Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Čuj, kak je sedaj z vejicami, bodi koristen, če že zaostajaš
Ja, boš pa že moral sam pojasniti, saj si se ti postavil v vlogo lektorja... :lol: :lol:

Torej pravila pravopisa? :lol:
Čuj, te je odneslo, bi rekel Roman, vendar te vidim, korakati na mestu, hlastaš po zraku, kjer se zbirajo molekule, vendar ne boj se, vse bo v redu.

Črvina 8)

Odgovori na vprašanje, da ne napolniš table tako, kot Shrink. No, tabla je itak polna, samo je ne vidiš. 8)

Vprašanje je preprosto vernik:
Če ne veš, da obstaja SUPEREGO in verjameš da obstaja, na podlagi katere avtoritete verjameš?
Zadnjič spremenil bargo, dne 7.10.2015 22:15, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

AC/DC - Hells Bells


Črvina

It's been a long time since I came around
Been a long time but I'm back in town
This time I'm not leaving without you
You taste like whiskey when you kiss me, oh
I’d give anything again to be your baby doll
This time I'm not leaving without you


Waiting ...

X JAPAN - say anything :D :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Glede Übermensch-a mora pač biti jasno - imel si obilo priložnosti, pa si molčal.
Čakaj malo, ali bi moral kaj reči? Zakaj bi se moral na to temo sploh pogovarjati? Vse teme me pač ne zanimajo in za vse teme nimam vedno dovolj časa.
Žalostno, kajti nadčlovek je tesno povezan z nacizmom.
Nietzschejev nadčlovek se od Hitlerjevega bistveno razlikuje. Tudi Marxov proletarec se od Stalinovega boljševika bistveno razlikuje. Ta tesna povezanost je pretiravanje.
Hitler je namreč imel tudi dobre ideje, toda na splošno je njegova usmeritev zavržna.
Se seveda strinjam. Ampak vseeno, kaj me o nadčloveku sprašuješ? Kaj na to temo pričakuješ od mene?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Glede Übermensch-a mora pač biti jasno - imel si obilo priložnosti, pa si molčal.
Čakaj malo, ali bi moral kaj reči? Zakaj bi se moral na to temo sploh pogovarjati? Vse teme me pač ne zanimajo in za vse teme nimam vedno dovolj časa.
Žalostno, kajti nadčlovek je tesno povezan z nacizmom.
Nietzschejev nadčlovek se od Hitlerjevega bistveno razlikuje. Tudi Marxov proletarec se od Stalinovega boljševika bistveno razlikuje. Ta tesna povezanost je pretiravanje.
Hitler je namreč imel tudi dobre ideje, toda na splošno je njegova usmeritev zavržna.
Se seveda strinjam. Ampak vseeno, kaj me o nadčloveku sprašuješ? Kaj na to temo pričakuješ od mene?
Od kod sploh potreba po pojmu nadčlovek? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Glede Übermensch-a mora pač biti jasno - imel si obilo priložnosti, pa si molčal.
Čakaj malo, ali bi moral kaj reči? Zakaj bi se moral na to temo sploh pogovarjati? Vse teme me pač ne zanimajo in za vse teme nimam vedno dovolj časa.
Žalostno, kajti nadčlovek je tesno povezan z nacizmom.
Nietzschejev nadčlovek se od Hitlerjevega bistveno razlikuje. Tudi Marxov proletarec se od Stalinovega boljševika bistveno razlikuje. Ta tesna povezanost je pretiravanje.
Hitler je namreč imel tudi dobre ideje, toda na splošno je njegova usmeritev zavržna.
Se seveda strinjam. Ampak vseeno, kaj me o nadčloveku sprašuješ? Kaj na to temo pričakuješ od mene?
:!: :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Glede Übermensch-a mora pač biti jasno - imel si obilo priložnosti, pa si molčal.
Čakaj malo, ali bi moral kaj reči? Zakaj bi se moral na to temo sploh pogovarjati? Vse teme me pač ne zanimajo in za vse teme nimam vedno dovolj časa.
Pričakoval sem nasprotno, da boš zgovoren: glede na diskusijo pred časom sem dobil občutek, da si ta pojem miselno zelo razdelal, in pa, v sedanji abstraktni temi (del - celota) predstavlja 'nadčlovek' konkretizacijo in še vedno obstoječo aktualnost.
Žalostno, kajti nadčlovek je tesno povezan z nacizmom.
------------
Nietzschejev nadčlovek se od Hitlerjevega bistveno razlikuje.
Mogoče lahko o tem kaj rečeš?
Tudi Marxov proletarec se od Stalinovega boljševika bistveno razlikuje.
Jaz ne vidim nobene bistvene razlike.
Hitler je namreč imel tudi dobre ideje, toda na splošno je njegova usmeritev zavržna.
-----------------
Se seveda strinjam. Ampak vseeno, kaj me o nadčloveku sprašuješ? Kaj na to temo pričakuješ od mene?
Sicer sem presenečen, nad svoječasno zgovornostjo/sedanjim molkom oz. nepoštenostjo/in zopetno polovično privolitvijo v diskusijo - ampak spoštujem seveda tvoje implicitno stališče, 'da nisi dolžan reči ničesar'.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Od kod sploh potreba po pojmu nadčlovek? :roll:
Velika potreba:
konstantne vojne; vojne niso viteški dvoboji (ius in bello), ampak so hujše od mesarskega klanja; sovraštvo med religijami; terorizem; preveliko nasprotje med bogastvom in revščino; vsi problemi so prav za prav rešeni (pravni običaji, predpisi), toda ni implementacije; človeštvo se sprašuje o 'odrešitvi' (če uporabim bi. izraz).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Od kod sploh potreba po pojmu nadčlovek? :roll:
Velika potreba:
konstantne vojne; vojne niso viteški dvoboji (ius in bello), ampak so hujše od mesarskega klanja; sovraštvo med religijami;(PREPIR IN "MESARSKO KLANJE" O TEM, ČIGAV BOG JE PRAVI?) :lol: terorizem; preveliko nasprotje med bogastvom in revščino; vsi problemi so prav za prav (TO LEKCIJO SI PRAVZAPRAV ŽE ABSOLVIRAL!) :lol: rešeni (pravni običaji, predpisi), toda ni implementacije; človeštvo se sprašuje o 'odrešitvi' (če uporabim bi. izraz).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Od kod sploh potreba po pojmu nadčlovek?
Velika potreba:
konstantne vojne; vojne niso viteški dvoboji (ius in bello), ampak so hujše od mesarskega klanja; sovraštvo med religijami;(PREPIR IN "MESARSKO KLANJE" O TEM, ČIGAV BOG JE PRAVI?) terorizem; preveliko nasprotje med bogastvom in revščino; vsi problemi so prav za prav (TO LEKCIJO SI PRAVZAPRAV ŽE ABSOLVIRAL!) rešeni (pravni običaji, predpisi), toda ni implementacije; človeštvo se sprašuje o 'odrešitvi' (če uporabim bi. izraz).
Za ateista, kot si TI, pač moraš dojeti trojstvo in svobodno voljo ter razumeti odgovornost, nič od tega ne razumeš. :lol: Lekcije pa tudi ne pomagajo, samo počakaj in uredilo se bo samo. :lol:

Čuj, kaj je Marx kadil? Nekaj se dere, da se mu je prižgala brada. :lol:

Kant mu odgovarja, vidiš sedaj Karl: "Pamet piše tiste zakone, ki jim lahko sledi." :mrgreen:

Črvina I

Merlin, ne dohajaš več, kaj? Vidiš, zato pa je prof. Archibald, ki ga je bilo potrebno spoznati.

Zajc: Da bo jasno: Shrinku sem popustil le zato, ker sem hotel ohraniti rdečo nit.

Mirkec, snami si stožec z glave, palico daj v ogenj. Za božjo voljo, rojstno dnevna zabava je mimo. :mrgreen:

Črvina II

Črvina III

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Za ateista, kot si TI, pač moraš dojeti trojstvo in svobodno voljo ter razumeti odgovornost, nič od tega ne razumeš. :lol: Lekcije pa tudi ne pomagajo, samo počakaj in uredilo se bo samo.
Res ne 'dojemam' konstruktov, kot je 'trojstvo'. Ker ga ti očitno 'dojemaš', nam ostalim, razloži bistvo 'trojstva' (trinity)... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Za ateista, kot si TI, pač moraš dojeti trojstvo in svobodno voljo ter razumeti odgovornost, nič od tega ne razumeš. :lol: Lekcije pa tudi ne pomagajo, samo počakaj in uredilo se bo samo.
Res ne 'dojemam' konstruktov, kot je 'trojstvo'. Ker ga ti očitno 'dojemaš', nam ostalim, razloži bistvo 'trojstva' (trinity)... :lol: :lol:
Ne, ti dojemaš fiziko pravnik, ti raje pojasni kvantno mehaniko, saj to je vendar poljudno znanstveni forum. Si pozabil, kaj? :lol:
Merlin, ne želi, ker mu ni dovoljeno, spraviti kakšnega poljudno-znanstvenega eseja o nevtrinih, pa da ne zaidemo v duhovne vode, se loti dela ti pravnik. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Za ateista, kot si TI, pač moraš dojeti trojstvo in svobodno voljo ter razumeti odgovornost, nič od tega ne razumeš. :lol: Lekcije pa tudi ne pomagajo, samo počakaj in uredilo se bo samo.
Res ne 'dojemam' konstruktov, kot je 'trojstvo'. Ker ga ti očitno 'dojemaš', nam ostalim, razloži bistvo 'trojstva' (trinity)... :lol:
Ne, ti dojemaš fiziko pravnik, ti raje pojasni kvantno mehaniko, saj to je vendar poljudno znanstveni forum. Si pozabil, kaj? :lol:
Merlin, ne želi, ker mu ni dovoljeno, spraviti kakšnega poljudno-znanstvenega eseja o nevtrinih, pa da ne zaidemo v duhovne vode, se loti dela ti pravnik.
Kajpada: "/...ti raje pojasni kvantno mehaniko,.../. :lol: Pričakovano. :lol: Najprej mi očitaš, da ne ne 'dojemam' nekakšnega 'trojstva', ko pa te prosim za pojasnilo, ... Ah, no, saj ni pomembno...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Pričakoval sem nasprotno, da boš zgovoren
Mi je že bilo kdaj tega žal.
Nietzschejev nadčlovek se od Hitlerjevega bistveno razlikuje.
Mogoče lahko o tem kaj rečeš?
Pa saj ni veliko povedati: nadčlovek po Nietzscheju človek, ki po moči, volji, duhu presega (navadnega) človeka (SSKJ), Hitlerjev nadčlovek pa je bil večvredni pripadnik arijske rase.
Tudi Marxov proletarec se od Stalinovega boljševika bistveno razlikuje.
boljševík v začetku 20. stoletja pripadnik levega krila Ruske socialnodemokratske delavske stranke ali član Ruske socialnodemokratske delavske stranke (boljševikov) (SSKJ)
proletarec v kapitalizmu pripadnik družbenega razreda, ki ni lastnik proizvajalnih sredstev, (mezdni) delavec (SSKJ)
Jaz ne vidim nobene bistvene razlike.
Očitno. Ideologija ti je spustila rolete pred oči.
... ampak spoštujem seveda tvoje implicitno stališče, 'da nisi dolžan reči ničesar'.
Še dobro. Se ti moram zahvaliti za milost?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Pričakoval sem nasprotno, da boš zgovoren
Mi je že bilo kdaj tega žal.
Ni se ti treba bati diskusije, resnice.
Nietzschejev nadčlovek se od Hitlerjevega bistveno razlikuje.
--------------------
Mogoče lahko o tem kaj rečeš?
---------------------
Pa saj ni veliko povedati: nadčlovek po Nietzscheju človek, ki po moči, volji, duhu presega (navadnega) človeka (SSKJ), Hitlerjev nadčlovek pa je bil večvredni pripadnik arijske rase.
Zaslužiš običajno medajlo za slovensko etiko, pogum, in pronicljivost.
Tudi Marxov proletarec se od Stalinovega boljševika bistveno razlikuje.
-------------
boljševík v začetku 20. stoletja pripadnik levega krila Ruske socialnodemokratske delavske stranke ali član Ruske socialnodemokratske delavske stranke (boljševikov) (SSKJ)
proletarec v kapitalizmu pripadnik družbenega razreda, ki ni lastnik proizvajalnih sredstev, (mezdni) delavec (SSKJ)
---------------------
Jaz ne vidim nobene bistvene razlike.
--------------------
Očitno. Ideologija ti je spustila rolete pred oči.
Kot zgoraj, z dodatkom: zlo je potrebno jasno videti, da ga je mogoče čim prej odstraniti.
... ampak spoštujem seveda tvoje implicitno stališče, 'da nisi dolžan reči ničesar'.
------------------
Še dobro. Se ti moram zahvaliti za milost?
Imaš pravico do svojega mišljenja (milost ni potrebna), in temu pripadajoč položaj.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Ni se ti treba bati diskusije, resnice.
Se ne. Žal je to le občasno diskusija. Resnica pa je zadnje, česar bi se lahko bal.
Zaslužiš običajno medajlo za slovensko etiko, pogum, in pronicljivost.
No, temu, na primer, ne moremo reči diskusija.

Odgovori