Matematična naloga pomoč

Ko tudi učitelj ne more pomagati...
Odgovori
mayday
Prispevkov: 1
Pridružen: 17.4.2016 19:22

Matematična naloga pomoč

Odgovor Napisal/-a mayday »

Živjo,
bi mi lahko prosim kdo pomagal pri spodaj napisani nalogi?

Pri turistični agenciji Jadro d.o.o. vsako leto organizirajo počitnice v Španiji. Za prevoz sta se nam ponudila dva letalska prevoznika. Pri prvem bi stroški prevoza stali 800€ + 50€ na osebo. Pri drugem ponudniku pa so stroški 750€ + 52€ na osebo.
1. Katera ponudba je za agencijo bolj ugodna, če predvidevamo da bo potnikov vsaj 90.
2. Zapiši predpis za obe funkciji in nariši graf.

Naloga se mi je na prvi pogled zdela popolnoma enostavna, težavo pa imam pri predpisu funkcij in grafu, ki mi pride nenormalno velik. Najbrž delam nekaj narobe, zato prosim za nasvet za rešitev.

Lp, M.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Matematična naloga pomoč

Odgovor Napisal/-a derik »

mayday napisal/-a:Živjo,
bi mi lahko prosim kdo pomagal pri spodaj napisani nalogi?

Pri turistični agenciji Jadro d.o.o. vsako leto organizirajo počitnice v Španiji. Za prevoz sta se nam ponudila dva letalska prevoznika. Pri prvem bi stroški prevoza stali 800€ + 50€ na osebo. Pri drugem ponudniku pa so stroški 750€ + 52€ na osebo.
1. Katera ponudba je za agencijo bolj ugodna, če predvidevamo da bo potnikov vsaj 90.
2. Zapiši predpis za obe funkciji in nariši graf.

Naloga se mi je na prvi pogled zdela popolnoma enostavna, težavo pa imam pri predpisu funkcij in grafu, ki mi pride nenormalno velik. Najbrž delam nekaj narobe, zato prosim za nasvet za rešitev.

Lp, M.
Na vodoravni osi označi pri 10 cm vrednost 100 obiskovalcev, na navpični pa pri 12 cm 6000 evrov. Potem označi točki za 800 in 750 evrov in iz njih potegni grafe, od katerih prvi narašča po 50 evrov na obiskovalca, drugi pa po 52.

Odgovori