Izračun razdalje od ravnine

O matematiki, številih, množicah in računih...
kvarkel
Prispevkov: 68
Pridružen: 27.1.2010 9:41

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a kvarkel »

shrink napisal/-a:Oglišče NI izraz za dva različna pojma, le v prostoru je lahko stičišče več kot dveh stranic, ni pa to nujno, kajti za lik v prostoru oglišča niso nič drugačna kot na ravnini.
Se mi ne izzide. Na prvi pogled povsem enostaven problemček je v resnici kar kompliciran, vsaj zame.
Če sliko pravilno razumem potem so koordinate v \(\alpha,\beta,\gamma\) koordinate točk:
A:b,0,0
B:b,a,0
C:0,a,0
koti proti normalnemu prostorskemu koordinatnemu sistemu pa:
A: 0,90,45
B:?,?,10
C:90;0;30
Verjetno pa se motim?
S točko A sem označil oglišče nad razadaljo A, B nad b in C nad razdaljo c.

kvarkel
Prispevkov: 68
Pridružen: 27.1.2010 9:41

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a kvarkel »

Sem se še malo pomatral in mislim, da naloga ni rešljiva.

V prejšnjem postu sem napačno citiral shrinka, mislil sem na post derika.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a derik »

kvarkel napisal/-a:Sem se še malo pomatral in mislim, da naloga ni rešljiva.
Če imaš podan vektor in vse tri kote rotacije, bo pa ja rešljiva.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Stika pri telesu (v slovenščini) ne imenujemo 'stranica', ampak 'rob'.
Bolje, da površnost prihraniš za fiziko, v geometriji spoštuj pojmovno dogmatiko.
Projekcije na posamezne ravnine so vedno liki in ti imajo stranice, nedeljski pravnik.
Sedaj bi prešel na astralno projekcijo, kvazinaravoslovec?
Na astralno lahko v zvezi z geometrijo prehajajo le šarlatani, med katere očitno spadaš tudi sam, nedeljski pravnik. :lol:
shrink napisal/-a: Priporočam, da raje ne nakladaš o površnosti, saj tvoja "natančna" nedeljskopravna pamet še ulomkov za telebane ni uspela "zapopasti". :lol:
Tu ti pa priporočam, da se seznaniš s psihološko projekcijo.
Kar obrni se na šolskega psihologa, nedeljski pravnik: mogoče ti pomaga ugotoviti, zakaj še zmeraj nisi "zapopadel" ulomkov, ki jih še telebani uspejo. :lol:

kvarkel
Prispevkov: 68
Pridružen: 27.1.2010 9:41

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a kvarkel »

derik napisal/-a:
kvarkel napisal/-a:Sem se še malo pomatral in mislim, da naloga ni rešljiva.
Če imaš podan vektor in vse tri kote rotacije, bo pa ja rešljiva.
Hvala, samo nič mi ne pomagaš. Če ti je jasno, mi daj vsaj kakšen namig.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a derik »

Jaz bi na vektorju B, A, 0 naredil po vrsti tri rotacije. Formula za rotacijsko matriko pa je tukaj: http://mathworld.wolfram.com/RotationMatrix.html

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a: Na astralno lahko v zvezi z geometrijo prehajajo le šarlatani, med katere očitno spadaš tudi sam, nedeljski pravnik. :lol:
Pri geometriji opusti vsako projekcijo, zadostuje, da ostaneš na robu stranice.
Kar obrni se na šolskega psihologa, nedeljski pravnik: mogoče ti pomaga ugotoviti, zakaj še zmeraj nisi "zapopadel" ulomkov, ki jih še telebani uspejo. :lol:
Nihče se ne posveča kvazinaravoslovčevim zmazkom.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock:
Sedaj bi prešel na astralno projekcijo, kvazinaravoslovec?
Shrink: Na astralno lahko v zvezi z geometrijo prehajajo le šarlatani, med katere očitno spadaš tudi sam, nedeljski pravnik.


Shrink, a ne vidiš, da gre za besedno zmoto; mislil je seveda na astrološko projekcijo... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Na astralno lahko v zvezi z geometrijo prehajajo le šarlatani, med katere očitno spadaš tudi sam, nedeljski pravnik. :lol:
Pri geometriji opusti vsako projekcijo, zadostuje, da ostaneš na robu stranice.
Očitno se ti ne sanja, nedeljski pravnik, da so projekcije osnova geometrije (predvsem opisne). Pa ne tiste projekcije, ki se "motajo" na robu nedeljskopravne pameti. :lol:
shrink napisal/-a:Kar obrni se na šolskega psihologa, nedeljski pravnik: mogoče ti pomaga ugotoviti, zakaj še zmeraj nisi "zapopadel" ulomkov, ki jih še telebani uspejo. :lol:
Nihče se ne posveča kvazinaravoslovčevim zmazkom.
Vsi, še telebani, dojamejo ulomke, le nedeljski pravnik ne. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a: Očitno se ti ne sanja, nedeljski pravnik, da so projekcije osnova geometrije (predvsem opisne). Pa ne tiste projekcije, ki se "motajo" na robu nedeljskopravne pameti. :lol:
Nameravaš projicirati rob v stranico, ali obratno, kvazinaravoslovec?
Vsi, še telebani, dojamejo ulomke, le nedeljski pravnik ne. :lol:
Ta resnica je enaka kvazinaravoslovčevim ulomkom.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a shrink »

Če bi bil izobražen, nedeljski pravnik, se ne bi smešil z banalnimi vprašanji, ki so projekcija tvoje imbecilne nedeljskopravne logike. :lol:

In resnica je, nedeljski pravnik, da še vedno nisi absolviral ulomkov, ki jih lahko vsak teleban. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Če bi bil izobražen, nedeljski pravnik, se ne bi smešil z banalnimi vprašanji, ki so projekcija tvoje imbecilne nedeljskopravne logike. :lol:
In resnica je, nedeljski pravnik, da še vedno nisi absolviral ulomkov, ki jih lahko vsak teleban. :lol:
Odlično, kvazinaravoslovec. In medias res. Izobrazba in resnica so ti španska vas.

kvarkel
Prispevkov: 68
Pridružen: 27.1.2010 9:41

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a kvarkel »

@derik, hvala. Težavo sem imel z iterpretacijo kotov, zato se mi ni izšlo.
Žal pa imajo očitno "smetarji na forumu" delovno akcijo, moderatorji so pa na zasluženem počitku.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Če bi bil izobražen, nedeljski pravnik, se ne bi smešil z banalnimi vprašanji, ki so projekcija tvoje imbecilne nedeljskopravne logike. :lol:
In resnica je, nedeljski pravnik, da še vedno nisi absolviral ulomkov, ki jih lahko vsak teleban. :lol:
Odlično, kvazinaravoslovec. In medias res. Izobrazba in resnica so ti španska vas.
Odlično je le tvoje sklepanje, nedeljski pravnik. Ab asino lanam. Logika je nedeljskemu pravniku pač španska vas. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Izračun razdalje od ravnine

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Če bi bil izobražen, nedeljski pravnik, se ne bi smešil z banalnimi vprašanji, ki so projekcija tvoje imbecilne nedeljskopravne logike.
In resnica je, nedeljski pravnik, da še vedno nisi absolviral ulomkov, ki jih lahko vsak teleban.
Odlično, kvazinaravoslovec. In medias res. Izobrazba in resnica so ti španska vas.
Odlično je le tvoje sklepanje, nedeljski pravnik. Ab asino lanam. Logika je nedeljskemu pravniku pač španska vas. :lol:

 ab asino lanam. Literally, 'wool from an ass [donkey]'. Its more modern meaning is “Trying to get blood from a stone or a turnip” or anyone who tries to achieve the impossible is bound to fail


Sem vedel, da moraš imeti nekaj smisla za humor. 8)

Črvina

To shrink on hoop! But this soap will not shrink woollens?
So they shrank under his glance or what? :mrgreen:


Vojko, pravi, bodimo realisti, zahtevajmo nemogoče!

Shrink, si še vesel?

Glej, risanka zate: don coyote disguise :D :lol:


Mimogrede, raje bi rešil nalogo, s katero se sooča kvarkel, ne pa da smetiš, Mirko.

Odgovori