Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Predstavi spletno stran, ki te je navdušila!
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock je napisal:
V: Redko srečaš človeka v javnem diskurzu, ki ne bi razumel najbolj preprostih in očitnih metafor (potočni rak in konj, ki se pase ob potoku, kot metafora za dobro znano taktiko slabo pripravljenih študentov, ki skušajo odgovarjati na izpitu to kar znajo, ne pa to, kar so bili vprašani) ...
Srečaš ga pa na zelo neobičajnem kraju - na poljudnoznanstvenem forumu ...:lol:
Morda pa še bolje sodiš k 'Buridanovemu oslu'.

(Le mala modifikacija je potrebna: nastopati morajo trije elementi, ne samo dva: kozlovska sodba ali butalska zgodba ali oslova senca).
:lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.

@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna?
Sklep je samo eden: tisti, ki je sestavil to 'vajo iz logike', je skušal biti duhovit, izpadel pa je patetično, kot kmečka bunka, ki se gre manekenko ... :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.
@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna? :D
Odličen primer.

Moje vprašanje: vojko bo hotel ostati žival, ne želi pa biti božji: Kako mora torej odgovoriti?
Tudi ti spadaš v kraljestvo ANIMALIA, pa naj še tako goreče verjameš, da si 'božji'. Mi je pa pogosto malo nerodno, da spadava oba v vrsto Homo sapiens sapiens ... :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.

@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna?
Sklep je samo eden: tisti, ki je sestavil to 'vajo iz logike', je skušal biti duhovit, izpadel pa je patetično, kot kmečka bunka, ki se gre manekenko ... :lol: :lol: :lol:
Čuj, to me malce spominja na zgodbo "o potočnem raku in konju." :D Vprašan si bil o pravilnosti logičnih sklepov. Torej, bo šlo? :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.
@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna? :D
Odličen primer.
Moje vprašanje: vojko bo hotel ostati žival, ne želi pa biti božji: Kako mora torej odgovoriti?
Tudi ti spadaš v kraljestvo ANIMALIA, pa naj še tako goreče verjameš, da si 'božji'. Mi je pa pogosto malo nerodno, da spadava oba v vrsto Homo sapiens sapiens ... :lol: :lol: :lol:
Obstaja več vrst taksonomij (za žive organizme).
HSS zasluži svoje 'kraljestvo'. (V 'vesolju' je znanost zgolj človeška; zakaj ne bi torej prevladal antropološki pogled?)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.
@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna?
Sklep je samo eden: tisti, ki je sestavil to 'vajo iz logike', je skušal biti duhovit, izpadel pa je patetično, kot kmečka bunka, ki se gre manekenko ... :lol: :lol: :lol:
Čuj, to me malce spominja na zgodbo "o potočnem raku in konju." :D Vprašan si bil o pravilnosti logičnih sklepov. Torej, bo šlo? :roll:
Odlično!

(Ne pozabi mi odgovoriti na zaprosilo.)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Beseda "pošten" je samo niz znakov, je simbol za nekaj, kar naj bi simbol predstavljal, kaj simbol pošten predstavlja je stvar dogovora ali pa avtoritete. Izjava "Roman je pošten." je dejstvo, lahko je aksiom ali pa je posledica izpeljave, v tem primeru življenja. :wink:
Bargo, pojasni, prosim, svoj stavek - me izredno zanima tvoja miselna pot:

'kaj simbol pošten predstavlja, je stvar dogovora ali pa avtoritete. Izjava "[Roman] je pošten." je dejstvo, lahko je aksiom ali pa je posledica izpeljave, v tem primeru življenja'
Ne vem, kaj bi bilo potrebno pojasniti. :?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.

@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna?
Sklep je samo eden: tisti, ki je sestavil to 'vajo iz logike', je skušal biti duhovit, izpadel pa je patetično, kot kmečka bunka, ki se gre manekenko ... :lol:
Čuj, to me malce spominja na zgodbo "o potočnem raku in konju." Vprašan si bil o pravilnosti logičnih sklepov. Torej, bo šlo? :roll:
Upam, da po tej tvoji 'dodatni razlagi' rockec razume zgodbo "o potočnem raku in konju" (ki se sicer res pase ob potoku) ...:lol: :lol:

Ti pa postavi kakšno manj imbecilno 'vajo iz logike'; takšne se namreč grejo na 'duhovnih vajah', ki jih menda obiskuje rockec, zato je takoj zajodlal: "Odlično!" :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Beseda "pošten" je samo niz znakov, je simbol za nekaj, kar naj bi simbol predstavljal, kaj simbol pošten predstavlja je stvar dogovora ali pa avtoritete. Izjava "Roman je pošten." je dejstvo, lahko je aksiom ali pa je posledica izpeljave, v tem primeru življenja. :wink:
Bargo, pojasni, prosim, svoj stavek - me izredno zanima tvoja miselna pot:
'kaj simbol pošten predstavlja, je stvar dogovora ali pa avtoritete. Izjava "[Roman] je pošten." je dejstvo, lahko je aksiom ali pa je posledica izpeljave, v tem primeru življenja'
Ne vem, kaj bi bilo potrebno pojasniti. :?
Ni potrebe, da se izmotavaš.
Moje zanimanje je resno in vljudno, ne morem ti pa podrobneje pojasniti, da ne vplivam nate.
Če si napisal trditve, boš pač znal obrazložiti svoja stališča, ki so bila njih podlaga.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a bargo »


Bargo: Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.

@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna?

Vojko: Sklep je samo eden: tisti, ki je sestavil to 'vajo iz logike', je skušal biti duhovit, izpadel pa je patetično, kot kmečka bunka, ki se gre manekenko ...

Bargo: Čuj, to me malce spominja na zgodbo "o potočnem raku in konju." Vprašan si bil o pravilnosti logičnih sklepov. Torej, bo šlo? :roll:

Vojko: Upam, da po tej tvoji 'dodatni razlagi' rockec razume zgodbo "o potočnem raku in konju" (ki se sicer res pase ob potoku) ...:lol:
Ti pa postavi kakšno manj imbecilno 'vajo iz logike'; takšne se namreč grejo na 'duhovnih vajah', ki jih menda obiskuje rockec, zato je takoj zajodlal: "Odlično!" :lol:
Ta naloga, iz logike, je več odlična. :D Kaj zdaj, bodo odgovori ali ne? :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
bargo napisal/-a:Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.
@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna?
vojko napisal/-a:Sklep je samo eden: tisti, ki je sestavil to 'vajo iz logike', je skušal biti duhovit, izpadel pa je patetično, kot kmečka bunka, ki se gre manekenko ... :lol:
Čuj, to me malce spominja na zgodbo "o potočnem raku in konju." Vprašan si bil o pravilnosti logičnih sklepov. Torej, bo šlo? :roll:
Upam, da po tej tvoji 'dodatni razlagi' rockec razume zgodbo "o potočnem raku in konju" (ki se sicer res pase ob potoku) ...:lol: :lol:
Ti pa postavi kakšno manj imbecilno 'vajo iz logike'; takšne se namreč grejo na 'duhovnih vajah', ki jih menda obiskuje rockec, zato je takoj zajodlal: "Odlično!" :lol:
Ravno nasprotno, vojkosluz, vzpostavil si začaran krog, ki je pripeljal do catch 22, iz katerega se ne rešiš.
In ne pozabi odgovoriti na bargovo vprašanje!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a: Ni potrebe, da se izmotavaš.
Saj se ne.
Rock napisal/-a: Moje zanimanje je resno in vljudno, ne morem ti pa podrobneje pojasniti, da ne vplivam nate.
Me veseli.
Rock napisal/-a: Če si napisal trditve, boš pač znal obrazložiti svoja stališča, ki so bila njih podlaga.
Saj ni problem, vendar bi bila (zaenkrat ) potrebna dolga zgodba. Zgodba bi se začela nekako tako: "Ko sem prišel je svet že bil tukaj. ... Kje za vraga sem jaz? ... " :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:

Bargo: Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.

@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna?

Vojko: Sklep je samo eden: tisti, ki je sestavil to 'vajo iz logike', je skušal biti duhovit, izpadel pa je patetično, kot kmečka bunka, ki se gre manekenko ...

Bargo: Čuj, to me malce spominja na zgodbo "o potočnem raku in konju." Vprašan si bil o pravilnosti logičnih sklepov. Torej, bo šlo? :roll:

Vojko: Upam, da po tej tvoji 'dodatni razlagi' rockec razume zgodbo "o potočnem raku in konju" (ki se sicer res pase ob potoku) ...:lol:
Ti pa postavi kakšno manj imbecilno 'vajo iz logike'; takšne se namreč grejo na 'duhovnih vajah', ki jih menda obiskuje rockec, zato je takoj zajodlal: "Odlično!" :lol:
Ta naloga, iz logike, je več odlična. Kaj zdaj, bodo odgovori ali ne?
Takoj, ko boš ti meni odgovoril na tole 'več kot odlično' vajo iz logike:

Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Bargo je debil. Torej, bargo je božje delo.

(Kaj češ, pri taki 'proizvodnji' mora biti vmes tudi nekaj 'škarta' ...Poleg tega, količina inteligence na Zemlji je omejena, število ljudi pa se hitro povečuje.) :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Ravno nasprotno, vojkosluz, vzpostavil si začaran krog, ki je pripeljal do catch 22, iz katerega se ne rešiš.
In ne pozabi odgovoriti na bargovo vprašanje!
Kar staknita glavi in odgovorita na mojo 'več kot odlično' vajo iz (debilne) logike ... :lol:

Zdaj pa manj butasta naloga za vaju!

Zjutraj te prebudi ura ob 4.30, ker moraš biti na važnem sestanku ob 6.00. Pričneš iskati nogavice, ko nenadoma zmanjka elektrike in si v trdi temi. Nimaš nobene druge razsvetljave. V predalu imaš 6 parov črnih in 6 parov rjavih nogavic, ki so popolnoma enake, razen po barvi.
Koliko nogavic moraš vzeti iz predala, da boš našel barvno enak par?
Koliko nogavic moraš vzeti iz predala, da boš zagotovo izbral črni par? :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:

Bargo: Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.

@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna?

Vojko: Sklep je samo eden: tisti, ki je sestavil to 'vajo iz logike', je skušal biti duhovit, izpadel pa je patetično, kot kmečka bunka, ki se gre manekenko ...

Bargo: Čuj, to me malce spominja na zgodbo "o potočnem raku in konju." Vprašan si bil o pravilnosti logičnih sklepov. Torej, bo šlo? :roll:

Vojko: Upam, da po tej tvoji 'dodatni razlagi' rockec razume zgodbo "o potočnem raku in konju" (ki se sicer res pase ob potoku) ...:lol:
Ti pa postavi kakšno manj imbecilno 'vajo iz logike'; takšne se namreč grejo na 'duhovnih vajah', ki jih menda obiskuje rockec, zato je takoj zajodlal: "Odlično!" :lol:
Ta naloga, iz logike, je več odlična. Kaj zdaj, bodo odgovori ali ne?
Takoj, ko boš ti meni odgovoril na tole 'več kot odlično' vajo iz logike:
OK.
vojko napisal/-a: Vse živali so živa bitja.
Prav.
vojko napisal/-a: Vsa živa bitja so božje delo.
Prav.
vojko napisal/-a: Torej, vse živali so božje delo.
Odlično. 8)
vojko napisal/-a: Bargo je debil.
Prav.
vojko napisal/-a: Torej, bargo je božje delo.
Kako si prišel do tega zaključka? Zaključek ni skladen z logično formo. :wink:

Odgovori