Smisel življenja

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
And They're coming to take me away ha ha
They're coming to take me away ho ho he he ha ha
to the funny farm where life is beautiful all the time,
and I'll be happy to see those nice young men in their clean white coats
and they're coming to take me away ha ha...
:lol:

Vojkosrav, naj se ti uresniči tale tvoja moderna molitev (placebo efekt). Upoštevaj Bargov nasvet in razreši svoj problem s sencami oblakov :lol:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Nisem prepričan, da pravilno rezoniraš. Navedi argumentacijo!
Pusti teorijo, empirika je važna. Vzameš dežnik in metlo, ki jo boš uporabil kot podaljšek ročaja dežnika. Jutri bo sončno in lahko takoj preveriš. Odpreš dežnik in se delaš da dežuje, preveriš senco ter nato uporabiš metlo, kot podaljšek ročaja in spet opazuješ senco, le ta bi se morala zmanjšati.
Če ne drugega bo zabavno za sosede, ko bodo debelo gledali, si zapoješ : "Moj dežnik je lahko balon!"

Čuj, lahko pa vključiš ženo, ki ti iz drugega nadstropja po vrvi spušča odprt dežnik, da bo dovolj oddaljen od fasade, uporabiš ribiško palico, če tako, napovedujem povečevanje sence. Mislim, da ideja ni najboljša, ker ne vem kaj boš v tem primeru rekel sosedom.
Vidiš, vzel boš dežnik, ko ne bo deževalo in če bo med tem izkušanjem začelo deževati, Aleluja. :D Torej, boš zmagal v vsakem primeru. )
Tu te raje opozorim, da ne vključiš žene, ker ti lahko odjaha na metli. Boljše je, da ti pomaga Asinus Šrink Spakedranko! Tako si bosta oba prislužila brezplačni prevoz v njegovo graščino Begne. Tam bosta združena in kot dve romantični dušici skupaj pesnikovala v stilu
vojko napisal/-a:Danes sem sedel na balkonu in opazoval igro oblakov in sonca. Gledal sem, kako sence oblakov drsijo čez pokrajino.
Ob tem se mi je porodilo zanimivo vprašane: ali je senca oblaka na zemlji enaka, večja ali manjša od samega oblaka?
Prepričan sem, da mi bo kdo od naravoslovcev znal strokovno odgovoriti! :D
Ob tem pa še malo vaj iz anallize in večer življenja je rešen :lol:
Za dokumentacijo pridno delajta selfije, samo tako bosta tudi dokazala verodostojnost vajinih zaključkov!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
And They're coming to take me away ha ha
They're coming to take me away ho ho he he ha ha
to the funny farm where life is beautiful all the time,
and I'll be happy to see those nice young men in their clean white coats
and they're coming to take me away ha ha...
:lol:

Vojkosrav, naj se ti uresniči tale tvoja moderna molitev (placebo efekt). Upoštevaj Bargov nasvet in razreši svoj problem s sencami oblakov :lol:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Nisem prepričan, da pravilno rezoniraš. Navedi argumentacijo!
Pusti teorijo, empirika je važna. Vzameš dežnik in metlo, ki jo boš uporabil kot podaljšek ročaja dežnika. Jutri bo sončno in lahko takoj preveriš. Odpreš dežnik in se delaš da dežuje, preveriš senco ter nato uporabiš metlo, kot podaljšek ročaja in spet opazuješ senco, le ta bi se morala zmanjšati.
Če ne drugega bo zabavno za sosede, ko bodo debelo gledali, si zapoješ : "Moj dežnik je lahko balon!"

Čuj, lahko pa vključiš ženo, ki ti iz drugega nadstropja po vrvi spušča odprt dežnik, da bo dovolj oddaljen od fasade, uporabiš ribiško palico, če tako, napovedujem povečevanje sence. Mislim, da ideja ni najboljša, ker ne vem kaj boš v tem primeru rekel sosedom.
Vidiš, vzel boš dežnik, ko ne bo deževalo in če bo med tem izkušanjem začelo deževati, Aleluja. :D Torej, boš zmagal v vsakem primeru. )
Tu te raje opozorim, da ne vključiš žene, ker ti lahko odjaha na metli. Boljše je, da ti pomaga Asinus Šrink Spakedranko! Tako si bosta oba prislužila brezplačni prevoz v njegovo graščino Begne. Tam bosta združena in kot dve romantični dušici skupaj pesnikovala v stilu
vojko napisal/-a:Danes sem sedel na balkonu in opazoval igro oblakov in sonca. Gledal sem, kako sence oblakov drsijo čez pokrajino.
Ob tem se mi je porodilo zanimivo vprašane: ali je senca oblaka na zemlji enaka, večja ali manjša od samega oblaka?
Prepričan sem, da mi bo kdo od naravoslovcev znal strokovno odgovoriti!
Ob tem pa še malo vaj iz anallize in večer življenja je rešen
Za dokumentacijo pridno delajta selfije, samo tako bosta tudi dokazala verodostojnost vajinih zaključkov!
Lahko torej zaključim, da še vedno čepiš na kozolcu? :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

smolejleo napisal/-a:Rock, ne se truditi. Vojko je že izbral svojo paradno žival - Asinus Šrink, ki je potenca osla = magarac. Svojo senco bo pa preskočil ob drugi temi - seriozno študira sence oblačkov - upam, da ne pade s kozolca.
:oops:
Hvala za iskrivo pomoč.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:P.S. Mimogrede, Slovenci rečemo: 'Rock, ne trudi se!' in ne 'Rock, ne se truditi.' :lol:
Kaj res nimaš nobenega posluha za lingvistične nianse? - Recimo, tudi nemščina razlikuje uporabo nedirektne oblike. - V pravni slovenščini je nedirektna raba zelo običajna, včasih nujna.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

smolejleo napisal/-a:Rock, ne se truditi. Vojko je že izbral svojo paradno žival - Asinus Šrink, ki je potenca osla = magarac. Svojo senco bo pa preskočil ob drugi temi - seriozno študira sence oblačkov - upam, da ne pade s kozolca.
:oops:
Vojkosrav, tu sem napisal, da si na kozolcu ti. Verjetno so te takrat pozabili, ali pa hodiš obujat spomine tja gor. Je bilo tako lepo!?
Ti si na Štajerskem in ti si reven upokojenec - kaj sedaj mene vpletaš v to zgodbo!
http://www.delo.si/novice/kronika/pojed ... zolec.html


Te pa resno vprašam - si res začel študirat sence oblačkov :lol:

Tud po naše si en mav začeu manvat
vokosrav napisal/-a: Ob tem se mi je porodilo zanimivo vprašane
In cenjeni predavatl Wellnessa - da se kakšni kandidatki 3/4 leta po tvojih vprašanjih kaj ne porodi!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:P.S. Mimogrede, Slovenci rečemo: 'Rock, ne trudi se!' in ne 'Rock, ne se truditi.' :lol:
Kaj res nimaš nobenega posluha za lingvistične nianse? - Recimo, tudi nemščina razlikuje uporabo nedirektne oblike. - V pravni slovenščini je nedirektna raba zelo običajna, včasih nujna.
S to lingvistično 'cvetko' si urbi et orbi dokazal, da o sintaksi slovenskega jezika nimaš niti najbolj meglene predstave.

Res je seveda ravno nasprotno! :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:P.S. Mimogrede, Slovenci rečemo: 'Rock, ne trudi se!' in ne 'Rock, ne se truditi.' :lol:
Kaj res nimaš nobenega posluha za lingvistične nianse? - Recimo, tudi nemščina razlikuje uporabo nedirektne oblike. - V pravni slovenščini je nedirektna raba zelo običajna, včasih nujna.
Ja Rock, Vojkosrav je posluh za te lingvistične nianse izgubil - verjetno je bil rojen kot Slovenec, potem se je šel malo Yugoslovena, zdaj se pa spet napihuje, kot da je najbolj čistokrvni Slovenec!
Z njegovo preteklostjo kot oficir - kontraadmiral yugo-armije in kumrovaški predavatl bi moral kar dokazati, da ni kdaj napisal - yugo!

In ne razumite narobe - spoštujem vsako osebo in poreklo, ne prenesem pa tipov, ki se hvalijo z vsemogočim čistokrvnim poreklom! :evil:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:P.S. Mimogrede, Slovenci rečemo: 'Rock, ne trudi se!' in ne 'Rock, ne se truditi.' :lol:
Kaj res nimaš nobenega posluha za lingvistične nianse? - Recimo, tudi nemščina razlikuje uporabo nedirektne oblike. - V pravni slovenščini je nedirektna raba zelo običajna, včasih nujna.
Ja Rock, Vojkosrav je posluh za te lingvistične nianse izgubil - verjetno je bil rojen kot Slovenec, potem se je šel malo Yugoslovena, zdaj se pa spet napihuje, kot da je najbolj čistokrvni Slovenec!
Z njegovo preteklostjo kot oficir - kontraadmiral yugo-armije in kumrovaški predavatl bi moral kar dokazati, da ni kdaj napisal - yugo!

In ne razumite narobe - spoštujem vsako osebo in poreklo, ne prenesem pa tipov, ki se hvalijo z vsemogočim čistokrvnim poreklom! :evil:
Še vedno na kozolcu? Da ne bo mama poklicala gasilcev, da te spravijo dol... :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Ti si še vedno na drevesu, in ne, ne primerjam te z opico, podoben si kameleonu - Slovenec, pa malo Yugosloven, pa zopet Slovenec - kam bo jutri zapihalo?! Res podn od karakterja!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Ti si še vedno na drevesu, in ne, ne primerjam te z opico, podoben si kameleonu - Slovenec, pa malo Yugosloven, pa zopet Slovenec - kam bo jutri zapihalo?! Res podn od karakterja!
Sestopi no s kozolca, Leo! Mama je obljubila, da (še) ne bo poklicala mož v belem... :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:P.S. Mimogrede, Slovenci rečemo: 'Rock, ne trudi se!' in ne 'Rock, ne se truditi.' :lol:
Kaj res nimaš nobenega posluha za lingvistične nianse? - Recimo, tudi nemščina razlikuje uporabo nedirektne oblike. - V pravni slovenščini je nedirektna raba zelo običajna, včasih nujna.
S to lingvistično 'cvetko' si urbi et orbi dokazal, da o sintaksi slovenskega jezika nimaš niti najbolj meglene predstave.
Res je seveda ravno nasprotno! :lol:
Nikakor, tov. Vojkosluz!
Poleg tega, nisi kompetenten za presojo. Formalne lingvistične izobrazbe nimaš, dejanskih znanj pa še manj.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Vojko: S to lingvistično 'cvetko' si urbi et orbi dokazal, da o sintaksi slovenskega jezika nimaš niti najbolj meglene predstave. Res je seveda ravno nasprotno! :lol:
Nikakor, tov. Vojkosluz! Poleg tega, nisi kompetenten za presojo. Formalne lingvistične izobrazbe nimaš, dejanskih znanj pa še manj.
Za tebe sem še vedno "profesor", kar se tiče lingvistike... :lol:

Sicer pa, kot je rekel stari dobri Iuvenalis: 'Scire volunt omnes, mercedem solvere nemo.' (vsi se želijo učiti, nihče pa noče plačati učitelja). Ti si še slabši: ti se niti ne zahvališ za pro bono lekcije... :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Vojkosrav, tu ni pastirčkov, ki si jih učil vojaških veščin in vlekel plačo.
Tu ni komunističnih baronov, katerim si delil izpite in kumrovaške diplome in vlekel plačo in privilegije.
Tu ni naivnih, ustrašenih punčk, ki si jih podučeval o wellnessu, dokazoval svojo superiornost in vlekel plačo.

Tvoje poduke deli na svojem forumu (http://www.ateisti.si/html/forum.html), tu pa pridno poslušaj in se uči. Seveda ne razumeš vsega, zato pa že začni študirat matematiko - celo smisel življenja mogoče najdeš v tem. Do sedaj ti je skoraj vse padlo v vodo, tudi nisi natanko vedel, kaj si: Slovenec ali Yugosloven - to je bilo vprašanje! S svojim IQ , predznanjem in razgledanostjo bi pa v teh nekaj letih v matematiki precej dosegel.
Šrink kar po vrsti razrešuje nerešene probleme fizike, tako boš ti reševal nerešene probleme matematike. Dokaze bosta že spisala, da vaju ne bi imeli za šarlatana in ... smisel življenja je tu.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Vojkosrav, tu ni pastirčkov, ki si jih učil vojaških veščin in vlekel plačo.
Tu ni komunističnih baronov, katerim si delil izpite in kumrovaške diplome in vlekel plačo in privilegije.
Tu ni naivnih, ustrašenih punčk, ki si jih podučeval o wellnessu, dokazoval svojo superiornost in vlekel plačo.

Tvoje poduke deli na svojem forumu (http://www.ateisti.si/html/forum.html), tu pa pridno poslušaj in se uči. Seveda ne razumeš vsega, zato pa že začni študirat matematiko - celo smisel življenja mogoče najdeš v tem. Do sedaj ti je skoraj vse padlo v vodo, tudi nisi natanko vedel, kaj si: Slovenec ali Yugosloven - to je bilo vprašanje! S svojim IQ , predznanjem in razgledanostjo bi pa v teh nekaj letih v matematiki precej dosegel.
Šrink kar po vrsti razrešuje nerešene probleme fizike, tako boš ti reševal nerešene probleme matematike. Dokaze bosta že spisala, da vaju ne bi imeli za šarlatana in ... smisel življenja je tu.
Mislim, da si zrel za klinični tretma. Treba bo poklicati može v belem, da te spravijo s tvojega domišljijskega kozolca, s katerega občuduješ Zemljo (in njeno okolico)... :lol:

P.S. Čeprav je vse tole tvoje vezanje otrobov ena sama nezačinjena besedna solata, me kljub temu zanima, kaj se ti je premaknilo v glavi, da zadnje čase motoviliš z nekakšnim 'wellnessom', ki da ga jaz 'podučujem'. :lol:

Je to prehodna motnja, ali je kronične narave? :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Smisel življenja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Ker na tem forumu nisi anonimnež:

ICQWLM:VOJTEH URBANČIČ:
YIMAOL:MAG.SCIE.

mi za te podatke google da nekaj rezultatov.
Npr.:

VIŠJEŠOLSKI ŠTUDIJSKI PROGRAM VELNES
Informacijsko-komunikacijska
podpora v velnesu mag. *********, ISP s.p.
Poslovni tuji jezik 1,2,3 **********, univ.dipl. prev., DOBA EPIS
Poslovno komuniciranje ************, univ.dipl. ped., Srednja trgovska šola MB

Pravni predpisi mag. Vojteh Urbančič, upokojenec


fajn...kaj te ma vojteh urbančič(mene si je zaželel na izpitu 2x videt)...se mi zdi da si mi to že pravla enkarat..pa sem itaq pozabla

Če nisi ta, pa oprosti. Ujema se pač ime, priimek, predmet, kraj,..

Je pa VELNES resna alternativa anallizi, tudi to bi bil zate dober smisel življenja - vsaj pasivno bi se ga lahko udeleževal! :lol:


:lol:

Odgovori