Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Torej smeško - very happy, ni smejanje. Prav.

Torej vprašanje je potem: "Kaj te je močno osrečilo v Shrinkovi povedi, da si srečo javno izrazil z nasmehom, na poljudno znanstvenem forumu?"

ali pa če se ti trese roka in si imel namen uporabiti - smile nasmeh,

potem te sprašujem: "Kaj je tista misel, v Shrinkovi povedi, ki ti je narisala nasmeh na ustnice in si nasmeh javno izrazil na poljudno znanstvenem forumu?"
Dolgo časa sem iz lože opazoval tvoje duele s shrinkom. Postajali so vse bolj predvidljivi in repetitivni. Dobro poznaš shrinkov stil, ki je pač tak, da mu ne prideš do živega, še posebej ne s strategijo, ki si jo ubral ti.

Zato sem te vprašal:

Kako se ti ljubi, bargo?

Odgovoril je shrink:

vojko, on na to vprašanje nima odgovora, ga pa ima seveda stroka, ki bi se ukvarjala z njegovo simptomatiko.

V tej repliki se mi je zdela duhovita dvoumna povezava s 'stroko', zato sem reagiral, kot sem.
Aha, pošteno. Ti sprašuješ mene, dr. Gregor in Poštarino pa hipotetično duhovičita, ker Shrink dalje od sebe ne vidi.

Črvina I
KAKO? :shock: Si mislil zakaj? Če tako, kako bi zavrnil brezplačno zabavo ?


Zelo malo ljudi je sposobnih hladnokrvno izraziti svoje mnenje, ko le-to odstopa od splošnega mnenja njihovega družbenega okolja
--Albert Einsten


Drugače pa, moraš izboljšati opazovanje. :wink:
vojko napisal/-a: Že večkrat sem se obregnil ob tvoj način debate z metaforo o vlečenju krokodila (ali leva) za rep.
Ja saj, nagoni pač, ki se jim očitno ne more upreti. :D Sigmunda je še zmeraj strah, samo obril se pa še ni.

Črvina II
Odlično Shrink, si me presenetil, moje presenečenje seveda ni povezano z tvojimi nagoni, da te slučajno ne bi zaneslo.

vojko napisal/-a: Ali res pričakuješ, da bo kar nenadoma odnehal in obmolknil?
Misliš, da se naiven. Nazadnje sem pričakoval, da bo Romeo, pa ni šlo. :lol:
vojko napisal/-a: Raje porabi energijo in znanje za konstruktivne debate, pa manj za lepljenje neskončnih poezij in verzov ali glasbenih clipov...
Si spregledal 3. Newtonov zakon, akcija reakcija.

Tale Janez, ki je napisal: "Njemu vratar odpre in ovce poslušajo njegov glas in svoje ovce kliče po imenu in jih vodi ven " je videti res nabrit.

Torej, dr. Gregor pridite ven, za božjo voljo. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Torej smeško - very happy, ni smejanje. Prav.

Torej vprašanje je potem: "Kaj te je močno osrečilo v Shrinkovi povedi, da si srečo javno izrazil z nasmehom, na poljudno znanstvenem forumu?"

ali pa če se ti trese roka in si imel namen uporabiti - smile nasmeh,

potem te sprašujem: "Kaj je tista misel, v Shrinkovi povedi, ki ti je narisala nasmeh na ustnice in si nasmeh javno izrazil na poljudno znanstvenem forumu?"
Dolgo časa sem iz lože opazoval tvoje duele s shrinkom. Postajali so vse bolj predvidljivi in repetitivni. Dobro poznaš shrinkov stil, ki je pač tak, da mu ne prideš do živega, še posebej ne s strategijo, ki si jo ubral ti.

Zato sem te vprašal:

Kako se ti ljubi, bargo?

Odgovoril je shrink:

vojko, on na to vprašanje nima odgovora, ga pa ima seveda stroka, ki bi se ukvarjala z njegovo simptomatiko.

V tej repliki se mi je zdela duhovita dvoumna povezava s 'stroko', zato sem reagiral, kot sem.
Aha, pošteno. Ti sprašuješ mene, dr. Gregor in Poštarino pa hipotetično duhovičita, ker Shrink dalje od sebe ne vidi.

Črvina I
KAKO? Si mislil zakaj? Če tako, kako bi zavrnil brezplačno zabavo ?


Zelo malo ljudi je sposobnih hladnokrvno izraziti svoje mnenje, ko le-to odstopa od splošnega mnenja njihovega družbenega okolja
--Albert Einsten


Drugače pa, moraš izboljšati opazovanje. :wink:
vojko napisal/-a: Že večkrat sem se obregnil ob tvoj način debate z metaforo o vlečenju krokodila (ali leva) za rep.
Ja saj, nagoni pač, ki se jim očitno ne more upreti. :D Sigmunda je še zmeraj strah, samo obril se pa še ni.

Črvina II
Odlično Shrink, si me presenetil, moje presenečenje seveda ni povezano z tvojimi nagoni, da te slučajno ne bi zaneslo.

vojko napisal/-a: Ali res pričakuješ, da bo kar nenadoma odnehal in obmolknil?
Misliš, da se naiven. Nazadnje sem pričakoval, da bo Romeo, pa ni šlo. :lol:
vojko napisal/-a: Raje porabi energijo in znanje za konstruktivne debate, pa manj za lepljenje neskončnih poezij in verzov ali glasbenih clipov...
Si spregledal 3. Newtonov zakon, akcija reakcija.

Tale Janez, ki je napisal: "Njemu vratar odpre in ovce poslušajo njegov glas in svoje ovce kliče po imenu in jih vodi ven " je videti res nabrit.

Torej, dr. Gregor pridite ven, za božjo voljo.
Dobro, lepo zloženo, čeprav ne vem, kdo je Gregor...

Je pa rock fenomenalno, v enem stavku pregnantno 'razodel' ( :lol: ) bistvo vseh religij (čeprav ne namenoma, po nemarnem):
'Je le staja ovac, toda ovce poznajo pastirja, in pastir pozna ovce, in pastir je Dobri pastir, ...'

Če malo razvežem in ilustriram:
Cerkev (pa ne mislim le na RKC; tu uporabljam ta izraz kot sinonim za religijo) je 'staja' v kateri so 'ovce' - verniki. O tem, na kaj v ljudskem kolektivnem spominu asociira 'ovca', mi ni treba posebej razlagati, zato metafora z ovcami sploh ni naključna. Ker so ovce po naravi tope in imajo izrazito čredni nagon in obnašanje, seveda potrebujejo 'Dobrega pastirja', ki jih vodi in usmerja, da se vedno s paše vračajo v njegovo 'stajo'. Etimološki koren besede pastor, pastorala je seveda dobesedno 'pastir'.

Je to vizija svobodnih, s svojo glavo razmišljajočih individuumov? Vidiš sebe kot ovco v čredi, ki jo pastir vodi na pašo, v stajo ali pa v klavnico? :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pri pastirstvu me moti predvsem trditev, da dober pastir skrbi za svoje ovce in jih varuje, nikjer pa kakega poštenega skromnega priznanja, da jih predvsem striže in molze.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:Pri pastirstvu me moti predvsem trditev, da dober pastir skrbi za svoje ovce in jih varuje, nikjer pa kakega poštenega skromnega priznanja, da jih predvsem striže in molze.
Roman, na to sem čisto pozabil! Striženje in molža je seveda raison d'être, zakaj se 'dobri pastir' sploh ubada z njimi... :lol:

Posebej so 'striženje in molžo' svojih ovac 'pastirji' zmojstrili pri nas na Štajerskem, v mariborski nadškofiji... :lol:

Lahko so svetal zgled in dober primer ostalim 'dobrim pastirjem' v ostalih 'stajah', kako se učinkovito in 'industrijsko' striže in molze svoje ovce; izkupiček je bil kar nekaj čez milijardo evrov... :lol:

Ovce pa bodo seveda nekaj časa blejale, nato pa se bodo sklonjenih glav mirno pasle naprej in hodile za svojimi 'dobrimi pastirji'; do naslednje molže in striženja... :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Na, tvoje "inteligentno" pesnjenje, ki je seveda za vsakogar pri zdravi pameti imbecilno trolanje, je že vojko ustrezno repliciral, moteni pesnik. :lol: Zatorej, moteni trol, išči semafor pri ustreznih strokovnjakih (možeh v belem): po ustrezni obravnavi boš videl le še belo barvo tabletk in soban, v katerih boš gostoval. :lol:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:
Roman napisal/-a:Pri pastirstvu me moti predvsem trditev, da dober pastir skrbi za svoje ovce in jih varuje, nikjer pa kakega poštenega skromnega priznanja, da jih predvsem striže in molze.
Roman, na to sem čisto pozabil! Striženje in molža je seveda raison d'être, zakaj se 'dobri pastir' sploh ubada z njimi... :lol:

Posebej so 'striženje in molžo' svojih ovac 'pastirji' zmojstrili pri nas na Štajerskem, v mariborski nadškofiji... :lol:

Lahko so svetal zgled in dober primer ostalim 'dobrim pastirjem' v ostalih 'stajah', kako se učinkovito in 'industrijsko' striže in molze svoje ovce; izkupiček je bil kar nekaj čez milijardo evrov... :lol:

Ovce pa bodo seveda nekaj časa blejale, nato pa se bodo sklonjenih glav mirno pasle naprej in hodile za svojimi 'dobrimi pastirji'; do naslednje molže in striženja... :D
Samopašnost pastirjev: http://m.bibles.org/slv-SSP/Ezek/34

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Na, tvoje "inteligentno" pesnjenje, ki je seveda za vsakogar pri zdravi pameti imbecilno trolanje, je že vojko ustrezno repliciral, moteni pesnik. Zatorej, moteni trol, išči semafor pri ustreznih strokovnjakih (možeh v belem): po ustrezni obravnavi boš videl le še belo barvo tabletk in soban, v katerih boš gostoval.
Kaj si pa tokrat spacal? :shock:

Praviš, da je vojko ustrezno repliciral z:" Dobro, lepo zloženo, čeprav ne vem, kdo je Gregor...", me veseli All in one. 8)

Shrink saj se spomniš, da ste v črni luknji, a ne?

Shrink, izvrzi dr. Gregorja, saj veš, da je padalo eno samo. :roll:

Torej, dr. Gregor pridite ven, za božjo voljo. :mrgreen:

Veš, tokrat ne bo podnapisov, saj kot praviš, je vojko ustrezno "repliciral" :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Saj sem ti že dejal, na kaj/koga se lahko z imbecilnimi (pardon: "inteligentnimi" :lol: ) vprašanji obrneš, moteni pesnik: na dipl. kljukca, ki operira z "nihali" in "generatorji". Skupaj z "rezultati" obiščita može v belem, da dobita potrditev motenosti. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Saj sem ti že dejal, na kaj/koga se lahko z imbecilnimi (pardon: "inteligentnimi" ) vprašanji obrneš, moteni pesnik: na dipl. kljukca, ki operira z "nihali" in "generatorji". Skupaj z "rezultati" obiščita može v belem, da dobita potrditev motenosti.
Vprašanja so tokrat vsa retorična, saj vem, da ne jemlješ baldrijana in pač pozabljaš. Vidiš, zato pa je tabla, ki ne pozabi in je polna vprašanj.

Črvina

Bargo: Shrink pravi bodi vse enako 1 = G = c = h, pri tem ga podpira Planck. :D


problemi: Bo sicer shrink mogoče bolj natančno na to temo, jaz bi zgolj pripomnil, da ima tisti 1 = G = c = h globlji pomen, kot zgolj ugotovitev, ki je povrh vsega še napačna, da je tam vse enako. :)

Bargo: Ja, počakajmo na Shrinka. :oops:


Poštar, med tem si postal Poštarino, samo dostavil pa še zmeraj nisi. :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kdo ti je kriv, pesnik, če v lastni hudi motenosti ne dojameš:
shrink napisal/-a:Hah, pesnik, niti na pamet mi ne pride, da bi se opravičeval za odnos do motenih trolov, kot si sam, kaj šele, da bi jim "reševal naloge", zato od mene lahko pričakujejo le ŠIBO in POSMEH. :lol:
Pa dostavi to že enkrat vsem motenim pametim v svoji glavi; lahko tudi brez poštarine. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Roman napisal/-a:Pri pastirstvu me moti predvsem trditev, da dober pastir skrbi za svoje ovce in jih varuje, nikjer pa kakega poštenega skromnega priznanja, da jih predvsem striže in molze.
Roman, na to sem čisto pozabil! Striženje in molža je seveda raison d'être, zakaj se 'dobri pastir' sploh ubada z njimi...

Posebej so 'striženje in molžo' svojih ovac 'pastirji' zmojstrili pri nas na Štajerskem, v mariborski nadškofiji... :lol:

Lahko so svetal zgled in dober primer ostalim 'dobrim pastirjem' v ostalih 'stajah', kako se učinkovito in 'industrijsko' striže in molze svoje ovce; izkupiček je bil kar nekaj čez milijardo evrov... :lol:

Ovce pa bodo seveda nekaj časa blejale, nato pa se bodo sklonjenih glav mirno pasle naprej in hodile za svojimi 'dobrimi pastirji'; do naslednje molže in striženja... :D
Samopašnost pastirjev: http://m.bibles.org/slv-SSP/Ezek/34
Derik, odlično! Že takrat, na začetku so poznali vse 'odlike' dobrih pastirjev... :D

Do danes so se le še izpopolnili... 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Merlin, veš nekateri imamo spomin kot sloni in Amebe ter bakterije so nam tudi vzor. :mrgreen:
shrink napisal/-a:Kdo ti je kriv, pesnik, če v lastni hudi motenosti ne dojameš:
Črvina I
Veš prijatelj, napačno sem domneval, da bo Shrink, Romeo. Žal nima potenciala, visi mu dol, no to bi se dalo rešiti, vendar, kot smo lahko videvali, vleče čudežno, tako, da je videti, da gre za Mirka.
shrink napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, pesnik, niti na pamet mi ne pride, da bi se opravičeval za odnos do motenih trolov, kot si sam, kaj šele, da bi jim "reševal naloge", zato od mene lahko pričakujejo le ŠIBO in POSMEH.
Se še zmeraj ne uspete zmeniti v gumenjaku? :lol: Kdaj boste padli v singularnost, si že izračunal Poštarino? :roll:

Črvina II
Nazadnje sem pričakoval, da bo Romeo, pa ni šlo.

shrink napisal/-a: Pa dostavi to že enkrat vsem motenim pametim v svoji glavi; lahko tudi brez poštarine.
Joj, joj, za dostavo si vendar zadolžen ti, Poštarino. Vidiš, nič več ti ne visi dol, ali pač? :D

Čuj, sumim, da sedaj goltaš obe hkrati, modre in rdeče, a ne? Si začutil, ali še zmeraj nič ne čutiš?

Črvina III

Shrink: "Za veljavnost naravnih zakonov ni potrebna vera v njih, so takšni, kot so, in pika."
Bargo: Vidim, da so te poskušali že poučiti, pa očitno ne gre. Vidiš, zato pa boš zaostal, žal, tako pač je . 8)



Torej, Mirko pridi ven, za božjo voljo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Če bi ti spomin količkaj služil, moteni pesnik, ne bi še naprej moteno pesnil/smetil/trolal. Tako pa spet prosiš za adminovo šibo, ali pa da te sreča pamet, kar je brez ustrezne medikamentozne terapije sicer zelo malo verjetno. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Če bi ti spomin količkaj služil, moteni pesnik, ne bi še naprej moteno smetil. Tako pa spet prosiš za adminovo šibo, ali pa da te sreča pamet, kar je sicer brez ustrezne medikamentozne terapije zelo malo verjetno. :lol:
Mirko pridi ven, za božjo voljo. 8)

Črvina

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Molitve k nebeškemu diktatorju obrodijo sadove le pri verskih sprancih tipa nedeljski pravnik, moteni pesnik. :lol:

Odgovori