Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Spectre :D :D
Naredi, da izginem.
Povej mi, kje je? Povsod je.


Bajaga - Muzika na struju :D :D

Kad moje uši čuju
muziku na struju
tad moje srce bije
u ritmu melodije

Ti možes i da odeš 8)
ali moraš da se vratiš
ti mnoge stvari shvataš
ovo ne mozeš da shvatiš.



Mistična luč teorije

Mistična luč teorije.
Živim v bedi.
Pojem sončne energije.
Vol se gleda v vodo,
a ne razume svoje slike.
ASOCIACIJA?
Politika umira.
Žalujoči ostali.
Živo apno.

Sonce se smeje

Sonce se smeje mrličem:
vi
s pekočimi lici
in s srci pekočimi,
z ustnicami vročimi,
prepevajočimi
sveti Pravici.
Trdi asketi
v jopičih modrih,
z mislijo, trdno
v bodočnost uprto,
in z resignacijo
v črnih očeh.
Jaz sem razkošje.

--Srečko Kosovel

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Tole je odlična predstavitev nevtrinov in pomen njihove mase za standardni model od dr. Miha Nemevšek.

http://videolectures.net/znanostnacesti ... mehanizem/

Črvina

shrink napisal/-a:
Prvotnega SM, ki je predpostavljal brezmasne nevtrine, ne, sedanjega SM (če kdo hoče: modificiranega) pač ja.

Čuj, ti resno misliš, da ni potrebna nadgradnja standardnega modela? Ali samo, tako skrito, priznavaš svobodno voljo? 8)



Shrink, od tukaj naprej ne moreš biti več Poštar, si še samo Poštarino. :lol: :D :mrgreen:

Sombrero!
01!
.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Črvina I
Dance? Did you say dance!? :D :D

Save the last dance for me - The Drifters

You can smile
Every smile for the man
Who held your hand
'Neath the pale moonlight

But don't forget who's taking you home
And in whose arms you're gonna be
So darlin'
Save the last dance for me, mmm

You can dance
Go and carry on
Till the night is gone
And it's time to go

If he asks
If you're all alone
Can he take you home
You must tell him no


Etno banda Poseben gušt - En glaž vina mi dej (Iztok Mlakar)

En glaž vina mi dej,
prej ku oct z njega rata,
dej nu malčk se nasmej, kelnarca moja zlata,
ncoj sm ledik nu frej.
Ja, spet ostou sm sam,
kadar štorija konča se,
ni lepu sej priznam, ma treba je mislt nase
in jz kr tko se ne dam.

Ma hodi, hodi,
si že najdeš kej boljšga,
svet se nebo podrov od tebe in če ni hujšga
ni nobeden še umrou.
Ma hodi, hodi,
an bog stoj ti ob strani,
preveč rad sem te mel,
da bi ti reku ostani,
ma da bi vsaj jokat znou.

Mrak se nardu je že,
ancoj so zvezde res krasne,
moj ti bog, ma jih je, ben če kera ugasne,
kos neba z njo umre.
An nu malčk manj luči
je ostalo za tabo,
ma ncoj pije se mi, ncoj jz vina bi rabu,
da b' mi svetla u temi.


Črvina II
Jacques-Marie-Émile Lacan: Ko mislim o tem, kako mislim, potem mislim od tam, kjer mislim, da ne mislim.

Problemi:
"The Subject of the Enunciation and the Subject of the Enunciated
The subject of enunciation is the "I" who speaks, the individual doing the speaking; the subject of the enunciated is the "I" of the sentence. "I" is not identical to itself - it is split between the individual "I" (the subject of enunciation) and the grammatical "I" (the subject of the enunciated). Although we may experience them as unified, this is merely an Imaginary illusion, for the pronoun "I" is actually a substitute for the "I" of the subject. It does not account for me in my full specificity; it is, rather, a general term I share with everyone else. In order to do so, my empirical reality must be annihilated or, as Lacan avers, "the symbol manifests itself first of all as the murder of the thing". The subject can only enter language by negating the Real, murdering or substituting the blood-and-sinew reality of self for the concept of self expressed in words. For Lacan and Zizek every word is a gravestone, marking the absence or corpse of the thing it represents and standing in for it. It is partly in the light of this that Lacan is able to refashion Descartes' "I think, therefore I am" as "I think where I am not, therefore I am where I think not". The "I think" here is the subject of the enunciated (the Symbolic subject) whereas the "I am" is the subject of the enunciation (the Real subject). What Lacan aims to disclose by rewriting the Cartesian cogito in this way is that the subject is irrevocably split, torn asunder by language." (lacan.com/zizekchro1.htm)

Črvina III


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Večno boš le šarlatansko nakladal.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

bargo napisal/-a:
Shrink, od tukaj naprej ne moreš biti več Poštar, si še samo Poštarino. :lol: :D :mrgreen:

Sombrero!
01!
.
Šrinkel, za sombrero veliko izbire nimaš!

Vzameš ga lahko od

prvega pajdaša, ali od tega drugega!


:D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

smolejleo napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Shrink, od tukaj naprej ne moreš biti več Poštar, si še samo Poštarino. :mrgreen:

Sombrero!
01!
.
Šrinkel, za sombrero veliko izbire nimaš!

Vzameš ga lahko od

prvega pajdaša, ali od tega drugega!
Leo ne pozabi, Shrink ima stožec na glavi in ga ne sname za nič na svetu. :D

Mirko, raje si poglej tole risanko: Merlin's cave.
Veš, je ena majhna razlika, tale Merlin ima zvezdo na koncu palice, tale od Shrinka ima špago. 8)

Pravilo pravi sledeče:
Bič mora Shrink odvreči pred vstopom v prostor okoli tekmovalne arene, v nasprotnem primeru dobi kazen.

Črvina
Slika
Pomembna je vzgoja in izobraževanje, ki je zmeraj pogojena s spoštovanjem moralnih zakonov, le-ti so odvisni od načina kako se otroci učijo misliti ter od antagonizma, ki je prisoten v človeku.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Motenca se zelo lepo dopolnjujeta: moteni podučitelj osmoljenileo moteno trola z imbecilnim navajanjem linkov, moteni pesnik bargon pa z imbecilnim lepljenjem slik. :lol: V paketu s tehtalcem črvjih duš amritom, ki imbecilno smeti z lastnimi šarlatanskimi zmazki, pa so zmagovita kombinacija trolov. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Šrinkel, da boš srečen, in da je vse po tvojih napovedih - tole naj se uresniči!

https://www.youtube.com/watch?v=au0V-Ws4FQQ


:D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Če bi bil kaj manj moten, podučitelj osmoljenileo, bi ti že davno potegnilo, da nikoli ne klikam na povezave, s katerimi moteni troli imbecilno smetijo. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:Če bi bil kaj manj moten, podučitelj osmoljenileo, bi ti že davno potegnilo, da nikoli ne klikam na povezave, s katerimi moteni troli imbecilno smetijo. :lol:
Potem si pa kar sam kriv, da ostajaš samovšečen kup nesreče, primerljiv z 2D Hawkingovo živaljo - če se želiš videti, ti pošljem link!
Če ne želiš, naj te vzgajajo drugi - konec koncev te bo življenje izučilo!


8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

A spet jokcaš, moteni podučitelj osmoljenileo? :lol: To tvoje zimzeleno jokcanje je že bilo deležno ustrezne replike:
shrink napisal/-a:Že davno sem povedal, da si šarlatani tvojega kova, ki neupravičeno kritizirajo znanost, ki so dobesedno žaljivi do znanstvenikov in znanosti (razne oznake v stilu "pop", "komedijanstvo" itd.) in ki izumljajo svoje "instant teorije", za katere je vsakomur količkaj znanstveno razgledanemu jasno, da so povsem zgrešene imbecilnosti, NE zaslužijo nikakršnega spoštovanja.

Zato sem bom še naprej posmehoval tvoji šarlatanski pojavnosti, neizobraženosti (ja, osmoljenileo, copy-paste povsem zadostuje za neizobražence tvojega kova :lol: ) in tudi polpismenosti (in ja, osmoljenileo, "Hubbleov" je še vedno dopustna oblika in zato jo bom še naprej uporabljal, pa ne glede na jokcanje polpismenega šarlatana, ki daje patetičen izobraževalni nasvet - daje ga lahko le neizobraženec :lol: : o pravilni rabi se je treba posvetovati "pri prijateljih ali na medmrežju"; tako da ne čudi, da je nedavno "pravilno" navedel "materjalizem" :lol: ).

Kot hobipsiholog boš pa seveda znal oceniti nivo lastne spoštljivosti, ki ga karakterizira imbecilno ponavljanje ene in iste slike ter imbecilno linkanje videov v bargonovem stilu (ki jih, mimogrede, že a priori ne gledam). :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Jaz pa sem odprl in se začudil. Leo, res hodiš k Šerifu v šolo?

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Še enkrat poglej, se boš še enkrat začudil! :lol:


https://www.youtube.com/watch?v=mRb4XJQ1g9A

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Da moteni podučitelj med delovnim časom (ko bi moral prati dude in slinčke) lepi imbecilne povezave, že lep čas več ne čudi. :lol:

Zaklenjeno