Matematična obzorja

Ko tudi učitelj ne more pomagati...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Edino, kar je zanimivo, je, da sam izračunaš, kar si nastavil.
(S tem postaneš očitno odgovoren za svoj izdelek.)
To je zanimivo le za tiste, ki ne znajo uporabljati kalkulatorja.
Odgovornost pa dobiš pri računovodjih, ki ti bodo za klofanje po tipkah kalkulatorja ustrezno zaračunali.
Če ne želiš sodelovati, ti molka nihče ne bo očital.
Nimaš pa pravice žaliti.
Žalitev tudi ni dopustna, da se v naprej ubraniš zate neprijetnih strokovnih vprašanj.
Če se z diskutantom ne strinjaš, navedi stvarne protiargumente.
Če diskutant objavlja neprimerne teze, pridejo v poštev pravila foruma; nisi pa pooblaščen izzivati.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Edino, kar je zanimivo, je, da sam izračunaš, kar si nastavil.
(S tem postaneš očitno odgovoren za svoj izdelek.)
To je zanimivo le za tiste, ki ne znajo uporabljati kalkulatorja.
Odgovornost pa dobiš pri računovodjih, ki ti bodo za klofanje po tipkah kalkulatorja ustrezno zaračunali.
Če ne želiš sodelovati, ti molka nihče ne bo očital.
Nimaš pa pravice žaliti.
Žalitev tudi ni dopustna, da se v naprej ubraniš zate neprijetnih strokovnih vprašanj.
Če se z diskutantom ne strinjaš, navedi stvarne protiargumente.
Če diskutant objavlja neprimerne teze, pridejo v poštev pravila foruma; nisi pa pooblaščen izzivati.
Da ne znaš uporabljati kalkulatorja, je očitno dejstvo, ki ga kot žalitev dojame le osebek, ki se je na tem forumu izkazal z notorno pomanjkljivim matematičnim znanjem.

Sicer pa za žalitve in izzivanja pometi pred lastnim pragom, saj bo v nasprotnem to storila moderatorska metla.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a: Da ne znaš uporabljati kalkulatorja, je očitno dejstvo,
Zatrjevane očitnosti ti ni treba poudarjati (en. lahko uporabiš v drugačni smeri: že pred leti si bil vljudno zaprošen za odgovor).
Sicer pa za žalitve in izzivanja pometi pred lastnim pragom, saj bo v nasprotnem to storila moderatorska metla.
Pravica do samoobrambe je temeljna pravica, ki jo priznavajo civilizirani narodi - ne glede na obstoj ali neobstoj moderiranja.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Da ne znaš uporabljati kalkulatorja, je očitno dejstvo,
Zatrjevane očitnosti ti ni treba poudarjati (en. lahko uporabiš v drugačni smeri: že pred leti si bil vljudno zaprošen za odgovor).
In odgovor si tudi prejel.
shrink napisal/-a:Sicer pa za žalitve in izzivanja pometi pred lastnim pragom, saj bo v nasprotnem to storila moderatorska metla.
Pravica do samoobrambe je temeljna pravica, ki jo priznavajo civilizirani narodi - ne glede na obstoj ali neobstoj moderiranja.
Imaš tudi temeljno pravico, da se izobraziš o osnovah.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Da ne znaš uporabljati kalkulatorja, je očitno dejstvo,
Zatrjevane očitnosti ti ni treba poudarjati (en. lahko uporabiš v drugačni smeri: že pred leti si bil vljudno zaprošen za odgovor).
In odgovor si tudi prejel.
Kar si dosedaj napisal, po mojih kriterijih 'ni odgovor', in sem tudi bil obrazložil, zakaj nisem zadovoljen.
Vendar sem akceptiral, da nisi odgovoril.
Tvoji intimni razlogi za molk me ne zanimajo, zadeva je bila zame končana.
Presenečen sem, da si zadevo brez razloga ponovno odprl.
Ponovno predlagam, da naj gre zadeva a/a.
Sicer pa za žalitve in izzivanja pometi pred lastnim pragom, saj bo v nasprotnem to storila moderatorska metla.
--------------------
Pravica do samoobrambe je temeljna pravica, ki jo priznavajo civilizirani narodi - ne glede na obstoj ali neobstoj moderiranja.
--------------------
Imaš tudi temeljno pravico, da se izobraziš o osnovah.
Ne žali.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Zatrjevane očitnosti ti ni treba poudarjati (en. lahko uporabiš v drugačni smeri: že pred leti si bil vljudno zaprošen za odgovor).
In odgovor si tudi prejel.
Kar si dosedaj napisal, po mojih kriterijih 'ni odgovor', in sem tudi bil obrazložil, zakaj nisem zadovoljen.
Vendar sem akceptiral, da nisi odgovoril.
Tvoji intimni razlogi za molk me ne zanimajo, zadeva je bila zame končana.
Presenečen sem, da si zadevo brez razloga ponovno odprl.
Ponovno predlagam, da naj gre zadeva a/a.
Sicer pa za žalitve in izzivanja pometi pred lastnim pragom, saj bo v nasprotnem to storila moderatorska metla.
--------------------
Pravica do samoobrambe je temeljna pravica, ki jo priznavajo civilizirani narodi - ne glede na obstoj ali neobstoj moderiranja.
--------------------
Imaš tudi temeljno pravico, da se izobraziš o osnovah.
Ne žali.
Rock ima prav.
Shrink, Merlin in druščina: če ti razumeš sam sebe, še ne pomeni, da si razumljiv, all in one. :lol:

Shrink, ne žali. Veš, hecno je, ker to počneš samemu sebi. :lol: Kako je že kratica SM?

Črvina
bianko: Če prav razumem, je šla matematika v tako skrajnost, da sploh ne opisuje več realnega sveta :roll:
shrink: V osnovi res ne.
Bargo: 1+1 = ? :lol: a+b = b+a. Saj to še velja, Merlin? Kaj so te zate osnove, Poštar?


Torej, realnost je v kalkulatorju! Mater, kdo bi si to mislil. 8)
Sprašujem se ali je v kalkulatorju tudi potencial?

Računovodstvo!

Rammstein - Rosenrot (Official Video)

Sah ein Mädchen ein Röslein stehen
Blühte dort in lichten Höhen
Sprach sie ihren Liebsten an
ob er es ihr steigen kann

Sie will es und so ist es fein
So war es und so wird es immer sein
Sie will es und so ist es Brauch
Was sie will bekommt sie auch

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a derik »

bargo napisal/-a:Rock ima prav.
Shrink, Merlin in druščina: če ti razumeš sam sebe, še ne pomeni, da si razumljiv, all in one. :lol:

Shrink, ne žali. Veš, hecno je, ker to počneš samemu sebi. :lol: Kako je že kratica SM?

Črvina
bianko: Če prav razumem, je šla matematika v tako skrajnost, da sploh ne opisuje več realnega sveta :roll:
shrink: V osnovi res ne.
Bargo: 1+1 = ? :lol: a+b = b+a. Saj to še velja, Merlin? Kaj so te zate osnove, Poštar?


Torej, realnost je v kalkulatorju! Mater, kdo bi si to mislil. 8)
Sprašujem se ali je v kalkulatorju tudi potencial?

Računovodstvo!

Rammstein - Rosenrot (Official Video)

Sah ein Mädchen ein Röslein stehen
Blühte dort in lichten Höhen
Sprach sie ihren Liebsten an
ob er es ihr steigen kann

Sie will es und so ist es fein
So war es und so wird es immer sein
Sie will es und so ist es Brauch
Was sie will bekommt sie auch
Bargo, zdaj ko se je izkazalo, da nalašč in kljub opozorilom ponavljajoče smetiš po resnih znanstvenih temah (konkretno: viewtopic.php?f=21&t=5955), bodo tvoji prispevki tudi v temah nekoliko lažje vsebine deležni natančnejše presoje in po potrebi izbrisani brez posebne obrazložitve.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: In odgovor si tudi prejel.
Kar si dosedaj napisal, po mojih kriterijih 'ni odgovor', in sem tudi bil obrazložil, zakaj nisem zadovoljen.
Vendar sem akceptiral, da nisi odgovoril.
Tvoji intimni razlogi za molk me ne zanimajo, zadeva je bila zame končana.
Presenečen sem, da si zadevo brez razloga ponovno odprl.
Ponovno predlagam, da naj gre zadeva a/a.
Sicer pa za žalitve in izzivanja pometi pred lastnim pragom, saj bo v nasprotnem to storila moderatorska metla.
--------------------
Pravica do samoobrambe je temeljna pravica, ki jo priznavajo civilizirani narodi - ne glede na obstoj ali neobstoj moderiranja.
--------------------
Imaš tudi temeljno pravico, da se izobraziš o osnovah.
Ne žali.
Rock ima prav.
Shrink, Merlin in druščina: če ti razumeš sam sebe, še ne pomeni, da si razumljiv, all in one. :lol:
Shrink, ne žali. Veš, hecno je, ker to počneš samemu sebi. :lol: Kako je že kratica SM?
Hvala, Bargo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Matematična obzorja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Zatrjevane očitnosti ti ni treba poudarjati (en. lahko uporabiš v drugačni smeri: že pred leti si bil vljudno zaprošen za odgovor).
In odgovor si tudi prejel.
Kar si dosedaj napisal, po mojih kriterijih 'ni odgovor', in sem tudi bil obrazložil, zakaj nisem zadovoljen.
Vendar sem akceptiral, da nisi odgovoril.
Tvoji intimni razlogi za molk me ne zanimajo, zadeva je bila zame končana.
Presenečen sem, da si zadevo brez razloga ponovno odprl.
Ponovno predlagam, da naj gre zadeva a/a.
Tvoji kriteriji očitno ne dosegajo niti OŠ znanja, sicer bi razumel podani odgovor.

In seveda se odgovor (razumljiv vsakomur količkaj izobraženemu) zdi kot molk le nekomu, ki je podhranjen v osnovah.

Zadevo sem ponovno omenil z očitnim razlogom: zaradi tvojega ponovnega smetenja z OŠ vprašanji.

Zadeva zate ne bo ad acta, vse dokler ne boš osvojil osnov.
shrink napisal/-a:Sicer pa za žalitve in izzivanja pometi pred lastnim pragom, saj bo v nasprotnem to storila moderatorska metla.
--------------------
Pravica do samoobrambe je temeljna pravica, ki jo priznavajo civilizirani narodi - ne glede na obstoj ali neobstoj moderiranja.
--------------------
Imaš tudi temeljno pravico, da se izobraziš o osnovah.
Ne žali.
Da imaš deficit osnov, je dejstvo. Kot žalitev pa lahko to dojemajo le posvečeni.

Odgovori