste s kratico OKM. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a: No, tole je moja naloga:

Im. on
rod. njega, ga :idea:
daj. njemu, mu
tož. njega, ga
mest. pri njem
orod. z njim
Lepo si se naučil - sedaj se pa nauči to še uporabljati:
vojko napisal/-a: vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a: Enkrat za vselej končajva tudi to debato okoli 'okrajšanega' kazusa dativa "mu". Svojilni zaimek 'njemu' ima radilano drugačno semantično težo kot 'mu'. vojko napisal/-a:Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici ...
O tist napakici, da njemu - mu ni svojilni zaimek, sva se že pogovarjala.

Upam, da počasi spoznavaš, da tudi ti delaš napake - in to v slovenščini - jeziku, ki ga tako rad popravljaš in kritiziraš pri drugih.

O ostalih stvareh sem že napisal, da na tem forumu ne želim diskutirati, ker je postal poden.

Iz besed (in samo besed) lovec, zajec,njiva naredi smiselni stavek - navodilo je neuporabno - kaj smemo vzeti za glagol - poved brez povedka!?

:?:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Pri črkovanju pa popuščaš -saj bo asinus šrinkelni kaj spesnil za anale, tako vama, expertoma anallize, ne bo zmanjkalo zaposlitve
Ah, ne, podučitelj, tvoja pojava je že sama po sebi dovolj dobra za v anale; saj veš: tiste s kratico OKM. :lol:

Že mogoče, vem pa ne, zakaj bi bil v analih OKM! Je pa 100%, da bi bil ti senzacija v ÖKM - zaradi obširnosti tvojih analov, bi morali natisniti revijo v večjem formatu :shock:




:lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a: No, tole je moja naloga:

Im. on
rod. njega, ga :idea:
daj. njemu, mu
tož. njega, ga
mest. pri njem
orod. z njim
Lepo si se naučil - sedaj se pa nauči to še uporabljati:
vojko napisal/-a: vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a: Enkrat za vselej končajva tudi to debato okoli 'okrajšanega' kazusa dativa "mu". Svojilni zaimek 'njemu' ima radilano drugačno semantično težo kot 'mu'. vojko napisal/-a:Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici ...
O tist napakici, da njemu - mu ni svojilni zaimek, sva se že pogovarjala.

Upam, da počasi spoznavaš, da tudi ti delaš napake - in to v slovenščini - jeziku, ki ga tako rad popravljaš in kritiziraš pri drugih.

O ostalih stvareh sem že napisal, da na tem forumu ne želim diskutirati, ker je postal poden.

Iz besed (in samo besed) lovec, zajec,njiva naredi smiselni stavek - navodilo je neuporabno - kaj smemo vzeti za glagol - poved brez povedka!?

:?:
Pričakovan odgovor. IQ 75... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Vojko vztraja v napaki (kar je še hujša napaka).

Poveljujoči oficir ne bo dal ukaza, dokler ne vidi akta. (K čemur ga zavezujejo drugi predpisi. Pa tudi profesionalna skrbnost. In morala.)

Življenje se ne vzame na podlagi mehanicističnega in napačnega branja enega od nesistemskih podzakonskih predpisov.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Seveda ne veš, moteni podučitelj, če pa se ne zavedaš svoje motnje: se je pa zato drugi zavedajo; le pazi, da te kdo ne napoti na prisilno zdravljenje, kjer boš lahko po mili volji zainteresiranim razlagal o takšnih in drugačnih razlikah. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:Seveda ne veš, moteni podučitelj, če pa se ne zavedaš svoje motnje: se je pa zato drugi zavedajo; le pazi, da te kdo ne napoti na prisilno zdravljenje, kjer boš lahko po mili volji zainteresiranim razlagal o takšnih in drugačnih razlikah. :lol:
Z IQ = 75 bo težko karkoli razlagal... :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:Seveda ne veš, moteni podučitelj, če pa se ne zavedaš svoje motnje: se je pa zato drugi zavedajo; le pazi, da te kdo ne napoti na prisilno zdravljenje, kjer boš lahko po mili volji zainteresiranim razlagal o takšnih in drugačnih razlikah. :lol:
Z IQ = 75 bo težko karkoli razlagal... :lol:

Super metoda ugotavljanja IQ!
Na tej lestvici in po tej metodi za Vojkosrava ugotovimo:
vojko napisal/-a: vojko napisal/-a:
No, tole je moja naloga:

Im. on
rod. njega, ga :idea:
daj. njemu, mu
tož. njega, ga
mest. pri njem
orod. z njim
Prepisal je sklone - uporabi pa:
vojko napisal/-a: Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici
Potrjuje, da je potomec neandertalcev - z inteligenco kaže zelo slabo - gotof je, v resnici - IQ 45 - v času predavateljstva na kumrovaški sorboni pa 55, zadnji čas, da se pridruži Asinusu Šrinkelnu fon Begne ali pa, da se vrne v bližino Krapine - zijanje v potok blagodejno vpliva na zbegance.


Težji problem pa je Šrink. Ne loči več različnih pomenov črk, verjame da se okolica ravna po njegovih zapovedih in formulcah, ...
Njegova mladostna želja, da bi bil Kekec se je najprej prelevila v šarlatanstvo, sedaj pa v blaznost - edina možnost, da bo zanj dobro poskrbljeno je oblazinjena soba v gradu Begne - torej bo Tošo Asinus Šrink fon Begne dobil še ime po opisu njegovega stanja - BLAZNI.

Tošo asinus Šrink alias Blazni in njegov kvakec Vojkosrav alias Dolgonosi - od Kumrovca je ostal samo kumrn nos - tako je, če pustiš, da te celo življenje vlečejo za nos"

Slika

:lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:Seveda ne veš, moteni podučitelj, če pa se ne zavedaš svoje motnje: se je pa zato drugi zavedajo; le pazi, da te kdo ne napoti na prisilno zdravljenje, kjer boš lahko po mili volji zainteresiranim razlagal o takšnih in drugačnih razlikah.
Z IQ = 75 bo težko karkoli razlagal... :lol:

Super metoda ugotavljanja IQ!
Na tej lestvici in po tej metodi za Vojkosrava ugotovimo:
vojko napisal/-a: vojko napisal/-a:
No, tole je moja naloga:

Im. on
rod. njega, ga :idea:
daj. njemu, mu
tož. njega, ga
mest. pri njem
orod. z njim
Prepisal je sklone - uporabi pa:
vojko napisal/-a: Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici
Potrjuje, da je potomec neandertalcev - z inteligenco kaže zelo slabo - gotof je, v resnici - IQ 45 - v času predavateljstva na kumrovaški sorboni pa 55, zadnji čas, da se pridruži Asinusu Šrinkelnu fon Begne ali pa, da se vrne v bližino Krapine - zijanje v potok blagodejno vpliva na zbegance.


Težji problem pa je Šrink. Ne loči več različnih pomenov črk, verjame da se okolica ravna po njegovih zapovedih in formulcah, ...
Njegova mladostna želja, da bi bil Kekec se je najprej prelevila v šarlatanstvo, sedaj pa v blaznost - edina možnost, da bo zanj dobro poskrbljeno je oblazinjena soba v gradu Begne - torej bo Tošo Asinus Šrink fon Begne dobil še ime po opisu njegovega stanja - BLAZNI.

Tošo asinus Šrink alias Blazni in njegov kvakec Vojkosrav alias Dolgonosi - od Kumrovca je ostal samo kumrn nos - tako je, če pustiš, da te celo življenje vlečejo za nos"

Slika
Shrink, kot vidiš, sem jo jaz še kar poceni odnesel... :lol:
P.S. Mimogrede, Leo, kako daleč si s tistim stavkom? Ne gre in ne gre, kaj? Pa niti pogooglati ne moreš...Sr**je, kaj? :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kaj praviš, vojko: a je rabo te nove slike namesto one klasične (dva partizana) možno jemati kot regresijo? Za podučiteljevo vedno hujšo spakedranščino sem namreč prepričan, da kaže na regresijo, za to novo sliko pa ne preveč. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:Kaj praviš, vojko: a je rabo te nove slike namesto one klasične (dva partizana) možno jemati kot regresijo? Za podučiteljevo vedno hujšo spakedranščino sem namreč prepričan, da kaže na regresijo, za to novo sliko pa ne preveč. :lol:
Ni znakov za remisijo motnje; simptomatika kaže v nasprotno smer... :lol:

Gre za klinični primer; pogoji za ambulantno zdravljenje so že zdavnaj preseženi... :lol:

Odgovori