Adavanced Relativity - AR

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rozman napisal/-a:Lahko pa metodo meritve prilagodim novim okoliščinam, kaj ne da celica. Če je metoda meritve dovolj podobna, lahko celo napovem pričakovane merilne rezultate.
Rozman, nevede in po pomoti si razkril tajno tvoje 'znanstvene' metode: če stare, milijonkrat preverjene meritve ne potrjujejo tvojih bizarnih predstav in fiksnih idej, "/ ... lahko metodo meritve prilagodim novim okoliščinam, .../"! Te 'nove okoliščine' pa niso nič drugega kot recimo tvoje 'nove' predstave o PTR ... :lol: In tem se mora metoda 'prilagoditi'. Ko se to zgodi in je metoda dovolj 'prilagojena novim okoliščinam' (beri: novim fiksnim idejam), ni hudič, da 'lahko celo napoveš pričakovane merilne rezultate' ... :lol:

Poudarek je seveda na 'pričakovani'. Če ti niso v skladu s tvojimi pričakovanji, toliko slabše za rezultate ... Metodo je potrebno še naprej 'prilagajati' ... dokler se ne ujemajo s tvojimi fantazmami ... :lol:

BojanD
Prispevkov: 143
Pridružen: 9.11.2012 15:54

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a BojanD »

Rock napisal/-a:Okoliščina, ali je oseba stranka, je del uradne zadeve, o le tej pa odloča pristojni organ, ne stranka.
Super, še bolje, torej me lahko napotiš na to odločbo organa?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

BojanD napisal/-a:
Rock napisal/-a:Okoliščina, ali je oseba stranka, je del uradne zadeve, o le tej pa odloča pristojni organ, ne stranka.
Super, še bolje, torej me lahko napotiš na to odločbo organa?
O statusu stranke se ne odloča z (upravno) odločbo.

BojanD
Prispevkov: 143
Pridružen: 9.11.2012 15:54

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a BojanD »

Karkoli da bom lahko preveril, ali beseda "prizadet" res ni bila mišljena kot žaljivka.

Ni mi ušlo, da si prišel do lepega paradoksa. Izraz si upravičil s tem, da sta obe osebi v nekem postopku. Torej si očitno tako zelo prepričan (ali veš), da sta v postopku, hkrati pa obema kratiš pravico, da sama povesta, ali sta ali nista. Kako ti veš, da sta, če še sama ne vesta? Dajem ti torej kar zajeten benefit of a doubt. Ne zapravi ga.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

BojanD napisal/-a:Karkoli da bom lahko preveril, ali beseda "prizadet" res ni bila mišljena kot žaljivka.
Preverjati bi moral, preden si izrekel svojo oceno.
Ni mi ušlo, da si prišel do lepega paradoksa. Izraz si upravičil s tem, da sta obe osebi v nekem postopku. Torej si očitno tako zelo prepričan (ali veš), da sta v postopku, hkrati pa obema kratiš pravico, da sama povesta, ali sta ali nista. Kako ti veš, da sta, če še sama ne vesta? Dajem ti torej kar zajeten benefit of a doubt. Ne zapravi ga.
O strankah in uradnem postopku - so tvoje ideje (ki si jih uvedel, kdo ve zaradi česa).

BojanD
Prispevkov: 143
Pridružen: 9.11.2012 15:54

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a BojanD »

Nič ni nujno, zato bom pač ostal pri svoji oceni.
Rock napisal/-a:O strankah in uradnem postopku - so tvoje ideje (ki si jih uvedel, kdo ve zaradi česa).
Zanimivo torej, da si tem idejam na začetku z veseljem sledil, dokler si lahko pametoval. In zanimivo, da se sprenevedaš, da ne veš, zakaj sem uvedel te ideje, če si me pa le malo prej citiral, kjer sem namen ideje jasno povedal, in si ta moj namen še pokomentiral. :roll: Tvoje sprenevedanje okoli besede "prizadet" je vedno bolj očitno. Za svoj namen bi mirno lahko uporabil izraz "ki ju zadeva", ampak se očitno nisi mogel premagati in raje stisnil "prizadet", se zraven nasmihal in si čestital na svoji retorični hudomušnosti. :wink: Saj ti niti ne zamerim, ampak vsaj ne očitaj drugim, da žalijo, prav?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

BojanD napisal/-a:Nič ni nujno, zato bom pač ostal pri svoji oceni.
Rock napisal/-a:O strankah in uradnem postopku - so tvoje ideje (ki si jih uvedel, kdo ve zaradi česa).
Zanimivo torej, da si tem idejam na začetku z veseljem sledil, dokler si lahko pametoval. In zanimivo, da se sprenevedaš, da ne veš, zakaj sem uvedel te ideje, če si me pa le malo prej citiral, kjer sem namen ideje jasno povedal, in si ta moj namen še pokomentiral. :roll: Tvoje sprenevedanje okoli besede "prizadet" je vedno bolj očitno. Za svoj namen bi mirno lahko uporabil izraz "ki ju zadeva", ampak se očitno nisi mogel premagati in raje stisnil "prizadet", se zraven nasmihal in si čestital na svoji retorični hudomušnosti. :wink: Saj ti niti ne zamerim, ampak vsaj ne očitaj drugim, da žalijo, prav?
Napačno presojaš.
Včasih je kaj še kako nujno,
tvojim idejam nisem sledil, ampak sem jim nasprotoval,
glede 'prizadetosti' pa se raje vprašaj, ali v interpretativni pomen ne projiciraš svojih podzavestnih razmišljanj.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a shrink »

BojanD, ne trudi se preveč razpravljati s tem nedeljskim pravnikom, kaj je žalitev, in kaj ne, kajti očitno ima (zavedno ali nezavedno) dvojne vatle.

For the record bom navedel nekaj citatov nedeljskega pravnika:

Srednjeveška kazen je ustrezna sankcija:
Rock napisal/-a:Menim, da bi večina od Kv. ne zavrnila srednjeveške kazni:
shrink se obsodi na politje s katranom, posutje s perjem in vrže se ga v Ljubljanico;
kazen se izvrši javno;
dokler se javno ne pokesa (v smislu doktrine RKC), nima dostopa do Kv. (Morda bi bila ta modaliteta za obsojenca najtežja. A je v danem primeru ustrezna sankcija.)
Živalski vzdevki so koristni:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Shrink, sva že dva osla! I.A.
Ja, pričakovati je cel živalski vrt s strani nedeljskega pravnika (pred tem sem bil netopir, nato medved in sedaj osel). 8)
Ni potrebna prizadetost. Gre za dosledno enakost (pravičnost). Tudi živali so koristne (služijo svojemu namenu). Narava je smotrna.
Redukcija na enovrstičnice z "idiot":
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Idiot:
ti si konkretni kvazinaravoslovec, ne abstraktni verjetnostni rč.
"Abstraktni verjetnostni račun" v praksi lepo deluje (tudi v primeru meta kocke): seveda pa je to resnica, ki je onkraj katehetske "matematike", ki jo premore nedeljski pravnik. :lol:
Idiot.
In dulcis in fundo šopek nedeljskopravnih "prijaznosti":
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Pometi najprej pred lastnim pragom.
Si se prepoznal v kritiki? Lepo, da si se oglasil.
Kot ponavadi ne razumeš, nedeljskih pravnik - naj ti pomagam doumeti s serijo tvojih "prostaških" oglašanj:
Rock napisal/-a:Sluzasti Otrob, /.../
Rock napisal/-a:Obmolkni, trapasti kvazinaravoslovec, /.../
Rock napisal/-a:Ne oglašaj se, imbecilni kvazinaravoslovec. /.../
In pa seveda klasično nedeljskopravno "prostaštvo" začinjeno z živalskimi analogijami:
Rock napisal/-a:Nisem. Ampak dementnost ti lahko oprostim.
Pa tudi malinovca v resnici ne maram preveč. Toda časi se spreminjajo. Sporoči shrinku, da se spodobi dati aro. (Sprejmem pa tudi araro: baje so zelo učljive; jaz jo bom naučil njegovih tekstov, potem bosta par z onim psetom s piščalko.)
Kar metlo v roke, nedeljski pravnik. :lol:
ter klasičen nedeljskopravni odziv na to:
Rock napisal/-a:Sem bil že pozabil, kakšne duhovite ugotovitve sem svoj čas posredoval.
Osvežil si spomin drugim in meni.
Odlično, otročji kvazinaravoslovec z medvedjimi uslugami.
Skratka: nedeljski pravnik je, ko obklada ostale z "idioti" in podobnim, "duhovit", tisti, ki šarlatane in nedeljske pravnike nazivajo z upravičenimi oznakami (pač šarlatanov in nedeljskih pravnikov) so pa "prostaški" in "žaljivi". Narobe svet oz. svet nedeljskega prava in nedeljske logike.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:BojanD, ne trudi se preveč razpravljati s tem nedeljskim pravnikom, kaj je žalitev, in kaj ne, kajti očitno ima (zavedno ali nezavedno) dvojne vatle.
Sporočilo zate, kvazinaravoslovec:
- samoobramba je legalna, legitimna, koristna, in nujna
- postopati enako s prijateljem in sovražnikov bi bilo seveda nepravično
- lahko ponovim: Sem bil že pozabil, kakšne domiselne ugotovitve sem svoj čas posredoval.
(Morda eden boljših utrinkov:
Sporoči shrinku, da se spodobi dati aro. (Sprejmem pa tudi araro: baje so zelo učljive; jaz jo bom naučil njegovih tekstov, potem bosta par z onim psetom s piščalko.))

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Sporočilo je lahko samo eno, nedeljski pravnik: da jokcaš o neobstoječem (namreč žalitvah ostalih), medtem ko sam - to pa ja - konstantno žališ, a se tega v lastni disociaciji od realnosti očitno ne zavedaš. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

Za ideal manjka (sicer že večkrat objavljena) slika:


{slika pseta /in za maksimalen vtis še slika papige/}
/.../ Sprejmem pa tudi araro: baje so zelo učljive; jaz jo bom naučil [shrinkovih] tekstov, potem bosta par z onim psetom s piščalko.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a celica »

Pa kam ste vi hodili v šolo, da ne znate brati !

viewtopic.php?f=12&t=3360

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Iz 'post'-ov na tem forumu se ne da sklepati, da gre za fizikalni forum. Še posebej ne glede na odzive, če se na forumu slučajno znajde kakšno fizikalno vprašanje http://www.frozman.si/pdf/MAXWELL.pdf

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Roman »

Z vstopom nekaterih udeležencev v Kvarkadabro je ta forum postal je psihiatrična čakalnica.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:Z vstopom nekaterih udeležencev v Kvarkadabro je ta forum postal je psihiatrična čakalnica.
:!: :D :lol: :lol: :lol:

Zaklenjeno