Bargo

Zanima me...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Nitka iz Energije.
Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ponavljanje stavkov, stavki izven teme, nerazumljivi stavki - ne spadajo v topik.
Ja. In kako se presoja razumljivost? Mimogrede, nad bargovim smetenjem se nisi nikoli pritožil. Tudi nad njegovo žaljivostjo ne. Tudi to sodi k dvojnim merilom.
:shock: A tako mimogrede, v drugi vrsti, si ugotovil in izpostavil mojo žaljivost, zanimivo. :shock: Bi podal še kakšen primer ali dva, za te tvoje ugotovitve in navajanja? Predvidevam, da znotraj 6059 postov ne bi smelo biti težavno najti nekaj sočnih izjav, ki bi pokazale na tvoje kriterijev za prepoznavanje žaljivosti, nenazadnje bi s tem podkrepil te tvoje ugotovitve. Bo šlo?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Roman »

Saj nisem govoril s teboj. Niti opravljanja mi ne moreš očitati. Ampak, če že hočeš, Merlin, poštarino in podobno so kar dobri primeri. Ti pa štejem v dobro, da se nisi obregnil ob smetenje.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:Saj nisem govoril s teboj.
Seveda nisi, si me pa vzorčil in videti je, da celo postavil za etalon. Go, no go. 8)
Roman napisal/-a:Niti opravljanja mi ne moreš očitati.
Niti opravljanja, kaj?! Resnično si dober, ni kaj. :D
Roman napisal/-a:Ampak, če že hočeš, Merlin, poštarino in podobno so kar dobri primeri.
Dobri primeri za žaljivke naj bi bili Merlin, Poštarino in podobno, saj se hecaš, a ne?
Visoko si nastavil letvico, preveč visoko, bojim se, da je veliko preveč visoko celo zate, kaj šele za Simona, Gregorja, Merlina in druščino iz gumenjaka. S težavo verjamem, da v bran jemlješ Shrinka na način, da meni pripišeš žaljenje. Roman, Roman, kaj bo s teboj.
Roman napisal/-a:Ti pa štejem v dobro, da se nisi obregnil ob smetenje.
Še malce, pa boš našel nekaj smisla, mogoče celo smisla za humor, potem bom pa vesel.

Umanjkal je niz resnica, da bi mi narisal nasmeh na ustnice. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hm, le kaj imaš ti z resnico?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:Hm, le kaj imaš ti z resnico?
Tebe vendar. TI si tisti, ki mi zmeraj pripelje nasmeh na ustnice.
Hm. Vprašal sem forum po resnici v povezavi z Roman in dobil 139 odgovorov. Vzel sem enega od njih in ga malce odvil.

Nitka iz FIZIKA - astronomija.


Rock: Zato 'sprememba' (do nadaljnjega) (še) ne more biti naravoslovno vprašanje (naravoslovje zahteva 'enoznačen' odgovor).
Roman: Samo v primeru, kadar je resničnost enoznačna. Če ni, je ta trditev brezpredmetna.
Rock: Resnica je nujno le ena.
Drugo je, ali jo lahko spoznamo. O tem uči gnozeologija. Ta ni del fizike, a jo seveda tangira - tangira sploh celotno znanost.
Roman: Načelno da, čeprav dajejo izidi kvantne mehanike slutiti, da to ni čisto res.
Rock: Se ne strinjam. Nemoč konkretne napovedi ne pomeni konca determinizma, temveč stanje, ko si ugotovljenih dejstev (še) ne znamo razložiti.
Derik: Einstein je že pred sto leti opozoril, da je na kvantnem nivoju determinirana samo verjetnost dogodka, ne pa dejanski izid.
https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_indeterminacy
Rock: Z istega linka:
'Notice however, that the indeterminacy ... only applies to values of measurements not to the quantum state.
Einstein believed that quantum state cannot be a complete description of a physical system'
Derik: Ja, saj ravno to. Samo kvantno stanje (ki določa razpodelitev verjetnosti) je deterministično, dejanske vrednosti meritev pa niso.

Rock: In zanimajo nas dejstva, ne zgolj njihovi posamezni aspekti, kajne?

Derik: Koga vas? In kaj sploh s tem misliš?

Roman: Pri kvantnih pojavih ne gre za nemoč, ampak za resnično, temeljno nederminiranost.

Rock: QM nikakor ni zrušila 'determiniranosti'. To so tedanji (vodilni) fiziki eksplicitno izjavili - in ne poznam, da bi se topogledno do danes kaj spremenilo. (BTW, prav o tem smo razpravljali pred malo časa v tej temi, in smo se diskutanti - ob prebiranju an. Wikip. - zedinili, da indeterminiranost velja za izmerke kvantnih pojavov, ne za kvantne pojave same.)

Roman: Kdo se je zedinil? In kako? Meritev je ravno prehod od nedeterminiranosti v determiniranost.

Rock: Npr. 'palica'. Fizika jo bo izmerila s svojega stališča, kemija bo povedala za elemente, biologija/botanika bosta govorili s stališča žive rasti.

Roman: No, nazadnje se izkaže, da gre v vseh teh primerih v resnici za fiziko.
Rock: Predmet fizike niso kemični elementi, niti življenje (kemiki in biologi bi te linčali).

Roman: Za fizikalno kemijo, biofiziko in biokemijo še nisi slišal?

Rock: Recimo 'pravna informatika': je del prava, ki se ukvarja s pravicami in dolžnostmi na posebnem področju; tak pravnik mora poznati do določene mere 'računalništvo', vendar predvsem specialne pravne predpise; tak pravnik bo blestel na sodišču v internetnem sporu, kot programer pa morda ne; in obratno, računalničar-programer bo blestel v programiranju, kot zastopnik na sodišču pa morda ne.
Si že slišal za diverzifikacijo znanosti, specializacijo v znanosti, in multidisciplinarni pristop? Ne zadostuje zgolj poznavanje terminov, bolj je pomembno razumevanje bistva (in vedeti, na katero bistvo se veže določen termin).


"Merim, da izgubim" bi rekel Bargo. 8)

Nitka iz Čudeži in znanost.


Shrink: Narobe, pesnik, nič ni "mojega", to so le razlage, ki jih vsakdo izobražen najde v učbenikih in ki jih vsakdo fizikalno opismenjen tudi razume.
Bargo: Bo že držalo, če tako praviš. Veš, raje pozabi na "testne delce v praznem prostoru, ki se širi" in naj izpod tvoje tipkovnice prileze kakšen vic, da se bomo lahko tudi mi smejali. Saj veš, kot fiziki razmišljajo se bog najbolje zabava. :lol:

Shrink: Spet narobe, bargon, na fiziko (in matematiko) lahko pozabijo le pesniki tvojega kova, kajti vsakokrat, ko kaj spesnijo v zvezi z njima, je zabava zagotovljena; zatorej, moteni pesniški trol, tvoji vici povsem zadoščajo.
Bargo: Kaj je spet narobe? Dobil si nasvet, pravzaprav več njih, ki jih lahko upoštevaš ali pa ne, skratka svobodna volja.
Svobodno voljo sicer zanikaš tako da ... :lol:

Roman: Kaj je narobe? Prazno mišljenje, iz katerega izvirajo zavajajoči nasveti. To je narobe. In če to počneš svobodno, pa ni samo narobe, ampak tudi nemoralno.
Bargo: In kaj je prazno ali polno mišljenje?
Roman: Prazno mišljenje je mišljenje brez vsebine, pa tudi mišljenje brez stika z realnostjo.

Bargo: Misliš ti mogoče, da sem stroj? Ali mogoče na Izrek o neskončni opici?

Roman: Ne. Tudi ne. Tudi v primeru, če zanemariva, da nimaš neskončno mnogo časa. Kar pa se morale tiče, je laganje na sploh ovrednoteno kot nemoralno, leksikografski navedek ni potreben.

Bargo: :shock: Torej ti mi pripisuješ laganje, te dobro razumem?

Roman: Tako te imam na sumu. Preveč veselja kažeš ob širjenju neresnic, da bi šlo za preproste zmote.

Bargo: Pošteno. Videti je, da sva spet pri resnici. Prav, vendar bi bilo bolje uporabiti izraz neskladnosti, kajti to potem zahteva zunanjo referenco. Torej, navedi nekaj neresnic/neskladnosti in reference za argumente potem bova lahko videla kako in kaj.

Slika


Za nadaljevanje priporočam odličen prispevek Saša Dolenca Časovna zanka svobodne volje.

Suddendorf razvija hipotezo, da se je pri ljudeh jezik razvil prav za potrebe medsebojnega usklajevanja miselnih potovanj v času.[35]

Če so scenariji bodočega razvoja dogodkov, kot jih ustvari vsak posameznik, razmeroma nezanesljivi, jih lahko z usklajevanjem, ki poteka preko jezikovnega sporazumevanja, večja skupina ljudi bistveno nadgradi.


Če ste spoznali mene, boste spoznali tudi mojega Očeta.

Maroon 5 - Animals
Baby, I'm preying on you tonight
Hunt you down eat you alive
Just like animals, animals, like animals-mals

Maybe you think that you can hide
I can smell your scent from miles
Just like animals, animals, like animals-mals
Baby, I'm

So what you trying to do to me
It's like we can't stop we're enemies
But we get along when I'm inside you
You're like a drug that's killing me
I cut you out entirely
But I get so high when I'm inside you

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:Hm, le kaj imaš ti z resnico?
Tebe vendar. TI si tisti, ki mi zmeraj pripelje nasmeh na ustnice.
Veliko truda za nič. Čakam še študijo na temo "sprenevedanje".

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Tebe vendar. TI si tisti, ki mi zmeraj pripelje nasmeh na ustnice.
Veliko truda za nič.
Čigav trud ne učinkuje? :shock: Tvoj? Moj? in na koga ali kaj nima učinka? :roll:
Roman napisal/-a: Čakam še študijo na temo "sprenevedanje".
Res, glede na oceno mišljenje brez vsebine, mišljenje brez stika z realnostjo, bodo nerealni rezultati, ki so že vnaprej znani, čeprav še niso niti objavljeni. :roll:
Albert se samo smeji. 8)

Coldplay - Adventure Of A Lifetime (Official video)
Turn your magic on
Umi she'd say
Everything you want's a dream away
And we are legends every day
That's what she told me


Turn your magic on,
To me she'd say
Everything you want's a dream away
Under this pressure, under this weight
We are diamonds

Now I feel my heart beating
I feel my heart underneath my skin
And I feel my heart beating
Oh, you make me feel
Like I'm alive again
Alive again
Oh, you make me feel
Like I'm alive again

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Zanimiva predstavitev Zeta funkcij:
The Key to the Riemann Hypothesis - Numberphile


Nitka iz Čudeži in znanost.
Mimogrede, ta nitka je stara natanko 1 leto. 8)

Bargo: Čuj Merlin, ko smo že bili pri matematiki, procesih in vzorci, baje pravijo, da je vsota vseh naravnih števil enaka -1/12. Veš ti kaj o tem?
Shrink: Drugič se raje pozanimaj, preden a priori pesniš (o hecnem, apostolih in čudežih):
plus.maths.org/content/infinity-or-just-112
Vojko: V svetu matematike, Riemannovih zeta funkcij, Eulerjevih zeta funkcij (zaradi mene so lahko tudi theta funkcije) težko ločim čudeže od realnih dogodkov... :D
Bargo: Pošteno, ves svet je čudežen! :D Lažje je sprejeti, da je nekdo hodil po vodi, kot pa da je vsota vseh naravnih števil enaka MINUS 1/12, a ne?


Uff, kje so tisti časi, ko smo se lahko zabavali.

Če ima kdo čas, lahko odgovori na spodnje vprašanje in dobi 1 milijon zelencev.
Riemann Hypothesis - Numberphile

Opa, poglej, poglej:
Why -1/12 is a gold nugget

ASTOUNDING: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + ... = -1/12 :!:

Pravila so odvisna od konteksta! 8)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

Nekaj tretjega, tvoj podpis:

ali 'pojavi' niso sinonim za 'realnost'?

In E. je po m. mn. kontekstualno glede matematike utemeljeno izrekel, da ni odraz resničnosti.

Kako odgovarjaš?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:Nekaj tretjega, tvoj podpis:

ali 'pojavi' niso sinonim za 'realnost'?

In E. je po m. mn. kontekstualno glede matematike utemeljeno izrekel, da ni odraz resničnosti.

Kako odgovarjaš?
Na kaj ti pa naj odgovorim? :shock: Moj podpis? :shock:
Kaj pa skrivaš pod nizoma 'pojavi' in 'realnost'?
In kdo se skriva pod E. in kateri je mogočen izrek, ki govori o korelaciji matematike z resničnostjo? Aja pa še to, kaj pa je sploh resničnost?

Da Vojko v svetu matematike težko loči čudeže od realnih dogodkov, si to imel v mislih, ko si napisal "nekaj tretjega"? :roll:
Čuj, veš ti mogoče ali ima sveti sedež komisijo za preučevanje čudežev v svetu matematike? :D Ha, vidiš to bi bil en korak nazaj, po verigi vzrokov za preučevanje čudežev! 8)

Johann Strauss II - Voices of Spring

Me res zanima, kaj meni Vojko o tej čudežni vsoti. Vojko, če si pogledal video dejstva, bi lahko podal svoje mnenje, ne pa da se skrivaš spet pod kavčom. Torej?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nekaj tretjega, tvoj podpis:

ali 'pojavi' niso sinonim za 'realnost'?

In E. je po m. mn. kontekstualno glede matematike utemeljeno izrekel, da ni odraz resničnosti.

Kako odgovarjaš?
Na kaj ti pa naj odgovorim? Moj podpis?
Kaj pa skrivaš pod nizoma 'pojavi' in 'realnost'?
In kdo se skriva pod E. in kateri je mogočen izrek, ki govori o korelaciji matematike z resničnostjo? Aja pa še to, kaj pa je sploh resničnost?

Da Vojko v svetu matematike težko loči čudeže od realnih dogodkov, si to imel v mislih, ko si napisal "nekaj tretjega"?
Čuj, veš ti mogoče ali ima sveti sedež komisijo za preučevanje čudežev v svetu matematike? :D Ha, vidiš to bi bil en korak nazaj, po verigi vzrokov za preučevanje čudežev! 8)

Johann Strauss II - Voices of Spring

Me res zanima, kaj meni Vojko o tej čudežni vsoti. Vojko, če si pogledal video dejstva, bi lahko podal svoje mnenje, ne pa da se skrivaš spet pod kavčom. Torej?
Nima komisije; ima pa podkomisijo za matematiko, za fiziko in za evolucijo. :lol:

Čudeži tipa 'prikazovanje Marije pastirčkom v Međugorju', 'jokanje' kipov po cerkvah, nenadne 'ozdravitve' neozdravljivo bolnih spadajo po moje v podkomisijo za fiziko ... :lol:

Za področje medicinskih čudežev je baje Rode predlagal referat za medicinske čudeže, ki bi spadal v podkomisijo za fiziko ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nekaj tretjega, tvoj podpis:
ali 'pojavi' niso sinonim za 'realnost'?
In E. je po m. mn. kontekstualno glede matematike utemeljeno izrekel, da ni odraz resničnosti.
Kako odgovarjaš?
Na kaj ti pa naj odgovorim? :shock: Moj podpis? :shock:
Kaj pa skrivaš pod nizoma 'pojavi' in 'realnost'?
In kdo se skriva pod E. in kateri je mogočen izrek, ki govori o korelaciji matematike z resničnostjo? Aja pa še to, kaj pa je sploh resničnost?
Da Vojko v svetu matematike težko loči čudeže od realnih dogodkov, si to imel v mislih, ko si napisal "nekaj tretjega"? :roll:
"Matematika nas lahko pelje k realnosti, vstran od pojavov, pelje nas lahko k znanju namesto k mnenju in k resnici namesto napačnem mišljenju."

Zanikaš avtorstvo? Tvoj profil je javno objavljen. (In sem 'zastavil vprašanje'. - Če bo Roman to slučajno bral, bo moral situacijo sprejeti za še en dokaz več v moj prid glede diskusije 'znanje, neznanje, vprašanje'.)

In si me razočaral.

In užalil.

Einstein: As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

'Nekaj tretjega' pa je izraz s pravnega področja, in sem si ga sposodil za metaforo. (Zanimivo bi bilo slišati vojkovo razlago. Upam, da bo sprejel izziv.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nekaj tretjega, tvoj podpis:
ali 'pojavi' niso sinonim za 'realnost'?
In E. je po m. mn. kontekstualno glede matematike utemeljeno izrekel, da ni odraz resničnosti.
Kako odgovarjaš?
Na kaj ti pa naj odgovorim? :shock: Moj podpis? :shock:
Kaj pa skrivaš pod nizoma 'pojavi' in 'realnost'?
In kdo se skriva pod E. in kateri je mogočen izrek, ki govori o korelaciji matematike z resničnostjo? Aja pa še to, kaj pa je sploh resničnost?
Da Vojko v svetu matematike težko loči čudeže od realnih dogodkov, si to imel v mislih, ko si napisal "nekaj tretjega"? :roll:
"Matematika nas lahko pelje k realnosti, vstran od pojavov, pelje nas lahko k znanju namesto k mnenju in k resnici namesto napačnem mišljenju."

Zanikaš avtorstvo? Tvoj profil je javno objavljen. (In sem 'zastavil vprašanje'. - Če bo Roman to slučajno bral, bo moral situacijo sprejeti za še en dokaz več v moj prid glede diskusije 'znanje, neznanje, vprašanje'.)

In si me razočaral.

In užalil.

Einstein: As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

'Nekaj tretjega' pa je izraz s pravnega področja, in sem si ga sposodil za metaforo. (Zanimivo bi bilo slišati vojkovo razlago. Upam, da bo sprejel izziv.)
Navedi kontekst, to je premalo!

Meni je najprej prišel na misel tale izrek: Maledictus piscis in aqua tertia - Riba v tretji vodi je prekleta. (Prva je voda v kateri riba plava, druga v kateri se po čiščenju opere ali kuha, tretja pa bi bila, če bi to vodo pili. Torej: po ribi se pije vino.)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nekaj tretjega, tvoj podpis:
ali 'pojavi' niso sinonim za 'realnost'?
In E. je po m. mn. kontekstualno glede matematike utemeljeno izrekel, da ni odraz resničnosti.
Kako odgovarjaš?
Na kaj ti pa naj odgovorim? Moj podpis?
Kaj pa skrivaš pod nizoma 'pojavi' in 'realnost'?
In kdo se skriva pod E. in kateri je mogočen izrek, ki govori o korelaciji matematike z resničnostjo? Aja pa še to, kaj pa je sploh resničnost?
Da Vojko v svetu matematike težko loči čudeže od realnih dogodkov, si to imel v mislih, ko si napisal "nekaj tretjega"? :roll:
"Matematika nas lahko pelje k realnosti, vstran od pojavov, pelje nas lahko k znanju namesto k mnenju in k resnici namesto napačnem mišljenju."

Zanikaš avtorstvo? Tvoj profil je javno objavljen. (In sem 'zastavil vprašanje'. - Če bo Roman to slučajno bral, bo moral situacijo sprejeti za še en dokaz več v moj prid glede diskusije 'znanje, neznanje, vprašanje'.)
Aja, to si imel v mislih, ko si navajal podpis. Seveda je to moj zapis. 8)
Rock napisal/-a: In si me razočaral.
Kako pa je prišlo do tvojega razočaranja?
Rock napisal/-a: In užalil.
Opa. Mislim, da preveč pričakuješ in razočaraš sam sebe, saj jaz ne morem biti niti vzrok, kaj šele razlog, tvojega notranjega stanja, ki ga komuniciraš meni.
Rock napisal/-a: Einstein: As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.
Tako je, Albert vleče pipo in se smehlja.

Nitka iz Čudeži in znanost.

Shrink: Narobe, bargon, to ni bil trajen "eksperiment", ampak zgolj začasen.
Bargo: Saj Mirkec, to je tista lovska, s spreminjanjem definicij, pri čemer moraš paziti, da se ne podre teorija, a ne?

Shrink:In spet narobe, pesnik, ni nobenega paradoksa: ne pri tisti vrsti, ne pri Casimirjevem pojavu. Če bi naredil D.N., bi to vedel, ker pa je očitno nisi sposoben opraviti, boš pač še naprej po šarlatansko pesnil,
Bargo: Pri vsakemu zase verjetno ne, šele ko želiš sestaviti vrsto in Casimirja in tako pojasniti videno, potrebuješ lepilo, neke vrste lepilo, lepilo tipa vernik Shrink. :lol: Kako že praviš: "Samo šarlatani lahko "verjamejo" v karkoli, ostali vedo." :lol:

Bargo: Si res posrečen primerek, predvidevam, da boš kmalu spet zelen.
Shrink: Ti si pa le nesrečen primerek pesniškega trola, ki je več kot očitno zgrešil forum. In seveda se bom takšnim primerkom - jasno - še naprej posmehoval, pa četudi kak pesnik doživi epileptični napad zaradi barv smeškov.

Motore: Bargo pusti matematiko pri miru, saj ti ne leži.
Bargo: Veš motore, to je sedaj videti bolj kot fizika, kot uporabna veja matematike. :lol:

Shrink: Kar upoštevaj nasvet, ki ti ga je na koncu dal Motore, pesnik; pa ne samo v zvezi z matematiko.
Bargo: Merlin, kako je sedaj s tem eksperimentom imenovanim "Casimir effect" v povezavi s konvergenco vrste 1+8+27+64+ ... ?
Oboje je dejstvo, a ne?
Rock napisal/-a: 'Nekaj tretjega' pa je izraz s pravnega področja, in sem si ga sposodil za metaforo. (Zanimivo bi bilo slišati vojkovo razlago. Upam, da bo sprejel izziv.)
No, bomo videli, kako to gre v ta kontekst.

Florence + The Machine - Drumming Song

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: 'Nekaj tretjega' pa je izraz s pravnega področja, in sem si ga sposodil za metaforo. (Zanimivo bi bilo slišati vojkovo razlago. Upam, da bo sprejel izziv.)
Meni je najprej prišel na misel tale izrek: Maledictus piscis in aqua tertia - Riba v tretji vodi je prekleta. (Prva je voda v kateri riba plava, druga v kateri se po čiščenju opere ali kuha, tretja pa bi bila, če bi to vodo pili. Torej: po ribi se pije vino.)

Ti moram zamrmrati (s stisnjenimi zobmi, kot baje GG, e.si m.) 'cum laude', si odlično razložil.

Glede prvega (Navedi kontekst, to je premalo!) te pa zavračam. Ne potrebuješ konteksta. Ampak še razmišljaj. (Res pa se ta fraza bolj uporablja v pravosodju v ožjem pomenu besede.)
Če ne boš imel ideje, reci, in bom povedal.

Odgovori