Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Sam sem prišel po dolgih letih nazaj na forum natanko iz tega razloga, ki ga navaja smolejleo, bila me je groza, kaj se dogaja, vojna vsi proti vsem. Bila je resnična groza. Tarče so se počasi razkrajale, ena za drugo in bilo je poučno. Pogrešam prijatelja Problemi, kvazifilozofa po Shrinkovo, bog se te usmili Shrink. :lol:

Dueli Rocka in Vojka so močni, bliskoviti in znajo trajati in ne vem zakaj Rock provocira, mogoče zato, ker je religija zapostavljena in so verniki zatajili svojo lastno vero? Vsi smo verniki, ne pozabite tega.

Vojko je car, bomba, moj bog, mislim, da se je umiril, samo je v bran vzel Shrinka, kar je napaka, velika napaka.
"Oh no. Hope not." zgledi pač vlečejo, vzorci, bi rekel Bargo. Črvina

Vendar naj bo to zgodovina, ki je dokumentirana. Da bi se sedaj pogovarjali, kdo je prvi začel, kdo je močneje pritiskal, ne vem, če ima to nek smisel. Črvina! Se hecam, samo hecam se, nič bat. :lol:

Forum je odličen, potrebno je malce discipline vendar ne preveč, ker lahko postane sterilen. Derik bo zmogel, če mu bomo pomagali in Sašo si to zasluži, a ne?

Do 27. aprila je bil bolj trening za EGO in moram povedati, da ni bilo slabo, celo odlično. Predvsem bi se rad zahvalil Shrinku za izredno dober primerek EGA. Domnevam, da ga je forum še dodatno izoblikoval, saj fiziki postanejo arogantni po naravi stvari, samo Merlin in druščina, ti pa so v svoji ligi, gumenjak ligi. :D

Od 27. aprila bo/je spet trening za EGO, samo drugačne vrste trening, joj ubogi Shrink. :lol:

Postavi se sicer vprašanje, čemu je forum sploh namenjen? Kaj se želi doseči?

Predlagal bi, da ima tisti, ki odpre temo, pravico, da pokaže rumeni karton za prispevek, ki se mu ne zdi primeren, torej, na nek način močnejši glas od sodelujočih v debati. Na tak način, bi vsak lahko skrbel za svoj vrtiček, Derik bi imel manj dela in bi praviloma sprejemal samo odločitve in videlo bi se kdo je bolj kantovske discipline ter kakšna so dejanska pričakovanja po nivoju komunikacije. Seveda pa predlog o max. 7 pravilih še zmeraj ostane.

Derik naj bo sila s teboj. 8)

BARGO:
"Ker smo mi edina objektivna stvarnost, ki je sposobna manipulirati z materijo, je tako materija, z vsemi njenimi dopustnimi lastnostmi, edini objekt, ki zavzame obliko in med temi oblikami lahko izbiramo. Hecno je samo, kako je prišlo do tega, da je materija izbrala ravno takšno obliko/strukturo, da lahko manipulira sama s seboj? Še več, očitno ji manipulacija sama s seboj še ne zadošča zato kreira strukturo, ki se te manipulacije, same nad seboj, bolj ali manj zaveda. Tako pridemo do tega, da je lažje miselno graditi planete, sonca, vesolje, kot pa spoznavati spoznavalca."

Zijah - Pišanje
Šta bi ja vse zapišu?
Vrata!

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

bargo napisal/-a:Postavi se sicer vprašanje, čemu je forum sploh namenjen? Kaj se želi doseči?
To je vendar jasno povedano na samem začetku pravil:

Forum Kvarkadabra, kot tak, je namenjen razpravam o znanstvenih vprašanjih.

Vzemi list papirja in si to tja stokrat prepiši, mogoče si boš lažje zapomnil :roll:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

derik napisal/-a:
bargo napisal/-a:Postavi se sicer vprašanje, čemu je forum sploh namenjen? Kaj se želi doseči?
To je vendar jasno povedano na samem začetku pravil:

Forum Kvarkadabra, kot tak, je namenjen razpravam o znanstvenih vprašanjih.

Vzemi list papirja in si to tja stokrat prepiši, mogoče si boš lažje zapomnil :roll:
In kaj niso znanstvena vprašanja? Kako pride do znanstvenih vprašanj? :cry:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
derik napisal/-a:
bargo napisal/-a:Postavi se sicer vprašanje, čemu je forum sploh namenjen? Kaj se želi doseči?
To je vendar jasno povedano na samem začetku pravil:

Forum Kvarkadabra, kot tak, je namenjen razpravam o znanstvenih vprašanjih.

Vzemi list papirja in si to tja stokrat prepiši, mogoče si boš lažje zapomnil :roll:
In kaj niso znanstvena vprašanja? Kako pride do znanstvenih vprašanj? :cry:
:!: :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
derik napisal/-a: To je vendar jasno povedano na samem začetku pravil:

Forum Kvarkadabra, kot tak, je namenjen razpravam o znanstvenih vprašanjih.

Vzemi list papirja in si to tja stokrat prepiši, mogoče si boš lažje zapomnil
In kaj niso znanstvena vprašanja? Kako pride do znanstvenih vprašanj? :cry:
:!: :D
Vojko: Trdim, da v vsem tem času - 13,7x10*9 let – ni bilo nobenega dogodka, nobene kršitve naravnih zakonov, ki bi ga lahko označili za čudež.

Hecno je tole, po 4 letih dela, sedaj brati profesorja, ki deli nasvete o znanosti, poljudnemu človeku, ki ga zanima EGO z okusom melise ali jagode. :D Kam se je te Shrink skril? :lol:



Aja, Derik, če me brišeš v originalu, bi te prosil, da prestavljaš sem v okrogli fascikel, da ne bo vse zasebno, naj bo javno. Sedaj se namreč počutim, kot edini zlikovec, ki ga je potrebno sankcionirati.

Saj veš, zaprl si nastanek vesolja, tema izčrpana, BIGBANG zmagal.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Aja, Derik, če me brišeš v originalu, bi te prosil, da prestavljaš sem v okrogli fascikel, da ne bo vse zasebno, naj bo javno.
Podpiram, delo moderatorja naj bo razvidno javnosti.

In še tu:
tudi vojko si lahko ustvari svoj direktorij (ali pa Derik zanj), in naj bodo 'vojkovi zarukanci' tam na voljo za diskusijo;
menim, da v 'pravila foruma' ne sodijo (mislim, da ni potrebno izpostavljati: ni poudarek na 'zarukancih', to je trditev Ruglja - ampak na atopičnosti posta).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Aja, Derik, če me brišeš v originalu, bi te prosil, da prestavljaš sem v okrogli fascikel, da ne bo vse zasebno, naj bo javno.
Podpiram, delo moderatorja naj bo razvidno javnosti.

In še tu:
tudi vojko si lahko ustvari svoj direktorij (ali pa Derik zanj), in naj bodo 'vojkovi zarukanci' tam na voljo za diskusijo;
menim, da v 'pravila foruma' ne sodijo (mislim, da ni potrebno izpostavljati: ni poudarek na 'zarukancih', to je trditev Ruglja - ampak na atopičnosti posta).
O kakšnem 'direktoriju' govoriš :?: :shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Aja, Derik, če me brišeš v originalu, bi te prosil, da prestavljaš sem v okrogli fascikel, da ne bo vse zasebno, naj bo javno.
Podpiram, delo moderatorja naj bo razvidno javnosti.

In še tu:
tudi vojko si lahko ustvari svoj direktorij (ali pa Derik zanj), in naj bodo 'vojkovi zarukanci' tam na voljo za diskusijo;
menim, da v 'pravila foruma' ne sodijo (mislim, da ni potrebno izpostavljati: ni poudarek na 'zarukancih', to je trditev Ruglja - ampak na atopičnosti posta).
Kaj ko bi si sam ustvaril "direktorij" (seveda na kakšnem drugem forumu), kjer boš skupaj s svojimi somišljeniki lahko do onemoglosti smetil, kot ste še do pred kratkim počeli tukaj? Tvoja oglašanja so namreč po pravilu "atopična", le da se tega očitno ne zavedaš.
vojko napisal/-a:O kakšnem 'direktoriju' govoriš
O direktoriju v stilu mape.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

derik napisal/-a:Shrink je rekel, da z učinkovitim moderiranjem ne bo več potrebe po "norčevski palici, ki najbolj boli"
viewtopic.php?f=11&t=5952&p=111366#p111321

To si jaz razlagam tako, da je on določene izraze uporabljal ravno zato, da bi boleli in bi z njimi moteče sogovornike pregnal, na pa zato, da bi s takimi "začimbami" naredil forum vabljivejši za ljubitelje znanosti.
Prvo ne izključuje drugega: brez motečih uporabnikov je forum bolj vabljiv za ostale.

Sicer pa se spet kaže to, kar sem že davno povedal: nad žalitvami najbolj jokcajo tisti, ki so bili najbolj oz. edini žaljivi.

Npr. uporabnik "smolejleo" spet ponavlja takšno jokcanje, a je vsakomur iz zgodovine oglašanj jasno, da se je sam - ker pač "ne verjame" šolski znanosti - prepoznal v kategoriji, ki je po njegovem mnenju deležna "žaljenja in bentenja" na tem forumu:
smolejleo napisal/-a:Vi pa tolmačite znanost, čeprav sem šel na vaše prispevke in je 96% samo žaljenje in bentenje o tem, kakšni šarlatani ipd so(smo) nekateri tu na forumu, ostalih 4% pa šolska znanost, razložena zelo dolgočasno, oholo in samovšečno.
in torej že a priori jokcal o "žaljenju" in prvi začel uporabljati "žaljive" vzdevke:
Vidim, da si tudi ti res pravi profesionalni kozolog (ni tiskovna napaka, se pa vnaprej opravičujem in obljubljam, da se ne bom več spuščal na nivo Shirka).
Skratka, "smolejleo" je prvi začel uporabljati žaljive vzdevke (konkretno "profesionalni kozolog" kot repliko na mojo oznako "hobi kozmolog", ki sploh ni žaljiva, ampak dejstvo vis-a-vis njegovega bentenja čez članek na Kvarkadabri, ki je po njegovem hobističnem mnenju učil krivo vero glede širjenja vesolja).

In potem se tak osebek še "špila" žrtev in sedaj spreneveda z:
smolejleo napisal/-a:Vidiš Vojko, tudi ti si podobno kot tvoj vzornik Shrink nazival sogovornike z neprimernimi imeni. Ker takrat administrator ni posredoval, je veliko članov forum zapustilo, nekateri smo se branili z "milo za drago"!

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

No, zdaj je dobra priložnost, da se stare zamere in nesporazume preseže in na podlagi teh izkušenj ter z obilico dobre volje poskusi znova.

Kvarkadabra vsem ponuja roko in pomoč moderatorja, ki je pripravljen prijazno posredovati v skupno dobro vseh forumašev.

:D 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
derik napisal/-a:Shrink je rekel, da z učinkovitim moderiranjem ne bo več potrebe po "norčevski palici, ki najbolj boli"
viewtopic.php?f=11&t=5952&p=111366#p111321

To si jaz razlagam tako, da je on določene izraze uporabljal ravno zato, da bi boleli in bi z njimi moteče sogovornike pregnal, na pa zato, da bi s takimi "začimbami" naredil forum vabljivejši za ljubitelje znanosti.
Prvo ne izključuje drugega: brez motečih uporabnikov je forum bolj vabljiv za ostale.
Merlin, rabiš futer? :lol:
shrink napisal/-a: Sicer pa se spet kaže to, kar sem že davno povedal: nad žalitvami najbolj jokcajo tisti, ki so bili najbolj oz. edini žaljivi.

Npr. uporabnik "smolejleo" spet ponavlja takšno jokcanje, a je vsakomur iz zgodovine oglašanj jasno, da se je sam - ker pač "ne verjame" šolski znanosti - prepoznal v kategoriji, ki je po njegovem mnenju deležna "žaljenja in bentenja" na tem forumu:

smolejleo napisal/-a:Vi pa tolmačite znanost, čeprav sem šel na vaše prispevke in je 96% samo žaljenje in bentenje o tem, kakšni šarlatani ipd so(smo) nekateri tu na forumu, ostalih 4% pa šolska znanost, razložena zelo dolgočasno, oholo in samovšečno.
in torej že a priori jokcal o "žaljenju" in prvi začel uporabljati "žaljive" vzdevke:
Tako Shrink, praviš, da je on prvi začel uporabljati "žaljive" vzdevke. :shock: Da sprva razčistiva, prenesen pomen ali citat, ko pišeš "žaljive"?

shrink napisal/-a: Skratka, "smolejleo" je prvi začel uporabljati žaljive vzdevke (konkretno "profesionalni kozolog" kot repliko na mojo oznako "hobi kozmolog", ki sploh ni žaljiva, ampak dejstvo vis-a-vis njegovega bentenja čez članek na Kvarkadabri, ki je po njegovem hobističnem mnenju učil krivo vero glede širjenja vesolja).

In potem se tak osebek še "špila" žrtev in sedaj spreneveda z:
smolejleo napisal/-a:Vidiš Vojko, tudi ti si podobno kot tvoj vzornik Shrink nazival sogovornike z neprimernimi imeni. Ker takrat administrator ni posredoval, je veliko članov forum zapustilo, nekateri smo se branili z "milo za drago"!
Torej Merlin, boš pojasnil ali gre za citat ali za prenesen pomen pri vašem zapisu "špila". :lol:


Podnapisi zate Shrink:

Naziv: Vžigalnik CR CRICKET DESIGN navadni.
Doza (vžigalnik) vsebuje gorljiv plin pod tlakom. Uporabljajte pazljivo! Ne prižigajte plamena blizu obraza ali oblačil. Nikoli ne izpostavljajte vžigalnika temperaturi nad 50 stopinj celzija ali dlje časa na soncu. Ne luknjajte ali ne zažigajte vžigalnika. Ne prižigajte vžigalnika za več kot 30 sekund. Po uporabi se prepričajte, da je plamen popolnoma ugasnil.
HRANITI IZVEN DOSEGA OTROK.

Proizvedeno v skladu z EN13669 & ISO 9994
Telefon za naročanje: 01/4777-250.

Red Sox! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Aja, Derik, če me brišeš v originalu, bi te prosil, da prestavljaš sem v okrogli fascikel, da ne bo vse zasebno, naj bo javno.
Podpiram, delo moderatorja naj bo razvidno javnosti.

In še tu:
tudi vojko si lahko ustvari svoj direktorij (ali pa Derik zanj), in naj bodo 'vojkovi zarukanci' tam na voljo za diskusijo;
menim, da v 'pravila foruma' ne sodijo (mislim, da ni potrebno izpostavljati: ni poudarek na 'zarukancih', to je trditev Ruglja - ampak na atopičnosti posta).
Kaj ko bi si sam ustvaril "direktorij" (seveda na kakšnem drugem forumu), kjer boš skupaj s svojimi somišljeniki lahko do onemoglosti smetil, kot ste še do pred kratkim počeli tukaj? Tvoja oglašanja so namreč po pravilu "atopična", le da se tega očitno ne zavedaš.
Ludwig, zate sem ga ustvaril jaz, najdeš ga pa tukaj. Fiziki temu pravijo okrogli fascikel. Si se vprašal zakaj je temu tako? :mrgreen:
shrink napisal/-a:
vojko napisal/-a:O kakšnem 'direktoriju' govoriš
O direktoriju v stilu mape.
Tukaj je doma Shrink :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Vi pa tolmačite znanost, čeprav sem šel na vaše prispevke in je 96% samo žaljenje in bentenje o tem, kakšni šarlatani ipd so(smo) nekateri tu na forumu, ostalih 4% pa šolska znanost, razložena zelo dolgočasno, oholo in samovšečno.
Tako Shrink, praviš, da je on prvi začel uporabljati "žaljive" vzdevke.
Bojim se, da je trditev smolejlea resnična.
Pozdravljam, da hočeš pokazati, v zvezi s shrinkovimi običajnimi lažnivimi zavajanji, pravo resnico.

Zakaj ne sežeš poljubno dolgo nazaj (eno leto, ali več, ali manj), in na nekaj različnih forumov/tem/prispevkov (redka je tema, kjer se shrink ni oglašal)?
In izberi najbolj eklatantne ilustracije.
Moja hevristčna teza je, da ni primera, ko ni shrink prvi začel z močno neprimernim izražanjem.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Vi pa tolmačite znanost, čeprav sem šel na vaše prispevke in je 96% samo žaljenje in bentenje o tem, kakšni šarlatani ipd so(smo) nekateri tu na forumu, ostalih 4% pa šolska znanost, razložena zelo dolgočasno, oholo in samovšečno.
Tako Shrink, praviš, da je on prvi začel uporabljati "žaljive" vzdevke.
Bojim se, da je trditev smolejlea resnična.
Pozdravljam, da hočeš pokazati, v zvezi s shrinkovimi običajnimi lažnivimi zavajanji, pravo resnico.

Zakaj ne sežeš poljubno dolgo nazaj (eno leto, ali več, ali manj), in na nekaj različnih forumov/tem/prispevkov (redka je tema, kjer se shrink ni oglašal)?
In izberi najbolj eklatantne ilustracije.
Moja hevristčna teza je, da ni primera, ko ni shrink prvi začel z močno neprimernim izražanjem.
Torej meniš, da bi sedaj jaz igral J., al kaj? :shock:
Če dostaviš Max-a, bom tudi J.. Ti povem, kaj sem imel v mislih, ko sem govoril v prilikah. :wink:

Evo, ena iz mreže za pokušino.

Piše se leto 2014-03.14 po Kristusu
Čuj, kakorkoli pridem najdem tebe. Znanost, ne-znanost. Vidiš, da nimam izbire. Ej,Shrink, moj golman. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Zakaj ne sežeš poljubno dolgo nazaj (eno leto, ali več, ali manj), in na nekaj različnih forumov/tem/prispevkov (redka je tema, kjer se shrink ni oglašal)?
In izberi najbolj eklatantne ilustracije.
Moja hevristčna teza je, da ni primera, ko ni shrink prvi začel z močno neprimernim izražanjem.
Kot ti je svetoval derik, "se za vsak slučaj najprej sam pogledaj v ogledalo". :lol:

Odgovori