Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Rock
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Z 'ubitjem Boga'/fetišiziranjem znanosti se začne propad.
Drži. Ta 'propad' je privedel do tehnološke revolucije, ki ji komaj vidimo konec. Živimo v svetu, kjer so v civiliziranih državah izkoreninjene otroške bolezni in pod kontrolo ostale nalezljive bolezni; segamo po zvezdah; odkrivamo zadnje tančine Narave (LHC); ukrotili smo energijo Sonca (ITER). V zadnjih 100 letih se je pričakovana življenjska doba prebivalstva podvojila.
Vse to lahko opišemo sumarno z eno besedo: PROPAD ...
Ti. 'civilizacijske bolezni'; življenjska doba človeka se je zelo povečala, kvaliteta življenja zelo poslabšala (življenje postaja životarjenje); ekonomska paradigma nenehnega večanja rasti se bliža koncu; strahoten prepad med bogatimi in revnimi (je socialna bomba).
Le od kod je Marx potem privlekel tisti svoj znameniti 'opij ljudstva'?
Misliš na 'znani' rek, ki ga ironiziramo?
V: Včeraj sem bral humorno vestičko, da je Air France, ki prihodnji teden odpira redne linije v Iran, ukazal svojim stewardesam, ki letijo v to klerofašistično teokracijo, da morajo nositi vrečaste obleke in nekakšne brisače, s katerimi si pokrivajo lase ...
Šele po odločnem revoltu, ko so vodstvu družbe zabrusile, da lahko tako oblečeni sami letijo v Iran, je vodstvo popustilo ...
Živela 'pravilna verska vzgoja'!
---------------------
Si rahlo preuranjeno politično neoportun, še potrebujemo nafto in drugo, še nimamo ruskih vodov, kot članica se še moramo ozirati na EU aki.
--------------------
Kakšna 'nafta', kakšni 'ruski vodi', Preprosti?! Govorim o dobrobitih in splošni družbeni koristnosti teokracij in strogem uveljavljanju verskih dogem v praksi, da ne bi prišlo do "propadanja , ki je "nedvomno sad napačne vzgoje" in ki je doletelo dekadentni Zahod, kot pronicljivo ugotavljaš ...
Mule in imami so trden garant, da se tam to ne bo zgodilo ... :lol:
Ker tam živijo ljudje po božjih postavah, ker tam ni razlike med posvetnim in božjim, seveda vladata veselje in vsesplošna radost, ljudje so srečni kot na verskih podobicah raja, ki jih delijo Jehovine priče. In - sploh ni čudno, da trume razočaranih Zahodnjakov drvijo v ta raj na Zemlji, da imajo v Iranu strahovite težave z imigranti iz EU, Pakistan zapira meje za Skandinavce, ki bežijo iz Sodome in Gomore EU v te 'obljubljene dežele' ... :lol:
Republika Slovenija, država članica EU, je uradno povabila ruskega predsednika na obisk, kajne?

Begunci (muslimani) so kulturno povsem drugačni, vendar razlik pravzaprav ni, kajne?

Izdano je bilo GDov za ogromno džamijo (ne za skromno mošejo), z nekaj 10 m visokim minaretom: Divide et impera!: odlično!: več desetletij naši muslimani niso smeli imeti skromnih molilnic (jeza s strani muslimanov): sedaj bo 'islamski center' za ljubljanskim Bežigradom večji od ljubljanske katoliške katedrale (jeza s strani katoličanov).

ZDA je - v bistvu pred malo časa - napovedala naftno neodvisnost, in to je že nekaj časa uresničeno (ne samo to: cena nafte je nizka, kljub vandalskemu ISIS-u);
Evropska unija pa je 'politično razdeljena' (ameriški 'Fuck EU!', potem ko se EU ni hotela priključiti ameriškim stališčem).

Islamske države na ulicah triumfirajo po vsakem civilizacijskem grozodejstvu (samomorilni bombi).
EU ima - zaradi lastnih ekonomskih 'koristi' - zvezane roke.
Toliko bolj Republika Slovenija (z ogromnim j. dolgom in velikim proračunskim deficitom; nafto mora uvažati; nima več niti naftne rafinerije; kot EU članica obupno zaostaja za prostimi maloprod. cenami naftnih derivatov).

Z ozirom na islamske begunce:
bogate sosednje muslimanske države (z isto kulturo kot begunci) so trdno zaprle meje;
ZDA so daleč (nima beguncev);
Slovenija se je norčevala iz 'madžarske ograje', Slovenija hoče odprto mejo (ne želi ostati suverena), vojska naj ne bo na meji,
oz. z drugimi besedami, vojska ni usposobljena, nima denarja, vlada je s policijo (ki ima mizerne plače) v stavkovnem sporu že mesece, politika promovira na mejah ne-kontrolo.
Upamo na kak muslimanski sod nafte več ali ceneje?

Sedaj je Slovenija prvikrat v zgodovini suverena država, to pomeni, sami smo odgovorni zase.
80 mrd. € je odšlo ven iz Slovenije (kljub zakonom, pravosodju, pravni državi).
Kdo državnost podpira, kdo jo ruši?
In zakaj tako? Zato, ker 'čim slabše je, tem boljše je".

Rock

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Kako naj politična margina najde nišo?
Seveda, izkoristimo (nove) družbene okoliščine, pojav 'proletarcev' (beseda izvira iz časa rpr [ljudje, ki - razen svojih delovnih rok - nimajo nič, ne premoženja, ne znanja]);
in neizogibne (dejanske ali potencialne) slabosti kapitalizma;
in neizogibne slabosti 'parlamentarne politične demokracije';
in mediokritetne intelektualce, ali zapeljane, ali zlobne (vse tri grupe vedno obstajajo);
napišimo (sofisticiran) udarni pamflet (K. m.);
in 'internacionalna proletarska revolucija' je tu!
(Vse, razen zadnjega, je dejstvo/resnica/se je zgodilo. - Zakaj ni bilo svetovne rdeče revolucije? Zaradi RKC; odpora zahodnega svobodnega sveta; prevladujoče resnične znanosti; razuma.)
Tudi to ni slabo, samo živeti v materialni zgodovini je precej dolgo časno.
Obrazloži.
bargo napisal/-a:Mogoče kdaj, sedaj vneto in nestrpno čakam na objavo tvojega prevoda Max-a. Kako napreduje? :P
Mogoče tvoja želja vendarle presega mojo zainteresiranost.

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Mogoče kdaj, sedaj vneto in nestrpno čakam na objavo tvojega prevoda Max-a. Kako napreduje? :P
Zakaj mogoče :shock: , boš pa ti ja sam vedel ali so tvoje vrednote še kaj vredne in ali te je navdušenje zapustilo, če je sploh kdaj bilo prisotno?

Rock

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Zakaj mogoče :shock: , boš pa ti ja sam vedel ali so tvoje vrednote še kaj vredne in ali te je navdušenje zapustilo, če je sploh kdaj bilo prisotno?
Tvoje goreče pričakovanje mi laska, ampak nima nikakršne podlage v moji obljubi, zato sem osupel nad tvojim zadržanjem.

Uporabniški avatar
bargo

Cher - I Walk Alone

Oh, I still got time to cope
Time to hope
Time to play
Time to grow
But for now I gotta walk alone
I gotta walk alone

Uporabniški avatar
bargo

Rock napisal/-a: Bargo: Mogoče kdaj, sedaj vneto in nestrpno čakam na objavo tvojega prevoda Max-a. Kako napreduje? :P
Rock: Mogoče tvoja želja vendarle presega mojo zainteresiranost.
Bargo: Zakaj mogoče :shock: , boš pa ti ja sam vedel ali so tvoje vrednote še kaj vredne in ali te je navdušenje zapustilo, če je sploh kdaj bilo prisotno?
Rock: Tvoje goreče pričakovanje mi laska, ampak nima nikakršne podlage v moji obljubi, zato sem osupel nad tvojim zadržanjem.
Ti kar počivaj, veš, čas je, treba nadaljevati pot in tvoje (i)zvijanje postaja breme, ko/če se zravnaš, veš kje me lahko najdeš.

Črvina
Rock: Če torej vztrajaš, torej ali ponovno lažeš, ali ne govoriš resnice,ali nisi sposoben razumevanja, ali nimaš v oblasti svojih dejanj.
Bargo: Opa
.

Ti bom pomagal, vidiš sprašujem te o pripravljenosti za delo, kar je moja izražena prošnja tebi, res pa je, da sem za podkrepitev vstavil tudi tebe, ki pač treniraš nemščino, si poosebljeno pravo in kar je še takih reči. Tvoje spoznanje, da za trening ne moreš izvesti tega dela, je pač samo odraz tvojega zavedanja o težavnosti dela, kar je povsem v skladu s teboj oz. moje predstave o Rocku. :D No, tokrat je izostal pogum in mogoče je prevladal strah, kdo bi to vedel?

Vaše srce naj se ne vznemirja. Verujete in preizkušajte vero, kajti odhajam in pridem k vam. 8)

Kant te pozdravlja, Hegel se čudi, z Karlom pa srebava. Na zdravje Rock! :)

Uporabniški avatar
bargo

Cher - Welcome to Burlesque

Show a little more,
Show a little less,
Add a little smoke
Welcome to Burlesque,
Everything you dream of,
But never can possess
Nothing's what it seems
Welcome to Burlesque

Oh, everyone is buying,
Put your money in my hand,
If you got a little extra
well, give it to the band,
You may not be guilty
But you're ready to confess
Tell me what you need,
Welcome to Burlesque,
You can dream of Coco,
Do it at your risk
The Triplets grant you mercy
But not your every wish,
Jesse keeps you guessing,
So cool and statuesque
"Behave yourself" says Georgia
Welcome to Burlesque,

Rock

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Tvoje goreče pričakovanje mi laska, ampak nima nikakršne podlage v moji obljubi, zato sem osupel nad tvojim zadržanjem.
Ti kar počivaj, veš, čas je, treba nadaljevati pot

Vedno bolj sem presenečen: potovanje ni v mojem interesu, tebi ga nisem obljubil.

Uporabniški avatar
bargo

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Tvoje goreče pričakovanje mi laska, ampak nima nikakršne podlage v moji obljubi, zato sem osupel nad tvojim zadržanjem.

Vedno bolj sem presenečen: potovanje ni v mojem interesu, tebi ga nisem obljubil.
Oni dan si omenjal zen, poglej, tole je primerno zate, da pojasniš svoje presenečenje:
Jim Carrey - Kung Fu Master
Rock, idi in postrezi kosilo. :lol:

Rock

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
bargo napisal/-a: Oni dan si omenjal zen, poglej, tole je primerno zate, da pojasniš svoje presenečenje:
Že tvoj post mora vsebovati smiselno sporočilo, morebitne priloge so zgolj pomožno sredstvo.
Tvoj post ne ustreza standardom.

Uporabniški avatar
bargo

Rock napisal/-a: Rock: Tvoje goreče pričakovanje mi laska, ampak nima nikakršne podlage v moji obljubi, zato sem osupel nad tvojim zadržanjem.
Bargo: Ti kar počivaj, veš, čas je, treba nadaljevati pot
Rock: Vedno bolj sem presenečen: potovanje ni v mojem interesu, tebi ga nisem obljubil.
Bargo: Oni dan si omenjal zen, poglej, tole je primerno zate, da pojasniš svoje presenečenje:
Rock: Že?
Seveda, pojdi, noč je bila dolga in Sonce je že visoko.
Rock napisal/-a: Že tvoj post mora vsebovati smiselno sporočilo, morebitne priloge so zgolj pomožno sredstvo.
Ali ne vidiš smiselnega sporočila?
Rock napisal/-a: Tvoj post ne ustreza standardom.
Pouči mojo neuko dušo, o standardih, na katere se sklicuješ?

Rock

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Tvoj post ne ustreza standardom.
Natančno si oglej moje sporočilo: dopolnitev ni potrebna.

Drugi ugovori:
prevedel sem bil en Planckov stavek, vendar tvoj in moj prevod se razlikujeta. Ali si vseeno želiš mojih nadaljnjih uslug?

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Res, s kom si stavil?
S tabo; le poglej malo nazaj! Na vodi sem čutil, da ne zmore tega prevoda, zaletel se je z grlom v jagode, zdaj pa ima problem, kako se nepoškodovan izvleči ... :lol:
V: Stavil sem, da Preprosti ne bo uslišal tvoje prošnje za prevod Maxa.
No, tole bomo še videli, sedaj je prevod v teku, čaka se objava in potem ...
Mislim, da bo prej pekel zamrznil ... :lol:
Mimogrede, svojega sem že zdavnaj pripravil.
To pa verjamem; ne morem dočakati, da ga obelodaniš. Topovi so napolnjeni, posadke pripravljene, tako da se bo baražni ogenj takoj odprl ... 8)
vojko napisal/-a:Obul si je dosti prevelike 'hochhackige Stiefel' (zdaj moraš ugotoviti povezavo!) ...
Nič hudega, če tudi bi bilo tako.
Si našel fil rouge?
These boots are made for walking
And that's just what they'll do
One of these days these boots
Are gonna walk all over you
Ja, to so bili časi ko je zažigala Nancy Sinatra …
Čakaj sedaj, ne razumem tebe, kot je videti, povprečno menjavaš z povprečno, pri čemer kakovost uvajaš na stranska vrata?
Tu smo: svaril sem vas pred Mohrom! Zdaj pa poslušam: ne razumem to, ne razumem ono ... Samo eno zdravilo poznam: Das Kapital v roke in potem Sitzleder, Sitzleder, Sitzleder ...No, lahko si skrajšaš muke s simplefied edition za 'široke množice'. Borchardtov 'Kapital, Karl Marx' ima borih 550 strani in ga dobiš celo v slovenščini – na BOLHI ga nekdo prodaja za ušivih 7 EUR ... :D

Da do takrat ne boš v zablodi: menjavajo se enote enostavnega dela. Tvoje je sestavljeno; približna mera za določitev faktorja sestavljenosti dela je čas šolanja/usposabljanja ... V kapitalizmu bi naj ta razmerja odražala razmerja med mezdami, se pravi cena delovne sile. Pri nas smo to skušali operacionalizirati s tarifnimi razredi v kolektivnih pogodbah: delo v 1. tarifnem razredu je per definitionem enostavno delo; tvoje delo (predpostavljam) v 7. tarifnem razredu je torej 7x bolj sestavljeno od dela čistilke ... Enostavno kot pasulj, kaj? 8)

Glede kvalitete pa tole: v politični ekonomiji se vedno operira s povprečji.
Si videl, kako visoko gre, pri komu je sedaj deficit. Aja, štacunarju ne moreš ti razglasiti stečaja.
Razglasil ga bo sam ...

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
- danes ne odloča fizično delo (kvantiteta), ampak umsko delo (znanje, kvaliteta, informacija, predvidevanje, 'režija' [= v marksistični terminologiji])
Seveda, a kaj ima ta globokoumna ugotovitev s kontekstom?! :shock:

Povedal sem ti namreč, da si zinil traparijo, ker si prepričan, da ljudje, ki ustvarjajo celotno bogastvo neke družbe nimajo "znanja"!

Kdo pa je govoril o fizičnem in umskem delu? Spet menjavaš temo? Razloži nam no to tvoje debilno prepričanje, da delavci 'nimajo znanja'! :lol:
- 'proletariat' (vladani) potrebuje (po mnenju brezbožne oblasti) le toliko znanja, da razume navodila oblastnikov (pravo znanje je nezaželeno: zato črtanje klasičnih gimnazij; zato enotna šolska jedra; zato usmerjeno izobraževanje; ne 'študij', ampak izobraževanje za prakso; pravico do pravega znanja imajo le privilegirani [potencialni nasledniki nomenklature])
Odlično, povzel si nauk tvoje ustanove na področju izobraževanja! Tvoja ustanova namreč iz petnih žil podpira družbenoekonomski sistem, ki prakticira takšen odnos do proletarcev! Izobražene, razgledane delavce je namreč dosti težje voditi žejne čez vodo, kot neuko, voljno čredo ovac, ki potrebuje svojega 'pastorja' ... :lol:

Spomni se časov nedolgo nazaj, ko so farji momljali v cerkvah preprostim kmečkim ljudem v latinščini in se je vodila krvava borba, da so dosegli maševanje v domačem jeziku. Katoliška cerkev je srdito nasprotovala prizadevanjem, da bi se Biblija prevajala v druge jezike. Verski voditelji so trdili, da so hebrejščina, grščina in latinščina edini primerni svetopisemski jeziki. Rimskokatoliška cerkev je na latinščino sčasoma pričela gledati kot na svet jezik.

Zato je papež Gregor VII., na katerega je Vratislav, vojvoda Kraljevine Češke, leta 1079 naslovil prošnjo, da bi se slovanščina uporabljala pri cerkvenem bogoslužju, odgovoril: »Na noben način ne moremo ugoditi tej prošnji.« Zakaj ne?
»Tistim, ki pozorno razmišljajo o tem, je jasno,« je rekel papež, »da Bog ni brez razloga želel, da mora biti Sveto pismo skrivnost, hranjeno na določenih krajih, saj bi, če bi bilo zlahka dosegljivo vsem ljudem, lahko postalo zaničevano ali pa bi ga povprečno izobraženi ljudje napačno razumeli.«

Navadnim ljudem je bil dostop do Svetega pisma skrajno omejen, in tako je moralo ostati. Takšno stališče je duhovščini omogočalo, da je imela ljudi pod svojo oblastjo. Ni hotela, da bi se preprosti ljudje vpletali v stvari, za katere je menila, da so le njena domena.

Leta 1199 je papež Inocenc III. pisal glede »krivovercev«, ki so prevedli Sveto pismo v francoščino in so si drznili o tej knjigi razpravljati drug z drugim. Namenil jim je naslednje Jezusove besede: »Svetega ne dajajte psom in svojih biserov ne mečite pred svinje.« (Matej 7:6) Kako si je on razlagal te besede? Menil je, »da se noben preprost in neuk človek ne bi smel ukvarjati z vzvišenostjo Svetega pisma ali ga oznanjevati drugim«. Tisti, ki se niso menili za papežev ukaz, so bili pogosto izročeni v roke inkvizitorjev, ki so jih z mučenjem prisilili v priznanje. Tiste, ki niso želeli spremeniti svojih nazorov, so žive sežgali.
Razlog za tako upiranje je bil sila prozaičen: če bi ga ljudje namreč brali, bi lahko videli, kolikšno neskladje vlada med nauki njihove cerkve in tistimi v Svetem pismu.

Torej, kdo je menil, da ljudje potrebujejo le toliko znanja, da razumejo navodila oblastnikov in je "pravo znanje nezaželeno": 'brezbožna oblast', kot fantaziraš ti ali tvoja ustanova? :lol:

Uporabniški avatar
bargo

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Tvoj post ne ustreza standardom.
Natančno si oglej moje sporočilo: dopolnitev ni potrebna.
Kar stori kar ugotavljaš sam, dopolnitev je iz naloženosti in je koristna tako za telo, kot za dušo. O standardih pa spet niti besede?
Rock napisal/-a: Rock: Že tvoj post mora vsebovati smiselno sporočilo, morebitne priloge so zgolj pomožno sredstvo.
Bargo: Ali ne vidiš smiselnega sporočila?
Rock:
Očitno ne, ne glede na to, da je bila dodana še priloga, kot sinteza iz razuma in čustev. Veš, pamet je včasih samosvoja, se navadi, če razum ne sledi. :wink:

Rock napisal/-a: Drugi ugovori:
prevedel sem bil en Planckov stavek, vendar tvoj in moj prevod se razlikujeta. Ali si vseeno želiš mojih nadaljnjih uslug?
Rock loti se dela in objavi rezultate.
Poglej Vojko je pripravljen pomagati, se je že vkopal, nadel si je čelado in pravkar si popravlja čine, pozabil je na zeleni laser in me prav zanima, kako debelo bo pogledal, ko ga skuri brez masna svetloba. :lol: Dvomim namreč, da ima na čeladi dovolj kakovostno ogledalo. 8)

Zaklenjeno