Smisel življenja

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojkoSluzavi napisal/-a:
Rock napisal/-a:
V srednjem veku so izvedli pošteno sojenje. :lol:
O 'poštenem sojenju' bi moral povprašati ubogo Margareto Kejdič iz Hrastovca pri Lenartu, osumljeno čarovništva, ki je nedolžna zgorela na grmadi... :lol:
Ti boš iz naslanjača, ob vinu in mamilih, presojal o resnih zadevah, ki so se odvijale javno, ob splošnem družbenem konsenzu, in po pravilih?

Napiši esej, kako obžaluješ pomor 100.000 ljudi: tajno, po vojni, iz nemoralnih vzgibov.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:

Od kod pa ti stresaš svoje prismodarije (če se najmileje izrazim), Preprosti? A greš s prenosnikom ven na dež, ali na stranišče, ali pa celo v zakristijo? :lol:

Imaš pa prav v toliko, da je sežiganje nedolžnih ljudi (ali če uporabim inkvizicijski eufemizem: "čarovnic") hudičevo "resna zadeva".

Tudi je res, da so se na sramoto storilcev, ki so v imenu RKC oz. nekega izmišljenega božanstva izvrševali te zločine, le-ti odvijali javno, kar je še posebej odurno. Če boš pobrskal po literaturi, ki obravnava zgodovino penologije, boš lahko našel, kakšne psihopatske nagone je to javno mučenje in ubijanje zbujalo pri gledalcih... Kaj misliš, zakaj je v vseh civiliziranih državah (izjema je Kitajska) izvrševanje smrtne kazni daleč od oči radovedne publike?

"Splošni družbeni konsenz"???!! Ja, tudi v stalinski SZ, nacistični Nemčiji (in še danes v Severni Koreji) je vladal "splošni družbeni konsenz, ko so pobijali svoje nasprotnike... :lol: V lepo druščino si nehote porinil svojo ljubo ustanovo. :lol: Pozabil pa si pristaviti, kaj se je zgodilo s tistimi, ki niso vneto kazali tega 'splošnega konsenza'...

No, opiši malo ta "pravila", po katerih so obsojali na smrt nedolžne ljudi! So bila podobna tistim v stalinskem terorju v času GULAGOV, nacističnim ali severnokorejskim? :lol:

Izvensodne eksekucije obžaluje vsak etično normalen človek in jih obsoja, za razliko od vaše ustanove, ki še stoletja po zločinih jeclja (in ti z njo), da so si žrtve to 'zaslužile' (samo spomni se svojih neverjetnih izjav na tem forumu ob diskusiji o Galileu in G. Brunu). :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Od kod pa ti stresaš svoje prismodarije (če se najmileje izrazim), Preprosti? A greš s prenosnikom ven na dež, ali na stranišče, ali pa celo v zakristijo? :lol:
To niso moje besede, lažnivi Sluzavec.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Od kod pa ti stresaš svoje prismodarije (če se najmileje izrazim), Preprosti? A greš s prenosnikom ven na dež, ali na stranišče, ali pa celo v zakristijo? :lol:
To niso moje besede, lažnivi Sluzavec.
Da niso? Kdo pa je potem napisal tole:
"Ti boš iz naslanjača, ob vinu in mamilih, presojal o resnih zadevah, ki so se odvijale javno, ob splošnem družbenem konsenzu, in po pravilih?"

Brzdaj se malo pri psovkah, Preprosti, sicer boš v spovednici presedel celo uro... :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Od kod pa ti stresaš svoje prismodarije (če se najmileje izrazim), Preprosti? A greš s prenosnikom ven na dež, ali na stranišče, ali pa celo v zakristijo? :lol:
To niso moje besede, lažnivi Sluzavec.
Da niso? Kdo pa je potem napisal tole:
"Ti boš iz naslanjača, ob vinu in mamilih, presojal o resnih zadevah, ki so se odvijale javno, ob splošnem družbenem konsenzu, in po pravilih?"
Brzdaj se malo pri psovkah, Preprosti, sicer boš v spovednici presedel celo uro... :lol: :lol:
Tvoj 'naslanjač' in tvoje 'prismodarije' da so identične?
Zelo dobro, lažnivi Suzavec.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Tvoj 'naslanjač' in tvoje 'prismodarije' da so identične?
Zelo dobro, lažnivi Suzavec.
A še vedno ne razumeš poante, Preprosti? Greva v peskovnik, da ti pokažem v 3D!

Torej, ti si zakikirikal:"Ti boš iz naslanjača, ob vinu in mamilih, presojal o resnih zadevah.../"

Seveda sem te moral takoj vprašati: "Od kod pa ti stresaš svoje prismodarije (če se najmileje izrazim), Preprosti (če ne iz naslanjača)? A greš s prenosnikom ven na dež, ali na stranišče, ali pa celo v zakristijo?"

Potem pa kot strela z jasnega: "Tvoj 'naslanjač' in tvoje 'prismodarije' da so identične?" Kakšen 'naslonjač'? Kakšna 'identiteta', pri sv. Martinu, zavetniku vina? O čem ti to? Si čisto zašel? :lol:

Zdaj vidim, da si me že n-tič 'preimenoval': po bliskoviti dodelitvi častnega naziva 'Vojkolaž :lol: ', sem zdaj 'Suzavec'. Tole mi zveni nekako srbohrvaško, Preprosti... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Tvoj 'naslanjač' in tvoje 'prismodarije' da so identične?
Zelo dobro, lažnivi Suzavec.
A še vedno ne razumeš poante, Preprosti? Greva v peskovnik, da ti pokažem v 3D!
Torej, ti si zakikirikal:"Ti boš iz naslanjača, ob vinu in mamilih, presojal o resnih zadevah.../"
Seveda sem te moral takoj vprašati: "Od kod pa ti stresaš svoje prismodarije (če se najmileje izrazim), Preprosti (če ne iz naslanjača)? A greš s prenosnikom ven na dež, ali na stranišče, ali pa celo v zakristijo?"
Potem pa kot strela z jasnega: "Tvoj 'naslanjač' in tvoje 'prismodarije' da so identične?" Kakšen 'naslonjač'? Kakšna 'identiteta', pri sv. Martinu, zavetniku vina? O čem ti to? Si čisto zašel? :lol:
Zdaj vidim, da si me že n-tič 'preimenoval': po bliskoviti dodelitvi častnega naziva 'Vojkolaž :lol: ', sem zdaj 'Suzavec'. Tole mi zveni nekako srbohrvaško, Preprosti... :lol:
Suzavec, Sluzavec, Vojkolaž, vojko, prismodarije - sinonimi.
(Conditio sine qua non tvojih prispevkov.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Tvoj 'naslanjač' in tvoje 'prismodarije' da so identične?
Zelo dobro, lažnivi Suzavec.
A še vedno ne razumeš poante, Preprosti? Greva v peskovnik, da ti pokažem v 3D!
Torej, ti si zakikirikal:"Ti boš iz naslanjača, ob vinu in mamilih, presojal o resnih zadevah.../"
Seveda sem te moral takoj vprašati: "Od kod pa ti stresaš svoje prismodarije (če se najmileje izrazim), Preprosti (če ne iz naslanjača)? A greš s prenosnikom ven na dež, ali na stranišče, ali pa celo v zakristijo?"
Potem pa kot strela z jasnega: "Tvoj 'naslanjač' in tvoje 'prismodarije' da so identične?" Kakšen 'naslonjač'? Kakšna 'identiteta', pri sv. Martinu, zavetniku vina? O čem ti to? Si čisto zašel? :lol:
Zdaj vidim, da si me že n-tič 'preimenoval': po bliskoviti dodelitvi častnega naziva 'Vojkolaž :lol: ', sem zdaj 'Suzavec'. Tole mi zveni nekako srbohrvaško, Preprosti... :lol:
Suzavec, Sluzavec, Vojkolaž, vojko, prismodarije - sinonimi.
(Conditio sine qua non tvojih prispevkov.)
Vedno boljši si! S tem 'prispevkom' si preskočil lastno senco... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Suzavec, Sluzavec, Vojkolaž, vojko, prismodarije - sinonimi.
(Conditio sine qua non tvojih prispevkov.)
Vedno boljši si! S tem 'prispevkom' si preskočil lastno senco... :lol:
Verniku ni nič nemogoče.
Mimogrede, poznaš zgodbico o pravdi za oslovo senco, in kako bi ti, če bi bil kadija?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Suzavec, Sluzavec, Vojkolaž, vojko, prismodarije - sinonimi.
(Conditio sine qua non tvojih prispevkov.)
Vedno boljši si! S tem 'prispevkom' si preskočil lastno senco... :lol:
1)Verniku ni nič nemogoče.


2)Mimogrede, poznaš zgodbico o pravdi za oslovo senco, in kako bi ti, če bi bil kadija?
Ad1)Glede na tvoje poglede in verovanja ti prav rad verjamem... :lol:

Ad2) Tako kot je presodil v podobni pravdi "Pavle Zaropotaj, prvi sodnik in župan tega starega mesta." :wink:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Vedno boljši si! S tem 'prispevkom' si preskočil lastno senco... :lol:
Verniku ni nič nemogoče.
Mimogrede, poznaš zgodbico o pravdi za oslovo senco, in kako bi ti, če bi bil kadija?
Ad1) Glede na tvoje poglede in verovanja ti prav rad verjamem... :lol:
Ad2) Tako kot je presodil v podobni pravdi "Pavle Zaropotaj, prvi sodnik in župan tega starega mesta." :wink:
To je - kako?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Verniku ni nič nemogoče.
Mimogrede, poznaš zgodbico o pravdi za oslovo senco, in kako bi ti, če bi bil kadija?
Vojko: Ad1) Glede na tvoje poglede in verovanja ti prav rad verjamem... :lol:
Ad2) Tako kot je presodil v podobni pravdi "Pavle Zaropotaj, prvi sodnik in župan tega starega mesta." :wink:
To je - kako?
Ah, no, Preprosti, pa se boš ja malo potrudil in ugotovil, od kod je ta zelo, zelo znani citat! Ne bom ti vsega serviral na pladnju z modrim robom... :lol:

Saj se spomniš: "Verniku ni nič nemogoče." :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
vojkoLaž napisal/-a:
Rock napisal/-a: Verniku ni nič nemogoče.
Mimogrede, poznaš zgodbico o pravdi za oslovo senco, in kako bi ti, če bi bil kadija?
Tako kot je presodil v podobni pravdi "Pavle Zaropotaj, prvi sodnik in župan tega starega mesta." :wink:
To je - kako?
vojkoLaž napisal/-a: Ah, no, Preprosti, pa se boš ja malo potrudil in ugotovil, od kod je ta zelo, zelo znani citat! Ne bom ti vsega serviral na pladnju z modrim robom... :lol:
Saj se spomniš: "Verniku ni nič nemogoče." :lol:
Sluzavec: tvoja trditev, tvoje dokazovanje.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Tvoja trditev, tvoje dokazovanje.
Ne bo šlo: hic Rhodus, hic salta! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojkoSluz napisal/-a:
Rock napisal/-a: Tvoja trditev, tvoje dokazovanje.
Ne bo šlo: hic Rhodus, hic salta! :lol:
Ne bo šlo: da je pravda podobna, in da ti je všeč sodnik Pavle Zaropotaj, so tvoje besede.

Jaz imam za častno nalogo, da tvoje puhloglavosti izpodbijam, ne potrjujem.
(Staro pravno reklo: kdor ob zločinu molči, ga podpira. - Boš poiskal latinski sinonim?)

Odgovori