Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Manjša razlika je že (v) samem začetku, ki pa s časom doprinese ogromen potencial.
Nelinearni procesi? 8)
Vidiš, prav zato ima pravo poseben problem, a ne? Različne interpretacije so zaželene, torej zmeda je vgrajena, sedaj ali naključno ali pa zaradi nesposobnosti, ki je posledica __________. Boš dopolnil?
Bom:"/...ki je posledica različnih ekonomsko-političnih interesov."
Opa, sedaj počasi dojemam tvojo skovanko,
Sprva gre počasi, nato vedno hitreje ... :D
namreč, če je tisto bil aksiom, navedi še naziv matematične institucije, ki sprejema takšne neposredno razvidne resničnosti?

Kako si že rekel, da se glasi aksiom ___________ matematične institucije:
"'množica S je končna tedaj in samo tedaj, kadar ima vsaka neprazna družina podmnožic množice S vsaj en minimalen element glede na relacijo stroge inkluzije ⊂'"


Kako si že rekel, da se glasi aksiom:

Ekvipolentne množice
matematične institucije:
po Tarskem.
(Marko Razpet: Teorija množic z matematično logiko, Ljubljana, januar 2006, str.14) 8)
Nazaj proti nič, samo ne v nič in ja, to je mehiški pogled, s SOMBREROM na glavi!
Misliš tale sombrero:

https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q= ... 4073696588 ?

Torej, ti bi, da sam prevedem Max-a? Mogoče pa bi to storil Rock, tako za vajo in trening, ga bom zaprosil.
Obe varianti sta sprejemljivi. Toda na realizacijo druge boš čakal ad calendam graecas ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Manjša razlika je že (v) samem začetku, ki pa s časom doprinese ogromen potencial.
Nelinearni procesi? 8)
Poglej, poglej, seveda! Smolejleo je prilepil odličen prispevek na to temo. Si ga pogledal?
Der Irrtum von Henri Poincaré

Bargo: Smer je povsem napačna, saj v matematiki velja, da samo en samcat primer, ki je skladen z definicijo vendar ni skladen z izrekom, zadošča, da izrek, trditev pade.
Vojko: Pa saj ravno to dela matematiko kraljico znanosti!
Bargo: Kdo je kralj znanosti?
Vojko: Nimamo ga, ker je fizika ženskega spola. Tudi Nemci ga nimajo: die Physik ... Za Angleže pa tako nikoli ne veš ...
Kot si videl, kralj ima denar, ki pa je nujno potreben za izvajanje znanosti, v smislu pridobivanja znanja, žal.

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Vidiš, prav zato ima pravo poseben problem, a ne? Različne interpretacije so zaželene, torej zmeda je vgrajena, sedaj ali naključno ali pa zaradi nesposobnosti, ki je posledica __________. Boš dopolnil?
Bom:"/...ki je posledica različnih ekonomsko-političnih interesov."
Primerno, samo, prijatelj problemi bi dejal, opusti že antropološki vidik.

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Opa, sedaj počasi dojemam tvojo skovanko,
Sprva gre počasi, nato vedno hitreje ... :D
Res je, in na koncu te ustavi polje.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: namreč, če je tisto bil aksiom, navedi še naziv matematične institucije, ki sprejema takšne neposredno razvidne resničnosti?

Kako si že rekel, da se glasi aksiom ___________ matematične institucije:
"'množica S je končna tedaj in samo tedaj, kadar ima vsaka neprazna družina podmnožic množice S vsaj en minimalen element glede na relacijo stroge inkluzije ⊂'"


Kako si že rekel, da se glasi aksiom:

Ekvipolentne množice
matematične institucije:
po Tarskem.
(Marko Razpet: Teorija množic z matematično logiko, Ljubljana, januar 2006, str.14) 8)
Tole je bolj videti kot IZREK, trditev, mogoče je lahko še definicija, da bi to imenovali aksiom, je povsem neprimerno.
Kako in predvsem zakaj, si ti prišel do sklepa, da bi tole lahko bil aksiom? :D
vir
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Nazaj proti nič, samo ne v nič in ja, to je mehiški pogled, s SOMBREROM na glavi!
Misliš tale sombrero:

https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q= ... 4073696588 ?
Tudi tega, samo tale je precej nevaren, še posebej, če imaš plešo zato raje vzamemo on drug sombrero, ki ščiti pred Soncem.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Torej, ti bi, da sam prevedem Max-a? Mogoče pa bi to storil Rock, tako za vajo in trening, ga bom zaprosil.
Obe varianti sta sprejemljivi. Toda na realizacijo druge boš čakal ad calendam graecas ...
No, bomo videli. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo je napisal:
Poglej, poglej, seveda, Leo je prilepil odličen prispevek na to temo. Si ga pogledal?
Ne.
Primerno, samo, prijatelj problemi bi dejal, opusti že antropološki vidik.
Kakšen vidik pa naj zavzamem? Tistega skozi oči pripadnika civilizacije tip II? 8)
Res je, in na koncu te ustavi polje.
Koruzno? :wink:
Tole je bolj videti kot IZREK, trditev, mogoče je lahko še definicija, da bi to imenovali aksiom, je povsem neprimerno.
Kako in predvsem zakaj, si ti prišel do sklepa, da bi tole lahko bil aksiom?
Bo že držalo. Ali to usodno vpliva na mojo argumentacijo?
Tudi tega, samo tale je precej nevaren, še posebej, če imaš plešo zato raje vzamemo on drug sombrero, ki ščiti pred Soncem.
Ta na sliki pa ščiti pred velikim Ničem. Morda vakuum še ni na najnižji točki. Živimo v lažnem vakuumu (false vacum). Če bo zdrknil iz tistega srednjega dela in pristal še nižje, nas bo zadelo, da niti sami ne bomo vedeli kdaj in kako. Celo naše ljubo vesolje z vsemi planeti, zvezdami, zvezdnimi jatami in superjatami bo v hipu izginilo v velikem -PUUFFF!

https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q= ... 9247499293
No, bomo videli.
Se boš pa načakal ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Poglej, poglej, seveda, Leo je prilepil odličen prispevek na to temo. Si ga pogledal?
Ne.
Sem vedel in zato sem prilepil link še enkrat, mogoče pogledaš, je zanimiva predstavitev razvoja inteligentnega duha v naši vrsti. :D
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Primerno, samo, prijatelj problemi bi dejal, opusti že antropološki vidik.
Kakšen vidik pa naj zavzamem? Tistega skozi oči pripadnika civilizacije tip II? 8)
Opa, ne prehitevaj, lepo počasi. Saj veš kaj pravi Hawking, ali si to tudi pozabil?
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Res je, in na koncu te ustavi polje.
Koruzno? :wink:
Tudi, mogoče tako bio koruzno, ki služi za pridobivanje elektrike. Joj, joj, kam pluje naša družba.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Tole je bolj videti kot IZREK, trditev, mogoče je lahko še definicija, da bi to imenovali aksiom, je povsem neprimerno.
Kako in predvsem zakaj, si ti prišel do sklepa, da bi tole lahko bil aksiom?
Bo že držalo. Ali to usodno vpliva na mojo argumentacijo?
Ja, zelo. Se ne spomniš, da nisi hotel, da Srečko iz Ptuja, dobi enakopravni glas pri ljudskem sprejemanju aksiomov! :mrgreen:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Tudi tega, samo tale je precej nevaren, še posebej, če imaš plešo zato raje vzamemo on drug sombrero, ki ščiti pred Soncem.
Ta na sliki pa ščiti pred velikim Ničem. Morda vakuum še ni na najnižji točki. Živimo v lažnem vakuumu (false vacum). Če bo zdrknil iz tistega srednjega dela in pristal še nižje, nas bo zadelo, da niti sami ne bomo vedeli kdaj in kako. Celo naše ljubo vesolje z vsemi planeti, zvezdami, zvezdnimi jatami in superjatami bo v hipu izginilo v velikem -PUUFFF!
Preveč ti risanke gledaš. :lol: Vidiš pa lahko, kakšne nepredstavljive še možnosti ima bog, da nas uniči, veš, vsemogočnost ni kar tako.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Sem vedel in zato sem prilepil link še enkrat, mogoče pogledaš, je zanimiva predstavitev razvoja inteligentnega duha v naši vrsti.
Kje je link?

Opa, ne prehitevaj, lepo počasi. Saj veš kaj pravi Hawking, ali si to tudi pozabil?
Ko pa je toliko tega rekel ... :D
Tudi, mogoče tako bio koruzno, ki služi za pridobivanje elektrike. Joj, joj, kam pluje naša družba.
Si verjetno hotel zapisati: Joj, joj, kam pljuje naša družba.
Odgovor je: v lastno skledo. :lol:
Ja, zelo. Se ne spomniš, da nisi hotel, da Srečko iz Ptuja, dobi enakopravni glas pri ljudskem sprejemanju aksiomov!
Glas že dobi, ampak njegova teža je ... podobna tisti, ki jo imajo informacije ... :oops:
Preveč ti risanke gledaš. Vidiš pa lahko, kakšne nepredstavljive še možnosti ima bog, da nas uniči, veš, vsemogočnost ni kar tako.
Ne vem, kako si ti predstavljaš tega omnipotentnega 'boga', ki lahko po eni strani naredi/uniči vse, svoj prihod pa je oznanil na nekem nepomembnem planetu v nepomembnem osončju na obrobju nepomembne galaksije z gorečim grmom in debelo kamnito ploščo, ki jo je ubogi Mojzes tovoril nepismenim nomadom v polpuščavah Bližnjega vzhoda. Ko bi se vsaj prikazal kulturnim Kitajcem ... Če bi se to zgodilo, bi danes Jezusu rekli: 耶稣 :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Bargo: Manjša razlika je že (v) samem začetku, ki pa s časom doprinese ogromen potencial.
Vojko: Nelinearni procesi?
Bargo: Poglej, poglej, seveda! Smolejleo je prilepil odličen prispevek na to temo. Si ga pogledal? Der Irrtum von Henri Poincaré
Vojko: Ne.
Bargo: Sem vedel in zato sem prilepil link še enkrat, mogoče pogledaš, je zanimiva predstavitev razvoja inteligentnega duha v naši vrsti.

Vojko: Kje je link?
Zgoraj.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Opa, ne prehitevaj, lepo počasi. Saj veš kaj pravi Hawking, ali si to tudi pozabil?
Ko pa je toliko tega rekel ...
Drži, kot drži da si nekaj tega tudi pozabil.
Črvina
“We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.”
Stephen Hawking

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Tudi, mogoče tako bio koruzno, ki služi za pridobivanje elektrike. Joj, joj, kam pluje naša družba.
Si verjetno hotel zapisati: Joj, joj, kam pljuje naša družba.
Odgovor je: v lastno skledo. :lol:
Ne, je pa posrečeno, priznam.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ja, zelo. Se ne spomniš, da nisi hotel, da Srečko iz Ptuja, dobi enakopravni glas pri ljudskem sprejemanju aksiomov!
Glas že dobi, ampak njegova teža je ... podobna tisti, ki jo imajo informacije ... :oops:
V tem primeru je teža vseh enaka, torej 1 človek 1 glas, kar je zelo daleč od podobnosti z težo informacij, ki imajo maso 0. :D
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Preveč ti risanke gledaš. Vidiš pa lahko, kakšne nepredstavljive še možnosti ima bog, da nas uniči, veš, vsemogočnost ni kar tako.
Ne vem, kako si ti predstavljaš tega omnipotentnega 'boga', ki lahko po eni strani naredi/uniči vse, svoj prihod pa je oznanil na nekem nepomembnem planetu v nepomembnem osončju na obrobju nepomembne galaksije z gorečim grmom in debelo kamnito ploščo, ki jo je ubogi Mojzes tovoril nepismenim nomadom v polpuščavah Bližnjega vzhoda. Ko bi se vsaj prikazal kulturnim Kitajcem ... Če bi se to zgodilo, bi danes Jezusu rekli: 耶稣 :lol:
Pa saj sem ti že rekel, da preveč risanke gledaš.

Raje prevedi in objavi kaj je povedal Max Planck, o trojici, bog, materija, duh. Sedaj, ko sva odstranila maso informaciji in Planck odstrani še energijo, bo še veliko bolj zanimivo. :D Tebi ne preostane nič, kar je čudovito, če ne že čudežno.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Bargo: Manjša razlika je že (v) samem začetku, ki pa s časom doprinese ogromen potencial.
Vojko: Nelinearni procesi?
Bargo: Poglej, poglej, seveda! Smolejleo je prilepil odličen prispevek na to temo. Si ga pogledal? Der Irrtum von Henri Poincaré
Vojko: Ne.
Bargo: Sem vedel in zato sem prilepil link še enkrat, mogoče pogledaš, je zanimiva predstavitev razvoja inteligentnega duha v naši vrsti.

Vojko: Kje je link?
Zgoraj.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Opa, ne prehitevaj, lepo počasi. Saj veš kaj pravi Hawking, ali si to tudi pozabil?
Ko pa je toliko tega rekel ...
Drži, kot drži da si nekaj tega tudi pozabil.
Črvina
“We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.”
Stephen Hawking

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Tudi, mogoče tako bio koruzno, ki služi za pridobivanje elektrike. Joj, joj, kam pluje naša družba.
Si verjetno hotel zapisati: Joj, joj, kam pljuje naša družba.
Odgovor je: v lastno skledo.
Ne, je pa posrečeno, priznam.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ja, zelo. Se ne spomniš, da nisi hotel, da Srečko iz Ptuja, dobi enakopravni glas pri ljudskem sprejemanju aksiomov!
Glas že dobi, ampak njegova teža je ... podobna tisti, ki jo imajo informacije ...
V tem primeru je teža vseh enaka, torej 1 človek 1 glas, kar je zelo daleč od podobnosti z težo informacij, ki imajo maso 0. :D
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Preveč ti risanke gledaš. Vidiš pa lahko, kakšne nepredstavljive še možnosti ima bog, da nas uniči, veš, vsemogočnost ni kar tako.
Ne vem, kako si ti predstavljaš tega omnipotentnega 'boga', ki lahko po eni strani naredi/uniči vse, svoj prihod pa je oznanil na nekem nepomembnem planetu v nepomembnem osončju na obrobju nepomembne galaksije z gorečim grmom in debelo kamnito ploščo, ki jo je ubogi Mojzes tovoril nepismenim nomadom v polpuščavah Bližnjega vzhoda. Ko bi se vsaj prikazal kulturnim Kitajcem ... Če bi se to zgodilo, bi danes Jezusu rekli: 耶稣 :lol:
Pa saj sem ti že rekel, da preveč risanke gledaš.

Raje prevedi in objavi kaj je povedal Max Planck, o trojici, bog, materija, duh. Sedaj, ko sva odstranila maso informaciji in Planck odstrani še energijo, bo še veliko bolj zanimivo. :D Tebi ne preostane nič, kar je čudovito, če ne že čudežno.
Kdo mi je že nekaj postov nazaj trdil, da takšna nikalnica ni pravilna, da bi moralo biti: 'Tebi preostane nič' ? 8)

Pa saj si rekel, da boš za prevod prepričal Preprostega ... jaz pa sem ti na to odgovoril ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Kdo mi je že nekaj postov nazaj trdil, da takšna nikalnica ni pravilna, da bi moralo biti: 'Tebi preostane nič' ? 8)
Tale tvoj popravek je preveč ambiciozen, to si še All in one ne bi dovolil, čeprav je bil zelo blizu, s testnimi delci v prostoru, tistem, ki se širi, da iz niča ustvari vesolje. :D

V tem primeru je pravilno: "Tebi ne preostane nič", ostane ti Beseda, o kateri je pisal Janez, torej informacija, brez mase in ne kot energija. 8)

Beseda ti je sicer znana, vendar z njo nisi dovolj seznanjen, ker pač delaš "cirkus" in ne sodeluješ pri pouku. :lol: :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Kdo mi je že nekaj postov nazaj trdil, da takšna nikalnica ni pravilna, da bi moralo biti: 'Tebi preostane nič' ? 8)
Tale tvoj popravek je preveč ambiciozen, to si še All in one ne bi dovolil, čeprav je bil zelo blizu, s testnimi delci v prostoru, tistem, ki se širi, da iz niča ustvari vesolje.

V tem primeru je pravilno: "Tebi ne preostane nič", ostane ti Beseda, o kateri je pisal Janez, torej informacija, brez mase in ne kot energija.

Beseda ti je sicer znana, vendar z njo nisi dovolj seznanjen, ker pač delaš "cirkus" in ne sodeluješ pri pouku. :lol: :D
Razkrij mi že enkrat tega skrivnostnega Janeza! Je morda Janez J.? Je on pisal o tej tvoji Besedi? Kolikor vem, je v arestu pisal pustolovske zgodbice o Karantaniji ... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Raje sebi ne dovoli več pesniti o kozmoloških modelih, ki jih ne razumeš, bargon. Boš videl, da bo manj posmeha. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Raje sebi ne dovoli več pesniti o kozmoloških modelih, ki jih ne razumeš, bargon. Boš videl, da bo manj posmeha. :lol:
Poštarino, to je pesem o modelu, ki ga misli in ne o modelu, ki se izgrajuje, eden je videti trden kot kamen kost, drug je oprijemljiv. :D :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Saj veš, kako fizikom "visi" za tvoje pesnjenje, k'ne, pesnik? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Saj veš, kako fizikom "visi" za tvoje pesnjenje, k'ne, pesnik?
Videti je, da si malce umetniško izpolnil svoje stanje "mi visi dol" in se sedaj poskušaš zliti v skupino, ki ima potencial "visi". Pohvalno, zelo pohvalno.

Ni kaj Poštarino, domislelno je tole, zadene tako, da sem se komaj pobral. :D :D


Črvina
Shrink: Narobe, bargon, navednice v primeru "čista resnica" pomenijo le citat, ne pa prenesenega pomena, kot si v svojem pesnjenju predstavljaš, za kar pa mi - jasno - spet "dol visi".

Koga si tokrat citiral, Mirko? Ali pa gre za preneseni pomen?

Črvina
Problemi: Ti enostavno ne moreš in ne zmoraš razumeti, namreč da tu ne gre za avtomatizem "računam...razumem koncept". Kar pa je logično, fundamatnalistični formalist ("Shut up and calculate!" :lol: ) je pač in zgolj kalkulator.

Torej Poštarino, povej ti raje meni, kako pa je z fizičarkami v povezavi z "visi"? :mrgreen:

Sigmund je spet tako močno potegnil, da si je spet zažgal brke. Carl in Max se režita in sta Sigmundu predlagala, da se naj končno že obrije. :D

Lisa in Vera te pozdravljata in ti pošiljata tole, baje je samo za tvoje oči, Poštarino: https://www.youtube.com/watch?v=5Gc9pvi ... lpage#t=70

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Potrebuješ podnapise, kako/kam nam/mi "visi" za tvoje pesnjenje, pesnik? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Potrebuješ podnapise, kako/kam nam/mi "visi" za tvoje pesnjenje, pesnik?
Za božjo voljo Poštarino, kam "visi" je vendar jasno, saj je smer ena sama, proti singularnosti. :lol: :D

Kako "visi", boš pa ja sam začutil, a ne? :mrgreen: Potrudi se in javi kako, sedaj ko veš zakaj "visi".

Hudič je, če definiraš začetek in se pojavi konec, kot en sam, posledica je, da vse puščice zadenejo kar same od sebe. :lol:

Mimogrede, si opazil, pesnika ne moreš več zadeti. :lol:

Zaklenjeno