Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe, bargon: zbuditi se morajo le pesniki, ki so prepričani, da je vsaka pesnitev biser, tako kot je za amritove zmazke bila prepričana Ms. Zyga, ki je sicer obiskovala pesniško šolo (BA in Rhetoric :lol: ). :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzavi je napisal:
Rock napisal/-a:Čakam na tvojo tezo in argumente, pozabljivi vojkec.
Na kakšno 'tezo in argumente' že, Preprosti? Res sem pozabljiv; saj veš, leta ... :lol:
Kein Problem,
ubogi vojkec!
That's the name of the game.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzavi je napisal:
Rock napisal/-a:Čakam na tvojo tezo in argumente, pozabljivi vojkec.
Na kakšno 'tezo in argumente' že, Preprosti? Res sem pozabljiv; saj veš, leta ... :lol:
Kein Problem,
ubogi vojkec!
That's the name of the game.
Očitno ti je ta angleška fraza, ki si sem te jo naučil neznansko všeč ... :lol: Bi še kakšno? :lol:
No, kljub tvojemu navdušenju pa ne sodi v vsak kontekst, Preprosti ... :lol: Spominjaš me na vaškega tepčka, ki je bil na pogrebu in je videl, kako vsi ob grobu segajo v roke žalujočim, ni pa slišal, kaj pri tem govorijo. Še sam se je postavil v vrsto in ko je prišel do užaloščenega vdovca, mu je segel v roko in mu dejal: "Čestitam!" :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Sluzavi je napisal:
Rock napisal/-a:Čakam na tvojo tezo in argumente, pozabljivi vojkec.
Na kakšno 'tezo in argumente' že, Preprosti? Res sem pozabljiv; saj veš, leta ... :lol:
Kein Problem,
ubogi vojkec!
That's the name of the game.
Očitno ti je ta angleška fraza, ki si sem te jo naučil neznansko všeč ... :lol: Bi še kakšno? :lol:
No, kljub tvojemu navdušenju pa ne sodi v vsak kontekst, Preprosti ... :lol: Spominjaš me na vaškega tepčka, ki je bil na pogrebu in je videl, kako vsi ob grobu segajo v roke žalujočim, ni pa slišal, kaj pri tem govorijo. Še sam se je postavil v vrsto in ko je prišel do užaloščenega vdovca, mu je segel v roko in mu dejal: "Čestitam!" :lol:
Pozabil si dodati dve imeni, ubogi dementnež: Sokrat, Ksantipa.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
V: Očitno ti je ta angleška fraza, ki si sem te jo naučil neznansko všeč ... Bi še kakšno? No, kljub tvojemu navdušenju pa ne sodi v vsak kontekst, Preprosti ... Spominjaš me na vaškega tepčka, ki je bil na pogrebu in je videl, kako vsi ob grobu segajo v roke žalujočim, ni pa slišal, kaj pri tem govorijo. Še sam se je postavil v vrsto in ko je prišel do užaloščenega vdovca, mu je segel v roko in mu dejal: "Čestitam!" :lol:
Pozabil si dodati dve imeni, ubogi dementnež: Sokrat, Ksantipa.
:shock: :shock: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzavi napisal/-a:
Rock napisal/-a: Pozabil si dodati dve imeni, ubogi dementnež: Sokrat, Ksantipa.
:shock: :shock: :lol:
Naj bo dovolj, vojkec.

Nekako nisem več zainteresiran za tovrsten dialog. Ni ekonomično, produktivno, zabavno.
Upam, da razumeš.
Zahvaljujem se ti za dosedanjo vztrajnost.
Morda nadaljuješ z drugimi sogovorniki, ali pa razmisliš o temeljiti levitvi.
Zdravstvuj!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzavi napisal/-a:
Rock napisal/-a: Pozabil si dodati dve imeni, ubogi dementnež: Sokrat, Ksantipa.
:shock:
Naj bo dovolj, vojkec.

Nekako nisem več zainteresiran za tovrsten dialog. Ni ekonomično, produktivno, zabavno.
Upam, da razumeš.
Zahvaljujem se ti za dosedanjo vztrajnost.
Morda nadaljuješ z drugimi sogovorniki, ali pa razmisliš o temeljiti levitvi.
Zdravstvuj!
Ti nisi zainteresiran za nadaljnji dialog?! A nisi opazil, da sem ga zaključil jaz, ko si začel ponavljati svoje bebaste enovrstičnice, ker ti je zmanjkalo prav vseh argumentov? :lol:

Če se boš pa hotel izobraziti, se pa kar oglasi ... Na tem forumu so lekcije gratis ... :lol:

P.S. Imam te pa na sumu, da spet odhajaš na kakšne 'duhovne vaje', ker se tako vneto poslavljaš na vseh podforumih ... Ali pa molit v kakšno AVSTRIJSKO cerkev v Mariboru (kajti zdaj so spet vse avstrijske, kot nekoč)... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »


Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo, nekaj zate, ki imaš rad inteligentne ptice ... :D Jaz sem se nasmejal do solz ... :wink:

http://www.mojvideo.com/video-papagaj-p ... 80a9e134a7

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo, nekaj zate, ki imaš rad inteligentne ptice ... :D Jaz sem se nasmejal do solz ... :wink:

http://www.mojvideo.com/video-papagaj-p ... 80a9e134a7
:D To je že nekaj več kot samo inteligenca, to so čustva, ki jih izkaže z obnašanjem. :D Ni najbolj jasno ali ga je vznemirilo dejstvo, da je možak uničil njegovo zavetje ali zato, ker je končno uničil njegovo kletko. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo, nekaj zate, ki imaš rad inteligentne ptice ... :D Jaz sem se nasmejal do solz ... :wink:

http://www.mojvideo.com/video-papagaj-p ... 80a9e134a7
:D To je že nekaj več kot samo inteligenca, to so čustva, ki jih izkaže z obnašanjem. Ni najbolj jasno ali ga je vznemirilo dejstvo, da je možak uničil njegovo zavetje ali zato, ker je končno uničil njegovo kletko. :wink:
Treba ga bo vprašati, kaj ga je najbolj vznemirilo ... 8)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Eno (lahko) vprašanje iz astrofizike: kdo ve (vojko?; shrink?; kdo drug?):

bral sem včerajšnji časopisni članek, in če sem povzel pravilno, piše takole (ohranil sem tamkajšnji pesniški jezik; članek naj bi bil sicer resen, povsem poljudnoznanstven):

Nekaj najmasivnejših zvezd vesolja je natrpanih malo za obronkom domače galaksije (njih dom je zvezdna kopica R136).
Tako so velike, da ni povsem jasno, zakaj se ne zdruznejo v črne luknje.
Že pred šestimi leti je podatek o masi znanstvenike presenetil, saj so menili, da takšne zvezde sploh ne bi smele obstajati. Gravitacijski privlak na tako majhnem prostoru bi moral prevladati nad nasprotno silo in telo zdruzniti. Toda očitno ni bilo tako.


Zanima me: "Gravitacijski privlak na tako majhnem prostoru bi moral prevladati nad nasprotno silo in telo zdruzniti." - kakšna nasprotna sila (od gravitacijske) je mišljena?

In še podvprašanje:
skladno s prejšnjo domnevo znanstvenikov: če tako masivne zvezde sploh ne bi smele obstajati - kaj pa bi moralo biti, oz. kaj pomeni, 'da bi se zvezde morale zdruzniti'?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:kakšna nasprotna sila (od gravitacijske) je mišljena?
Centrifugalna.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:kakšna nasprotna sila (od gravitacijske) je mišljena?
Centrifugalna.
Hvala za odgovor. Ampak, kaj če bi nekoliko elaboriral?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Nadaljnja vprašanja glede na isti članek (skoraj citat):

Če bi R136a1 postavili na sredo Osončja, bi ... [z]aradi povečanega težnostnega privlaka ... se Zemljino leto skrajšalo na tri tedne ...

Bi se revolucija Zemlje (glede na dosedanje znanje in znanstvene domeve) postopno zmanjševala?
Kako hitro?
Posledica bi bila trčenje Zemlje v R136a1 (nastala bi črna luknja, temna snov, temna energija)?
Kakšna bi bila posledica na rotacijo (do izpred trčenja)?
Kakšna bi bila posledica na nagnjenost osi Zemlje? (Realna nagnjenost nosi nosi posebno ime, kakšno? In posledica te nagnjenosti je kaj [letni časi]?)

Odgovori