Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Motore napisal/-a:Vredno ogleda :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=7y1xJAVZxXg
Vredno ogleda???!!! To je hudičevo skromno rečeno! To je 'must see' za vsakogar, ki želi spoznati bistvo religij! Motore, zadel, si žebljico na glavico!

Tole je religija 'at it's best', religija brez maske in tančic. Prevaranti, ki ste jih gledali, so tisti pravi obraz religije: požrešni, brezskropulozni ljudje brez etike, ki to brez sramu priznajo javno! Brez sramu izkoriščajo stiske (in neskončno naivnost ljudi, podobno kot razni voo-doo mojstri).
Na nek čuden način je to igra po pravilih, človeških pravilih. Hecno je, da se zelo podobna igra odvija povsod, še najbolj izrazita je na borzah, kjer se trguje predvsem z pričakovanji.
vojko napisal/-a: Pravi obrazi niso vaši lokalni farji (popi, hodže, rabini, ...), ki vas milo gledajo s prižnic in blebetajo nesmisle o grehu in pokori - tisti pravi, nenaličeni obrazi so tisti v tem zelo poučnem clipu. To je srčika, srž in os vsake religije...
Vidiš v tej zgornji povedi, bi lahko mirno napisal VERE.
Čuj, si kupil tale nevidni proizvod? :lol:
TV Impresionisti - Pralec možganov
vojko napisal/-a: Bargo: Človek, ko goji svoje golobe, živino in konje, zmeraj izbere najboljše med njimi za parjenje, vendar ko gre iskat partnerje za svojo reprodukcijo se ne trudi ravno v tem smislu.

Vojko: Kako da se ne trudi? Spomni se kakšne herkulske napore si vlagal v iskanju 'partnerk za svojo reprodukcijo'? In kakšne domiselne strategije in taktike si uporabljal! :D V to iskanje si vložil vse, kar znaš (in imaš). Res pa je, da mi izbiramo naše 'partnerje za svojo reprodukcijo' po malo drugačnih kriterijih in preferencah kot golobi in konji...

Bargo:
Vidiš, to veliko bolje naslika Iztok Mlakar:

Furlanka (Iztok Mlakar)
Ben, kej se čem jaz zdej obesit?
Neč, taku je, dragi moji:
"Dut kel keze a bom presit
dali volti spajs di blui"*.
Pej če gre vse u putane,
ma je res resnična ta,
da tisto, kar te neč ne stane,
včasih te narveč košta
.


*Vse, kar je videti poceni, velikokrat preplačaš.

Vojko: :shock:
Spet nisi ujel? :lol:

Napotek:
Ben, treba je blo zvedet samo, kolko še košta ta reč.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Na nek čuden način je to igra po pravilih, človeških pravilih.
Po kakšnih/čigavih pravilih pa bi naj igrali? :shock:
Hecno je, da se zelo podobna igra odvija povsod, še najbolj izrazita je na borzah, kjer se trguje predvsem z pričakovanji.
Res je, ne vem pa, zakaj bi bilo to 'hecno'... :roll:
Vidiš v tej zgornji povedi, bi lahko mirno napisal VERE.
Ali nista to sinonima?
Čuj, si kupil tale nevidni proizvod?
Zabaven clip. Nadomesti sintagmo "pralec možganov" z "versko prepričanje" in clip glej še enkrat...

"Hecno je, da se zelo podobna igra odvija povsod, še najbolj izrazita je v božjih hramih, kjer se trguje predvsem s pričakovanji." :lol:
Spet nisi ujel?

Napotek:
Ben, treba je blo zvedet samo, kolko še košta ta reč.
Čudna so pota Bargova... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Na nek čuden način je to igra po pravilih, človeških pravilih.
Po kakšnih/čigavih pravilih pa bi naj igrali? :shock:
Kdo bi to vedel? hm.

Ne pozabi, celo naravna števila niso a priori, misliš da so nujno orodje razmišljanja, vendar so samo svobodna konstrukcija človeškega uma , naša iznajdba, da bi organizirali naše čutne percepcije. Pa ja ne verjameš, da je vesolje Turingova mašina? 8)

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Hecno je, da se zelo podobna igra odvija povsod, še najbolj izrazita je na borzah, kjer se trguje predvsem z pričakovanji.
Res je, ne vem pa, zakaj bi bilo to 'hecno'... :roll:
No, mogoče še prepoznaš.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Vidiš v tej zgornji povedi, bi lahko mirno napisal VERE.
Ali nista to sinonima?
Vzročno posledična povezava, sprva vera potem religija, razlika je tisto vmes, če se tako izrazim.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Čuj, si kupil tale nevidni proizvod?
Zabaven clip. Nadomesti sintagmo "pralec možganov" z "versko prepričanje" in clip glej še enkrat...
Pa saj to je poanta clipa. :D
vojko napisal/-a: "Hecno je, da se zelo podobna igra odvija povsod, še najbolj izrazita je v božjih hramih, kjer se trguje predvsem s pričakovanji."
Sedaj, božji hrami so bili pred borzami, a ne? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Vzročno posledična povezava, sprva vera potem religija, razlika je tisto vmes, če se tako izrazim.
Sprejeto! :D
Pa saj to je poanta clipa.
:oops:
Sedaj, božji hrami so bili pred borzami, a ne?
Seveda, a od kod in zakaj ta 'sedaj'? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Danes sem sedel na balkonu in opazoval igro oblakov in sonca. Gledal sem, kako sence oblakov drsijo čez pokrajino.
Ob tem se mi je porodilo zanimivo vprašane: ali je senca oblaka na zemlji enaka, večja ali manjša od samega oblaka?
Prepričan sem, da mi bo kdo od naravoslovcev znal strokovno odgovoriti! :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojkostrž napisal/-a:
Rock napisal/-a: Danes je znanost akumulirala že toliko posamičnih znanj, da more in mora reči s Sokratom, 'da ničesar ne vemo': morda je zanesljiv edinole D. 'cogito, ergo sum'.
Kašna izkrivljena logika pa je to: več znanja imamo, manj vemo?! :lol:
Najvišja. Stopnje so: formalna, dialektično-materialistična, izkrivljena. (Šalim se.)
Ti o 'marksistični teoriji' lahko daješ približno tako kvalificirane ocene kot o uporabi povratno osebnih zaimkov v kitajščini...
--------------
Njihova slovnica jih ne pozna.
-----------------
Ta izjava 100% potrjuje mojo ugotovitev. Mimogrede, kako potem Kitajec reče: "S seboj sem vzel premalo riža."? :lol:
Ne more reči. Ti pojasni, ki trdiš drugače.
Vir: 'Smeri razvoja ...', avtor knjige tov. E. Kardelj.
-----------------
Ne, avtor tega predvidevanja je Marx; Kardelj je bil le provincialni kompilator.
Vedno bolj cenim kumrovški talent, pogum, in licemerstvo. (Ni šala.)
'Preverjena dejstva' je potrebno upoštevati, niso irelevantna.
(Priporočam ti, da se skrbneje izražaš.)
-------------------
Tebi priporočam, da 'skrbneje' prebereš, kaj sem napisal. Napisal sem prav to ('Preverjena dejstva' je potrebno upoštevati, niso irelevantna), ti pa si to zanikal. Evolucija je 'preverjeno dejstvo', ergo jo je potrebno upoštevati. Neučinkovitost homeopatije je 'preverjeno dejstvo', ergo je to potrebno upoštevati. Ring-a-bell? :lol:
Kaj je 'dejstvo', boš moral šele dokazati, zgolj zatrjevanje ne zadošča, vojkostrž.
Kvazinaravoslovec bo molčal (ker se - tudi tokrat - ne strinja s tabo).
---------------------
Bomo videli... Mimogrede, kdaj pa se 'tudi' ni strinjal z mano?
Ti naštejem nekaj primerov - če se bo oglasil.
Sluzavčeva 'verzija' Heglove dialektike.
-------------------
Irelevantno mnenje totalnega diletanta, ki meni da je dialektika metoda za vrstni red priprave sarme... :lol:
Ti pa imaš smisel za humor: surovo zelje - meso - dialektična sarma. (Zakaj ne bi priznali resnice? V JLA so bili sarma, musaka, in pasulj baje najboljši.)
Izluščil bi le del stavka: "z originalnim naukom tvojega domnevnega J."
----------------
Če boš preveč 'luščil', ne bo ostalo nič.
---------------
Torej ceniš religijo, vendar le 'pravi Jezusov nauk'?
------------------
Koliko cenim religijo, kot izraz zaostale družbene zavesti, je kristalno jasno.
Res pa ima nauk, ki ga je razširjal domnevni J. (ki ni zgodovinsko dokazana osebnost) ali kdorkoli pač na prehodu v 1. stoletje n.š. – potem ko ga očistimo mistične in druge navlake – nekaj dobrih socialnih nastavkov.
Npr. krščanske skupnosti naj bi bile organizirane po komunističnih principih (Matej 19:24: "In spet vam povem: Laže gre kamela skozi šivankino uho, kakor bogataš pride v Božje kraljestvo; Apostolska dela 2.44-45: Vsi verniki so se družili med seboj in imeli vse skupno: prodajali so premoženje in imetje ter od tega delili vsem, kolikor je kdo potreboval; Apostolska dela 4:32-35: Nihče ni trdil, da je to, kar ima, njegova last, temveč jim je bilo vse skupno. Nihče med njimi ni trpel pomanjkanja. Lastniki, ki so prodajali zemljišča ali hiše, so prinašali izkupiček ter ga polagali k nogam apostolov; in sleherni je od tega dobil, kar je potreboval. ipd, itd.)
Kasneje se je seveda cerkvena vrhuška iz pragmatičnih in čisto koristoljubnih nagibov zlizala z vladajočim razredom in pozabila na te ideje. Kar poglej si našo cerkveno teokracijo: medtem ko se sami vozijo v najdražjih mercedesih in stanujejo v dvorcih, pridigajo svojim revnim ovčicam o koristih uboštva, o vrlinah enakosti in bratstva in drugih lepih rečeh. Za tako hipokritično vedenje farjev so naši dragi južni bratje iznašli zelo primeren rek: "Slušaj što pričam, ne gledaj što radim!"
Hvala za predstavitev razumevanja ateista, kumrovškega predavatelja, iz prve roke. ( Ni šala.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Vojko: Ti o 'marksistični teoriji' lahko daješ približno tako kvalificirane ocene kot o uporabi povratno osebnih zaimkov v kitajščini...
--------------
Njihova slovnica jih ne pozna.
-----------------
Vojko: Ta izjava 100% potrjuje mojo ugotovitev. Mimogrede, kako potem Kitajec reče: "S seboj sem vzel premalo riža."?
Ne more reči. Ti pojasni, ki trdiš drugače.
Jaz trdim drugače?! Kdo pa je trdil, da kitajščina ne pozna povratno osebnih zaimkov? Glej zgoraj! In če trdiš to, potem je na tebi, da pojasniš, kako Kitajec reče tisto, kar reče. :lol:
Kaj je 'dejstvo', boš moral šele dokazati, zgolj zatrjevanje ne zadošča, vojkostrž.
Evolucija in neučinkovitost homeopatije sta najmanj tako 'preverjeni dejstvi', kot je dejstvo, da je Zemlja okrogla... Kako si že izvolil reči: notorično dejstvo... :lol:
Hvala za predstavitev razumevanja ateista, kumrovškega predavatelja, iz prve roke. ( Ni šala.)
No, pa se te le nekaj prime! Mislil sem že, da si čisto imun na dejstva. Še semester ali dva intenzivne izpostavljenosti moči Marxovega uma in dejstvom, pa bo morda začela bledeti tvoja zaostala družbena zavest. Ni šala. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojkoLaž napisal/-a: Jaz trdim drugače?! Kdo pa je trdil, da kitajščina ne pozna povratno osebnih zaimkov? Glej zgoraj! In če trdiš to, potem je na tebi, da pojasniš, kako Kitajec reče tisto, kar reče. :lol:
Kitajščina ne pozna povratno osebnih zaimkov. Zato se ne more izraziti s pomočjo instituta, ki ga ne pozna. - Če meniš drugače, obrazloži svojo miselno pot.
Kaj je 'dejstvo', boš moral šele dokazati, zgolj zatrjevanje ne zadošča, vojkostrž.
-----------------
Evolucija in neučinkovitost homeopatije sta najmanj tako 'preverjeni dejstvi', kot ...
Še enkrat, da sta dejstvi, dokaži. Ponavljanje ne-argumentov ne zadošča. Tu ni Kumrovec (najvišji dokaz za resničnost je bil citat iz kakšnega od Marxovih del).
Hvala za predstavitev razumevanja ateista, kumrovškega predavatelja, iz prve roke. ( Ni šala.)
-------------
No, pa se te le nekaj prime! Mislil sem že, da si čisto imun na dejstva. Še semester ali dva intenzivne izpostavljenosti moči Marxovega uma in dejstvom, pa bo morda začela bledeti tvoja zaostala družbena zavest. Ni šala. :lol:
Bojim se, da zopet nisi razumel, vojko.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojkoLaž napisal/-a: Jaz trdim drugače?! Kdo pa je trdil, da kitajščina ne pozna povratno osebnih zaimkov? Glej zgoraj! In če trdiš to, potem je na tebi, da pojasniš, kako Kitajec reče tisto, kar reče.
1)Kitajščina ne pozna povratno osebnih zaimkov. Zato se ne more izraziti s pomočjo instituta, ki ga ne pozna. - Če meniš drugače, obrazloži svojo miselno pot.
Kaj je 'dejstvo', boš moral šele dokazati, zgolj zatrjevanje ne zadošča, vojkostrž.
-----------------
Evolucija in neučinkovitost homeopatije sta najmanj tako 'preverjeni dejstvi', kot ...
2)Še enkrat, da sta dejstvi, dokaži. Ponavljanje ne-argumentov ne zadošča. Tu ni Kumrovec (najvišji dokaz za resničnost je bil citat iz kakšnega od Marxovih del).
Hvala za predstavitev razumevanja ateista, kumrovškega predavatelja, iz prve roke. ( Ni šala.)
-------------
No, pa se te le nekaj prime! Mislil sem že, da si čisto imun na dejstva. Še semester ali dva intenzivne izpostavljenosti moči Marxovega uma in dejstvom, pa bo morda začela bledeti tvoja zaostala družbena zavest. Ni šala. :lol:
3) Bojim se, da zopet nisi razumel, vojko.
Ad1)Onus probandi je vedno na tistem, ki nekaj zatrjuje! :lol:
Ad2) Leta 2015 naj ti 'dokazujem', da je evolucija dejstvo? Pojdi no v kakšen paleontološki muzej! :lol:
Ad3) Tvoj strah je čisto odveč... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Ad1)Onus probandi je vedno na tistem, ki nekaj zatrjuje! :lol:
Negativne trditve so izjema.
Ad2) Leta 2015 naj ti 'dokazujem', da je evolucija dejstvo? Pojdi no v kakšen paleontološki muzej! :lol:
'Evolucija' je širok termin, in predmet zlorab.
Ad3) Tvoj strah je čisto odveč... :lol:
Tu ni na mestu deklarativna razlaga. (Zopet nisi razumel.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Ad1)Onus probandi je vedno na tistem, ki nekaj zatrjuje!
4) Negativne trditve so izjema.

Ad2) Leta 2015 naj ti 'dokazujem', da je evolucija dejstvo? Pojdi no v kakšen paleontološki muzej!
5)'Evolucija' je širok termin, in predmet zlorab.

Ad3) Tvoj strah je čisto odveč... :lol:
6) Tu ni na mestu deklarativna razlaga. (Zopet nisi razumel.)
Ad4) Niso.
Ad5) Samo za ljudi z zaostalo družbeno zavestjo... :lol:
Ad6) Ni šlo za nobeno razlago, ampak trdilno poved. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Ad1 Onus probandi je vedno na tistem, ki nekaj zatrjuje!
Negativne trditve so izjema.
Ad2 Leta 2015 naj ti 'dokazujem', da je evolucija dejstvo? Pojdi no v kakšen paleontološki muzej!
'Evolucija' je širok termin, in predmet zlorab.
Ad3 Tvoj strah je čisto odveč... :lol:
Tu ni na mestu deklarativna razlaga. (Zopet nisi razumel.)
Ad1 Niso.
Pristranska politična trditev.
Ad2 Samo za ljudi z zaostalo družbeno zavestjo... :lol:
Nevljudna in neresnična trditev.
Ad3 Ni šlo za nobeno razlago, ampak trdilno poved. :lol:
Pogoj za stavek je predhodna miselna interpretacija; pravilna miselna razlaga je pogoj za resničnost trditve.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Pristranska politična trditev.
Politična?! :shock:
Vojko:Samo za ljudi z zaostalo družbeno zavestjo...
Nevljudna in neresnična trditev.
Dejstva ne morejo biti 'nevljudna'. Jaz te nisem oštel, da si nevljuden, ko mi rečeš marksist. Kot sem jaz ponosen na to dejstvo, bi tudi ti moral biti na dejstvo, da si pač izbral zaostalo družbeno zavest za svoj Weltanschauung. To lahko hitro spremeniš. :lol:
Pogoj za stavek je predhodna miselna interpretacija; pravilna miselna razlaga je pogoj za resničnost trditve.
Izhajal sem iz tvojega jasno izraženega strahu, da te nisem razumel:
Bojim se, da zopet nisi razumel, vojko.
Na to sem preprosto repliciral, da je ta tvoj strah odveč. Je potrebno še kaj dodati? :wink:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:Danes sem sedel na balkonu in opazoval igro oblakov in sonca. Gledal sem, kako sence oblakov drsijo čez pokrajino.
Ob tem se mi je porodilo zanimivo vprašane: ali je senca oblaka na zemlji enaka, večja ali manjša od samega oblaka?
Prepričan sem, da mi bo kdo od naravoslovcev znal strokovno odgovoriti! :D
Vojkosrav, pojdi malo študirat, mogoče boš dobil še štipendijo, tako deficitaren si.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Leo, če imaš odgovor, ga povej, če ga nimaš, bodi tiho. Svojih črevesnih problemov pa ni treba reševati ravno tukaj.

Odgovori