Adavanced Relativity - AR

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Zaklenjeno
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: JAVNO POVABILO NA DEBATO "EPISTEMOLOŠKI TEMELJI FIZIKE"

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:Dej, nehi, no, amRIT, "biofotonsko sevanje" je navadno šarlatanstvo in sedanje zatrjevanje, da obstaja "razlika" v masi med živimi in mrtvimi črvi, a da "ni merljiva", pač ne spremeni dejstva, da si navaden šarlatan. :lol:
Shrink, prestrog si! Srečko ima prav; biofotoni obstajajo, samo niso 'merljivi'. Razlika 'v masi' med živimi in mrtvimi črvi obstaja, samo ni merljiva. Angeli obstajajo, samo njihova prisotnost ni merljiva. Eter obstaja, samo ni merljiv. Kozmični vakuum obstaja, samo ni merljiv. Demoni, ki jih izganjajo eksorcisti obstajajo, samo niso merljivi . Motor na kvantni vakuum obstaja, samo da njegovo delovanje ni merljivo ... :lol:
Neumnost in pronicljivost obstajata, a nista izmerljivi z utežnimi ali drugimi enotami.
vojko napisal/-a: Sta, sta izmerljivi, Preprosti! In to z od tebe ponujenimi "drugimi enotami" ... :lol:
Ne, Sluzavi! Stavek odraža vrsto enumeracije ('druge enote' je potrebno interpretirati v luči 'utežnih enot', to je, 'tovrstnih merskih enot').
Za začetek si preberi kakšen članek o merjenju IQ ... :lol:
Tu pa si že na pravi poti, ljubitelj naravoslovja in družboslovja. (Morda si intuitivno zaznal, da ne obstajajo zgolj fizikalne merske enote.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Vsebinsko si idejo ocenil kot pravilno (zadetek v polno), in se ti seveda zahvaljujem.
:lol: :lol: :lol:
Tvoja pomanjkljivost (error in persona) je zgolj administrativna pomota: kajti kaj je bila tvoja pristna volja, je spisno lahko ugotovljivo).
Tvoja pomanjkljivost (errores facti) pa je elementarno nepoznavanje slovenske slovnice. Že v vrtcu ve vsak povprečen kratkohlačnik, na katero osebo se nanaša sintagma "sem zadel" ... Poslušaj, Preprosti, zdaj pa resno: ali v farških šolah res niste imeli nobene slovenščine? Ali ste samo prepevali Hosano in se šli ostale 'duhovne vaje'? :lol:
Sluzavec, kako si pozabljiv (preberi še enkrat: "je zgolj administrativna pomota"), ali pa morda ne poznaš razlike med napako v izjavi in napako volje?

Najverjetneje velja oboje (dementnost in neizobraženost).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Vsebinsko si idejo ocenil kot pravilno (zadetek v polno), in se ti seveda zahvaljujem.
:lol: :lol: :lol:
Tvoja pomanjkljivost (error in persona) je zgolj administrativna pomota: kajti kaj je bila tvoja pristna volja, je spisno lahko ugotovljivo).
Tvoja pomanjkljivost (errores facti) pa je elementarno nepoznavanje slovenske slovnice. Že v vrtcu ve vsak povprečen kratkohlačnik, na katero osebo se nanaša sintagma "sem zadel" ... Poslušaj, Preprosti, zdaj pa resno: ali v farških šolah res niste imeli nobene slovenščine? Ali ste samo prepevali Hosano in se šli ostale 'duhovne vaje'? :lol:
Sluzavec, kako si pozabljiv (preberi še enkrat: "je zgolj administrativna pomota"), ali pa morda ne poznaš razlike med napako v izjavi in napako volje?

Najverjetneje velja oboje (dementnost in neizobraženost).
Zdaj boš pa na koncu hotel uveljavljati še reservatio mentalis, kaj? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO POVABILO NA DEBATO "EPISTEMOLOŠKI TEMELJI FIZIKE"

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
P: Neumnost in pronicljivost obstajata, a nista izmerljivi z utežnimi ali drugimi enotami.
vojko napisal/-a: Sta, sta izmerljivi, Preprosti! In to z od tebe ponujenimi "drugimi enotami" ...
Ne, Sluzavi! Stavek odraža vrsto enumeracije ('druge enote' je potrebno interpretirati v luči 'utežnih enot', to je, 'tovrstnih merskih enot').
Ti si prava 'enumeracija', Preprosti! Si kdaj imel v roki kakšen 'ABC SEMANTIKE'? Nisi, kaj? Ker če bi ga imel, ne bi razdiral takšnih žaltavih. Če rečem: / ... z utežnimi ali drugimi enotami" seveda mislim na utežne enote in na druge enote, torej na tiste, ki niso utežne. Te druge enote pa so npr. dolžinske, časovne, enote za merjenje IQ, ipd. Bo šlo, ali morava spet do peskovnika za 3D prikaz? :lol:
V: Za začetek si preberi kakšen članek o merjenju IQ ...

Tu pa si že na pravi poti, ljubitelj naravoslovja in družboslovja.
Običajno sem na pravi poti, za razliko od tebe, ki kljub vsakodnevni molitvi k tvojemu angelu
(Sveti angel, varuh moj,
bodi vedno ti z menoj:
Stoj mi noč in dan ob strani,
vsega hudega me brani!
Prav prisrčno prosim te,
varuj me in vodi me. Amen
.)

pogosto tavaš po brezpotjih neznanja in praznoverja ... :lol:
(Morda si intuitivno zaznal, da ne obstajajo zgolj fizikalne merske enote.)
O čem ti to, Preprosti?! Pa saj sem ti jaz nakazal, da poleg tvojih 'utežnih enot' obstajajo tudi enote za merjenje IQ! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: ---------------
Zlonamerno si izpustil ključno besedo (SFRJ), sluzavi Lažnik.
---------------
Na katerega od številnih profesorjev na kateri od 3 PF v Sloveniji (ali pa si imel v mislih EU, Evropo, ...), Sluzavec?
Potem navedi vir za zatrjevano profesorjevo izjavo.
Potem bova primerjala vir in tvoj post.
--------------
Ne ločiš med 'dejstvom' in 'pravom'?
Ne veš, kaj pomeni beseda 'vpliv'?
------------------
Napiši, da obsojaš tako stalinistične metode (gulage), kot Titove metode (Goli otok), kot svojo tedanjo aktivno podporo totalitarnemu političnemu sistemu, kot marksizem (idejno propagandistično podlago za vsako dejansko obliko komunizma v posameznih državah) in K. Marxa (avtorja nasilne in krvave ideologije, kasneje imenovane po njem).
Tvoje priznanje in kesanje sta dva predpogoja za morebitno usmiljenje (da lahko upaš na diskusijski pristop v civilizirano družbo).
Bull's eye! :lol:
Rock, tako se to vidi iz višine: "Tvoj predlog je, kot da bi volku ponujal ovčja oblačila, ki jih naj obleče, da bo lahko postal ovca. Volk, se reži in šteje slečene kožuhe." :D

Domnevam, da bo nekaj napačno v pristopu pastirja, če želi ohraniti čredo, saj veš, slej ko prej bo volk spet lačen in ni je ograje, ki bi ustavila živalski nagon.

Spot se reži in je predlagal, da dopišem še njegove mačje izkušnje: "Živalski nagon gre razumeti tudi v tej smeri: nekatere ovce pridejo kar same skozi ograjo, kar volka verjetno še posebej zabava!" :D 8)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: JAVNO POVABILO NA DEBATO "EPISTEMOLOŠKI TEMELJI FIZIKE"

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
P: Neumnost in pronicljivost obstajata, a nista izmerljivi z utežnimi ali drugimi enotami.
vojko napisal/-a: Sta, sta izmerljivi, Preprosti! In to z od tebe ponujenimi "drugimi enotami" ...
Ne, Sluzavi! Stavek odraža vrsto enumeracije ('druge enote' je potrebno interpretirati v luči 'utežnih enot', to je, 'tovrstnih merskih enot').
Ti si prava 'enumeracija', Preprosti! Si kdaj imel v roki kakšen 'ABC SEMANTIKE'? Nisi, kaj? Ker če bi ga imel, ne bi razdiral takšnih žaltavih. Če rečem: / ... z utežnimi ali drugimi enotami" seveda mislim na utežne enote in na druge enote, torej na tiste, ki niso utežne. Te druge enote pa so npr. dolžinske, časovne, enote za merjenje IQ, ipd. Bo šlo,
Ne bo šlo, kriva Enumeracija.

Opredelitev z 'ekzemplifikativno enumeracijo' (poznamo še 'taksativno') daje usmeritev za interpretacijo. (Seveda pa je potrebno obvladati relevantno materijo. Sicer se ti strokovnjak-fizik [fizika se ne ukvarja in se ne sme ukvarjati s psihologijo] nasmehne, ti zaželi 'dober dan', in odide.)

V: Za začetek si preberi kakšen članek o merjenju IQ ...
------------------
Tu pa si že na pravi poti, ljubitelj naravoslovja in družboslovja.
-------------------
Običajno sem na pravi poti,
Običajno si na krivi poti, tvoja drugačna miselna predstava (ker je produkt materije), ne odraža objektivne stvarnosti ___ če parafraziram Lenina.
za razliko od tebe, ki kljub vsakodnevni molitvi k tvojemu angelu
(Sveti angel, varuh moj,
bodi vedno ti z menoj:
Stoj mi noč in dan ob strani,
vsega hudega me brani!
Prav prisrčno prosim te,
varuj me in vodi me. Amen
.)
Čestitam. Minulo nedeljo sem naletel nate pred kapelo, prosil si me za vzpodbudno prošnjo, in rad sem ti ustregel. Odlično si si zapomnil. Torej vendarle nisi dementen (si torej odgovoren). - Ne posmehuj se svetim rečem (res sacrae), Sluzavec!
pogosto tavaš po brezpotjih neznanja in praznoverja ... :lol:
To so velika popotovanja.
(Morda si intuitivno zaznal, da ne obstajajo zgolj fizikalne merske enote.)
---------------
O čem ti to, Preprosti?! Pa saj sem ti jaz nakazal, da poleg tvojih 'utežnih enot' obstajajo tudi enote za merjenje IQ! :lol:
Tvoj spomin je b.p., razumevanje pa je podpovprečno.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Vsebinsko si idejo ocenil kot pravilno (zadetek v polno), in se ti seveda zahvaljujem.
:lol: :lol: :lol:
Tvoja pomanjkljivost (error in persona) je zgolj administrativna pomota: kajti kaj je bila tvoja pristna volja, je spisno lahko ugotovljivo).
Tvoja pomanjkljivost (errores facti) pa je elementarno nepoznavanje slovenske slovnice. Že v vrtcu ve vsak povprečen kratkohlačnik, na katero osebo se nanaša sintagma "sem zadel" ... Poslušaj, Preprosti, zdaj pa resno: ali v farških šolah res niste imeli nobene slovenščine? Ali ste samo prepevali Hosano in se šli ostale 'duhovne vaje'? :lol:
Sluzavec, kako si pozabljiv (preberi še enkrat: "je zgolj administrativna pomota"), ali pa morda ne poznaš razlike med napako v izjavi in napako volje?
Najverjetneje velja oboje (dementnost in neizobraženost).
vojko napisal/-a:Zdaj boš pa na koncu hotel uveljavljati še reservatio mentalis, kaj? :lol:
Miselni pridržek? Po naravi stvari ne pride v poštev (tvoje eksplicitne izjave volje povsem zadostujejo).

Aktualni so lucida intervalla, namreč njihova odsotnost. (Si vseeno sposoben razložiti, o katerih trenutkih je govora? Spretno izkoristi singularis, če se slučajno pojavi.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: ---------------
Zlonamerno si izpustil ključno besedo (SFRJ), sluzavi Lažnik.
---------------
Na katerega od številnih profesorjev na kateri od 3 PF v Sloveniji (ali pa si imel v mislih EU, Evropo, ...), Sluzavec?
Potem navedi vir za zatrjevano profesorjevo izjavo.
Potem bova primerjala vir in tvoj post.
--------------
Ne ločiš med 'dejstvom' in 'pravom'?
Ne veš, kaj pomeni beseda 'vpliv'?
------------------
Napiši, da obsojaš tako stalinistične metode (gulage), kot Titove metode (Goli otok), kot svojo tedanjo aktivno podporo totalitarnemu političnemu sistemu, kot marksizem (idejno propagandistično podlago za vsako dejansko obliko komunizma v posameznih državah) in K. Marxa (avtorja nasilne in krvave ideologije, kasneje imenovane po njem).
Tvoje priznanje in kesanje sta dva predpogoja za morebitno usmiljenje (da lahko upaš na diskusijski pristop v civilizirano družbo).
Bull's eye! :lol:
Rock, tako se to vidi iz višine: "Tvoj predlog je, kot da bi volku ponujal ovčja oblačila, ki jih naj obleče, da bo lahko postal ovca. Volk, se reži in šteje slečene kožuhe." :D
Domnevam, da bo nekaj napačno v pristopu pastirja, če želi ohraniti čredo, saj veš, slej ko prej bo volk spet lačen in ni je ograje, ki bi ustavila živalski nagon.
Spot se reži in je predlagal, da dopišem še njegove mačje izkušnje: "Živalski nagon gre razumeti tudi v tej smeri: nekatere ovce pridejo kar same skozi ograjo, kar volka verjetno še posebej zabava!" :D 8)
  • 1. Vsak čas nastopi lovopust na volkove.
    2. Razloži mi priliko.
    3. Kakšen je tvoj predlog?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO POVABILO NA DEBATO "EPISTEMOLOŠKI TEMELJI FIZIKE"

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Ne bo šlo, kriva Enumeracija.
Ah, ne, Preprosti, bolj preprosto je: kriva je tvoja ignoranca. :lol:
Opredelitev z 'ekzemplifikativno enumeracijo' (poznamo še 'taksativno') daje usmeritev za interpretacijo. (Seveda pa je potrebno obvladati relevantno materijo. Sicer se ti strokovnjak-fizik [fizika se ne ukvarja in se ne sme ukvarjati s psihologijo] nasmehne, ti zaželi 'dober dan', in odide.)
Besedna solata, servirana v nočni posodi ('kahli'). :lol:
V: Običajno sem na pravi poti,
Običajno si na krivi poti, tvoja drugačna miselna predstava (ker je produkt materije), ne odraža objektivne stvarnosti ___ če parafraziram Lenina.
Mi zaupaš Leninovo frazo, ki si jo parafraziral?
Čestitam. Minulo nedeljo sem naletel nate pred kapelo, prosil si me za vzpodbudno prošnjo, in rad sem ti ustregel. Odlično si si zapomnil. Torej vendarle nisi dementen (si torej odgovoren).
Od kdaj pa to opažaš, Preprosti? Mislim, halucinacije? Je to posledica intenzivnih 'duhovnih vaj'? Ko boš pred kapelo naletel na samoroga, ki igra na klarinet, mi sporoči ... :lol: Bom poslal po može v belem ...
- Ne posmehuj se svetim rečem (res sacrae), Sluzavec!
Kaj so že 'svete reči'? :lol:
V: O čem ti to, Preprosti?! Pa saj sem ti jaz nakazal, da poleg tvojih 'utežnih enot' obstajajo tudi enote za merjenje IQ!

Tvoj spomin je b.p., razumevanje pa je podpovprečno.
Bull's eye again! Spet si se spustil v smuk, samo še oblak pršiča vidim in tvoj hrbet ... Tako končaš vsako diskusijo, ko si v kotu ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
1. Vsak čas nastopi lovopust na volkove.
2. Razloži mi priliko.
3. Kakšen je tvoj predlog?
Verjetno si se zopet 'zmočil'; lovopust je namreč čas, ko je lov PREPOVEDAN, tebe pa verjetno zanima, kdaj se odpre lov na volkove, kaj? :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: JAVNO POVABILO NA DEBATO "EPISTEMOLOŠKI TEMELJI FIZIKE"

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Ne bo šlo, kriva Enumeracija.
Ah, ne, Preprosti, bolj preprosto je: kriva je tvoja ignoranca. :lol:
Zopet error in persona, Sluzavec.
Opredelitev z 'ekzemplifikativno enumeracijo' (poznamo še 'taksativno') daje usmeritev za interpretacijo. (Seveda pa je potrebno obvladati relevantno materijo. Sicer se ti strokovnjak-fizik [fizika se ne ukvarja in se ne sme ukvarjati s psihologijo] nasmehne, ti zaželi 'dober dan', in odide.)
--------------
Besedna solata, servirana v nočni posodi ('kahli'). :lol:
Kako naturalistično (ostudno) se izražaš, Vojkosluz.
V: Običajno sem na pravi poti,
------------------
Običajno si na krivi poti, tvoja drugačna miselna predstava (ker je produkt materije), ne odraža objektivne stvarnosti ___ če parafraziram Lenina.
-------------------
Mi zaupaš Leninovo frazo, ki si jo parafraziral?
Če ne poznaš Lenina, obstaja samo ena možnost: tudi v Kumrovcu niso bili zadovoljni s tabo, in so se ti po končani preizkusni dobi zahvalili
Čestitam. Minulo nedeljo sem naletel nate pred kapelo, prosil si me za vzpodbudno prošnjo, in rad sem ti ustregel. Odlično si si zapomnil. Torej vendarle nisi dementen (si torej odgovoren).
---------------
Od kdaj pa to opažaš, Preprosti? Mislim, halucinacije? Je to posledica intenzivnih 'duhovnih vaj'? Ko boš pred kapelo naletel na samoroga, ki igra na klarinet, mi sporoči ... :lol: Bom poslal po može v belem ...
Ne taji, laž ima kratke noge, Sluzavec. (Res ipsa loquitur. Zakaj si pa znal napisati pristno katoliško molitev? Na tebi je, da dokažeš svojo nedolžnost: velja obrnjeno dokazno breme.)
- Ne posmehuj se svetim rečem (res sacrae), Sluzavec!
----------------
Kaj so že 'svete reči'? :lol:
Obstajajo tudi res religiosae, so tudi priviligirane.
In pekel (kraj, za posebej priviligirane).

Dihotomija: dobro - zlo.
Ali si pogledal v Bi., kot sem ti tedaj, pred kapelo, tudi še svetoval?
Zakaj pa misliš, da se 'dvojnost' konstantno ponavlja? ('Nebo in zemlja'; 'je bila pusta in prazna'; 'tema se je razprostirala /.../ in duh Božji je'; itd., itd.)

To je metoda teologije! Samo za posvečene (ki že veliko vedo, in prav zato ostajajo skromni, v lastno korist [da bi zvedeli še več, in potem končna faza, transcendenca])! Poglej živo nasprotje: totalitarnost enoumja!

Vedel sem, da si perspektiven bodoči konvertit, Sluzavec. Zakaj pa misliš, da se sicer ukvarjam s tabo, učenec, počasen v pameti?
V: O čem ti to, Preprosti?! Pa saj sem ti jaz nakazal, da poleg tvojih 'utežnih enot' obstajajo tudi enote za merjenje IQ!
-----------------
Tvoj spomin je b.p., razumevanje pa je podpovprečno.
-----------------
Bull's eye again! Spet si se spustil v smuk, samo še oblak pršiča vidim in tvoj hrbet ... Tako končaš vsako diskusijo, ko si v kotu ... :lol:
Totalno nerazumevanje, res nisi odprte glave.
Kolateralna škoda 'komunističnega razmišljanja'. Pravična kazen.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
1. Vsak čas nastopi lovopust na volkove.
2. Razloži mi priliko.
3. Kakšen je tvoj predlog?
Verjetno si se zopet 'zmočil'; lovopust je namreč čas, ko je lov PREPOVEDAN, tebe pa verjetno zanima, kdaj se odpre lov na volkove, kaj? :lol:
Nisi razumel ironije, Sluzavec?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO POVABILO NA DEBATO "EPISTEMOLOŠKI TEMELJI FIZIKE"

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Zopet error in persona, Sluzavec.
Poleg tega, da te dajejo spoznavne sposobnosti, imaš tudi slepo pego; s kom drugim pa sem se pogovarjal, razen s tabo, da bi lahko zamenjal osebe?
Kako naturalistično (ostudno) se izražaš, Vojkosluz.
Opisujem dejansko stanje; tiste tvoje besedne kolobocije z 'ekzemplifikativnimi enumeracijami' ni mogoče drugače zaobjeti ... Sicer pa je naturalizem spoštovana beletristična smer ... Velja star pregovor: svinja vse svinjsko vidi ... :lol:
Če ne poznaš Lenina, obstaja samo ena možnost: tudi v Kumrovcu niso bili zadovoljni s tabo, in so se ti po končani preizkusni dobi zahvalili.
Lenina poznam, kot tvoje Zbirke zgodbic ti ne boš nikoli. Hotel sem samo potrditev utemeljenega suma, ki se je porodil takoj, ko si začel momljati o Leninu; namreč, da si nekje nekaj slišal, pa si se hotel narediti važnega in si ga nato "parafraziral". Da skrajšam: torej ne veš, katero Leninovo frazo si "parafraziral"?
Ne taji, laž ima kratke noge, Sluzavec. (Res ipsa loquitur. Zakaj si pa znal napisati pristno katoliško molitev? Na tebi je, da dokažeš svojo nedolžnost: velja obrnjeno dokazno breme.)
Kaj pa spet brbljaš? Ti pišeš o tem, da si "minulo nedeljo naletel name pred kapelo", zdaj pa meni očitaš laž?! Gotoffff si, Preprosti! :lol:

Poleg tega v represivnem delu prava (causae criminalis) NIKOLI (razen v času vladavine inkvizicije, jasno) ni veljalo načelo obrnjenega dokaznega bremena. Pa tudi sicer en general v pravu velja načelo: onus probandi incumbit ei qui dicit, non ei qui negat :lol:
V: Kaj so že 'svete reči'?
Obstajajo tudi res religiosae, so tudi priviligirane.
In pekel (kraj, za posebej priviligirane).

Dihotomija: dobro - zlo.
Ali si pogledal v Bi., kot sem ti tedaj, pred kapelo, tudi še svetoval?
Zakaj pa misliš, da se 'dvojnost' konstantno ponavlja? ('Nebo in zemlja'; 'je bila pusta in prazna'; 'tema se je razprostirala /.../ in duh Božji je'; itd., itd.)

To je metoda teologije! Samo za posvečene (ki že veliko vedo, in prav zato ostajajo skromni, v lastno korist [da bi zvedeli še več, in potem končna faza, transcendenca])! Poglej živo nasprotje: totalitarnost enoumja!

Vedel sem, da si perspektiven bodoči konvertit, Sluzavec. Zakaj pa misliš, da se sicer ukvarjam s tabo, učenec, počasen v pameti?
'Tema se razprostira' še zdaj nad tvojim znanjem, Preprosti! Namesto, da mi pojasniš to, kar sem te enoznačno vprašal ("Kaj so že 'svete reči'"?) si se spet spustil v dolgočasne teološke jeremijade, ki nikogar ne zanimajo.

Metoda teologije? Napačno si jo prikazal. Metoda teologije je pretakanje iz votlega v prazno, analiza neobstoječih stvari in besedni larpurlartizem najslabše vrste. Če bi zažgali vse teološke knjige, se zakladnica človeškega znanja ne bi zmanjšala niti za joto. Če pa bi to storili s samo eno knjigo (recimo z Newtonovo Principia Mathematica, ali Kopernikovo De revolutionibus orbium coelestium, ali Einsteinovo teorijo relativnosti) bi naš pogled na svet ne bil več enak. Vidiš razliko? :lol:
Totalno nerazumevanje, res nisi odprte glave.
Kolateralna škoda 'komunističnega razmišljanja'. Pravična kazen.
:lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Esej o svetlobi

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
1. Vsak čas nastopi lovopust na volkove.
2. Razloži mi priliko.
3. Kakšen je tvoj predlog?
Verjetno si se zopet 'zmočil'; lovopust je namreč čas, ko je lov PREPOVEDAN, tebe pa verjetno zanima, kdaj se odpre lov na volkove, kaj? :lol:
Nisi razumel ironije, Sluzavec?
Glede na nivo tvojih odgovorov ena preprosta uganka zate, Preprosti: Eden od naju ni razumel ironije, pa to nisem bil jaz. Kdo torej ni razumel ironije? Bo šlo? Polovička? Pomoč publike? :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: JAVNO POVABILO NA DEBATO "EPISTEMOLOŠKI TEMELJI FIZIKE"

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Zopet error in persona, Sluzavec.
Poleg tega, da te dajejo spoznavne sposobnosti, imaš tudi slepo pego; s kom drugim pa sem se pogovarjal, razen s tabo, da bi lahko zamenjal osebe?
Mislil si nase, Vojkosluz.
Kako naturalistično (ostudno) se izražaš, Vojkosluz.
--------------
Opisujem dejansko stanje; tiste tvoje besedne kolobocije z 'ekzemplifikativnimi enumeracijami' ni mogoče drugače zaobjeti ... Sicer pa je naturalizem spoštovana beletristična smer ... Velja star pregovor: svinja vse svinjsko vidi ... :lol:
In tako tudi piše.
Če ne poznaš Lenina, obstaja samo ena možnost: tudi v Kumrovcu niso bili zadovoljni s tabo, in so se ti po končani preizkusni dobi zahvalili.
------------------
Lenina poznam, kot tvoje Zbirke zgodbic ti ne boš nikoli. Hotel sem samo potrditev utemeljenega suma, ki se je porodil takoj, ko si začel momljati o Leninu; namreč, da si nekje nekaj slišal, pa si se hotel narediti važnega in si ga nato "parafraziral". Da skrajšam: torej ne veš, katero Leninovo frazo si "parafraziral"?
V skrajnem primeru bom uporabil tvoje 'Kakšen ozkopogleden intelekt, ali nisi prepoznal ironije, Pepček'.
Ne taji, laž ima kratke noge, Sluzavec. (Res ipsa loquitur. Zakaj si pa znal napisati pristno katoliško molitev? Na tebi je, da dokažeš svojo nedolžnost: velja obrnjeno dokazno breme.)
-----------------
Kaj pa spet brbljaš? Ti pišeš o tem, da si "minulo nedeljo naletel name pred kapelo", zdaj pa meni očitaš laž?! Gotoffff si, Preprosti! :lol:
Slabo se zagovarjaš, Sluzavec.
Poleg tega v represivnem delu prava (causae criminalis) NIKOLI (razen v času vladavine inkvizicije, jasno) ni veljalo načelo obrnjenega dokaznega bremena. Pa tudi sicer en general v pravu velja načelo: onus probandi incumbit ei qui dicit, non ei qui negat :lol:
Ah, vojkec. Kako slabo poznaš obstoječe slovensko pravo, da ne govorim o tujem.
V: Kaj so že 'svete reči'?
--------------------
Obstajajo tudi res religiosae, so tudi priviligirane.
In pekel (kraj, za posebej priviligirane).
Dihotomija: dobro - zlo.
Ali si pogledal v Bi., kot sem ti tedaj, pred kapelo, tudi še svetoval?
Zakaj pa misliš, da se 'dvojnost' konstantno ponavlja? ('Nebo in zemlja'; 'je bila pusta in prazna'; 'tema se je razprostirala /.../ in duh Božji je'; itd., itd.)
To je metoda teologije! Samo za posvečene (ki že veliko vedo, in prav zato ostajajo skromni, v lastno korist [da bi zvedeli še več, in potem končna faza, transcendenca])! Poglej živo nasprotje: totalitarnost enoumja!
Vedel sem, da si perspektiven bodoči konvertit, Sluzavec. Zakaj pa misliš, da se sicer ukvarjam s tabo, učenec, počasen v pameti?
-----------------------
'Tema se razprostira' še zdaj nad tvojim znanjem, Preprosti! Namesto, da mi pojasniš to, kar sem te enoznačno vprašal ("Kaj so že 'svete reči'"?) si se spet spustil v dolgočasne teološke jeremijade, ki nikogar ne zanimajo.
Metoda teologije? Napačno si jo prikazal. Metoda teologije je pretakanje iz votlega v prazno, analiza neobstoječih stvari in besedni larpurlartizem najslabše vrste. Če bi zažgali vse teološke knjige, se zakladnica človeškega znanja ne bi zmanjšala niti za joto. Če pa bi to storili s samo eno knjigo (recimo z Newtonovo Principia Mathematica, ali Kopernikovo De revolutionibus orbium coelestium, ali Einsteinovo teorijo relativnosti) bi naš pogled na svet ne bil več enak. Vidiš razliko? :lol:
Propagiraš neciviliziranost ('zažgite A. knjižnico, če je v skladu s Koranom, je odveč, če mu nasprotuje, jo je potrebno razrušiti toliko prej')?
Totalno nerazumevanje, res nisi odprte glave.
Kolateralna škoda 'komunističnega razmišljanja'. Pravična kazen.
-----------------
:lol:
Tu je molk na mestu, s tem si ne povečaš posmeha.

Zaklenjeno