Kaj je za vas smisel zivljenja?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori

Kaj je za vas smisel zivljenja?

Ohranjanje potomstva
13
18%
Obstoj obstojnejsega
11
15%
Uzivanje na plazi, z mozgani na off in Civavo na strazi
10
14%
Gledati nogomet in piti pivo
2
3%
Drugo
36
50%
 
Skupaj glasov: 72

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"No, saj mi lahko pri tem pomagaš..."

Ne bo šlo, nimamo vsi takšnih sposobnosti. Zato te pa občudujem.

"spreglej,"

Kako pa veš ,da si ti že spregledal?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Mriz napisal/-a:Jaz tebe sprašujem kako si do tega prišel ne kako si kaj domišljaš.
Ne domišljam si ga, spominjam se...
Kako sem prišel? Ni čisto prav formulirano vprašanje pa poskusimo:
Najprej sem izvedel za tehniko mikrokozmične orbite od Mantak-a Chia.
Po nekaj mesecih, pa sem naletel na tehniko "Ne mislite na nič".
Samo to, da tehnika obstaja, da se izvaja tako, da se usedeš, zapreš oči in si dovoliš, da neprizadeto opazuješ, da v kolikor misel pride v pozornost, se z njo ne ukvarjaš in ji pustiš, da zvodeni; in da tako ždiš, sproščen in neopredeljen, dnevno pol ure.
Nobenih filozofskih ali pravljičnih ozadij, nobenih izkušenj prej meditirajočih, kaj bi bil lahko pričakoval, nobenih povezav z bogom in stvarstvom in kaj vem kaj še vse. Nula, nič od tega.

Pa smo se vsedli enih petkrat tako,....
Desetkrat vem, da se nisem. In se je zgodilo...

In po šestih mesecih sem lahko izustil besedo "JAZ" ne da bi bil ob tem pomislil:
"JAZ - kaj je že to? kakšna iluzija, kakšna bedarija, fikcija, samo tobogan do resničnosti - ne pa originalna entiteta"
(religijska zadetost, po domače)
Danes ko postajam pionir, dajem častno pionirsko zaobljubo...

Jap, najprej ti vsilijo idejo (ki se je zelo dolgo razvijala) ki jo povežeš z osebnim čutenjem.
Popravni izpit!
Najprej nekaj doživiš, potem lahko o tem sodiš, če tega ne doživiš, lahko o tem le pleteničiš, če te kdo hoče poslušati.


Aha, s kom pa tekmuješ pri razodetju?
Razodetje je zadnja knjiga favoriziranih spisov.
Po izkustvu razsvetljenja, pa ne tekmuješ več.

Mene bolj zanima tvoj vidik. Najprej si rekel, da bog ni dosegljiv, potem pa da ga dosegaš.
Ja, a ni to popolnoma logično?
Vedno imaš več sistemov, več pogledov, več vidikov, več orodij, če ne gre z eno kombinacijo, posežeš po drugi.
Če en sistem ni prava slika, ustvariš drugega.
No ja, odvisno iz katerega nauka izhajaš. Meni se zdi da si predstavnik new age-a, kar je, vsaj meni, odvratno. Nič osebnega, new age-a pač ne prenesem.
V R.Sloveniji imaš pravico do predsodkov.
Zadnjč sem bil predstavnik vernikov, danes sem že new age, še malo pa bom Marx in Engels in potem greva skupaj špilat tarok, a ne? :wink:
A si vsako jutro zavežeš vezalke na drugačen način, ali pa uporabljaš isti vozel?
Mriz! Debatiraj! Ne se izmikat.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ap-čiha napisal/-a:Kako pa veš ,da si ti že spregledal?
Škrat Rudolf mi je povedal :roll: . Me boš zdaj začel malikovati?

mali napisal/-a:Najprej sem izvedel za tehniko mikrokozmične orbite od Mantak-a Chia...
Okej, imam že dovolj informacij. Med drugim tudi do, da te muči religijska zadetost.

Najprej nekaj doživiš, potem lahko o tem sodiš, če tega ne doživiš, lahko o tem le pleteničiš, če te kdo hoče poslušati.
No kaj točno je to nekaj kar doživiš in na podlagi česa sodiš kaj je to bilo? In še bolj pomembno, zakaj vsak sodi drugače, torej zakaj vsak dobi drugačno, celo nasprotujočo podobo tvoji?


Razodetje je zadnja knjiga favoriziranih spisov.
Po izkustvu razsvetljenja, pa ne tekmuješ več.
Dobro no, pa pred tem. Komu skušaš pobegniti?
Ja, a ni to popolnoma logično?
Vedno imaš več sistemov, več pogledov, več vidikov, več orodij, če ne gre z eno kombinacijo, posežeš po drugi.
Če en sistem ni prava slika, ustvariš drugega.
Aha, tako si to na začetku mislil. Ustvariš si svoj sistem? Misliš s tem svojo verzijo, svojo resnico? To bi že bilo smiselno glede na to kaj se po svetu dogaja.
Zadnjč sem bil predstavnik vernikov, danes sem že new age, še malo pa bom Marx in Engels in potem greva skupaj špilat tarok, a ne?
No ja, vernik in predstavnik new age-a si lahko skupaj (ne lahko, je kar nujno).
New age ni... samozadosten, če sem uporabil pravo besedo. New age je samo parazit, ki se je razvil na že obstoječi veri (verah).
Mriz! Debatiraj! Ne se izmikat.
Se izmikam? Sem ti povedal kako je.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Škrat Rudolf mi je povedal"

Kdo pa je to škrat Rudolf?

" Me boš zdaj začel malikovati?"

Zakaj, imaš občutek da si božanstvo?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ap-čiha napisal/-a:Kdo pa je to škrat Rudolf?
Pa to je Rudi, moj prijatelj. Saj veš, tisti je sem poslal pajaca Vedeža da se zabavam.
Mimogrede, če zanikaš Rudolfa, zanikaš sebe, svoj lastni JAZ pa še a-rudolfski samoumeven kriminalec postaneš :lol:
Zakaj, imaš občutek da si božanstvo?
Niti ne, imam pa občutek da so verniki (oz kao duhovni iskalci) nagnjeni k malikovanju vseh ki govorijo podobno.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ti si pravi malikovalec samega sebe, samovšečen in pod tako velikim vplivom tvojega škrata, da si sploh misliti ne moreš. Pravi škratov sluga si in moram reči, da se mi smiliš. Toda kaj, ko zavračaš pomoč, v sebi imaš veliko mazohističnega, v kolikor nisi vedel.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Pa še nekaj. Zakaj si sploh človek, ali se ne bi počutil bolje v vlogi psa in bi lajal na vsakega, ki ti pride mimo.

Evo, pa smo ti našli smisel. :D

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Zdaj vem, torej tvoj prijatelj Rudolf ti je povedal.
Kako pa veš ,da ima tvoj prijatelj Rudi prav?

"Saj veš, tisti je sem poslal pajaca Vedeža da se zabavam."

Tega ne morem vedeti, ker ne poznam Rudolfa.

"Mimogrede, če zanikaš Rudolfa, zanikaš sebe, svoj lastni JAZ pa še a-rudolfski samoumeven kriminalec postaneš"

Rudolfa ne zanikam, lahko da obstaja, lahko da ne.

"Niti ne, imam pa občutek da so verniki (oz kao duhovni iskalci) nagnjeni k malikovanju vseh ki govorijo podobno."

Zdaj razumem. Koliko je tistih vernikov , po tvojem občutku, ki te malikuje ker tako govoriš?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Pravi škratov sluga si...
Krščen matiček, kje pa je zdaj svobodna volja?

Če zavračam tvoje besede še ne pomeni da zavračam pomoč :lol:


Pa še nekaj. Zakaj si sploh človek, ali se ne bi počutil bolje v vlogi psa in bi lajal na vsakega, ki ti pride mimo.
Sprašuješ zakaj sem si svobodno izbral podobo človeka? Hja no, te svobodne odločitve so tvoje področje, boš moral ti par stvari pojasniti.
ap-čiha napisal/-a:Kako pa veš ,da ima tvoj prijatelj Rudi prav?
Kako lahko sploh podvomiš :shock: ??
Tega ne morem vedeti, ker ne poznam Rudolfa.
Aja, pardon. No, ti samo meni verjemi, dajaj prispevke in kimaj.
Zdaj razumem. Koliko je tistih vernikov , po tvojem občutku, ki te malikuje ker tako govoriš?
Hm... potencialni kandidati so vsi.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Kako lahko sploh podvomiš"

Nisem trdil da dvomim, niti nisem trdil da verjamem, vprašal sem kako ti to veš?

"No, ti samo meni verjemi, dajaj prispevke in kimaj"

To se teoretično jako enostavno sliši . Koliko pa že je takšnih ,ki samo tebi verjamejo, kimajo in ti dajejo prispevke?

"Hm... potencialni kandidati so vsi"

To načeloma mogoče drži. Koliko pa je v resnici takšnih ,ki te malikujejo?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ap-čiha napisal/-a:...vprašal sem kako ti to veš?
Razodelo se mi je. Kaj pa to točno pomeni, pa upam da bom enkrat izvedel.
Recimo da sem se vrgel po Mohamedu. Guncal sem se v kotu svoje sobe in naenkrat je Rudolf zlezel izpod postelje in mi povedal kako in kaj.


Koliko pa že je takšnih ,ki samo tebi verjamejo, kimajo in ti dajejo prispevke?
Hej, jaz sem Pravi Mojster, take stvari me pravzaprav ne zanimajo.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

mali napisal/-a:Po nekaj mesecih, pa sem naletel na tehniko "Ne mislite na nič".
Samo to, da tehnika obstaja, da se izvaja tako, da se usedeš, zapreš oči in si dovoliš, da neprizadeto opazuješ, da v kolikor misel pride v pozornost, se z njo ne ukvarjaš in ji pustiš, da zvodeni; in da tako ždiš, sproščen in neopredeljen, dnevno pol ure.
Nobenih filozofskih ali pravljičnih ozadij, nobenih izkušenj prej meditirajočih, kaj bi bil lahko pričakoval, nobenih povezav z bogom in stvarstvom in kaj vem kaj še vse. Nula, nič od tega.
Če vidiš, bodi skromen in ne pozabi predhodnih izkušenj.
Če si spregledal svoj ego še ne pomeni, da obladaš moč.
In če boš nekoč morda obladoval moč, te bo premagal čas..
mriz napisal/-a:New age ni... samozadosten, če sem uporabil pravo besedo. New age je samo parazit, ki se je razvil na že obstoječi veri (verah).
No, ja mriz stvari morajo iti s časom naprej, ker drugače postanejo zgodovina. Ne smeš biti konzervativen, zgolj ker ti stvari niso všečne..


Lep dan želim..

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

"Razodelo se mi je. Kaj pa to točno pomeni, pa upam da bom enkrat izvedel."
Razodelo se ti je ,da ima tvoj prijatelj Rudolf izpod postelje prav, ampak ne veš točno kaj naj bi to pomenilo?

"Hej, jaz sem Pravi Mojster, take stvari me pravzaprav ne zanimajo"

Katere take stvari te ne zanimajo? Misliš denar?
Kaj nisi maloprej napisal naj ti dajem prispevke? Kako naj ti verjamem in kimam, če daješ nasprotujoče izjave?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

GJ napisal/-a:No, ja mriz stvari morajo iti s časom naprej, ker drugače postanejo zgodovina. Ne smeš biti konzervativen, zgolj ker ti stvari niso všečne..
Kaj morem, nekaj je na mešanici nasprotujočih si naukov (oziroma nasprotujočih si virov), ki je začinjena še z hujšimi nesmisli, da me sili na bruhanje (dobesedno). Če je new age napredek, naj živi konservativnost.


ap-čiha napisal/-a:Razodelo se ti je ,da ima tvoj prijatelj Rudolf izpod postelje prav, ampak ne veš točno kaj naj bi to pomenilo?
Zanimivo, da se ti take trditve zdijo čudne ko jih napišem jaz.
Kaj nisi maloprej napisal naj ti dajem prispevke? Kako naj ti verjamem in kimam, če daješ nasprotujoče izjave?
Še en čar duhovnosti. Saj bo... razmisli. Vse sem napisal, le spregledati moraš.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

mriz napisal/-a: Če je new age napredek, naj živi konservativnost.
Ti, ti, ti.. :oops:
Pri 21 pa že ortodoksni konzervativec z občutljivim želodcem?
Pazi da ne postaneš karierist!

Lep dan želim..

Odgovori