Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a qg »

shrink napisal/-a:
qg napisal/-a:Napisal si,
"
Ker mora biti sprememba energije sistema neodvisna od opazovalca, velja:

\(-2mf(v)=2mf(v)-mf(2v)\)

in od tod:

\(f(2v)=4f(v)\)
"
Vendar, če to ignoriram, torej ignoriram da se pri trku dveh delcev generira toplotna energija, (čeprav še vedno predpostavim, da se sprimeta in ustavita v vozilu) dobim:

\(0=2mf(v)-mf(2v)\)

in od tod:

\(f(2v)=2f(v)\). To je ta linearnost, ki jo dobimo z ignoriranjem notranje energije.
To je popolnoma napačno in očitno ne razumeš bistva: Če je za enega inercialnega opazovalca sprememba kinetične energije enaka 0, mora biti tudi za drugega! Če torej predpostaviš, da velja \(2mf(v)-mf(2v)=0\) (drugi inercialni) opazovalec), mora veljati tudi
\(-2mf(v)=0\) (prvi inercialni) opazovalec).
Ta moj primer zgoraj je v principu isti, kot spodnji primer. Torej, če je pri zgornjem primeru velja, da je popolnoma napačno (protislovno), velja tudi pri spodnjem primeru. Vsak nekoliko naravoslovno izobražen pa bi moral videti, da spodnji primer ni protisloven.
qg napisal/-a: Torej če sledimo primeru od Rona Maimon-a
http://physics.stackexchange.com/questi ... with-speed, vendar za poljubno \(u\), dobimo:
\(mE(|u-v|)+mE(|u+v|)=2mE(|v|)+2mE(|u|)\).
Če ne bi bilo člena od notranje energije, \(2mE(|v|)\), potem bi ta enacba opisovala linearno odvisnost od \(E(|v|)\), ali \(E(|v+u|)\), itd, torej \(E\propto |v|\) ..., konstantni člen \(E(|v|)\) pa naredi, da je odvisnost kvadratna, \(E\propto v^2\).
Ta primer lahko posplošimo tudi na razlićne vhodne mase plastelinskih kep, še vedno se bo nelinearnost pokazala na enak način.
Zadnjič spremenil qg, dne 18.7.2015 19:34, skupaj popravljeno 1 krat.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a qg »

Vprašanje Maimonu bi lahko tudi napisali bolj primitivno, torej, "kaj je tisto,kar povzroči, da je odvisnosti kinetične energije od hitrosti nelinearna?"
shrink napisal/-a:Sedaj ti le še preostane, da ugotoviš, kje ga biksaš z novo cvetko: "Bistvo energije je v absolutni vrednosti hitrosti", s staro cvetko: "Bistvo nelinearnosti energije pa je ravno v notranji energiji", pa imaš tako in tako konstantno probleme. Sporoči, če ti ne potegne. :lol:
Daj napiši nekaj bolj konkretnega ali pa daj link, ki podpira tvoje stališče. Zakaj bi jaz moral ugibati, česa ne razumeš, ko daješ samo neka mnenja. Na tvoja mnenja pa sem v bistvu že odgovoril z izpeljavo.

Ne, ne potegne mi, kje je moja+Maimonova razlaga slaba. Moj trenutni zaključek je samo to, da ti ne razumeš in da napišeš zelo malo kaj konkretnega v zvezi z mojo+Maimonov-o razlago.

gcn64
Prispevkov: 120
Pridružen: 31.10.2009 17:10

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a gcn64 »

Hahaha smolej, to je bil zdaj kao tvoj nizki udarec?

...jaz sem tekom šolanja vsaj določene stvari spraševal, se učil, za razliko od tebe, ko samo pametuješ, znanja pa imaš bore malo (beri nič)...
sicer pa itak tega ne moreš razumeti, glede na to da je tebi šolanje neznanka :lol:
smolejleo napisal/-a:... ne loči med piramido in stožcem...
Tak sklep lahko iz tistega pogovora potegne le motena velepamet :lol:

Če obnovim dogodke (beri: misijo "na silo zadati nizki udarec"): Med brskanjem po mojih vprašanjih si očitno iskal tebi znane fizikalne/matematične izraze; in našel besedo piramida...ali je bila prizma? Pohvaljen, sem mislil da še nisi tako daleč...Naslednji korak je znan -> iz tega si izmisliti debilno repliko... :lol:

Bargo kaj se pa ti oglašaš? Aja, gliha (fizikalno podhranjenih) fkup štriha :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:Ta moj primer zgoraj je v principu isti, kot spodnji primer. Torej, če je pri zgornjem primeru velja, da je popolnoma napačno (protislovno), velja tudi pri spodnjem primeru. Vsak nekoliko naravoslovno izobražen pa bi moral videti, da spodnji primer ni protisloven.
A spet ponavljaš svoje kardinalne neumnosti? A spet ponavljaš sklepe na osnovi svoje smešne logike? :lol:
Ta primer lahko posplošimo tudi na razlićne vhodne mase plastelinskih kep, še vedno se bo nelinearnost pokazala na enak način.
In še vedno bo šlo za tvoje neumno nakladanje o "nelinearnosti zaradi notranje energije" za še vedno poseben primer neprožnega trka. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:Daj napiši nekaj bolj konkretnega ali pa daj link, ki podpira tvoje stališče. Zakaj bi jaz moral ugibati, česa ne razumeš, ko daješ samo neka mnenja. Na tvoja mnenja pa sem v bistvu že odgovoril z izpeljavo.
Sem že dovolj konkretno odgovarjal v zvezi s tvojimi smešnimi predstavami in izpeljavami in ti tudi razložil, zakaj so zgrešene, ti pa jih vztrajno ponavljaš in še tipično pripominjaš, da jih drugi ne razumejo: no, kar ugibaj, katero kasto krasi ta pojavnost. :lol:

In tudi sem te že pozval, da raje sam ponudi kak link, ki podpira tvoje kardinalne neumnosti. :lol:
Ne, ne potegne mi, kje je moja+Maimonova razlaga slaba. Moj trenutni zaključek je samo to, da ti ne razumeš in da napišeš zelo malo kaj konkretnega v zvezi z mojo+Maimonov-o razlago.
V zvezi z dokazom onega dokazovalca sem že vse povedal, samo zate ponovitev: gre za obravnavo posebnega primera neprožnega trka teles enakih mas v različnih inercialnih opazovalnih sistemih, ki nikakor ne more dati uvida v splošnost, vrh vsega pa še izhaja iz zakonov gibanja, ki se jim oni dokazovalec hoče izogniti, ker so bojda premalo splošni. :lol:

Kar se tiče tvoje razlage, pa tudi že veš: gre LE za TVOJE imbecilno sklepanje na osnovi posebnega primera onega dokazovalca, saj le TI SAM trosiš cvetke ("Bistvo nelinearnosti energije pa je ravno v notranji energiji. Bistvo energije je v absolutni vrednosti hitrosti. Vsi trki so v bistvu elastični."), NE pa oni dokazovalec. Saj ti to potegne, k'ne, če pa ti trenutno ne, se kar spet oglasi. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, pralec dud in slinčkov osmoljenileo, gcn64 je tako odlično repliciral na tvoje zimzeleno jokcanje v zvezi s Kvarkadabro, kvarkadabrovci in znanostjo v splošnem, da sam bolje ne bi mogel, tako da mi le še preostane, da ti v tvoj jodlarski kotiček, kjer tvoj pralni stroj očitno trenutno nima dela, pošiljam: :lol:

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a qg »

Za primer
viewtopic.php?p=101478#p101478
nisi odgovoril nič konkretnega. Samo neko izogibanje odgovoru.
shrink napisal/-a: saj le TI SAM trosiš cvetke "Bistvo nelinearnosti energije pa je ravno v notranji energiji. Bistvo energije je v absolutni vrednosti hitrosti. Vsi trki so v bistvu elastični."
In, kje je to narobe? Nič konkretnega ne poveš.

Edino konkretno je tole:
shrink napisal/-a:V zvezi z dokazom onega dokazovalca sem že vse povedal, samo zate ponovitev: gre za obravnavo posebnega primera neprožnega trka teles enakih mas v različnih inercialnih opazovalnih sistemih, ki nikakor ne more dati uvida v splošnost,
A sem povedal, da to lahko razširimo, na različne vhodne mase, na delno prožni trk in na popolnoma prožni trk. (A ne glede na to, Maimonov primer je matematično pravilen in bolje razloži nelinearnost \(W\propto v^2\), oziroma \(W \not\propto v\).)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:Za primer
viewtopic.php?p=101478#p101478
nisi odgovoril nič konkretnega. Samo neko izogibanje odgovoru.
Ne sprenevedaj se, na kolosalno neumnost, da "se lahko pri neprožnem trku zanemari notranjo energijo", sem zelo konkretno odgovoril: poišči repliko, če ti nagaja spomin.
shrink napisal/-a:saj le TI SAM trosiš cvetke "Bistvo nelinearnosti energije pa je ravno v notranji energiji. Bistvo energije je v absolutni vrednosti hitrosti. Vsi trki so v bistvu elastični."
In, kje je to narobe? Nič konkretnega ne poveš.
Na prvo kolosalno neumnost sem konkretno odgovoril (beri više), druga v povezavi s prvo ni vredna posebne replike, za tretjo pa je vsakomur, ki je kdaj poslušal klasično mehaniko, povsem jasno, zakaj se uvršča med kolosalne neumnosti.
Edino konkretno je tole:
shrink napisal/-a:V zvezi z dokazom onega dokazovalca sem že vse povedal, samo zate ponovitev: gre za obravnavo posebnega primera neprožnega trka teles enakih mas v različnih inercialnih opazovalnih sistemih, ki nikakor ne more dati uvida v splošnost,
Spet se sprenevedaš, to sem ti že takoj povedal, a imaš očitno spomin zlate ribice in ponavljaš svoje neumnosti, na katere ne mislim vedno znova ad nauseam replicirati.
A sem povedal, da to lahko razširimo, na različne vhodne mase, na delno prožni trk in na popolnoma prožni trk. (A ne glede na to, Maimonov primer je matematično pravilen in bolje razloži nelinearnost \(W\propto v^2\), oziroma \(W \not\propto v\).)
Bla, bla, bla, pri onem dokazovalcu gre za poseben primer in dokler tega ne dokažeš v splošnem (kaj sploh čakaš, če trdiš, da lahko to narediš? :lol: ), pač zgolj nakladaš; da niti ne omenjam v zvezi s tem tvojih šarlatanskih interpretacij tipa: "Bistvo nelinearnosti energije pa je ravno v notranji energiji". :lol:

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a qg »

shrink napisal/-a: Ne sprenevedaj se, na kolosalno neumnost, da "se lahko pri neprožnem trku zanemari notranjo energijo", sem zelo konkretno odgovoril: poišči repliko, če ti nagaja spomin.
Vidi se, da ne bereš, kar napišem. Na to sem ti odgovoril zgoraj in uporabil tvojo repliko. Torej mi je ni treba iskati. viewtopic.php?p=101478#p101478
shrink napisal/-a:Bla, bla, bla, pri onem dokazovalcu gre za poseben primer in dokler tega ne dokažeš v splošnem (kaj sploh čakaš, če trdiš, da lahko to narediš? :lol: ), pač zgolj nakladaš; da niti ne omenjam v zvezi s tem tvojih šarlatanskih interpretacij tipa: "Bistvo nelinearnosti energije pa je ravno v notranji energiji". :lol:
Sem že pisal o tem, viewtopic.php?p=101423#p101423
a tukaj so končni izračuni:

Neprožni trk z različnima vhodnima masama, k = razmerje obeh mas:
\(mE(|kv-u|) +kmE(|v+u|)=(k+1)mE(|u|)+mE(|kv|)+kmE(|v|)\)
Delno prožni trk z enakima masama: j je razmerje začetne in končne hitroste v težiščnem sistemu:
\(mE(|jv-u|) +mE(|jv+u|)=mE(|v-u|) +mE(|v+u|)+2mE(|jv|)-2mE(|v|)\)
Prožni trk z različnima masama:
\(mE(|kv-u|) +kmE(|v+u|)= mE(|kv+u|) +kmE(|v-u|)\)
Delno prožni trk z neenakima masama:
\(mE(|kjv-u|) +kmE(|jv+u|)=mE(|kv+u|) +kmE(|v-u|)+ mE(|kjv|) +kmE(|jv|)- mE(|kv|)-kmE(|v|)\)
Vse rešitve dajo \(W\propto v^2\)
Manjka še za prožni trk z enakima masama (o čemer sem že pisal) in za popolnoma splošno formulo. To si lahko izpeljete sami.

Glede na tvoje pripombe glede absolutnosti, notranje energije in tega da so vsi trki v bistvu prožni.
Vidi se, da je bistvo energije, v absolutni vrednosti, kar pa sem tudi pokazal pri izpeljavi iz forme za prožni trk:
\(|v_1|+|v_2|=|v'_1|+|v'_2|\)
Ter v težiščnem sistemu:
\(|v_1|=|v'_1|\)
\(|v_2|=|v'_2|\)

Iz zgornjih formul se vidi, kako poenostavljen izračun je pri neprožnih trkih, kako se vidi vpliv notranje energije, kot prehod iz linearnosti v nelinearnost. Nekaj tega je tudi pri delno prožnih trkih.
Seveda, izhodna kinetična energija pri težiščnem trku je enaka notranji energiji pri neprožnem trku. Ter, za težišče po prožnem trku lahko računamo, kot za neprožni trk.
itd.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

Spet ponavljaš svoje kolosalne neumnosti in cvetke; saj veš, koga krasi ta pojavnost, k'ne? :lol:

Sicer pa: Kar ti "vidiš", je nerelevantno, lahko pa vsakdo iz tvojih nakladanj vidi, da si zgolj še eden v vrsti tistih, ki si po šarlatansko razlagajo fiziko. :lol:

P.S. To:
qg napisal/-a:Vse rešitve dajo \(W\propto v^2\)
pa lahko nakladaš do onemoglosti, a ni vredno piškavega drobiža, dokler tega res ne izpelješ: le trditev, da je to rešitev onih zvez, pač ne pomeni izpeljave ali dokaza. Torej? Bo kaj? :lol:

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a qg »

“Šarlatansko razlagam fiziko”: kdo si ti, da mi boš to rekel. Tukaj sva samo jaz in Maimon proti tebi, nisi dal nobenega linka, ki bi dokazoval, da se borim proti splošnemu mnenju, še manj pa, da se motim.

Seveda lahko izpeljem, sam sem delno že v prejšnih postih. Kako pa ti izpelješ s tvojimi formami? Tako, da ugibaš, daš potenco 2, daš potenco 3. Zakaj pa ne bi dal še necelih potenc?

Vendar prej komentiraj kar sem napisal, a si preskočil:
viewtopic.php?p=101478#p101478 Zakaj ne moremo računati z notranjo energijo, tako, kot sem izračunal? Napisal sem, kje tvoja trditev pride v protislovje.
Ali drugače, prvi izračun je izračun z gibalnimi količinami, tam pa notranjo energijo ignoriram ...

Potem pa še, zakaj so tisto troje cvetke, kar sem napisal (absolutna vrednost ..).
Namreč, napisal sem zakaj absolutna vrednost pri prožnem trku, od kje ti vidiš, da absolutna vrednost ni bistvena, ter kinetična energija pri težiščnem prožnem trku je popolnoma enaka, kot notranja energija pri neprožnem trku, kaj pa pravijo tvoje knjige o mehaniki?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:“Šarlatansko razlagam fiziko”: kdo si ti, da mi boš to rekel. Tukaj sva samo jaz in Maimon proti tebi, nisi dal nobenega linka, ki bi dokazoval, da se borim proti splošnemu mnenju, še manj pa, da se motim.
Seveda si šarlatansko razlagaš fiziko, kajti le sam npr. trdiš, da "je bistvo nelinearnosti energije ravno v notranji energiji". Kje to oni dokazovalec pravi? Kje to pravijo ostali fiziki? To je le tvoja šarlatanska domislica, povsem na nivoju šarlatanskih nakladanj, ki jih obešaš v šarlatanski arhiv ViXra. :lol:
Seveda lahko izpeljem, sam sem delno že v prejšnih postih. Kako pa ti izpelješ s tvojimi formami? Tako, da ugibaš, daš potenco 2, daš potenco 3. Zakaj pa ne bi dal še necelih potenc?
Kaj potem sploh oklevaš? Navedi že enkrat te izpeljave v celoti in dokler tega ne storiš, zgolj nakladaš. :lol:

S formami, ki sem jih predlagal, sem predpostavil le cele potence zaradi ohranitve gibalne količine (zakon gibanja, ki velja pri trkih), ki predstavlja ohranitev forme za n=1, zato je upravičeno ugibanje za cele n tudi pri formah višjega reda.
Vendar prej komentiraj kar sem napisal, a si preskočil:
viewtopic.php?p=101478#p101478 Zakaj ne moremo računati z notranjo energijo, tako, kot sem izračunal? Napisal sem, kje tvoja trditev pride v protislovje.
Ali drugače, prvi izračun je izračun z gibalnimi količinami, tam pa notranjo energijo ignoriram ...
Kaj se spet sprenevedaš? Seveda sem že komentiral: pri neprožnih trkih notranje energije ni mogoče ignorirati. Ti končno potegne? :lol:
Potem pa še, zakaj so tisto troje cvetke, kar sem napisal (absolutna vrednost ..).
Namreč, napisal sem zakaj absolutna vrednost pri prožnem trku, od kje ti vidiš, da absolutna vrednost ni bistvena, ter kinetična energija pri težiščnem prožnem trku je popolnoma enaka, kot notranja energija pri neprožnem trku, kaj pa pravijo tvoje knjige o mehaniki?
Hah, če bi odprl kakšno knjigo o mehaniki, bi videl, da v njih pri trkih nihče ne naklada o "absolutnih vrednostih" hitrosti. To morda počnejo le tvoji kompanjoni (tipa amrit), ki objavljajo v arhivu ViXra in ki najbrž hvalijo tudi tvoje ostale cvetke, katere lahko prepozna vsakdo količkaj fizikalno izobražen. :lol:

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a qg »

shrink napisal/-a:
Vendar prej komentiraj kar sem napisal, a si preskočil:
viewtopic.php?p=101478#p101478 Zakaj ne moremo računati z notranjo energijo, tako, kot sem izračunal? Napisal sem, kje tvoja trditev pride v protislovje.
Ali drugače, prvi izračun je izračun z gibalnimi količinami, tam pa notranjo energijo ignoriram ...
Kaj se spet sprenevedaš? Seveda sem že komentiral: pri neprožnih trkih notranje energije ni mogoče ignorirati. Ti končno potegne? :lol:
Seveda tega nisi komentiral.
Še enkrat:
imam enačbo:
\(mE(|u-v|)+mE(|u+v|)=2mE(|v|)+2mE(|u|)\),
ki opisuje, neprožni trk dveh enakih kep, kjer se težišće od nas odmika s hitrostjo \(u\).
\(2mE(|v|)\) je člen, ki opisuje notranjo energijo.
Če ta člen odštejemo, dobimo:
\(mE(|u-v|)+mE(|u+v|)=2mE(|u|)\),
kar da zakon o ohranitvi gibalne količine pri neprožnem trku. (E je potem neka druga funkcija, ne od energije.)
Torej odštevanje notranje energije ni protislovno.
shrink napisal/-a: Kaj potem sploh oklevaš? Navedi že enkrat te izpeljave v celoti in dokler tega ne storiš, zgolj nakladaš. :lol:
Marsikaj o tem sem že napisal, pa si preskočil. Še enostavnejših stvari ne razumeš. V tej temi in v mnogih ostalih temah.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:
shrink napisal/-a:Kaj se spet sprenevedaš? Seveda sem že komentiral: pri neprožnih trkih notranje energije ni mogoče ignorirati. Ti končno potegne? :lol:
Seveda tega nisi komentiral.
Še enkrat:
imam enačbo:
\(mE(|u-v|)+mE(|u+v|)=2mE(|v|)+2mE(|u|)\),
ki opisuje, neprožni trk dveh enakih kep, kjer se težišće od nas odmika s hitrostjo \(u\).
\(2mE(|v|)\) je člen, ki opisuje notranjo energijo.
Če ta člen odštejemo, dobimo:
\(mE(|u-v|)+mE(|u+v|)=2mE(|u|)\),
kar da zakon o ohranitvi gibalne količine pri neprožnem trku. (E je potem neka druga funkcija, ne od energije.)
Torej odštevanje notranje energije ni protislovno.
Kaj se spet sprenevedaš? Nakladal si o "zanemarjanju" notranje energije, kar je kolosalna neumnost, in iz tega dajal imbecilne sklepe tipa "notranja energija je dodatek k nelinearnosti". :lol:

Sedaj pa nakladaš o "odštevanju". Kaj bi rad? Da tudi to šarlatansko nakladanje eksplicitno komentiram?

Naj ti bo: tudi to ne potrjuje tvoje šarlatanske interpretacije, "da je bistvo nelinearnosti energije notranja energija". :lol:
shrink napisal/-a:Kaj potem sploh oklevaš? Navedi že enkrat te izpeljave v celoti in dokler tega ne storiš, zgolj nakladaš. :lol:
Marsikaj o tem sem že napisal, pa si preskočil. Še enostavnejših stvari ne razumeš. V tej temi in v mnogih ostalih temah.
Tipično oglašanje šarlatana: ostali enostavno ne razumejo njegovih enostavno genialnih doprinosov, ki lahko najdejo mesto le v šarlatanskih arhivih tipa ViXra, ko pa se ga pobara, da naj dokaže, kar naklada, pa nič od njega. :lol:

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Kako izpeljati, da je kinetična energija odvisna od kvadrata hitrosti

Odgovor Napisal/-a qg »

shrink napisal/-a:
qg napisal/-a:
shrink napisal/-a:Kaj se spet sprenevedaš? Seveda sem že komentiral: pri neprožnih trkih notranje energije ni mogoče ignorirati. Ti končno potegne? :lol:
Seveda tega nisi komentiral.
Še enkrat:
imam enačbo:
\(mE(|u-v|)+mE(|u+v|)=2mE(|v|)+2mE(|u|)\),
ki opisuje, neprožni trk dveh enakih kep, kjer se težišće od nas odmika s hitrostjo \(u\).
\(2mE(|v|)\) je člen, ki opisuje notranjo energijo.
Če ta člen odštejemo, dobimo:
\(mE(|u-v|)+mE(|u+v|)=2mE(|u|)\),
kar da zakon o ohranitvi gibalne količine pri neprožnem trku. (E je potem neka druga funkcija, ne od energije.)
Torej odštevanje notranje energije ni protislovno.
Kaj se spet sprenevedaš? Nakladal si o "zanemarjanju" notranje energije, kar je kolosalna neumnost, in iz tega dajal imbecilne sklepe tipa "notranja energija je dodatek k nelinearnosti". :lol:

Sedaj pa nakladaš o "odštevanju". Kaj bi rad? Da tudi to šarlatansko nakladanje eksplicitno komentiram?

Naj ti bo: tudi to ne potrjuje tvoje šarlatanske interpretacije, .
Najbolj točna fraza bi bila "odstranitev člena, ki da notranjo energijo", a je to v principu isto, kot "zanemarjanje" ali "odštevanje". Torej samo z drugimi besedami sem opisal zgornjo enačbo, in ker enačba ni protislovna, tudi zgornje "zanemarjanje" ni protislovno. Ti si se pa ves čas naslajal s tem, čeprav se motiš.

Zakaj ne potrjuje interpretacije, "da je bistvo nelinearnosti energije notranja energija"? To je samo tvoje mnenje, noben argument. V tem primeru je bistvo notranja energija, ravno tako pri neprožnem trku z neenakimi masami, pri prožnem trku pa potegnemo vzporednice s neprožnim trkom.


shrink napisal/-a:Spet ponavljaš svoje kolosalne neumnosti in cvetke; saj veš, koga krasi ta pojavnost, k'ne? :lol:

Sicer pa: Kar ti "vidiš", je nerelevantno, lahko pa vsakdo iz tvojih nakladanj vidi, da si zgolj še eden v vrsti tistih, ki si po šarlatansko razlagajo fiziko. :lol:

P.S. To:
qg napisal/-a:Vse rešitve dajo \(W\propto v^2\)
pa lahko nakladaš do onemoglosti, a ni vredno piškavega drobiža, dokler tega res ne izpelješ: le trditev, da je to rešitev onih zvez, pač ne pomeni izpeljave ali dokaza. Torej? Bo kaj? :lol:
Pri vseh enačbah lahko vstaviš noter poljubne številke in vidiš, da velja \(W\propto v^2\).
Za primer dveh enakih kep pri neprožnem trku, sem že izpeljal. Tudi za popolnoma prožni trk ni problem dokazati, vse ostale primere pa kombiniram s tema dvema rešitvama.

Pri vseh enačbah lahko vidiš, da uporabljam absolutno vrednost, torej v tem je ta "bistvenost absolutne vrednosti."

To tudi je bolj napredno, kot samo reči, "ker je n=1 celo število, naprej poskušamo s celimi števili". Z absolutno vrednostjo takoj posumimo na n=2, vendar ni potrebno ugibati, rešitev se da izpeljati.

Odgovori