Kaj je za vas smisel zivljenja?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori

Kaj je za vas smisel zivljenja?

Ohranjanje potomstva
13
18%
Obstoj obstojnejsega
11
15%
Uzivanje na plazi, z mozgani na off in Civavo na strazi
10
14%
Gledati nogomet in piti pivo
2
3%
Drugo
36
50%
 
Skupaj glasov: 72

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Kogar zanima, jih lahko kadarkoli izve.
Od koga pa? In glede na neuspešno povpraševanje, tudi od tebe ne.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Tabi se o pravilh te tvoje igre niti ne sanja
Sanjaš ravno to kar misliš, da je res, pravila igre pa vsi dobro poznamo.

Hec je le v tem, da si kar si in misliš, da pravil ni.
Od koga pa? In glede na neuspešno povpraševanje, tudi od tebe ne.
Sigurno ne, ker ne boš sedel križem rok in ti bo nekdo na tvojo željo serviral resnico. Nikoli, vse kar ti hočem povedati je, da se moraš vsaj malo potruditi (če hočeš seveda - imaš svobodno voljo).

Do takrat pa ostani v Luna parku. Ko bodo prišli starši, boš moral pa (hočeš - nočeš)domov. :lol: ha, ha :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Sigurno ne, ker ne boš sedel križem rok in ti bo nekdo na tvojo željo serviral resnico. Nikoli, vse kar ti hočem povedati je, da se moraš vsaj malo potruditi
Se pravi, da o tej igri ne morem ničesar izvedeti od drugih, pa naj se še tako trudim. Vsi nasveti, ki jih dobim od tebe, so megla, v kolikor niso sprenevedanje. Če bi jih moral resno jemati, bi obtičal na mestu in se ne mogel nikamor premakniti. Še dobro, da nisem odvisen od njih.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Se pravi, da o tej igri ne morem ničesar izvedeti od drugih, pa naj se še tako trudim.
Glej, to je tvoje zavedno ali nezavedno sprenevedanje. Hec je, da se ti še zdaleč ne trudiš. Verjemi mi - prav nič ali zelo zelo zelo malo se trudiš.

Pristop, Roman, pristop je pomemben. In takrat ko te bo res zanimalo, da bi vedel, boš zelo lahko prišel do vseh informacij.

Vse, prav vse ti je dano vedeti. (sicer pa kolikokrat bom moral še ponoviti) - kakor ti sam hočeš.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Hec je, da se ti še zdaleč ne trudiš.
Glede na to, da ne vem, koga naj vprašam (ti mi poveš le, da tebe ne), niti ne vem, kako naj kaj izvem ne da bi koga vprašal (ti mi poveš le, da mi ti tega ne boš povedal), niti ne vem, kako naj se trudim in kaj naj za to naredim (tudi tega ne bom izvedel od tebe), lahko samo ugotovim, da sem obsojen na nevednost, kar v primerjavi s tvojo nevednostjo, ki jo sicer skrivaš za besedami, ki naj bi zvenele skrivnostno, niti ni tako slabo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Mogoče je pa znak truda slepa vera, nevednost, zaslepljenost... oziroma znak truda je ne-truditi se iskati luknje, ne-truditi se ugotavljati če kaj ne štima.

Lahko naredimo preizkus... Vedežu kot norčki kimajmo in dajajmo prav v vsem pa bo mogoče spremenil mnenje o našem iskanju.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pa saj mene sploh ne zanima, kaj si Vedež misli o mojem iskanju. Jaz bi od njega rad samo kaj izvedel. Morda pa samo ne znam vprašati. Premalo kimanja, praviš?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Mogoče je pa znak truda slepa vera, nevednost, zaslepljenost... oziroma znak truda je ne-truditi se iskati luknje, ne-truditi se ugotavljati če kaj ne štima.
Poglej, koga si to lepo opisal. SEBE. Ja, ti si tisti, ki ne išče, ki je zaslepljen, ki misli da vse ve in se ne trudi poiskati oziroma vedeti kaj več.

In kaj je še najbolj zanimivo - napadaš tiste, ki vedo več, kajti le tako lahko opravičiš "svoje mnenje".

Nikomur ni potrebno kimati ali slepo verjeti - sam se mora prepričati. Toda problem pri tebi je, da veš ne, verjeti pa nočeš. Prav, saj ti pustim, da se sam odločiš.

Oba pa imata še eno možnost (na vajino srečo). POTRUDITA SE. Jaz bi temu rekel lenoba.

Zanimivo pa je tale tekst prebrati ponovno z začetkom navedbe zgoraj.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Roman napisal/-a:Premalo kimanja, praviš?
Pravim samo da bi bilo zelo zanimivo izvedeti kaj razsvetljeni Vedež jemlje za trud pri iskanju resnice. Če bereš knjige, si v peklu, če preveč sprašuješ, si pes. Kaj še ostane drugega kot slepo sledenje in sprejemanje vsake njegove besede za višjo resnico? Truditi se po njegovem pomeni biti neumen.
Vedež napisal/-a:Prav, saj ti pustim, da se sam odločiš.
Celo mi vaša razsvetljenost to dovoli?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Truditi se po njegovem pomeni biti neumen.
Ne drži.

Sem ti že povedal, da se je potrebno potruditi. To pomeni, da če se boš potrudil, boš zagotovo več vedel.

Toda ti se ne trudiš. Žal. Ti sprejemaš le tisto kar vohaš, vidiš in slišiš za edino opredeljujoče tebe in tvojega obstoja.

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Vedež napisal/-a:In kaj je še najbolj zanimivo - napadaš tiste, ki vedo več, kajti le tako lahko opravičiš "svoje mnenje".
Vedež, torej ti veš več. Krasno. Problem je samo v tem, da tega znanja ne znaš ali nočeš posredovati naprej. V vsakem primeru človek dobi občutek, da je tvoje znanje plod tvoje bujne domišljije ali pa vere.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Ti sprejemaš le tisto kar vohaš, vidiš in slišiš za edino opredeljujoče tebe in tvojega obstoja.
No, zato si pa tukaj ti, da dokažeš nasprotno. Kot kaže, tega ne moreš torej v bistvu ta "ne trudiš se" leti nate. Žal.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:veš ne
Razumljivo, kajne. Nihče ne ve, tudi ti ne.
verjeti pa nočeš.
Zakaj bi vendar moral? Pravzaprav bi moral pred tem vprašati, kaj je tisto, česar nočem verjeti. Preden se (recimo) odločim, da bom v nekaj ali nekomu verjel, moram najprej slišati, kaj naj bi to sploh bilo. Naj verjamem, da je vseskupaj igra? Ni problem, ampak o tej igri bi moral slišati še kaj več. Naj verjamem, da o vsem odločam? Ampak za odločanje je značilno to, da se tega zavedam, da vem, med katerimi možnostmi izbiram. Če tega ne vem, ali pa različnih možnosti ni, so besede o odločanju brezpredmetne.

Da se samo igraš? O tem pač ni potrebna vera, to vidim, je očitno. Le zakaj tedaj držiš tako resen obraz? Zavaravanje neprijatelja?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Saj mi se v bistvu sploh ne igramo, ravno zato, ker mislimo, da je vse res.

Ampak kljub temu smo v IGRI. In to igro se boš Roman, hočeš - nočeš, očitno še dolgo igral. Zato je dobro, da spoznaš pravila, ker le tako boš lahko aktivno udeležen v njej.

Lahko pa povem naslednje. Kdor ne razume pravila igre oziroma še več: Sploh ne ve, da je v igri - mu ne preostane drugega kot pasivnost.

In pasivnost je tista, ki nasprotuje aktvinosti.

A je razumljivo ?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Voltaire je nekoč dejal, da duhovit izrek ne dokazuje ničesar. Ti govoriš o igri, o pravilih, o (ne)resnosti, o aktivnosti in pasivnosti. Seveda je dobro, če za igro, ki se jo igraš, poznaš pravila. Seveda sta pasivnost in aktivnost nasprotni. To je povsem razumljivo. In nihče te ne sprašuje po teh trivialnostih. Čakam, kdaj boš povedal kaj o igri sami in njenih pravilih, da bom vsaj vedel, o čem se pogovarjava. Ampak kot že večkrat ugotovljeno, čakam zaman. Vsak trud, da bi kaj izvedel, pa je zapravljanje časa in energije. Ali je razumljivo?

Odgovori