Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Bom odgovoril (tudi na ostale poste) s časovnim zamikom.
Sem imel težave z logiranjem, sedaj - po obširnem in stvarnem dialogu - je ovira odpravljena, in logiranje zgleda odlično.
(Predgovor: btw, tako si jaz predstavljam reševanje 'problemov'.)
Kaj naj rečem na to! hm. Nedeljsko jutro je izkazalo realnost.
Imaš v mislih največji krščanski čudež, žene so navsezgodaj v nedeljo naletele na prazen grob?
Preveč besed, vse preveč besed.
Večkrat omenjaš ap. Janeza, sedaj pa Besede nenadoma ne ceniš več?
Še enkrat, vidim te! 8)
Sia - Chandelier (Live on SNL)
1, 2, 3 1, 2, 3 drink :D
Upal sem na operno 'napitnico'.
Črvina
RIBA!
Riba ni moj astrološki Sončev znak.
Ah, joj, ta,ta,ta, Rock, no!? :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:RIBA!
Riba ni moj astrološki Sončev znak.
Ah, joj, ta,ta,ta, Rock, no!? :roll:
Glede na dolžino tvojih miselnih skokov je nujno, da objaviš šifrant.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Riba ni moj astrološki Sončev znak.
Ah, joj, ta,ta,ta, Rock, no!? :roll:
Glede na dolžino tvojih miselnih skokov je nujno, da objaviš šifrant.
To pomeni, da čakam na nedeljo. Rok se ti je iztekel namreč v soboto, Rock. :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Moje besede 'cenzure' niso vsebovale, lažnivec in kvazinaravoslovec.
Seveda so, ned. prav. P. Modic:
viewtopic.php?p=110837#p110837
Sedaj pa brž k spovedi, lažnivi kljukec. :lol:
Ne, kvazinaravoslovec, MM, bilo je tako, kot sem napisal.
Sem preveril, in sedaj je tako, kot trdi tvoja kvazinaravoslovna pamet, kar dokazuje čudež.
Za čudeže pa je nedvomno kvalificiran tvoj pribočnik Sluzavec. Torej se obrni nanj, če želiš pojasnilo nenavadnih dejstev.
Ne, ned. prav. P. Modic, ni nobenega čudeža: čudež bi bil, če bi tvoja pamet znala logično sklepati in bi ugotovila, da je CENZURA bila ves čas, le da je v nedeljskopravni megli ni opazila. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

:evil:
Rock napisal/-a:Rock: Riba ni moj astrološki Sončev znak.
Bargo: Ah, joj, ta,ta,ta, Rock, no!? :roll:
Rock: Glede na dolžino tvojih miselnih skokov je nujno, da objaviš šifrant.
Bargo: To pomeni, da čakam na nedeljo. Rok se ti je iztekel namreč v soboto, Rock. :wink:
Ali se ne moreš izražati normalno? Seveda smeš čakati, nedelja bo zagotovo prišla, ob predpostavki da še ne bo konca sveta. Ampak počutim se nelagodno z. obveščanja. Kot da imaš nejasne skrite namene: da boš svoje čakanje želel vnovčiti, to je, psihološko kaj izsiliti od mene. Zakaj direktno ne zaprosiš? Mogoče imam tudi sam interes, da ti izpolnim željo.

Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak..

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ne, kvazinaravoslovec, MM, bilo je tako, kot sem napisal.
Sem preveril, in sedaj je tako, kot trdi tvoja kvazinaravoslovna pamet, kar dokazuje čudež.
Za čudeže pa je nedvomno kvalificiran tvoj pribočnik Sluzavec. Torej se obrni nanj, če želiš pojasnilo nenavadnih dejstev.
Ne, ned. prav. P. Modic, ni nobenega čudeža: čudež bi bil, če bi tvoja pamet znala logično sklepati in bi ugotovila, da je CENZURA bila ves čas, le da je v nedeljskopravni megli ni opazila. :lol:
Očitno si v velikih težavah, kvazinaravoslovec MM. Želim ti pomagati. Sorazmerno še najmanj neugoden izid bi bil, da se izgovoriš na meglo zaradi chemtrailov.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a: :evil:
Rock napisal/-a:Rock: Riba ni moj astrološki Sončev znak.
Bargo: Ah, joj, ta,ta,ta, Rock, no!? :roll:
Rock: Glede na dolžino tvojih miselnih skokov je nujno, da objaviš šifrant.
Bargo: To pomeni, da čakam na nedeljo. Rok se ti je iztekel namreč v soboto, Rock. :wink:
Ali se ne moreš izražati normalno? Seveda smeš čakati, nedelja bo zagotovo prišla, ob predpostavki da še ne bo konca sveta. Ampak počutim se nelagodno z. obveščanja. Kot da imaš nejasne skrite namene: da boš svoje čakanje želel vnovčiti, to je, psihološko kaj izsiliti od mene. Zakaj direktno ne zaprosiš? Mogoče imam tudi sam interes, da ti izpolnim željo.
z.? ktp! Skrite namene praviš, govoriš o unovčevanju in izsiljevanju, prav berem. :shock: Kaj te naj zaprosim, da izpolniš svoje lastne besede ? Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi, če si imel sploh namen narediti.
Rock napisal/-a: Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak..
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Sia Performs 'Bird Set Free'
But there's a scream inside that we all try to hide
We hold on so tight, we cannot deny
Eats us alive, oh it eats us alive
Yes, there's a scream inside that we all try to hide
We hold on so tight, but I don't wanna die, no
I don't wanna die, I don't wanna die

Lady GaGa - Marry The Night
I'm gonna lace up my boots
Throw on some leather and cruise
Down the streets that I love
In my fishnet gloves
I'm a sinner


Lady Gaga - Hair
I'm as free as my hair 8)

Bi rad izboljšal svet? 8)
Mislim, da se tega ne da narediti.
Svet je posvečen kraj.
Ne more biti izboljšan.
Če se vmešavaš vanj, ga boš pokvaril.
Če ga obravnavaš kot predmet, ga boš izgubil.
Čas je, da si spredaj,
čas, da si zadaj,
čas, da si v gibanju,
čas, da počivaš,
čas, da si krepak,
čas, da si utrujen,
čas, da si varen,
čas, da si v nevarnosti.
Mojster vidi stvari kot so,
in jih ne poizkuša nadzorovati.
Pusti jim, da gredo svojo pot,
in biva v središču kroga.


Črvina
Oh, I still got time to cope
Time to hope
Time to play
Time to grow
But for now I gotta walk alone
I gotta walk alone


Čas je, da si Shrink. :mrgreen:

Behave yourself" says Georgia
Welcome to Burlesque, :D :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: :evil:
Rock napisal/-a:Rock: Riba ni moj astrološki Sončev znak.
Bargo: Ah, joj, ta,ta,ta, Rock, no!? :roll:
Rock: Glede na dolžino tvojih miselnih skokov je nujno, da objaviš šifrant.
Bargo: To pomeni, da čakam na nedeljo. Rok se ti je iztekel namreč v soboto, Rock. :wink:
Ali se ne moreš izražati normalno? Seveda smeš čakati, nedelja bo zagotovo prišla, ob predpostavki da še ne bo konca sveta. Ampak počutim se nelagodno z. obveščanja. Kot da imaš nejasne skrite namene: da boš svoje čakanje želel vnovčiti, to je, psihološko kaj izsiliti od mene. Zakaj direktno ne zaprosiš? Mogoče imam tudi sam interes, da ti izpolnim željo.
z.? ktp!
Z. pomeni vedno 'zaradi'!

P.S.:
Ktp, se hitro učiš, če te smem pohvaliti!
Skrite namene praviš, govoriš o unovčevanju in izsiljevanju, prav berem. :shock: Kaj te naj zaprosim, da izpolniš svoje lastne besede ?
Katere moje neobstoječe besede pa zopet uporabljaš za provokacijo? Še enkrat, ali se ne moreš izražati tako kot večina?
Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.

To je lepo načelo. Toda predpogoj za sklicevanje na reklo je, da pactum obstoja.
če si imel sploh namen narediti.
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak..
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: :evil:
Ali se ne moreš izražati normalno? Seveda smeš čakati, nedelja bo zagotovo prišla, ob predpostavki da še ne bo konca sveta. Ampak počutim se nelagodno z. obveščanja. Kot da imaš nejasne skrite namene: da boš svoje čakanje želel vnovčiti, to je, psihološko kaj izsiliti od mene. Zakaj direktno ne zaprosiš? Mogoče imam tudi sam interes, da ti izpolnim željo.
z.? ktp!
Z. pomeni vedno 'zaradi'!

P.S.:
Ktp, se hitro učiš, če te smem pohvaliti!
Skrite namene praviš, govoriš o unovčevanju in izsiljevanju, prav berem. :shock: Kaj te naj zaprosim, da izpolniš svoje lastne besede ?
Katere moje neobstoječe besede pa zopet uporabljaš za provokacijo? Še enkrat, ali se ne moreš izražati tako kot večina?
Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.

To je lepo načelo. Toda predpogoj za sklicevanje na reklo je, da pactum obstoja.
če si imel sploh namen narediti.
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak..
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)
Nikarte krive vere učiti, Preprosti! Za tako traparijo bi padel na izpitu, da bi se kadilo! :lol:

Dolus je vedno bil SAMO naklep (dolus directus ali dolus eventualis), malomarnost pa je vedno bila le culpa (culpa lata =težka /ali huda/ malomarnost i.e. ravnanje v nasprotju s skrbnostjo navadnega, povprečnega človeka; culpa levis = majhna, lažja malomarnost - pomeni zanemarjanje pazljivosti, ki se zahteva od posebno skrbnega in pazljivega človeka; in končno culpa levissima = zelo lahka malomarnost - upošteva se le kot ovira za izključitev objektivne odgovornosti).

Toliko o tvojem poznavanju prava ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Skrite namene praviš, govoriš o unovčevanju in izsiljevanju, prav berem. :shock: Kaj te naj zaprosim, da izpolniš svoje lastne besede ?
Katere moje neobstoječe besede pa zopet uporabljaš za provokacijo? Še enkrat, ali se ne moreš izražati tako kot večina?
Se ne zavedaš obstoječega, kaj? Kaj pa manjka mojemu izražanju?


Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.
To je lepo načelo. Toda predpogoj za sklicevanje na reklo je, da pactum obstoja.
Evo google je predlagal:
Sladja Allegro - Afrika - (Official Video 2016) HD :lol:

Rock napisal/-a: če si imel sploh namen narediti.
------
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
Si dobil sintezo, ki jo je predlagal google. Bog je res komik. :D
Rock napisal/-a: Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak..
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
-----------------
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)
Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Skrite namene praviš, govoriš o unovčevanju in izsiljevanju, prav berem. :shock: Kaj te naj zaprosim, da izpolniš svoje lastne besede ?
Katere moje neobstoječe besede pa zopet uporabljaš za provokacijo? Še enkrat, ali se ne moreš izražati tako kot večina?
Se ne zavedaš obstoječega, kaj?
Ponavljanje golih trditev je indic za laž (= zavestno izražanje neresnice).
Kaj pa manjka mojemu izražanju?
Lastnost resničnosti.
Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
------------------
Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.
To je lepo načelo. Toda predpogoj za sklicevanje na reklo je, da pactum obstoja.
---------------------
Evo google je predlagal:
Sladja Allegro - Afrika - (Official Video 2016) HD :lol:
Ne izgovarjaj se na tretjega.
če si imel sploh namen narediti.
------
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
--------------------
Si dobil sintezo, ki jo je predlagal google. Bog je res komik. :D
Kar ponujaš, je nesprejemljivo.
Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak.
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
-----------------
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)
------------------
Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.
Si končno ugotovil, da si uporabil nedopustne sugestije?
Sedaj se vrni k Samarijanu, in najprej izpolni obljubo o tvojem razumevanju te prilike.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Nikarte krive vere učiti, Preprosti! Za tako traparijo bi padel na izpitu, da bi se kadilo! :lol:
Dolus je vedno bil SAMO naklep (dolus directus ali dolus eventualis), malomarnost pa je vedno bila le culpa (culpa lata =težka /ali huda/ malomarnost i.e. ravnanje v nasprotju s skrbnostjo navadnega, povprečnega človeka; culpa levis = majhna, lažja malomarnost - pomeni zanemarjanje pazljivosti, ki se zahteva od posebno skrbnega in pazljivega človeka; in končno culpa levissima = zelo lahka malomarnost - upošteva se le kot ovira za izključitev objektivne odgovornosti).
Toliko o tvojem poznavanju prava ... :lol:
Sluzavec:
  • - ne drži
    - morda si spregledal 'originarno' (upam, da veš, kaj to pomeni)
    - nimaš kvalifikacij, da bi diskusijo povezoval z 'izpitom'.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a: Katere moje neobstoječe besede pa zopet uporabljaš za provokacijo?
__________
Se ne zavedaš obstoječega, kaj?
__________
Ponavljanje golih trditev je indic za laž (= zavestno izražanje neresnice).
Lahko tako doživljamo, samo ali je dejansko tako, da je vzrok zunaj nas?
Rock napisal/-a: Še enkrat, ali se ne moreš izražati tako kot večina?
__________
Kaj pa manjka mojemu izražanju?
__________
Lastnost resničnosti.

Spet mi je nasmeh narisal ustnice. Saj veš, nasmeh brez ustnic ali ustnice brez nasmeha. :D
Rock napisal/-a: Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
------------------
Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.
To je lepo načelo. Toda predpogoj za sklicevanje na reklo je, da pactum obstoja.
---------------------
Evo google je predlagal:
Sladja Allegro - Afrika - (Official Video 2016) HD
------------------
Ne izgovarjaj se na tretjega.

Tako ja Rock, mojstrovalec bi rekel, naredi sam, če ne znaš, se nauči. Torej, kako je z dostavo Maxovega prevoda?

Rock napisal/-a: če si imel sploh namen narediti.
------
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
--------------------
Si dobil sintezo, ki jo je predlagal google. Bog je res komik. :D
--------------------
Kar ponujaš, je nesprejemljivo.
Aja, ponudil je google, sam sem samo posredoval dostavljeno, kar pa ni mogoče reči zate. Videti je, da ne obvladuješ materije? 8)
Rock napisal/-a: Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak.
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
-----------------
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)
------------------
Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.
------------------
Si končno ugotovil, da si uporabil nedopustne sugestije?
Sedaj se vrni k Samarijanu, in najprej izpolni obljubo o tvojem razumevanju te prilike.
Daj no Rock, stopi dol, mogoče te prevežem, da te ne ponese previsoko, saj veš kaj se je zgodilo IKAR-ju.

Črvina 2013
Rock: Kako razumeš ti priliko o Samarijanu? Kaj pomeni konec: Pojdi in tudi ti tako delaj!
Bargo: Delaj kar te je volja!


Torej, dragi moj Rock, tvoja volja je zavajanje, pri čemer je hecno to, da zavajaš samega sebe.

Črvina 2016
Rock: Vidiš, temu se reče 'izvršeni trening' (fait accompli).
Ampak imam zopet eno domnevo: misliš, da se vojko ne bo izgovarjal, da je tudi sam odklonil prevajanje?

Rock: Ti je domača prilika o Samarijanu? (Če bom prevedel - boš napisal, kako razumeš to primero. Dogovorjeno?)

Torej, bom ustvaril zmes, da se nihče ne bo čutil prikrajšanega ali priviligiranega: bom ravnal kot Evklid ali Aristotel (odbral najboljše, in po potrebi kaj dodal):


Max: Es gibt keine Materie an sich, alle Materie entsteht und besteht nur durch eine Kraft, welche die Atomteilchen in Schwingung bringt und sie zu dem winzigen Sonnensystem des Atoms zusammenhält.
Vojko: Ni materije kot take! Vsa snov izvira in obstaja samo zaradi sile, zaradi katere delci atoma vibrirajo in ki drži ta najbolj miniaturen sončni sistem atoma skupaj.
Bargo: Ne obstaja materija po sebi, vsa materija nastane in obstane samo preko neke sile, katera atomske delce privede do nihanja in jih v tem majčkenem sončnem sistemu atoma drži skupaj.

Kaj praviš na to, da podaš še svojo interpretacijo Maxove povedi.

Rock: Ne obstaja materija kot taka, vsa materija nastane in obstoji samo zaradi sile, zaradi katere delci atoma nihajo, in ki to nihanje ohranja kot mali sončni sistem atoma.

Torej, videti je, kot da bi imel periodo na 3 leta. hm.

Črvina
Čuj, kakorkoli pridem najdem tebe. Znanost, ne-znanost. Vidiš, da nimam izbire.
Samo te zanaša, močno te zanaša na desno tako močno, da na levi ven prihajaš


Črvina
Osnica je ČRNO/BELA in pade v lukno! Bilijard! ČRVINA, kot ALICE!

You got me, you got me
A force more powerful than gravity
It's physics, there's no escape 8)

Saya!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Playing with Fire

Lady Gaga - Bad Romance

Črvina
Medtem, ko vidva, Rock in Vojko, trenirata FFFF ne pozabita na vero, da vaju ne zanese preveč.

Nisi niti objekt, niti subjekt, niti proces, ampak potencial za vse. 8)

Richard Dawkins demonstrates the evolution of the eye


Rowan Atkinson in 'We are most amused'

Bodi vino in postalo je vino! 8)

Zaklenjeno